Kırım, iki yılda ne ‘Kobani’ olabildi, ne Halep

25 Şubat 2016
549 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Kırım’ın iki yıl önce Rusya tarafından işgal edildiğini ifade ederek, “Hukuksuz ilhakın üzerinden iki yıl geçmesine rağmen, üzülerek görüyoruz ki AKP nezdinde Kırım ne ‘Kobani’ ne Halep olabilmiştir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, yaptığı yazılı açıklamada Kırım’ın ilhakına iktidarın ses çıkarmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi: “Tam iki yıl önce Rusya Federasyonu tarihi Türk Yurdu Kırım’ı, uluslararası hukuku hiçe sayarak ikinci kez işgal etti.
Uluslararası toplumun, demokrasi ve insan hakları havarilerinin ve AKP hükümetinin Putin’e göz yumduğu 26 Şubat 2014’den bu yana iki yıl geçti. Kırım Türklerine yönelik tarihi zulmün adı 1944’te Stalin 2014’te ise Putin oldu. Putin’in hukuksuz politikaları en çok Kırım  Türklerine zarar verdi. Kırım Türkleri 1944’te yapılan soykırımdan farksız olarak 21inci Yüzyılda da vatanlarından kovuldu
."

Demirel'in açıklaması şu şekilde:

KIRIM İKİ YILDA NE “KOBANİ” OLABİLDİ NE HALEP

 
Tam iki yıl önce Rusya Federasyonu tarihi Türk Yurdu Kırım’ı, uluslararası hukuku hiçe sayarak ikinci kez işgal etti.
 
Uluslararası toplumun, demokrasi ve insan hakları havarilerinin ve AKP hükümetinin  Putin’e göz yumduğu 26 Şubat 2014’den bu yana iki yıl geçti.
 
Kırım Türklerine yönelik tarihi zulmün adı 1944’te Stalin 2014’te ise Putin oldu. Putin’in hukuksuz politikaları en çok Kırım Türklerine zarar verdi.
 
Kırım Türkleri 1944’te yapılan soykırımdan farksız olarak 21inci Yüzyılda da vatanlarından kovuldu.
 
Başta Kırım Türkleri’nin lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Milli Meclis Başkanı Rafet Çubarovolmak üzere milli hareket mensuplarının Kırım’a girişi yasaklandı.
 
KTMM Başkan Vekili Ahtem Çiygöz gibi birçokları Rus Hapishanelerinde tutuluyor, bazı soydaşlarımızın işkence edilmiş naaşlarına ulaşılıyor.
 
AKP’nin o dönem Rusya’ya %6’lık gaz indirimine sattığı Kırım’ın işgaliyle  20000 Türk evladı Ukrayna’ya iltica etmek zorunda kaldı.
 
Milliyetçi Hareket, AKP’nin Putin’i putlaştırdığı zamanlarda dahi Rusya’nın gerçek yüzünü ifşa  etmekten imtina etmemiştir.
 
Milliyetçi Hareket, tıpkı Kıbrıs’ta olduğu gibi hükümetin aksine  Kırım’da da Türklük bilinç ve şuuruyla hareket edilmesini savunmaktadır. 

 
Hukuksuz  ilhakın üzerinden iki yıl geçmesine rağmen, üzülerek görüyoruz ki AKP nezdinde Kırım ne “Kobani” ne Halep olabilmiştir.
 
AKP Suriye’de de Türkmenleri hiçe sayarak hareket etmiş, PKK ve IŞİD gibi canileri korumuş, maalesef  bizleri şaşırtmamıştır. 
 
Milliyetçi Hareket, Putin’in Kızıl Diktatör Stalin’in Kırım politikasını sahiplenmesine mukabil hükümetin ecdadımız gibi davranmasını beklemiştir.
 
Ne yazık ki AKP ecdadımızdan feyz alacağı yerde Süleyman Şah’ın aziz naaşını, vatan toprağını, PKK’lı canilerin kucağına teslim etmiştir. 
 
Milliyetçi Hareket her zaman her yerde olduğu gibi, Kırım’da da Türklerin davasını savunmayı sürdürecektir.

Rusya’nın iki senedir Kırım’da uyguladığı çok yönlü zulmü bir kez daha kınıyor, Kırım Türklüğü Davası’nın takipçisi olduğumuzu yineliyoruz.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber