Kimse Türkiye'yi Dize Getiremez.

02 Kasım 2017
387 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay mecliste yaptığı konuşmada Şemdinli şehitleri için 'Milletimizin birliği, devletimizin dirliği, vatanımızın birliği için yaptıkları mücadele, ödedikleri bedel asla unutulmayacaktır. Şehitlerimizin gözü arkada kalmasın. Terörle mücadeledeki başarılar asla yarım kalmayacaktır.' dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Irak’ın kuzeyinden sızmaya çalışan teröristlerle mücadelede şehit olan 8 evladımızı andı.

Konuşmasında şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve büyük Türk milletine başsağlığı dileyen MHP’li Akçay “Milletimizin birliği, devletimizin dirliği, vatanımızın birliği için yaptıkları mücadele, ödedikleri bedel asla unutulmayacaktır.” dedi.

 Konuşmasında terörle mücadeledeki başarıların asla yarım kalmayacağını vurgulayan Akçay “Şehitlerimizin gözü arkada kalmasın. Türk milletinin varlığını muhafaza etmek için ödediği ağır bedellerden, çileli ve külfetli mücadeleden asla geri dönüş olmayacaktır.” dedi.

 “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır”

 MHP’li Akçay konuşmasına şöyle devam etti: Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır; o satıh bütün vatandır, bütün millettir. Terörle mücadele milli bir davadır. İstiklalimiz ve istikbalimiz bu mücadelede bir ve bütün olmamıza bağlıdır.

 Ömrünün 47 yılını dağlarda şakilik yaparak geçiren ve şimdi 103 yaşında olan Hamido’nun şu sözlerini ibret-i alem için tekrarlıyorum:

‘Devlet kimsenin düşmanı değildir. Devlet, bütün halkının barış içinde, kardeşçe yaşamasını istiyor. Devlet boşu boşuna kimseye zarar vermez. Ben sana zarar vermezsem devlet gelip bana zarar vermez. PKK silahla hiçbir yere varamaz, zulümle hiçbir yere kimse varmamış, varamaz da. Devlet kimdir; devlet biziz. Devletin çocukları biziz. Kimse Türkiye'yi dize getiremez.

PKK terör örgütünü silah bırakmaya da çağırarak; 'devlet büyüktür, kimse Türkiye Cumhuriyeti devletini dize getiremez.’ Demektedir. Bu ifadeler devlet ve millet şuurununum nasıl olması gerektiğini açıkça ifade etmekte olup, devletin büyüklüğüne olan bu inanç bazı aydınlara, yazarlara da örnek olmalıdır.

 “Terörün beslendiği her kaynak kurutulmalıdır”

 “Teröristlerin bu sızma girişimini bölgesel gelişmelerden farklı düşünümeyiz. Bu terörist saldırı Irak’tan Suriye’ye Türkiye’nin güney sınırı boyunca uzanan Türkiye’yi kuşatmayı amaçlayan koridoru kurma senaryosunun bir parçasıdır.

Silahlı kuvvetlerimiz gerek sınırlarımız içerisinde gerekse de Suriye ve Irak’ta terörle amansız mücadelede üstün başarılar elde etmektedir. Bu başarılar Türkiye’yi kuşatmayı amaçlayan koridorun kurulma amacının önündeki en büyük engeldir.

Bununla birlikte terörün beslendiği her kaynak kurutulmalıdır. Irak’ta Sincar’dan, Suriye’de Rakka-Münbiç hattında sonuç alıcı gerekli sonuçlar alınmalıdır.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber