Kocaeli Ülkü Ocakları şehitlerini andı

28 Mayıs 2017
587 Haber Okunma   0 Haber Yorum

27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü kapsamında Ankara’da düzenlenen etkinliklere İl Ülkü Ocakları Başkanı Melihşah Taşkın da 70 kişilik kadrosuyla katılım sağladı.

27 Mayıs “Gün Sazak ve Ülkücü Şehitleri Anma Günü” kapsamında Ankara Kızılcahamam’daki Ülkücü Şehitler Anıtı’nda çeşitli organizasyonlar düzenlendi. 27 Mayıs’ta şehit edilen Gün Sazak ve 5 bin ülkücü şehit her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş katılımlı bir organizasyonla anıldı.

kocaelikafile

BAHÇELİ KATILDI
Ankara’da düzenlenen organizasyonda, 80 darbesi döneminde cezaevlerinde yatan ve Taş Medreseli olarak ifade edilen ülkücüler adına hatıra ormanı ve Ülkü Ocakları Hayratı Çeşmesi açıldı. Dikilen her ağaca ülkücü şehitlerin isimleri verildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz da etkinliğe katılım sağladı. Öğle namazına kadar mevlid okunurken, namaz da bu alanda katıldı. Kocaeli’den de organizasyona geniş bir heyetle katılım sağlandı. İl Ülkü Ocakları Başkanı Melihşah Taşkın ve 70 kişilik ülkücü kafilesi Ankara’daki anmalarda hazır bulundu.
 

melih

CESARET VE HAMİYET
Konuşmasında, milliyetçi-ülkücü hareketin sadakatten hiç ayrılmadığını, cesaret ve hamiyet çizgisinden hiç sapmadığını kaydeden Bahçeli, “Gün geldi, nefesi yetişmeyenler geriye düştü. Gün geldi, nefislerine tutsak düşmüş, dünyevi menfaatlerini davanın önüne çıkaranlar, gevşeklik gösterip yanlışa girdi. Bizden sandıklarımızın, karanlık yüzlerine, iş birlikçi niyetlerine, şer oyunlarına şahitlik ettik.

Melanet saldırı ve melun senaryolara muhatap kaldık, ama eğilmedik, ezilmedik. Üstelik bunlara takılmadık, aldırış etmedik. Biliyorduk ki, fikrimiz isabetli, ülkülerimiz doğruydu. Yüzümüz ak, yönümüz aydınlıktı. Geldiğimiz yer belli, gideceğimiz yer bilinmekteydi. Kökümüzden kopmadan mücadele ettik. Kimliğimizi savunarak, kaynaklarımızı koruyarak millet-i ebed müddet, devlet-i ebed müddet iradesine sahip olduk. ya devlet başa, ya kuzgun leşe kararlığımızdan en ufak taviz vermedik” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber