Ana Sayfa > GÜNCEL

KÜRŞAT ÇAVUŞOĞLU: O BİR DÜNYA ŞAMPİYONU !
02 Şubat 2015
Bu haber 1437 kez okundu
Diş Hekimi Kürşat Çavuşoğlu, tarihi bir başarıya imza attı. Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları’nda (Medigames-World Medical and Health Games), masa tenisi dalında teklerde Türkiye’ye üst üste 3 kez dünya şampiyonluğu kazandırdı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Antalya’da, 7-14 Temmuz 2012’de düzenlenen dünya şampiyonasında Türkiye’ye tarihinde masa tenisi dalında ilk kez hem tekler hem de çiftlerde iki altın madalya, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de 29 Haziran-6 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada teklerde altınçiftlerde ise gümüş madalya ve son olarak taAvusturya'nın Wels kentinde 21-28 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılan şampiyonada hem tekler hem de çiftlerde iki altın madalya kazandırdı. 2012, 2013 ve 2014 yılında bu turnuvayı 3 kez üst üste kazanan ilk başarılı erkek masa tenisçi oldu. Çavuşoğlu, Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları’nda Türkiye’ye 5 altın ve 1 gümüş madalya kazandıran ilk isim oldu. Kürşat Çavuşoğlu Onlarca ulusal ve uluslararası şampiyonluklar kazandı. 13-17 Aralık 2013 tarihlerinde Şarm El-Şeyhde düzenlenen Mısır 14. Uluslar arası Veteran Masa Tenisi Turnuvasında madalya kazanan ilk Türk sporcu oldu, ayrıca Çavuşoğlu, turnavanın süprizi ve en iyi oyuncusu seçildi.Antalya Kemer’de 20. Uluslararası Veteran Masa Tenisi Açık Turnuvası 29 Eylül-03 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlendi. Mini bir dünya şampiyonası niteliğinde olan bu turnuvaya dünyanın dört bir yanından usta oyuncular katıldı. Kürşat Çavuşoğlu ve İsmail Hakkı Özçelik çifti, yarı finalde geçen yılın şampiyonu ve turnuvanın favorisi İki dünya ve bir Avrupa veteran şampiyonluğu bulunan Çin asıllı Avusturya vatandaşı Ding Yi ve Rus Alexey Rodin çiftini yenerek finale yükseldi. Finalde Rus İgor Roldugin (Çiftlerde dünya veteran şampiyonu) ve Rus Evgeny katselenbogen ikilisini 3-2 yendi ve turnuvanın şampiyonu oldu. 
Avusturya’yı fethetti! Türkiye’nin adını bütün dünyaya duyurdu, tanıttı ve alkışlattı. 2012’nin Spor “En”leri belli olurken, listede Kürşat Çavuşoğlu kendisine en iyiler arasında yer edindi ve “Yılın hekimi” seçildi. 4 ülkenin (Irak, Türkiye, Danimarka ve İsveç) liglerinde masa tenisi oynamış ender sporculardan biri. Irak Türk’ü Kürşat Çavuşoğlu Kerkük’ün bağrından çıkan bir yetenek, anavatanı Türkiye’ye yerleşti ve müthiş başarılara imza attı. Türkiye’ye kazandırdığı şampiyonlukları ve madalyaları, büyük bir alçak gönüllükle “ülkeme olan gönül borcumdur” diyor. Çocukluğundan beri gönül verdiği masa tenisi ve başarılarını anlatan Kürşat Çavuşoğlu samimi bir röportaj yaptık.
 
 
Kürşat Çavuşoğlu kimdir?
 
Türkmen kenti Kerkük’te doğdum. İlk ve orta eğitimimi bitirdikten sonra, üniversite için önce 1979’da Ankara Diş Hekimliği Fakültesine başladım, 1980’de İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine yatay geçiş yaptım. 1985’te mezun oldum. Yurtdışında 9.5 yıl süreyle eğitimimi sürdürdüm ve çalıştım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.5 yabancı dil konuşuyorum. Antalya’da mesleğimi ve spor yaşamımı devam ettiriyorum.
 
Masa Tenisine merakınız nasıl başladı?
 
Ailemde babam sporcuydu ve beni hep spora yönlendirdi. Kardeşlerimle, yer alması oldukça zor olan Kerkük karmasında forma giydik. Daha sonra ben o zamanlar Kerkük’ün en ünlü kulübü El-Savra’ya (Devrim) üye oldum. Bu arada Irak Milli takımının Çinli antrenörünün Kerkük’te düzenlediği masa tenisi kampına katıldım ve kısa zamanda Kerkük’te 1 numara oldum ve 1977’de Irak Genç Milli takımına seçildim. Uluslararası turnuvalarda Irak’ı temsil ettim. Kerkük Karmasının kaptanlığını yıllarca yaptım.
 
Sportif anlamda başarılı bir çocukluğun oldu. O yaşlarda başarılı olmak, yaşıtlarına iletişimini nasıl etkiledi?
 
Mahalledeki çocuklardan çok da farkım yoktu. Çocukların düzenli olarak spor yaptığı bir ortamda büyüdüm. Spor yapıyordum; çünkü bizim orada, tüm çocuklar bunu yapardı. Futbol,
basketbol, voleybol, Atletizm, yüzme, bisiklet, masa tenisi... Bizim oranın çocukları, bunlardan birini mutlaka yapardı. O yüzden, ilk çocukluk yıllarımda, sadece spor yaptığım için özel bir çocuk olduğumu hissetmedim. Arkadaşlarımdan ayrışmam. Onların biraz önüne geçmem için yaşımın ilerlemesi ve büyümem gerekti. Aynı şekilde, kardeşlerimle ilişkim de hiç anormal olmadı. Onlar da sporun içimdeydiler. Hatta belli bir yaşa kadar, ailede en başarılı sporcu sıralaması yapılsa, muhtemelen ben onların gerisinde yer alırdım. Büyüdükçe ve başarılı olduğumu gördükçe, sporla ilgili başarılı olabileceğimi düşünmeye başladım.
 
Milli takımda ve dört ülke liginde masa tenisi oynamak, onlarca ulusal ve uluslararası şampiyonluklar kazanmak, üst üste üç kez dünya şampiyonu olmak gerçekten müthiş bir başarıdır, bu başarıları neye bağlıyorsunuz?
Hayatım boyunca disipline odaklandım. İyi bir masa tenisçi olmak için çok çalışmaya özen gösterdim. Hedef olmadan veçalışmadan hiç bir şey olmuyor. Amacım hep, yapabileceğimin en iyisini yapmak oldu. Bu yaşıma gelene kadar bu kurallar içinde yaşadım. Küçükken arkadaşlarım gezerken, sinemaya giderken ve oyun oynarken ben masa tenisi antrenmanına gidiyordum. Bu başarıları kazanmak için tüm hayatım boyunca çalıştım. Şimdi geriye baktığımda bunların benim için doğru adımlar olduğunu görüyorum. Ailem de beni doğru yönlendirmiş. O zamanki disiplinden ve şu an bulunduğum konumdan dolayı da çok mutluyum.
Okul hayatınız nasıl etkilendi bu masa tenisi tutkusundan?
Oldukça yoğundu. Bazen sabahları erken saatlerde masa tenisi oynuyordum. Sonra okula gidiyordum. Okuldan sonra tekrar antrenmana gidiyordum. Turnuvalarda ise 2–3 hafta okula gitmediğim oluyordu. Öğretmenlerim bu konuda bana çok yardımcı oldular. Turnuvalardan geldikten sonra sınavlara giriyordum.
Sizi çok hırslı olarak biliyoruz. Başarınızda hırsınızın payı var mı? Maç esnasında hırsınızın kötü etkilediği zamanlar oluyor mu? 

Evet hırslıyım. Zaten hırs olmadan başarılı olunabileceğine inanmıyorum. Maç esnasında hırsım tam tersine beni motive eden bir faktör oluyor.
Oyunun zihinsel yönüne gelirsek, teknik yönü kadar, zihinsel yönünün de önemli olduğunu düşünüyor musun?
Çok önemli olduğunu düşünüyorum.
En çok neyi antrenman yapıyorsun? Masa tenisinde en önemli konu ne?
Bence en önemlisi konsantrasyon.
2-0 setlerde gerideyken maçı kazanmak için nasıl inanç buluyorsun?
Sadece bir sonraki sete konsantre olurum. Geçmiş setleri düşünmem. Avusturya'daki şampiyonada finalde rakibim Macar László SÁGİY’e karşı setlerde 2 - 0, son sette de 4 - 0 gerideydim. Masa tenisinde son sayı alınmadan maç bitmiyor. Ben üst üste sayılar aldım, seti kazandım. Dördüncü seti de aldım ve maçı 2-2’ye getirdim. Ardından da son seti 12-10 ve maçı da 3 - 2 aldım. Kıran kırana bir mücadele oldu, Karşılaşmada seyirciler adeta nefeslerini tuttu ve finale yakışır bir maç oldu. Bu almış olduğum üst üste üçüncü şampiyonluktu, benim için çok değerliydi, masa tenisinde bundan daha büyük mutluluk yok. Adımı tarihe yazdırmanın mutluluğunu yaşıyorum.
Hayat felsefeniz nedir?
Hiç bir başarı tesadüf değildir.
Antalya Kemer’de yapılan, mini bir dünya şampiyonası niteliğinde olan 20. Uluslararası Veteran Masa Tenisi Açık Turnuvasında çiftlerde İsmail Hakkı Özçelik ile Türkiye’ye altın madalya kazandırdınız.Dünya çapında tanınan oyunculara karşı oynarken, farklı bir strateji uyguluyor musunuz?
Bu gibi maçlarda sakin, sabırlı ve soğukkanlı olmak çok önemlidir, ayrıca motivasyonu ve konsantrasyonu çok yüksek tutmak gerekir. Yarı finalde turnuvanın favorisi Çin asıllı Ding Yi ve Rus Alexey Rodin ikilisine karşı oynarken, rakibe göre taktik uyguladık ve bu taktik savaşını biz kazandık. Unutmamak gerekir Ding Yi’nin karayerinde, Olimpiyat ve dünya şampiyonu İsveçli efsane oyuncu Jan-Ove Waldner’i, 5 defa dünya ve 9 defa Avrupa şampiyonu İsveçli Mikael Appelgren’i, Olimpiyat ve dünya şampiyonu  Çinli Chen Longcan’ı, dünya ve Avrupa Şampiyonluğu bulunan Belarus’lu usta oyuncu Vladimir Samsonov’u da yenmiş bir oyuncudur. Favori onlardı ama maçı biz kazandık, çünkü biz kazanmaya daha çok inanmıştık.
Başarılı olmak, bir şeyleri başarmak hemen herkesin ortak hedefi… Ancak en başarılı veya en iyi olmak nasıl bir duygudur acaba?

“En iyisi olmak” cümlesi aklıma uzun bir zamandır takılıp durur. Büyüklerimizin verdiği nasihat, çoğumuzun duyduğuna paralel, ne yaparsan yap en iyi ol yönünde. İşinin hakkını ver, zamanının hakkını ver, en iyi şekli ile yap ve değer yarat. Başarılı insanlar hayatta hayallerine hedeflerine koşarken ödeyecekleri bedelin farkında olanlardır. Sporda başarı, küçük yaşlardan başlayan yoğun çaba, enerji, disiplin, fedakarlık, azim, karar, irade, zaman, planlı ve programlı çalışma ister. Sporda yalnızca sportif başarı yetmez; sporcunun bu başarıya uygun örnek bir yaşam sürmesi de gerekir. Bugün bütün büyük zaferler üzerinde düşünülerek yani planlanarak elde edilmiştir. Başarılı insanların geneline baktığınızda göreceğiniz şey onlar bu dünyaya yapmakta oldukları şeyi yapma amacı ile geldiklerini hissediyor ve hissettiriyorlar. Aslında başarıya ulaşan insanlar hayallerinin peşi sıra yürüyen kişilerdir.
Bir dünya şampiyonu olmak nasıl bir duygu?
3 kez ard arda dünya şampiyonu olduğum için çok mutlu ve gururluyum. Hayal ötesi bir başarı.  Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak ve o bayrakla tur atmak gerçekten inanılmaz bir duygu. Bu mutluluk kelimelerle anlatılamaz. Allah herkese nasip etsin. Bu madalyaları ülkem için kazandım. Bu gururu yaşamak için yaz-kış, Kar-yağmur, sıcak-soğuk demeden çok çalıştım. Bu ülkede eğitim gören ve bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen ve çalışan bir vatandaş olarak tek borcum; ülkeme olan gönül borcumdur. Onu da madalyalar kazanarak ödemeye çalışıyorum. Uzun bir çalışma programının ardından ülkemi en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. 
Şu an çok başarılı uluslararası bir şampiyonsun, böyle hissetmende en başarılı olay neydi?
Dünya Tıp ve Sağlık Olimpiyatlarında 5 altın ve bir gümüş madalya almam, pek çok kişi tarafından övüldüm.
Çin’in bu spor dalında hakimiyeti konusunda ne düşünüyorsunuz? Neden Çinli oyuncular çok iyi?
Çin’de spor bir devlet politikası olarak ele alınıyor. Çin yerel masa tenisinde olduğu kadar, uluslararası alanda da mükemmelliğe ulaşmak için çok çalıştılar. Antrenörler ve kuruluşlar tarafından pek çok araştırmalar ve masa tenisindeki gelecekteki gelişmeler konusunda çok çalışmalar yapıldı. Çalışmalarda sistem ve disipline çok önem verdiler ve bunlara bağlı kalarak  sporcularını yetiştirdiler. Ben de doğduğum şehir Kerkük’te bu disiplin ile yetiştirildim.
Sizce sporda uluslararası arenada başarılı olabilmek için neler yapılmalıdır?
Türkiye, genç nüfus potansiyeli yüksek bir ülkedir, ama Türkiye olimpiyat ve dünya şampiyonalarında kazandığı madalya beklentilerin çok çok altında. Türkiye, uluslararası şampiyonalarda başarı elde etmek istiyorsa, sporun bir devlet politikası olmalı ve özellikle altyapıya çok önem verilmelidir. Küçük yaştaki yetenekli çocukları seçebilecek sistemli, profesyonel bir altyapı kurulmalı ve Sporcu seçimleri de dünya standartlarına uygun yapılmalıdır. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi okullarda ve memleketin her yerinde yeterli spor tesisleri olmalıdır, ki insanlar spor yapabilsin ve geleceğin şampiyonları yetişsin. Unutmadan Türkiye’de sporun gelişmiş ülkeler (Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Çin, Almanya, Fransa, İngiltere, İsveç, Japonya) seviyesine gelebilmesi için ayrıca Çağdaş bilgilerle donatılmış nitelikli spor öğretmeni, antrenör ve vizyon sahibi spor yöneticilere ihtiyaç vardır.
Türkiye'de eğitim sisteminin sporcu yetişmesinin önünde engel olduğu da bir gerçek. İlköğretimde başarılı olan genç sporcular, liseye başlamalarıyla birlikte okul, ödev, dershane, özel ders ve sınav hazırlıklarına odaklanmış olmalarından dolayı spora haklı olarak zaman ayıramıyor. Kısacası yetişmiş sporcularımızı sınavlarla kaybediyoruz. Daha doğrusu gençleri daha ana okulundan başlayarak at yarışı yaptırırcasına koşturup yarıştırıyoruz! Bu eğitim sistemi ile dünya çapında başarılı sporcular yetişir mi?
İlkokul çağında bir çocuğu olan ve çocuğunu masa tenisine yönlendirmek isteyen bir ailenin neleri bilmesini isterdiniz?
Masa tenisi çok geç yaşlara kadar oynanabilen, hem fiziksel olarak hem sosyal olarak hayatımıza kattıklarıyla çok önemli bir spor. Profesyonel anlamda olmasa bile hobi olarak da seçilebilecek en güzel spor dallarından biri. Masa tenisçi olmak isteyen gençlere ise ailelerinin desteklerini ve inandıkları yolda inatla sabırla çok çalışarak yürümelerini, koydukları hedefin gerçekçi olması gerekir. Bu süreçte yenilgi olmadan başarının gelmeyeceğini bilmeleri lazım. Çocuğun sadece masa tenisçi değil sporcu olması çok önemli. Bir de, çocuğun ailesinin hatırı için değil gerçekten kendi isteğiyle oynaması gerekiyor.
İyi bir oyuncu olmak için ne kadar çalışmak gerekir?


Günde 5-6 saat, haftada 6 gün. 12-14 yaşından başlayarak bu şekilde çalışmak lazım, haftada en az 30 saat.
Masa tenisi dışındaki zamanında ne yapıyorsun?
Ailemle vakit geçiriyorum, kitap okuyorum, film seyrediyorum ve müzik dinliyorum.    
Son olarak neler söylemek istersiniz?
Bu başarılarda bana her zaman destek olan aileme, arkadaşlarıma ve antrenörlerime (Yahaya Gürcüm ve Enver Abbas’a) çok şey borçluyum. Kendilerine teşekkür ediyorum
Değerli zamanınızı ayırıp sorularımızı cevaplandırdığınız için size teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyoruz.
 
Metin Namlı
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
"Servetiniz anne baba duası olsun" 12 Mayıs 2019
Ne mutlu Türk'üm diyene! 3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutlu olsun03 Mayıs 2019
Avcı: Emek ve alın teri kutsaldır!01 Mayıs 2019
23 NİSAN MESAJLARI!22 Nisan 2019
“POLİS, MİLLETİMİZİN GÜVENCİDİR!”09 Nisan 2019
MHP Lideri Bahçeli'den Kerkük şehitleri için ...28 Mart 2019
NEVRUZ BAYRAMI MESAJI21 Mart 2019
İstiklal Marşı 98 yaşında11 Mart 2019
Kadına şiddet en önemli sorunumuzdur08 Mart 2019
YENİ YIL MESAJLARI31 Aralık 2018
Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi: Mehmet Akif Ersoy26 Aralık 2018
CANLARINDAN VAZGEÇEREK KURTULUŞ MEŞALESİNİ YAKMIŞLARDIR24 Aralık 2018
Sarıkamış Şehitlerimiz23 Aralık 2018
Engelliler Günü Mesajı02 Aralık 2018
Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2018
Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2018
Taşlıçay'dan 'Çocuk İstismarı' Açıklaması20 Kasım 2018
MHP İl Başkanı Karataş'tan 10 Kasım Mesajı10 Kasım 2018
"Atatürk İstiklal ve İstikbal Demektir"09 Kasım 2018
Avrupa'da yaşayan Türk Milliyetçileri 24 Haziran'da verecekleri oyu açıkladı14 Haziran 2018
İstanbul'un Fethi'nin 565. Yılını Kutluyoruz25 Mayıs 2018
NEVİN TAŞLIÇAY’IN “ANNELER GÜNÜ” MESAJI13 Mayıs 2018
MHP'li Usta: Annelerimiz geleceğin hazırlayıcısıdır 12 Mayıs 2018
Türkiye Kamu-Sen'den Anıtkabir ziyareti01 Mayıs 2018
Türkiye Kamu-Sen'in yeni Genel Başkanı Önder Kahveci23 Nisan 2018
14 MART TIP BAYRAMI MESAJI13 Mart 2018
'TÜRK HEKİMLERİNİN BAYRAMINI KUTLUYORUM'13 Mart 2018
Mehmet Akif Ersoy kabri başında anıldı12 Mart 2018
'KİM Kİ, KADINA BİR FİSKE VURDUYSA BUNA PİŞMAN EDİLMELİDİR'07 Mart 2018
"Çocuk gelinlere" dikkati çekmek için 8 Mart'a özel klip07 Mart 2018
“Hollanda Caddesi’nin İsmi Hocalı Caddesi Olsun!”28 Şubat 2018
MHP Şarkışla'dan Kömürlüğü Yanan Vatandaşa Yardım!25 Şubat 2018
Mersin'e Deniz Otobüsü ve Uçağı ile Helikopter Geliyor25 Şubat 2018
MHP’li Yalçın: 'Alayına lanet olsun'04 Şubat 2018
Öztürk: "Zeytin Dalı Bölgedeki Mazlumlara Uzatılmıştır"04 Şubat 2018
Çorumlular, Zeytin Dalı Harekatı'na Destek İçin Yürüdü01 Şubat 2018
MHP'den Tip-1 Diyabetliler İçin Öneri21 Ocak 2018
OHAL Komisyonu'na başvurular 12 Mart'ta sona erecek13 Ocak 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan;MİLLİ BİR MUTABAKAT OLACAK!11 Ocak 2018
ADANA'DA ÇİFTE BAYRAM06 Ocak 2018
Başkan Sözlü: "Adana'nın En Özel Kurtuluş Bayramı Olacak"05 Ocak 2018
Kars'ta Başkandan Çeyrek Altın, Müdürden Tatlı01 Ocak 2018
25 ARALIK ONURLU BİR MİLLETİN ZAFERİDİR24 Aralık 2017
ALİ METİN TOKDEMİR'İN 22. VEFAT YILI08 Aralık 2017
YERALTININ SESSİZ ÇALIŞANLARI04 Aralık 2017
'BİRÇOK ALANDA TÜRK KADINLARI BAŞARI İLE ADLARINDAN SÖZ ETTİRMİŞTİR'04 Aralık 2017
MHP'li Akçay'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı03 Aralık 2017
GELECEĞİMİZİN SONSUZ MİMARLARI ÖĞRETMENLERİMİZ23 Kasım 2017
‘’Cumhuriyet neslinin yegane yetiştirici öğretmenlerdir’’23 Kasım 2017
Başkan Yusuf Ziya Günaydın'dan Öğretmenler Günü mesajı23 Kasım 2017
MHP'li Sancaklı, Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunacak21 Kasım 2017
BÜYÜK TÜRK MİLLİYETÇİSİ “MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”10 Kasım 2017
Atatürk Türk Milletinin Ortak Değeridir09 Kasım 2017
'TÜRK MİLLETİNİN UFKUNDAN ATATÜRK’Ü SİLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR'09 Kasım 2017
Yine Bir On Kasım09 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmet ve Minnetle Anıyoruz 09 Kasım 2017
MHP'li Sertan Duran’dan 10 kasım mesajı! “Aynı inançla izindeyiz”09 Kasım 2017
Başkan Yusuf Ziya Günaydın'dan 10 kasım mesajı09 Kasım 2017
'CUMHURİYET, TÜRK MİLLETİNİN HÜRRİYET DAVASIDIR'27 Ekim 2017
Türk tarihini değiştirecek arkeolojik kazı26 Ekim 2017
Manisa'da Siyaset Üstü Etkinlik22 Ekim 2017
Başkan Ergün, Koordinatörlerle Buluştu27 Eylül 2017
Rtük, Ikby'ye Yakın 3 Televizyon Kanalının Türksat'tan Çıkarılmasına Karar Verdi26 Eylül 2017
Irak ve Suriye tezkeresi TBMM'de kabul edildi!24 Eylül 2017
Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç, Sadullah Ergin için suç duyurusu09 Ağustos 2017
Davaya Adanan Bir Ömür; Başbuğ’un İzinde, Türk Milleti’nin Hizmetinde07 Temmuz 2017
TÜRK DÜĞÜMÜ VE OSMANLI KALYONLARI SERGİSİ AÇILDI05 Temmuz 2017
Mahkeme MHP'deki korsan kurultayı yok saydı20 Haziran 2017
PARSAK: BABALAR EVİN DİREĞİDİR18 Haziran 2017
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün 19 Mayıs Kutlama Mesajı24 Mayıs 2017
Şehidin oğluna herkesi ağlatan düğün14 Mayıs 2017
CENNET KOKULU ANNELERİMİZ14 Mayıs 2017
Sarıgöl Şehitlerini Ölümsüzleştirdi13 Mayıs 2017
MHP İl Başkanı Baki Ersoy'dan Anneler Günü Mesajı12 Mayıs 2017
3 Mayıs 1944 Olayının Yıldönümü Hakkında Basın Açıklaması12 Mayıs 2017
MHP'li Ruhsar Demirel'den Engelliler Haftası10 Mayıs 2017
'TÜRK MİLLİYETÇİLERİ MİLLİ BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜN TEMİNATIDIR'02 Mayıs 2017
57. ALAY'IN İZİNDE YÜRÜDÜLER25 Nisan 2017
KARAGÖZ: 23 NİSAN HEPİMİZİN BAYRAMI21 Nisan 2017
Polise karşı tutumuyla CHP, HDP’yi kopyalıyor08 Nisan 2017
Şehit Mustafa İlter'in İsmi Turgutlu'da Yaşatılacak05 Nisan 2017
Erkan Akçay Alparslan Türkeş’in Hayrına Katıldı05 Nisan 2017
Taşmedreseliler Gurubu;Evet Diyoruz.02 Nisan 2017
Tefennide "ÇANAKKALE ZAFERİNDEN 15 TEMMUZ'A ASIMIN NESLİ" İsimli Tiyatro ve Oratoryo Gösterisi Yapıldı23 Mart 2017
Nevruz Türklüğün yüksek bir şuurla hissedildiği bayramdır20 Mart 2017
İsa Günyeli'den 102.Yılında Çanakkale Mesajı18 Mart 2017
KAHRAMAN ECDADIMIZLA GURUR DUYUYORUZ17 Mart 2017
ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTAMAYIZ17 Mart 2017
Aydın Eski Ülkü Ocakları Başkanı Demirbilek'ten 'Evet' Açıklaması15 Mart 2017
“İstiklal Marşı, Türk’ün inanç ve yiğitliğinin özeti”12 Mart 2017
TÜRK KADINI DİYOR Kİ!08 Mart 2017
“Sevginin, zarafetin mümtaz temsilcileri”07 Mart 2017
MHP'li Oktay Öztürk'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı07 Mart 2017
“Türk kadını her alanda var olmalı”07 Mart 2017
MHP'li Başkan Cengiz Ergün, Kadınları unutmadı07 Mart 2017
MHP Adana'dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı07 Mart 2017
KADIN NEZAKETİN SİMGESİDİR07 Mart 2017
EMD İzmir Şubesi görev dağılımını tamamladı22 Şubat 2017
İstanbul'da elektrik kesintisi30 Ocak 2017
Dedeman Erbil’in yeni yatırımcısı: Mihtap Group Company25 Ocak 2017
Türkiye şehitlerine yürüdü08 Ocak 2017
Bahçeli'ye 105 Yıllık Köstekli Saat Hediye Etti07 Ocak 2017
Ne kadar FETÖ’cü Varsa Elini Kolunu Sallaya Sallaya Geziyor!04 Ocak 2017
Polis Özel Harekat Parkur Süresinin Arttırılmasını Arz Ediyoruz.03 Ocak 2017
MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısı hakkında yapmış olduğu basın açıklama.02 Ocak 2017
Reina saldırısı CIA’nin Erdoğan’a yanıtı niteliğinde02 Ocak 2017
Tarihe kara bir yıl olarak geçen 2016 yılını uğurladık.01 Ocak 2017
Kaynak: İsmail Koncuk: Umarız Olumsuzluklar 2016'da Kalır 31 Aralık 2016
DEMİREL: MİLLİ ŞAİRİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ27 Aralık 2016
MHP'li Vekil Burdur'da Kaza Yaptı23 Aralık 2016
RUSYA ANKARA BÜYÜKELÇİSİNE SİLAHLI SALDIRI.19 Aralık 2016
Başkan Alıcık'tan Polise Moral Ziyareti16 Aralık 2016
Kaynak: İsmail Koncuk: Terörle Müzakere Değil, Mücadele Edilir 14 Aralık 2016
Adana'da Kız Öğrenci Yurdunda Yangın29 Kasım 2016
24 Kasım Öğretmenler günü mesajı. 23 Kasım 2016
Devlet erkanı Ata'nın huzurunda10 Kasım 2016
“Operasyon Devletten, Helvası Milletten”09 Kasım 2016
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kürtler için özerklik istedi!24 Ekim 2016
5.500 Defter ile Eğitime Destek Verdiler19 Ekim 2016
HATİCE TEYZEYE UZANAN YARDIM ELİ17 Ekim 2016
Atamaların Yapılacağı Bu gün Kara Bir Gündür.11 Ekim 2016
Ülkücü Sanatçıdan Askere Destek Klibi!06 Ekim 2016
HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİ AİLELERİ ADALET NÖBETİNDE25 Eylül 2016
Türk Ocakları Genel Başkanı Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı.11 Eylül 2016
Kamudan İhraçlar Hakkında Basın Açıklaması;10 Eylül 2016
Darbeden Sonra: Muhasebe ve Tedbir21 Temmuz 2016
Salzburg Ülkü Ocağı Başkanı Ahmet Yurttaş;Filmin Sonu!...16 Temmuz 2016
Prof.Arslan: Soykırım Tasarısı Dostlarımızın Gerçek Yüzünü Gösterdi.03 Haziran 2016
MAFYA ÇETELERİ DE TELEFONA TAŞINDI!02 Haziran 2016
Adana Büyükşehir Belediyesi F-4 Phantom Savaş Uçağı Satın Aldı01 Haziran 2016
MHP Başkan adayı Şehit Cenazesini Görmezden Geldi.01 Haziran 2016
MHP Genel Başkan Adaylarından Kongre Açıklaması!15 Mayıs 2016
Yargıtay'dan MHP Kurultayı Açıklaması11 Mayıs 2016
Miraç Kandili ve Türkçülük gününde, eller semaya açıldı.03 Mayıs 2016
SÖZLEŞMELİ ASKERİ PERSONEL AİLELERİ VE EMEKLİLERİ DERNEĞİ KURULDU!27 Nisan 2016
“23 Nisan Hürriyete Aşkın Tarihi”22 Nisan 2016
MHP’li Erdoğan'dan şok iddia13 Nisan 2016
ORASI ARTIK ‘’KAYSERİ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÜNİVERSİTESİ’’ OLACAK04 Nisan 2016
İhtiras ve Cehalet El Ele Verince02 Nisan 2016
Diş Hekimleri Kuruluşlar Ligi’nde Yenilgisiz Şampiyon26 Mart 2016
BU TOPRAKLAR ŞEHADETLE VATANLAŞTI,ŞEHADETLE KORUNUYOR!15 Mart 2016
Uluslararası İpek Yolu'nun Yükselişi ve Türk Dünyası Bilgi Şöleni Gerçekleştirildi09 Mart 2016
Hamal, bulduğu 28 bin lirayı sahibine teslim etti26 Şubat 2016
Artvin Halkı öfkeli: Geldikleri gibi gidecekler 21 Şubat 2016
Artvin'de ışıklı protesto19 Şubat 2016
Ankara'daki Hain Saldırı Hakkında Açıklama18 Şubat 2016
Artvin Halkı'na MHP'den Destek17 Şubat 2016
Türkiye’nin ‘Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ (MIT) yıkıldı yerine rezidanslar yapılıyor15 Şubat 2016
"BİLİM ADAMIYSANIZ OBJEKTİF OLACAKSINIZ"12 Şubat 2016
ESM. SİVİL TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ 27 MARTTA BAKIRKÖYDE SAHADA OLACAK:08 Şubat 2016
DİNARLI ÂŞIK ALİ TAŞ’I ANIYORUZ02 Şubat 2016
MHP POLİS VE ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGELERİNİN 3600’E YÜKSELTİLMESİNİ TEKLİF ETTİ, AKP REDDETTİ31 Ocak 2016
Alman Konsolos Vetter'den Ömürboyu Tatil Teşekkürü31 Ocak 2016
MÜBADELEDE YAŞAMINI YİTİRENLER ANILACAK30 Ocak 2016
KARA KALPAKLILAR BURSA İL TEŞKİLATİ TÜRK MİLLETİ'NE HİZMET'E AÇILMIŞTIR20 Ocak 2016
Manisa’da, Şehit Yakını ve Gazilere Ücretsiz Traş Hizmeti16 Ocak 2016
TÜRK HUKUK ENSTİTÜSÜ'NDEN 1128AKADEMİSYENE TEPKİ16 Ocak 2016
Ev alacaklara dikkat!13 Ocak 2016
AB Bakanı Volkan Bozkır: 'HDP silah bıraktırsın, süreç yeniden başlar'24 Aralık 2015
AYASOFYA CAMİİ İBADETE AÇILSIN TEKLİFİ16 Aralık 2015
Fındık fiyatı yeniden yükselişte15 Aralık 2015
NOBEL MADALYASI ONLARA EMANET 15 Aralık 2015
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, dünya evine girdi 14 Aralık 2015
Taydaş’tan, Alaşehir Belediye Başkanı Karaçoban’a Teşekkür Belgesi13 Aralık 2015
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ05 Aralık 2015
TÜRKMEN MARŞI-DİRENİŞ(Atilla Yılmaz)02 Aralık 2015
Prof. Dr. Turan Yazgan Vefatının 3. Yılında Anıldı29 Kasım 2015
Türkiye Barolar Birliği HSYK'ya başvurdu27 Kasım 2015
İstanbulluya trafik çilesi27 Kasım 2015
Uşak'ta hafif ticari araç, kavşakta TIR’a çarptı: 3 ölü, 3 yaralı27 Kasım 2015
Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasına hükümetten ilk yorum27 Kasım 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya'dan Atatürk'ü Anma Mesajı10 Kasım 2015
Bahçeli 10 Kasım Mesajı Yayımladı.10 Kasım 2015
Engin Alan: Ben Olduğum Yerdeyim10 Kasım 2015
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Çok Anlamlı 10 Kasım Mesajı!10 Kasım 2015
Asılsız Haberler Hakkında Basın Açıklaması09 Kasım 2015
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN 29 Ekim 2015
92. YILINDA CUMHURİYET KONSERİ VE ÖZEL GÖSTERİSİ15 Ekim 2015
Senem Kılıç:"HİÇBİRİMİZİN CAN GÜVENLİĞİ YOK"11 Ekim 2015
MHP LİDERİ BAHÇELİ, ORGENERAL AKAR'I ZİYARET ETTİ02 Ekim 2015
Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk: 'Siyasi Hesaplarla Bir Milletin Geleceğini Tehlikeye Atan Alçaktır27 Eylül 2015
AKP: “BİNLERCE İNSAN ÇOK AFFEDERSİNİZ HAYVAN ŞEYİ GİBİ ORADA ÖLÜP GİDİYOR”27 Eylül 2015
Hac'da facia: En az 753 kişi öldü25 Eylül 2015
Bayram'da Şehit Evine Sevinç Değil Acı düştü!25 Eylül 2015
MİLLİYETÇİ AVUKAT'LARIN TERÖR TEPKİSİ.23 Eylül 2015
"Terörü bitirmek için 400 vekil değil, 400 gün yeter"17 Eylül 2015
MHP'li Türkkan: Boydaklar'a Zulmedilmesine Sessiz Kalamam16 Eylül 2015
Biz Varsak Listede BEŞİR Yok Kırıkkale'de14 Eylül 2011
Türkav Ankara Şubesi Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Programı Düzenledi13 Eylül 2015
İLBER ORTAYLI'DAN DEVLET BAHÇELİ HAKKINDA ÖVGÜ DOLU SÖZLER05 Ağustos 2015
“SUÇIKAN ŞİİR GÜNLERİ”28 Temmuz 2015
PARSAK GÖREVİNİ ÖZERKAN’A DEVRETTİ29 Haziran 2015
Bahattin Şeker, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.31 Mayıs 2015
DİNAR AVDAN ŞENLİKLERİ COŞKUYLA KUTLANDI25 Mayıs 2015
MHP Ankara, anneleri coşturdu11 Mayıs 2015
Hayaldi Gerçek Oldu" Türküsü09 Mayıs 2015
MHP’den Ankara’da Anneler Günü şöleni08 Mayıs 2015
DİNAR’DA HIDIRELLEZ ÇOK YOĞUN KALABALIKLA KUTLANDI07 Mayıs 2015
Sulakyur tta 57. Alay için yürüyüş düzenlendi26 Nisan 2015
GELENEKSEL OKÇULUK SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ 3 OLAĞAN GENEL KURULTAYINI YAPTI...24 Nisan 2015
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun23 Nisan 2015
KERMESİ KAPATAN KAYMAKAM: ATIN ÇÖPE İNEKLER YESİN!..15 Nisan 2015
ADANALILAR KARAİSALI KUVAYI MİLLİYE ŞENLİKLERİ'NE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ14 Nisan 2015
MHP'DEN AKP'Lİ ADAY ADAYI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU09 Nisan 2015
BAHÇELİ'DEN 'KAYAHAN' MESAJI: ODALARDA IŞIKSIZ KALMIŞTIR03 Nisan 2015
MHP'li Aday adayı Orhan’a, Akhisar’da büyük ilgi25 Mart 2015
Orhan;“Çanakkale, Tarihi Şan ve Şerefle Dolu”17 Mart 2015
MHP’li Orhan, Ahmetli İlçe Teşkilatını ziyaret etti.12 Mart 2015
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü12 Mart 2015
İstiklâl Marşımız’da derin mısraların anlamı daha da önem kazanmıştır.12 Mart 2015
Ülkücü İşçiler, Pamukkale’de moral depoladı.09 Mart 2015
Başkan Kaleli’den yazılı açıklama08 Mart 2015
Orhan, Türk kadını hak ettiği mertebeye ulaşacaktır!..08 Mart 2015
KADIN HAKLARI İNSAN HAKLARINDAN AYRI TUTULAMAZ06 Mart 2015
O setleri başlarına yıkarız04 Mart 2015
Turgutlu’da Kamu-Sen Bütün Şehitler için lokma döktü.28 Şubat 2015
“Azerbaycan’ın kederi kederimizdir”27 Şubat 2015
STK'lardan MHP ve Ülkü Ocağına Taziye Ziyareti25 Şubat 2015
SULAKYURTBELEDİYE BAŞKANI İSMAİL BİLDİK ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ.24 Şubat 2015
Gördes MHP’de, ŞEHİDİMİZE Yasin-i Şerif Okundu23 Şubat 2015
Manisa’da ŞEHİDİMİZE Gıyabi Cenaze Namazı22 Şubat 2015
Tokat'ta Fırat Çakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı22 Şubat 2015
Kırıkkale'de Kadınlardan "Özgecan" Eylemi yaptılar21 Şubat 2015
BEKİR BOZDAĞ, YARGITAY’IN SKANDAL BİLİRKİŞİ RAPORUNU ONAMASINA EL KOYMALI24 Ocak 2015
BU KADAR EZA CEFAYI AFYONLULAR HAK ETMİYOR20 Ocak 2015
Zühal Topcu,Cumhuriyet bitti diyen Babuşçu'ya cahilsin dedi16 Ocak 2015
Emniyet müdürü Onar Kırıkkale de çalışan gazetecilerle Bir Araya Geldi11 Ocak 2015
Kutsal bir meslek10 Ocak 2015
KIRKLARELİ MÜFTÜ YARDIMCISI'NDAN METİNER'E SERT TEPKİ07 Ocak 2015
AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT 04 Ocak 2015
Turgutlu Ülkücü İşçiler Derneğinden, Asgari Ücrete Protesto!..03 Ocak 2015
Prof. Kara: Ak Parti ve Cemaat, hepimizi aşağıya çekiyor02 Ocak 2015
Dolmabahçe Sarayı'nda bomba alarmı01 Ocak 2015
Bozdemir, 2015’e hasta ziyaretinde girdi!..31 Aralık 2014
ZEKERİYA ÖZ'DEN HSYK KARARINA OKKALI CEVAP30 Aralık 2014
"2015 YATIRIM YILI OLACAK"30 Aralık 2014
BÖYLE BİR SİYASETİ İNSAN FITRATI KALDIRMAZ25 Aralık 2014
Sarıkamış şehitleri anıldı24 Aralık 2014
"DİZİDEN ÖRGÜT ÇIKARMAK TÜRKİYE'YE ÖZGÜ BİR DURUM"21 Aralık 2014
Tarihi Halime Hatun Camii'ni Büyükşehir Işıklandıracak20 Aralık 2014
Vali Kolat Sulakyurt İlçesinde incelemelerde bulundu20 Aralık 2014
O tabela yeniden asıldı... Ama!..13 Aralık 2014
Vural: Sanatçı Saray'la değil, sanatla ilgilensin05 Aralık 2014
Kaçak saray mahkemelik05 Aralık 2014
5 ARALIK TÜRKİYE’DE KADINA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ TANINMASI04 Aralık 2014
Ruhsar Demirel: Çocuk; bugününü sana nasıl yaşatalım ki sen yarın olasın19 Kasım 2014
"HELAL OLSUN" DEDİRTEN BAĞIŞ18 Kasım 2014
DEVLETİN ZİRVESİ ANITKABİR'DE10 Kasım 2014
Türk Milleti seni unutmaz10 Kasım 2014

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH