Ana Sayfa > EĞİTİM

Kirli bir tezgâhla karşı karşıyayız
28 Şubat 2013
Bu haber 1331 kez okundu
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları, genel merkez yöneticileri, Ankara şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri toplantıyaptı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Kirli bir tezgâhla karşı karşıyayız
 
Toplantıda bir konuşma yapan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk başta iş güvencesi olmak üzere, çalışma hayatındaki tehditlere dikkat çekerek, kamu çalışanlarının bir kısmının bu tehditlerin farkında olmadığını söyledi. Koncuk şunları söyledi: “Çalışma hayatı gerçekten büyük tehdit altında, ama bu tehditleri kamu çalışanlarına anlatmakta ciddi zorluk yaşıyoruz. Çünkü bu tehditlerin boyutlarını anlayan bir kamu çalışanının sendikal tercihini yanlış yapması mümkün değil. Demek ki, kamu çalışanları çalışma hayatı bakımından gelecekte ne gibi tehlikelerle karşı karşıya olduğunu fark edemiyor. O halde bunda her birimizin sorumluluğu var diye düşünüyorum. Önümüzde çok kötü günler var. İş güvencesiz bir çalışma hayatı maalesef kamu çalışanlarını bekliyor. Geçtiğimiz günlerde Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na iktidar partisinin milletvekilleri tarafından bir teklif verildi. Bu teklif Anayasa’nın 128. Maddesinin değiştirilmesi ile ilgiliydi. Bildiğiniz gibi, Anayasa’nın 128. Maddesi devlet memurluğunu tanımlayan bir maddedir ve “Devletin asli ve sürekli işleri devlet memurları ve kamu görevlileri eliyle görülür’ der. İktidar partisinin milletvekillerinin teklifi ise “Devletin işleri çalışanlar eliyle görülür” şeklindedir. Bu teklife MHP ve CHP Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi milletvekilleri karşı çıktı ve Anayasa’nın 128. Maddesinin aynen muhafazası konusunda görüş beyan ettiler. Anayasa Uzlaşma Komisyonu’ndan bir uzlaşma çıkmayacağı çok açık. Zira Başbakan da, Mart ayının sonuna kadar uzlaşma olmaması halinde, AKP olarak bildikleri doğrultuda bir anayasa paketi ile milletin huzuruna çıkacaklarını ifade etti. Dolayısıyla 2013 Ekim ya da 2014 Mart’ta yerel seçimlerle beraber, anayasa referandumu kaçınılmaz olacak.
 
Şimdi size bir resim çizeyim. Referanduma sunulacak anayasa paketinde, Anayasanın 128. Maddesinin değiştirilmesi ile birlikte başka neler yer alacak? Anayasa’nın 66. Maddesini değiştirmek istiyorlar. Bu madde, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür’ der. Bu maddenin tamamen değiştirilmesi konusunda bölücü örgüt PKK’ya verilen sözler var. Anayasa’nın 66. Maddesinin kaldırılmasını MHP reddedecektir, bunu CHP’nin kabul edeceğini de düşünmüyorum.
 
Anayasa paketinin içinde başkanlık sistemi de olacak. Biliyorsunuz başkanlık sistemi, eyalet sistemini de beraberinde getirmektedir. Başkanlık sistemi ise dünyada sadece ABD’de sağlıklı olarak uygulanmaktadır. Zira diğer ülkelerde başkanlık sistemi, diktatörlüğe kaymıştır. Buna bağlı olarak yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ile ilgili de anayasada değişiklikler yapılacak. Eğer bir ülkede başkanlık sistemi varsa ve orada bir eyalet sistemi öngörülüyorsa, o sistem içinde devlet memurluğunun yeri yoktur. Eyalet sisteminde; iş güvenceli, kadrolu devlet memurluğu değil; esnek istihdam esastır, devlet memurluğu kavramı yoktur. Bu nedenle Anayasa’nın 128. Maddesini değiştirmek ve devlet memurluğu tanımını ortadan kaldırmak istiyorlar. Bununla birlikte birçok madde de değişecek.
 
Ancak anayasa paketinde bir şey daha yer alacak. O da başörtüsü konusudur. Bilindiği gibi, Anayasa’da başörtüsünü yasaklayan bir madde yoktur. Başörtüsü sorunu, yönetmelik değişikliği ile çözülebilir. Bu nedenle diyoruz ki; kamusal alanda başörtüsünün serbest olmasını sağlayan yönetmeliği çıkarın, desteklemeyen namusuzdur, namerttir. Ama karın ağrıları başka. Onlar, ‘başörtüsü sorununu anayasa ile çözeceğiz’ diyorlar. Demek ki önümüzdeki anayasa referandumunda başörtüsü konusu, pakete ‘evet’ ya da ‘hayır’ demenin belirleyici maddesi olarak vatandaşın önüne gelecek. Mesela bir din görevlisi ya da imam, ‘başörtüsünün kamusal alanda serbest olmasına hayır demem mümkün değil. Ama bu pakette; Anayasa’nın 128. Maddesi değişiyor, devlet memurluğu kavramı sona erdiriliyor, Türklük tanımı ortadan kaldırılıyor, başkanlık sistemi, eyalet sistemi getiriliyor. Ben bu anayasaya evet demiyorum’ derse, cemaat, ‘bu imam dinsiz mi?’ diyecek. Böyle bir kirli tezgahla karşı karşıyayız.”
 
Bu tatlı su demokratları, 12 Eylül’ün, 28 Şubat’ın türettiği tosuncuklar ise, hayatlarının hiçbir evresinde risk almadılar. Biz o sıcaklarda arkadaşlarımızla beraber birçok cefanın üstesinden gelmeye çalışırken, bunlar hep gölgede oturdular. Şimdi çıkmışlar, utanmadan 12 Eylül darbesini lanetliyorlar.
 
Tatlı su demokratlarını da eleştiren Koncuk, şöyle konuştu: “Bakınız; bir sendika kamuda başörtüsü için 10 milyon imza kampanyası başlattı. Peki, biz, gençlik yıllarımızdan beri başörtüsü hakkını savunmadık mı? 28 Şubat sürecini hatırlayın. Biz, yakamıza ‘kesintisiz demokrasi kokartları’ takarken, bunlar evlerinden burunlarını bile çıkaramıyordu. Şimdi bu tatlı su demokratları darbe karşıtı kesildiler. 12 Eylül darbesini şöyle bir hatırlayın. 12 Eylül üzerimizden silindir gibi geçti. Arkadaşlarımız, Mamak’ta işkenceye uğradı, suçsuz yere onlarca yıl yatanlar var. Bu tatlı su demokratları, 12 Eylül’ün, 28 Şubat’ın türettiği tosuncuklar ise, hayatlarının hiçbir evresinde risk almadılar. Biz o sıcaklarda arkadaşlarımızla beraber birçok cefanın üstesinden gelmeye çalışırken, bunlar hep gölgede oturdular. Şimdi çıkmışlar, utanmadan 12 Eylül darbesini lanetliyorlar. Biz daha beter lanetliyoruz. Bu ülkede 12 Eylül’ü lanetlemesi gereken birileri varsa, o da Türkiye Kamu-Sen’li Türkiye sevdalılarıdır.” 
 
Dini değerler üzerinden siyaset yapma devri kapanmalıdır. Aksi takdirde beceriksiz siyasetçilerin iktidarından bu milleti kurtaramazsınız.
 
Dini değerler üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini kaydeden Koncuk, din istismarının sona ermesini istedi. Koncuk şöyle konuştu: “28 Şubat sürecinde kesintisiz eğitimin yanlış olduğunu söyledik. İmam hatiplerin ortaokul bölümleri kapatılmasın diye bas bas bağırdık. Bunların o zaman bile sesi çıkmadı. Din eğitiminin çok gerekli olduğuna inanıyoruz. 1997’de imam hatiplerin orta bölümlerini kapattılar, din istismarı bitti mi? Hayır. Tam tersine din istismarı zirve yaptı, din eğitimi merdiven altında verildi. Peygamberimiz, ‘vatan, millet sevgisi imandandır’ derken; milletini seven insanlar İslam düşmanı ilan edildi. Atatürk’e, milliyetçiliğe düşman olmayı İslam’ın 6. şartı zanneden bir nesil türettiler. Demek ki dinin güzel ahlak olduğunu, vatan, millet sevgisi gerektirdiğini birilerine anlatmazsanız; birileri yanlış İslam algısı uyandırır, yanlış din eğitimi verir. Bu nedenle imam hatiplerin orta bölümlerinin kapatılmasına karşı çıktık ve yeni sistemde imam hatiplerin ortaokul bölümünün açılmasını, okullarda Kuran-ı Kerim dersinin okutulmasını destekledik. Artık bu ülkede din istismarı bitmelidir. Dini değerler üzerinden siyaset yapma devri kapanmalıdır. Aksi takdirde, beceriksiz siyasetçilerin iktidarından bu milleti kurtaramazsınız. Siyaset, dini değerler üzerinden yapılmamalıdır. Doğru bir din eğitimi vermek, doğru İslam algısını oluşturmak çok önemlidir.”
 
Eğer devlet memurluğu kaldırılırsa, o zaman ‘yandık’ demektir. Sadece biz yanmayız, evlatlarımız da, torunlarımız da yanar.
 
Taşeronlaşmanın 2002 yılından bugüne büyük artış gösterdiğini kaydeden Koncuk, “Çalışma hayatı bakımından çok ciddi mücadeleler ortaya koymamız gerekir. Eğer devlet memurluğu kaldırılırsa, o zaman ‘yandık’ demektir. Sadece biz yanmayız, evlatlarımız da, torunlarımız da yanar. 2002 yılında kamuda taşeron firmalarda çalışanların sayısı 15 bin iken, bugün 500 bindir. Taşeron firmalarda çalışanların sayısı belediyeleri dahil ettiğimizde 1 milyon 67 bindir. Özel sektörü dahil ettiğimizde bu rakam, 2.5 milyona ulaşmaktadır. Yani bu millet toptan sömürülmektedir. Böyle bir düzene saygı duymak mümkün değildir. Bizler; dişimizden, tırnağımızdan artırarak, çocuklarımızın üniversitede okumasını sağladık. Peki, biz bunu taşeron patronlar zengin olsun, çocuklarımızı ezsin diye mi yaptık? Eğer biz sendikaysak, bunlarla mücadele etmeliyiz, yaşananları milletimizin bütün fertlerine anlatmalıyız. Bunu ancak, Türkiye Kamu-Sen’in yiğit teşkilat mensupları anlatabilir” dedi.
 
Türkiye Kamu-Sen’in büyümesi; namuslu, şerefli insanların hala itibar gördüğü, nefsini düşünmeyen dava adamlarının hala takdir edildiği, üniter yapının korunduğu, ülkemizin birliğinin, bölünmez bütünlüğünün benimsendiği anlamına geliyor.
 
Türkiye Kamu-Sen Teşkilatına büyük sorumluluk düştüğünü söyleyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Türkiye Kamu-Sen teşkilatı Allaha şükür iyi bir noktada, ama daha mücadeleci, sonuç alıcı bir Türkiye Kamu-Sen için tüm teşkilatta herkes boynuna ‘mesuliyet bende’ yaftası asmalıdır” diye konuştu. Koncuk şunları söyledi:  “Bilgi insanları etkilemenin en temel şartıdır. Bilmeden insanları kazanmak insanı etkilemek mümkün değildir. Bu nedenle tüm teşkilat yöneticilerimizin, bu kirli tezgahı çok iyi bilmesi ve mesai arkadaşlarına anlatması gerekmektedir. Bakın toplu sözleşme dönemi yaşadık. ‘50 yılın en başarılı toplu sözleşmesini imzalayacağız’ diye iddia etmediler mi? Ancak, toplu sözleşme dönemi, toplu sözleşme rezaletine dönüştü. Masada muhataplarımız karşısında süt dökmüş kedi gibi oturanlar bunlardı. Bunlar, 650 bin üye buluyorsa, hepimiz suçluyuz, bunda hepimizin sorumluğu vardır. Dava adamları önce iddia adamıdır. İddia adamları geri adım atmaz. Bizim, sadece nefislerinin hesabını yapan bu soytarılar karşısında mağlup olmamız söz konusu bile olmamalıdır. Bunu sindirmemeliyiz. Öyleyse, nefislerini en öne koyan bu insanların, böyle iddia adamları karşısında galip gelmesine engel olmalıyız. Ne yapmalıyız, ne etmeliyiz, bu alanda başarılı olmalıyız. Bakınız, Necip Fazıl Kısakürek, Reis Bey romanında ‘toplumda bir yanlışlık varsa, her birimiz boynumuza suçlu benim yaftası asmazsak, bunlar düzelmez’ diyor. Türkiye Kamu-Sen teşkilatı Allaha şükür iyi bir noktada, ama daha mücadeleci, sonuç alıcı bir Türkiye Kamu-Sen için tüm teşkilatta herkes boynuna ‘mesuliyet bende’ yaftası asmalıdır. Birbirimizi seveceğiz. Gerçek dava adamlarının sadece davasını yüceltmek, büyütmek adına bir hesabı olabilir. Eğer biz, birbirimizi sevmezsek, birbirimize güvenmezsek; güvenebileceğimiz başka adres bulmamız mümkün değildir. Bu teşkilat; anlayışıyla, inancıyla, mücadele azmiyle yaşamalıdır. Bu noktada; Türkiye Kamu-Sen fidanını ekenlerden, sulayanlardan, Türkiye Kamu-Sen’e emek verenlerden Allah razı olsun. Herkes bizim dostumuz, rakibimiz yok. Biz; aynı yolun yolcusuyuz, aynı hedeflere kilitlenmişiz. Çok sağlam bir teşkilat oluşturulmuş. Biz yoksak, kimse yok. ‘Ben bir kişiyim. Tepki göstermezsem ne olur’ diye kimse düşünmemelidir. Çünkü, sen olmazsan, hiçbir şey olmaz. Bu şuurda olmak zorundayız. Bizim büyümemiz, namuslu, şerefli insanların hala itibar gördüğü, nefsini düşünmeyen dava adamlarının hala takdir edildiği, üniter yapının korunduğu, ülkemizin birliğinin, bölünmez bütünlüğünün benimsendiği anlamına geliyor. Bu nedenle büyümeliyiz. Evlatlarımızın geleceği için büyümeliyiz.”
 
Eğer 5 bin yıllık bir tarihi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir bebek katiline umut bağlayan bir devlet haline geldiyse, getirene de yuh olsun, susana da yuh olsun!
 
Bölücü örgüt elebaşının umut haline getirildiğini ifade eden Genel Başkan Koncuk, “Bebek katili bu ülkede umut haline getirildi. 10 bin askerimizi şehit eden, 35 bin insanımızın katili olan bir örgütün başı umut haline getirildi. Eğer 5 bin yıllık bir tarihi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bebek katiline umut bağlayan bir devlet haline geldiyse, getirene de yuh olsun, bu anlayışa destek verenlere de yuh olsun!” dedi.
 
Biz büyümezsek, milliyetçiliğin ne anlama geldiğini bilmeyen insanlar bu ülkede hükümran olur.
 
Türkiye Kamu-Sen’in büyümesinin çok önemli olduğunu söyleyen Genel Başkan Koncuk, “Biz büyümezsek, değerlerimiz büyümez. Biz büyümezsek, milliyetçiliğin ne anlama geldiğini bilmeyen insanlar bu ülkede hükümran olur. Milliyetçiliğin; bu ülkenin milli ve manevi değerlerine saygı duymak olduğunu, bu ülkenin müziğini, Türk mutfağını sevmek olduğunu, vatan bütünlüğünün önemini bilmeyen insanlar hükümran olur. Bu nedenle biz büyümeliyiz. Gelin el birliği içinde bu teşkilatı büyütelim. Emin olun, bu teşkilatın büyüklüğü birçok kişinin sinmesine, korkmasına neden oluyor. Bunu yüreğimizin her zerresinde duyalım. Birbirimizi büyütürsek, kendimizin büyüdüğünü göreceksiniz” diye konuştu.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EĞİTİM Haberleri

Başlık Tarih
 
‘Liyakat ve adalet esas alınmalı’11 Ocak 2019
“KAHRAMANMARAŞ’IN DERSLİK SIKINTISI NE ZAMAN BİTECEK?”16 Aralık 2018
MİLLİ EĞİTİM’E ÜLKÜCÜ DAMGASI TARİKATLAR RAHATSIZ OLDU09 Aralık 2018
Türk Eğitim-Sen’den Andımızla ilgili MEB’in temyiz dilekçesine cevap03 Aralık 2018
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUYACAĞIZ22 Kasım 2018
ANALAR DOĞURUR, ÖĞRETMENLER YETİŞTİRİR21 Kasım 2018
MHP'den MEB'e "Öğrenci Andı Savunması" Tepkisi13 Kasım 2018
Danıştay Kararının Tartışılacak Bir Yanı Yok19 Ekim 2018
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere mektup21 Temmuz 2018
Talip Geylan; Açıklanan Paket Güncellenmelidir 02 Mayıs 2018
İkinci öğretimde görev yapan öğretim görevlileri için kanun teklifi12 Nisan 2018
Bazıları Kendilerini İmtiyazlı Müslüman Olarak Görüyor09 Nisan 2018
TÜRK EĞİTİM SEN YÖNÜNÜ BELİRLEMİŞTİR.29 Mart 2018
PİCTES Öğretmenlerine MHP’den Müjde 15 Mart 2018
Öğretmenlerin Motivasyonu Bozulmamalı 08 Mart 2018
MHP'li Aksu, önlisans mezunları için kanun teklifi02 Mart 2018
Eğitimin hiç mi önemi yok?08 Şubat 2018
"Üniversite giriş sınavlarını kaldıralım"23 Aralık 2017
MHP'li Arzu Erdem'den sözleşmeli öğretmen çağrısı23 Aralık 2017
Kayıtta öncelik onların olacak29 Kasım 2017
Tokat'ta 'Fırat Çakıroğlu Fidanı' Gerginliği19 Kasım 2017
MHP'li Akçay: Atanamayan öğretmenler ve öğretmen açığı bir Milli Eğitim sorunudur16 Kasım 2017
Hangi doğruyu söylediysek sizden aldığımız güçle söyledik.13 Kasım 2017
BAŞKAN KAŞLI;TÜRK EĞİTİM-SEN KONGRESİNDE 12 Kasım 2017
UŞAK ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI;BASINDA ÇIKAN HABERLER ASILSIZDIR.06 Kasım 2017
Milli Eğitim Sistemi Hakkında Araştırma Önergesi 02 Kasım 2017
YENİ SINAV SİSTEMİNE TEPKİLER DİNMİYOR14 Ekim 2017
MHP'den sözleşmeli öğretmenlere eş durumu desteği14 Ekim 2017
MHP'li Erhan Usta: Böyle rezalet görülmedi12 Ekim 2017
Üniversiteye girişte yeni sistem belli oldu12 Ekim 2017
Eğitimde çözülmesi gereken onca sorun varken ...02 Ekim 2017
Bu yıl üniversite sınavı yapılacak24 Eylül 2017
Öğrenci yurtları yetersiz!!!21 Eylül 2017
MHP'li Erdem'den öğrencilere 'adab-ı muaşeret' dersi önerisi03 Ağustos 2017
Aladağ Yurt Yangını raporuna MHP şerhi01 Ağustos 2017
'Ülkücüleri bırakın, Üniversitelerimizdeki terörislere bakın'19 Haziran 2017
Ulusal Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kongresi01 Mayıs 2017
NORM FAZLASI ÖĞRETMENLER İŞSİZ Mİ KALACAK?28 Şubat 2017
Atama bekleyen öğretmenlerin çağrılarına kulak verelim 22 Şubat 2017
Ülkücüden FETÖ'cü çıkmaz18 Şubat 2017
Türk Eğitim-Sen'liler ne zaman görevlerine iade edilecek?14 Aralık 2016
“Kazanılan seçimler iptal ediliyor”12 Aralık 2016
Öğretmenler icraat istiyor25 Kasım 2016
MHP Ankara'dan Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLER BAŞIMIZIN TACIDIR23 Kasım 2016
İsmail Koncuk; Bir Misyon Sendikasıyız21 Kasım 2016
MHP'den eğitime tam destek17 Kasım 2016
Alan Değişikliğinden Anlamadığınız Nedir?26 Ekim 2016
Hala “Benim Adamım” Derseniz, Yenikapı Ruhunu Yaşatamayız!14 Ekim 2016
Tam gün eğitim sistemine katılıyoruz.05 Ekim 2016
“Sayın Bakanın Hesabında Bir Yanlışlık Var”03 Ekim 2016
Koncuk “Şu An Norm Fazlası Gibi Görünenler Esasen Norm İçinde Kalabilecektir.”23 Eylül 2016
İSMAİL KONCUK: 'BU YÖNETMELİK UCUBEDİR'04 Ağustos 2016
“AĞUSTOS’TA ATAMA YAPIN, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK HÜLYASINDAN VAZGEÇİN”23 Haziran 2016
"Şubata kadar dersler boş mu geçecektir?"16 Haziran 2016
TÜRKİYE KAMU-SEN YİĞİT VE DİK DURUŞUN SESİDİR20 Nisan 2016
Koncuk’dan Nabi Avcı’ya Çağrı12 Nisan 2016
AHLAKİ YOZLAŞMA VE İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK İÇİN EĞİTİM ŞART!15 Şubat 2016
MHP’li Yılmaz'dan bürokratlara: Sizlerin de psikolojiniz bozulacak07 Şubat 2016
ÖĞRETMEN ADAYLARI DİKKAT: YARIN SON GÜN !07 Şubat 2016
MEB atanacak 30 bin öğretmenin branş dağılımını açıkladı 28 Ocak 2016
Koncuk: 100 bin öğretmen ataması mutlaka yapılmalı 21 Ocak 2016
YHS PERSONELİNİN HİZMET SINIFI DEĞİŞECEK Mİ?09 Ocak 2016
GÜCÜNÜZ ÜLKÜCÜLERE Mİ YETİYOR !08 Ocak 2016
Üniversitelerin Sorunu 'Bilim' Olmaktan Çıktı07 Ocak 2016
ÜNİVERSİTE KORİDORLARI KANDİL MAĞARALARINA DÖNDÜ30 Aralık 2015
'TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÜNİVERSİTELERDE YAPILANIYOR'28 Aralık 2015
Doğum Borçlanması Nedir?19 Aralık 2015
Hükümet ve Milli Eğitim Bakanı Eğitim Sistemini Enkaza Çevirdi25 Kasım 2015
Öğretmenlik, kara tahtayı ruhuyla aydınlatan nurlu bir sevdadır25 Kasım 2015
Dünyanın en itibarlı mesleği...23 Kasım 2015
Öğretmen karanlıkları yırtan tek meşalemiz23 Kasım 2015
EĞİTİM SİSTEMİ 'PARAN VARSA OKU' HALİNE GELDİ16 Kasım 2015
Vefalı Esnafa, Şehit Ailelerinden Teşekkür Ziyareti21 Ekim 2015
MHP'DEN ÖĞRETMENLERE MÜJDE !20 Ekim 2015
ÜLKE HIZLA KAOSA SÜRÜKLENİYOR 13 Ekim 2015
Ermeni Meselesini Hiç Bu Açıdan Okumadınız !13 Eylül 2015
OKULLARI İTİBARSIZLAŞTIRMAK İSTİYORLAR 06 Ağustos 2015
İSMAİL KONCUK: AYM BEKLENEN KARARI VERMİŞTİR24 Temmuz 2015
10 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINA NE OLDU?20 Temmuz 2015
YUSUF BAŞ, ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ14 Haziran 2015
Erdoğan'ın mitingine talimatla öğrenci taşınacak 29 Mayıs 2015
TÜRK EĞİTİMSEN TEK YETKİLİ SENDİKA OLDU26 Mayıs 2015
AKP üniversiteleri PKK'ya teslim etmiştir.25 Mayıs 2015
'MİLLİ İRADE DİYENLERİN AMACININ MİLLİ İRADEYİ YOK ETMEK OLDUĞU APAÇIK ORTADA'20 Mayıs 2015
Topçu, DTCF'li Ülkücüleri Yanlız Bırakmadı07 Mayıs 2015
Öğretmenlere Uygulanacak Rotasyon Yönetmeliği Yandaşı Kayırmak İçindir27 Nisan 2015
Vural, KPSS Operasyonunun Asıl Amacını Açıkladı21 Nisan 2015
MHP'Lİ SEDEF: AKP REKTÖRLÜK SEÇİMİNİ DE SİYASETE ALET ETTİ18 Nisan 2015
Büyükataman: "Hacettepe Üniversitesi rektörü bir an önce aklını başına almalıdır"24 Mart 2015
HACETTEPELİ ÖĞRENCİLER PKK’YA KARŞI TEK YÜREK OLDU23 Mart 2015
Oktay Vural'dan sınavsız üniversite sözü15 Mart 2015
MHP’li Orhan’dan, YGS’ye girecek öğrencilere başarı mesajı.14 Mart 2015
"KANUN ÇIKARDILAR, ÜNİVERSİTELERDE HOCALAR KONUŞAMIYOR"20 Şubat 2015
Türk okullarını değil Doğu’daki PKK okullarını kapatın !14 Şubat 2015
Topcu: Bakanlığı Kapatın İnanın Okulları Müdürler ve Öğretmenler Daha İyi Yönetir13 Şubat 2015
'Vatandaş sizi Etiyopya'da okul açın diye seçmedi'31 Ocak 2015
'İktidara bağlılığını bildirenler okullara müdür yapıldı'22 Ocak 2015
Polis Akademisi ve Koleji Öğrencileri için Ne Düşünüyorsunuz?21 Ocak 2015
Büyükataman, Nabi Avcı'ya KPSS'yi Sordu14 Ocak 2015
MHP'Lİ HALAÇOĞLU: OSMANLICA ZATEN ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRETİLİYOR30 Aralık 2014
MAHKEME TASFİYE EDİLEN OKUL MÜDÜRLERİNİ GÖREVLERİNE İADE ETTİ25 Aralık 2014
"DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖRNEK OLARAK 17-25 ARALIK YOLSUZLUKLARI KONULMALI"17 Aralık 2014
MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, 19. Milli Eğitim Şurası'nı değerlendirdi. 11 Aralık 2014
"Siyasi iktidar ülkeyi, polis devletine dönüştürmek istiyor"28 Kasım 2014
Topcu,Bizim her şeyimiz açık24 Kasım 2014
Günal: AKP Okul Arazilerini Yandaş Müteahhide Peşkeş Çekiyor!23 Kasım 2014
'Siyasi iktidar, okullarımıza ayrımcılığı soktu'23 Kasım 2014
MHP Şehitkamil ilçe Başkanı Aziz Yücel’in Gündeme Dair Açıklaması23 Kasım 2014
EĞİTİMDEKİ SORUNLAR BİR AN EVVEL ÇÖZÜMLENMELİ19 Kasım 2014
"Milli Eğitim'de haktan söz etmek mümkün değil"02 Kasım 2014
SAYIN MÜDÜR, DİNAR’A KASTININ SEBEBİ NE?23 Ekim 2014
Zühal Topcu: YÖK’ün imkânlarını dibine kadar kullandınız22 Ekim 2014
Milli Eğitim, yaz-boz tahtasına döndürüldü15 Ekim 2014
MHP'Lİ KALAYCI: TASFİYE EDİLEN OKUL VE POLİS MÜDÜRLERİ CEMAAT'TEN DEĞİL, ÜLKÜCÜ14 Ekim 2014
Öğretmenler 1 günlük iş bıraktı24 Eylül 2014
MHP'li Zuhal Topçu:Eğitim keşmekeş içinde21 Eylül 2014
Büyükataman: Bir daha bu sorunlar yaşanmasın15 Eylül 2014
Zühal Topcu Öğretmen Atamaları Konusunda Hükümete “Hodri Meydan!” Dedi11 Eylül 2014
MHP'li Başeskioğlu'ndan Türk Eğitim-Sen'e Destek Sözü31 Ağustos 2014
MEMUR SEN, BASKI ARACI VE BALYOZ HALİNE GELDİ27 Ağustos 2014
Topcu: Bakan Avcı, derhal istifa etmelidir27 Ağustos 2014
"BÖYLESİNE ZULMÜ 12 EYLÜL DÖNEMİNDE GÖRMEDİK"26 Ağustos 2014
"pkk, AKP TARAFINDAN AKLANMAYA ÇALIŞIR HALE GELMİŞTİR"25 Ağustos 2014
Ruhsar Demirel Okullardaki Yönetici Atamasına Vali Müdahalesini Meclis'e Taşıdı19 Ağustos 2014
Öğretmene Rotasyon Zühal Topçu’ya Rağmen Onaylandı08 Ağustos 2014
OKULLAR SİYASİ KADROLAŞMA YERİ DEĞİLDİR07 Ağustos 2014
Zühal Topcu Öğretmen Maaşlarının Artırılması İçin Kanun Teklifi Verdi15 Temmuz 2014
Aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarını sınamayın26 Haziran 2014
Kamu-Sen: Ermeni taziyesi şehitlerimizin ruhunu incitmiştir27 Nisan 2014
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor17 Nisan 2014
Zühal Topcu: MEB, Anadolu Liselerindeki kontenjanları yönetemezken15 Nisan 2014
KIME HIZMET EDIYORSUNUZ11 Nisan 2014
Koncuk: Türkiye Orta Çağ Zihniyetini Yaşıyor29 Mart 2014
73 Bin Yöneticiye Sivil Darbe Yapılmıştır22 Mart 2014
Öğretmen Açığı Acilen Kapatılmalıdır18 Mart 2014
MHP'li Ogan;’Öğretmenlere saldırının sorumlusu Başbakan’dır’10 Mart 2014
Memurun Torbası seçim sonrasına kaldı!06 Mart 2014
MEB Kanunu AİHM'e Taşınıyor06 Mart 2014
ATANMAYI BEKLEYEN 300 BIN ÖĞRETMEN VARKEN İKTIDAR YENI EĞITIM FAKÜLTELERI AÇIYOR20 Şubat 2014
MHP'li Zühal Topçu: Dersane tasarısı eğitime bir darbedir17 Şubat 2014
'Savcı ve polislere yapılan kıyım şimdi öğretmenlere yapılacak'13 Şubat 2014
DERSHANE YASA TASARISI ASLA KABUL EDİLEMEZ.07 Şubat 2014
Koncuk Yeniden Genel Başkanlığa Seçildi05 Şubat 2014
Eğitim Sistemi Yap-Boz Tahtasına Çevrildi01 Şubat 2014
MHP'LI HALAÇOĞLU, FATIH PROJESINI SORDU23 Ocak 2014
Kamu Sen: Hırsıza Değil, Memura Bütçe İstiyoruz31 Aralık 2013
Afyonkarahisar’da öğrenci olayları protestosu28 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin 216 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin16 Aralık 2013
Türkiye sevdamızı gelecek nesillere aktaracağız27 Kasım 2013
Oktay Vural Sınav skandalını deşifre etti23 Kasım 2013
Şivan Perver'leri değil, vatanperverleri dinleyin!21 Kasım 2013
Erdoğan sözde Kürdistan'ı resmen tanıdı19 Kasım 2013
ASLAN: EĞİTİM YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ18 Kasım 2013
Dersanelerin Kapatılması Oslo Görüşmelerinin Sonucu Olabilir17 Kasım 2013
YILMAZ BİNLERCE İLLEGAL DERSANE ORTAYA ÇIKACAK15 Kasım 2013
özel okul açacağız" demek çözüm değil15 Kasım 2013
Dershanelerle değil derslik ve öğretmen açığıyla uğraşın15 Kasım 2013
Zühal Topçu: Bakan Bu Ülkenin Çocukları ile Oynanmasın14 Kasım 2013
MHP dershaneler için Meclis araştırması istedi, CHP destekledi, AKP reddetti14 Kasım 2013
Dadaşlardan Sert Tepki!13 Kasım 2013
Kemalettin Yılmaz: Afyon'da 1300 derslik, 1800 öğretmen açığı var27 Ekim 2013
Memurun yüzü güldü demekle yüzü gülmüyor25 Ekim 2013
Dershaneler kapatılmadan önce eğitim sistemi sınav odaklı olmaktan çıkarılmalıdır11 Ekim 2013
KÜLTÜR ŞEHRİNE EĞİTİM 2023 GENEL MERKEZİNDEN ZİYARET06 Ekim 2013
Zühal Topcu Milli Eğitim’deki partizanlığı gözler önüne serdi27 Eylül 2013
ON BİR YILLIK REZALET15 Eylül 2013
EĞİTİMDE DERİN OYUN12 Eylül 2013
Aslan'dan Eğitim Eleştirisi05 Eylül 2013
ÜNİVERSİTE HOCALARI SEFALET GİRDABINDA 03 Eylül 2013
Koncuk: Mülakatı Kirletenleri Affetmeyeceğiz!01 Eylül 2013
Halaçoğlu: Çocuklara Dağıtılan Tabletlerin Radyasyonu Ölçüldü mü?23 Ağustos 2013
HÜKÜMET BİRİLERİNE MESAJ GÖNDERİYOR09 Temmuz 2013
"Eğitim kurumlarını, siyasi rant alanından çekin"08 Temmuz 2013
Öğretmenlik mesleğini halkın gözünde bu iktidar itibarsız hâle getirmiştir03 Temmuz 2013
Zühal Topcu: "4+4+4" Eğitim Sistemimizi Sorunlar Yumağına Çevirdi20 Haziran 2013
“GEZİ PARKI MESELESİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU”07 Haziran 2013
Üniversiteler Rektörlerin babasının çiftliği olmamalıdır06 Haziran 2013
Yılmaz Ziraat ve Veteriner Fakültesi mezunlarının sorunlarını Meclise taşıdı06 Haziran 2013
Eğitim Bilimleri Mezunlarının Mağduriyeti24 Mayıs 2013
TORBA KANUN TASARISI YA GERİ ÇEKİLSİN YA DA MEMURLARIN BEKLENTİLERİ KARŞILANSIN23 Mayıs 2013
Öğretmenler Sadaka Değil, İhtiyaç Kadar Atama İstiyor19 Mayıs 2013
2013 YILINDA 37 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK17 Mayıs 2013
ARİF NİHAT ASYA İLKOKULU VARAN 2. RESMİ YAZIDAN T'Yİ ATIP KÜRTÇE ÇALIŞTAY İZNİ ALDILAR16 Mayıs 2013
Topcu’dan Bilişim Teknolojisi Dersi için Araştırma Önergesi16 Mayıs 2013
BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ06 Mayıs 2013
Öğretmene Ek Ödeme Yok!06 Mayıs 2013
Piyon ve provakatör rektörün hezeyanları 30 Nisan 2013
ADALET İSTİYORUZ16 Nisan 2013
Koncuk: Biz Bu Ülkenin Divanesiyiz14 Nisan 2013
YGS'de hatalı soru iddiası27 Mart 2013
NEVRUZ AYRIŞMA DEĞİL BİRLİK GÜNÜDÜR23 Mart 2013
TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ23 Mart 2013
Bu Barış Süreci Değil, İhanet Sürecidir20 Mart 2013
YGS giriş belgesi yarın internette14 Mart 2013
AÖF'de okuyanlara kötü haber12 Mart 2013
Lisede ‘rapor’ dökümüne MHP'den Soru Önergesi22 Şubat 2013
FİZİK TEDAVİSİNDE ÜYELERİMİZE YENİ BİR İMKÂN22 Şubat 2013
YILMAZ, BAKAN AVCI’YA SORDU17 Şubat 2013
Devlet Yurtları Ülkücüye Kapatıldı mı?16 Şubat 2013
Şubatta 30 Bin, Ağustostada 70 Bin Öğretmen Ataması İstiyoruz07 Şubat 2013
PERFORMANSA DAYALI ÜCRET ve YÜKSELME SİSTEMİ ZULÜM ARACIDIR04 Şubat 2013
TELEKOM’DAN ÜNİVERSİTEYE GEÇEN PERSONELİN DENGE TAZMİNATI DAVASINI KAZANDIK01 Şubat 2013
200 bine yakın atanamayan öğretmen var01 Şubat 2013
Öğretmenlerimizin mağduriyetlerine son vermelidir.30 Ocak 2013
BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRİRİZ27 Ocak 2013
Rektör intihara kalkıştı27 Ocak 2013
Aksaray Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar25 Ocak 2013
MHP'den öğretmenler için kanun teklifi25 Ocak 2013
Üniversitelilere kötü haber23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH