Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI
28 Ekim 2017
Bu haber 744 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Bazı ehliyetsiz ve liyakatsizlerin, 15 Temmuz öncesinde " Ben başbakan olacağım ", " Ben genel başkan olacağım " hezeyanlarıyla sokağa fırladığı bir dönemi hep birlikte yaşadık. FETÖ'cülerin kripto bağlantıları ile siyaset sahnesinde tükenmişlik yaşayanlar MHP'yi yıkma görevini üstlenmişlerdir" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
BAZILARI MHP'YE ÜYE BİLE DEĞİLDİR
 "PARTİMİZ ile alakası kalmayan bir kısım çevreler, MHP'nin eridiği safsataları ile kendilerine siyasi arenada yer bulma çalışmaları içerisine girmişlerdir" diyen Durmaz, yazarımız Sezer Yozgat'ın sorularını cevaplandırdı. Durmaz, "MHP'den ihraç edilenlerin sayısı 9'u geçmemiştir. Üst kurul delegelerinden hiç kimse, sözde muhalefet için imza verdiği gerekçesiyle partimizden ihraç edilmemiştir" açıklaması yaptı.
 
BAHÇELİ BÜTÜN OYUNLARI BOZDU
DURMAZ, "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli 15 Temmuz gecesi Türkiye üzerinde hesabı olan FETÖ'nün, gizli ve karanlık güçlerin, istihbarat servislerinin hesabını bozmuştur. Milletin de devletin de umudu olmuştur. O gece ışıkları yanan tek siyasi parti genel merkezi Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Yeni Kapı'da yaptığı konuşma ile de tarihe not düşmüş, bir ve bütün Türkiye'nin altını çizmiştir. Her süreçte haklı çıkan lider olmuştur" diye ifade etti.

 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 1 Kasım sonrasında MHP'yi ele geçirmek için operasyon başlatanların başarısız olunca, Devlet Bahçeli'yi itibarsızlaştırma girişimlerine başvurduklarını, sonuç alamayınca da ihraç ve istifa yaygarası koparttıklarını söyledi. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü karşısında MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kararlı duruşu ve sonrasında Türkiye'nin genel durumu  ile peşmergebaşı Barzani'nin korsan referandumu hakkında gazetimiz Ortadoğu'ya önemli açıklamalar yapan Sadir Durmaz, yazarımız Sezer Yozgat'ın sorularını cevaplandırdı.
 
- Kamuoyunda bu günlerde bir kısım medya eliyle sıklıkla gündemde tutulmaya çalışılan MHP'nin eridiği safsataları ve Yeni Parti çalışmaları adı verilen zemin hakkında neler söylersiniz? 
 
Sadir DURMAZ: Bazı ehliyetsiz ve liyakatsizlerin, 15 Temmuz öncesinde "Ben başbakan olacağım", "Ben genel başkan olacağım" hezeyanlarıyla sokağa fırladığı bir dönemi hep birlikte yaşadık. FETÖ'cülerin kripto bağlantıları ile siyaset sahnesinde tükenmişlik yaşayanlar MHP'yi yıkma görevini üstlenmişlerdir. Partimiz ile alakası kalmayan bir kısım çevreler, MHP'nin eridiği safsataları ile kendilerine siyasi arenada yer bulma çalışmaları içerisine girmişlerdir.
 
KİMSE İMZA VERDİĞİ İÇİN İHRAÇ EDİLMEDİ
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin sözde muhalefetten herkesi ihraç ederek kurtulmaya çalıştığı yolundaki iddialar da aynı algı çabasının bir parça olmuştur. Oysa şimdiye kadar Genel Merkezimizin tasarrufu ile MHP'den ihraç edilenlerin sayısı 9'u geçmemiştir. Bunlar da belli isimlerdir. Üst kurul delegelerinden hiç kimse, sözde muhalefet için imza verdiği gerekçesiyle partimizden ihraç edilmemiştir. Medyada istifa ettiklerine dair haberler çıkan bazı kimselerin de MHP ile yıllar öncesinden ilişkileri kesilmiştir. Hatta bunların bazıları MHP'ye üye bile değildir. Gayeleri, MHP'de bir istifa dalgası olduğu izlenimini vermek, bahse konu oluşumu takviye etmektir. MHP'yi zayıflatmak, güçten düşürmektir. 
 
Şu çok açık bilinmelidir ki; MHP, kamuoyunda oluşturulmak istenen algının aksine emin adımlarla iktidar yürüyüşüne devam etmektedir. MHP kervanı, 2018'de gerçekleştireceği olağan kurultay ile yeni bir ivmeyle 2019 seçimlerine doğru yol alacaktır. Milliyetçi-ülkücü hareketi bölmeye, MHP'yi etkisizleştirmeye hiçbir ayrılıkçı tertibin gücü yetmeyecektir. Milli birliğin çimentosu olan MHP'nin küçüldüğünü sanan veya bu görüşü yaymaya çabalayanlarsa hüsrana uğrayacaklardır.


BAHÇELİ, BÜTÜN OYUNLARI BOZMUŞTUR 
- MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ'nin 1 Kasım süreci sonrasında ki partiye yapılan yoğun saldırılar karşısında ki göstermiş olduğu duruşu 15 Temmuz Gecesi "Devlet" duruşunu ve bu duruşunu içinde bulunduğumuz süreç ile birlikte ele alır mısınız?
 
Sadir DURMAZ: 1 Kasım 2015 günü akşamından 15 Temmuz'a uzanan süreçte MHP'nin Türkiye meselelerinden uzak tutularak MHP'nin iç işleri ile uğraştırılarak Türkiye ve Dünya'da ki gelişmeler karşısında etkisiz kalınması için MHP'ye adeta operasyon çekilmiştir. 1 Kasım akşamından itibaren yoğun sosyal medya saldırıları ile adeta bir kamuoyu yaratılmak istenmiştir. Bunun sebebi hikmeti lokal anestezi ile sinir uçları alınmış uyuşturulmuş bir Türk Milliyetçiliği ortaya konulması hesabıdır. Sayın Genel Başkanımız 1 Kasım akşamından başlayarak çok kararlı bir duruş göstererek MHP'ye yapılan operasyonları çok iyi okuyarak çok doğru, çok anlamlı bir girizgah çizmiştir. 1 Kasım akşamından başlayarak kongre istenildiği süreçte MHP daha Büyük Kurultayını yapalı altı ay olmuştu. 8-10 Ocak 2016 günü Kızılcahamam'da yapılan MYK Toplantısında  Olağan Büyük Kurultayın takvimi açıklanmış ve ilçe il kongrelerinin süreç ve takvimi de ilan edilerek 18 Mart 2018 günü kongre tarihi ilan edilmiştir. Kamuoyunda herkes yakından gördü. MHP ile uzaktan yakından ilgisi alakası olmayan ne kadar tipleme varsa MHP'de değişim korosuna katılmıştır. Can Dündar'ından Emre Uslu'suna kadar  Nazlı Ilıcak'ına kadar ne kadar FETÖ'cü varsa bir koro olmuşlardır. Kandil'deki Cemil Bayık'ından Hasip Kaplan'ına kadar MHP'de değişim korosuna katılmışlardır. Mahkeme süreçlerinde MHP aleyhine karar veren yargıçların bugün nerelerde olduğuna iyi bakılmalıdır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, yarım asırlık mazimize halel getirmemiş bütün oyunları bozmuştur. 
 
Bırakıp gitsin diye yaygara koparılan  Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, 15 Temmuz gecesi adeta milletin de devletin de umudu olmuştur. O gece ışıkları yanan tek siyasi parti genel merkezi Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli 15 Temmuz gecesi Türkiye üzerinde hesabı olan FETÖ'nün de bütün hesabı olan gizli ve karanlık güçlerin istihbarat servislerinin de hesabını bozmuştur. Yeni Kapı'da yaptığı konuşma ile de tarihe not düşmüş, bir ve bütün Türkiye'nin altını çizmiştir. Sayın Genel Başkanımızın Kerkük konusunda gösterdiği duruşta Türk Milletinin gönlünü rahatlatmış, beklenen ve özlenen duruşun adı olmuştur. Sayın Genel Başkanımız her süreçte haklı çıkan Lider olmuştur. 
 
KERKÜK, HAYDUTLARA BIRAKILAMAZ  
- Barzani'nin Referandum Tezgahını ve Irak'ın kuzeyinde ki bu yapının içerisinde Kerkük'ünde ele geçirme planları üzerine neler söylersiniz?
 
Sadir DURMAZ: Bölgede hüküm süren çatışma ve kargaşa ortamından yararlanarak fiili durum yaratma hevesinde olan Barzani ve peşmergeleri 25 Eylül 2017 tarihinde yaptıkları, hukuki ve siyasi meşruiyeti olmayan "Korsan referandum" bizim için yok hükmündedir. Barzani, çok ağır bir bedel ödeyeceği ve sonu hüsranla bitecek bir macera yolculuğunu başlatmıştır.
 
Türkiye; başta Kerkük olmak üzere tarihi Türkmen illerine zorla el konulması girişimlerini ve kuzey Irak'ta suni bir bağımsız Kürt devleti kurulmasını hiçbir şart altında kabul etmeyecektir. Bugün Irak'ta Türkmen kardeşlerimizin milli benlikleri ve varlıkları çok ciddi biçimde tehlike altındadır. Türkiye'nin buna izin vermeyeceğini, Türkmenlere karşı girişilecek baskı, tehdit, zulüm ve saldırıların karşılıksız kalmayacağını herkes çok iyi bilmelidir.
 
Kuzey Irak'ta bağımsız devlet ilanı Irak'ın nihai olarak parçalanmasına yol açacak ve Türkiye'nin milli güvenliği için çok ciddi bir tehdit oluşturacaktır. Irak'taki Türkmenler ile Arapların yanı sıra, bölge ülkelerini de içine alacak topyekun bir çatışmaya davetiye çıkaracaktır. Böyle bir bölgesel çatışma ortamından en fazla zarar görecek olan da Irak'lı Kürtler olacaktır.
 
Ortadoğu'da barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olan işgalci İsrail, bölgede kendisinden sonra "İkinci bir çıbanbaşı" oluşturma hevesindedir. Bölge ülkelerinin karşı çıktığı ve sadece İsrail'in desteklediği suni bir siyasi oluşumun varlığını sürdürmesinin imkansız olduğu ortadadır.
 
Milliyetçi Hareket Partisi, hükümetin bu amaçla kararlılıkla atacağı adımların ve alacağı tedbirlerin sonuna kadar yanında ve arkasında duracaktır. Türklüğün yaşaması, bekasının güvenceye alınması, Türkmen yurtlarının üzerindeki kabus bulutunun dağıtılması hususunda her mihneti, her meşakkati, her çileyi göze aldığımız bilinmeli, herkes hesabını buna göre yapmalıdır. Kerkük, haydut inlerinden çıkan, terör kovuğundan fırlayan, zalim ve hain yuvalarında beslenip silahlanan insan müsveddelerine bırakılmayacaktır. Kerkük Türk kalacak, Türkmen eli huzura kavuşacaktır.

 
TÜRKİYE'Yİ KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK İSTİYORLAR 
- Yanı başımızda Suriye'de iç savaş 6,5 yılı aşkın süredir devam ediyor. Türkiye'nin Fırat Kalkanı Harekatı birinci yılını doldurdu. Bunun yanı sıra Türkiye'de beş milyona yakın resmi gayri resmi Suriyeli sığınmacı var. Türkiye'nin Afrin ile ilgili harekat söylentilerinin gündeme gelmesi ile birlikte ABD İdlib'i gündeme getirdi. Suriye üzerinde ki hesaplaşmaları ve bölgede yaşananların Türkiye'ye yansımalarını ele alır mısınız ?
 
Sadir DURMAZ: Suriye ve Irak'tan kaynaklanan bölücü terör tehdidi ile beraber yaşanan diğer siyasi gelişmeler milli varlığımızı tehlikeye atmaktadır. Irak'ın kuzeyinden başlayarak Suriye'nin kuzeyi ile devam edip Akdeniz'e ulaşan terör devleti kurma girişimlerine hız verilmiştir. Dün Suriye'de PKK/PYD'yi meşrulaştırmak üzere Ayn El Arap'la başlayan siyasi bölücülük projesi, bugün çapını genişletmiş ve Rakka'ya kadar uzanmıştır.
 
Şimdi ise El-Kaide terör örgütüne bağlı grupların h‰kim olmaya koyulduğu İdlib üzerinden yeni ve vahşi bir hesap daha uygulanmaya koyulmak istenmektedir. Bu tuzağa karşı dikkatli olmak mecburiyetindeyiz. Şayet İdlib engeli aşılırsa Akdeniz'e uzanacak terör koridorun açılması mümkün olacaktır. Suriye'de yürütülmeye çalışılan projenin, Barzani'nin ağır provokasyonun ileriki safhasında Türkiye'nin toprak bütünlüğü de bozulmak istenecektir. Dört parçalı Kürdistan'ı ortaya çıkarmak için Irak ve Suriye'yi uygun kıvama getirdiğini zannedenler, Türkiye'yi aynı cendereye sokmak için pusuda beklemektedir. Diğer yandan IŞİD bahanesiyle PKK/PYD'ye pek çok ülkenin dahi sahip olmadığı askeri imk‰nlar sunanlar, Barzani'yi sözde bağımsızlık için teşvik etmekte, hatta desteklemektedir.
 
ABD'nin silah, cephane, lojistik ve eğitim desteği verdiği PKK-YPG'ye yeni bir örgüt kurdurup, Fırat Kalkanı Bölgesine saldırmasının şartlarını oluşturması dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayan bir aymazlık ve ahlaki zaaftır. Üstelik bu terörist oluşum, El Bab'a, Cerablus'a, Azez'e, Menbiç'e saldıracaklarını duyurmuştur. Suriye'nin İdlip şehrine operasyon yapılmasıyla ilgili planlar, terör devletinin önündeki bir engelin daha kaldırılmasıyla ilgili hazırlıklar şundan emin olunuz ki, Türkiye'nin iyice köşeye sıkıştırılma emelidir.
 
ABD'nin Suriye Temsilcisinin Türkiye sınırında El Kaide varlığını dile getirmesi maksatlı ve marazi bir hazırlığın işaret fişeğidir. İran Genelkurmay Başkanı'nın geçen haftaki 3 günlük temasları, ardından Rusya Genel Kurmay Başkanı'nın ziyaretiyle ilgili gelişmeler ve de ABD Savunma Bakanı'nın gelişi anlamlı, dikkat çekicidir.
 
Astana Zirvesi'nde İdlip ile ilgili alınan çatışmasızlık kararı çiğnenmenin eşiğindedir. ABD ise Türkiye'yi bir oldubittiye getirmenin, PKK'ya alan açmanın kurnazlığı içindedir. Son görüşmelerin akabinde, özellikle İran ve Türkiye'nin PKK'ya karşı ortak operasyon yapabileceklerine dair medyaya yansıyan iddia ve ifadeler bize göre olumludur. Tahran yönetiminin bilhassa Barzani'nin 25 Eylül'deki korsan referandumuna mesafeli tavrı, Rusya ve ABD'nin yükselen itirazları ayrıca kayda değerdir.
 
PKK'nın, Irak Sincar'da sözde demokratik özerklik ilanı yaptığı şu sıralarda, İran'la ortaklaşa Kandil ve Sincar'a harek‰t düşüncesi temenniden öteye geçmeli, niyet illeti söküp atacak gerçeklikle buluşmalıdır. Ekim ayında, Türkiye'nin havadan, İran'ın havadan Kandil ve Sincar'a operasyon düzenleme taahhütleri belli çevreleri ürkütmüştür.
 
Diyoruz ki, Kandil, Sincar, Afrin ve melanetin yerleştiği her nere varsa yok edilmelidir. Kandil dümdüz edilmeli, ihanet sökülüp atılmalı, hainlerin başına dünya yıkılmalıdır. Afrin- Ayn El-Arab bağlantısını kuramayan terörizm bekçilerine öldürücü vuruş derhal yapılmalıdır.
 
FETÖ ALMANYA'DA, PKK ALMANYA'DA CİRİT ATMAKTA 
- Avrupa Birliği üyesi ülkelerinin son dönemdeki Türkiye tavrını ve Almanya'nın Türkiye'ye takındığı hasmane tavır hakkında neler söylersiniz ?
 
Sadir DURMAZ: Avrupa ülkelerinin niyetlerindeki lekeleri, politikalarındaki bozuklukları da biliyoruz. Özellikle Alman siyasetçilerin ipe sapa gelmez ve iç siyasetlerini tahkim için yaptıkları değerlendirme hataları, skandal açıklamaları, yanlı ve terör örgütleriyle aynı kareye düşen sorumsuz ve sakat tavırları gözümüzden kaçmamaktadır.
 
Almanya; yeri gelince demokrat, yeri gelince özgürlükçü, yeri gelince gelişmiş ülke pozuna bürünürken; terör örgütlerine el altından vermiş olduğu örtülemez katkı ve desteklerle de suçüstü yakalanmaktadır. FETÖ Almanya'dadır. PKK Almanya'da cirit atmaktadır. Adil Öksüz isimli teröristin Türkiye'den nasıl çıktığı, hangi yol ve vasıtalarla çıkarıldığı, kimlerle telefonlaştığı muammadır, gizemini korumaktadır. Almanya hükümeti, bu teröristin ülkesinde olduğunu ne doğrulmakta ne de yalanlamaktadır. FETÖ'cü Öksüz'ü kimler, hangi amaçla, neyi gizlemek, nelerin önüne geçmek için Türkiye'den bir gece yarısı kaçırmışlardır?
Adana İncirlik Üssü'nün bu işte bir payı var mıdır? Alman veya ABD Büyükelçisinin dahli söz konusu mudur? Almanya FETÖ firarileriyle yanak yanağıdır. Darbeye karışmış hainler bu ülkeye yerleşmişler, adeta zırha büründürülmüşlerdir. Bu ülkenin 15 Temmuz'da parmağı yoksa, yakasını ele verecek bir açığı bulunmuyorsa ve de casusları eliyle ihanete ortak değilse korkacağı, çekineceği bir durum da doğaldır ki olmayacaktır. Türkiye, Almanya'ya 4 bin 500 teröristin dosyasını vermesine rağmen, ne bir geri dönüş ne de gereğini yapacak bir asalet henüz görülmüş değildir.
 
24 Eylül'de Almanya'da yapılan genel seçimler öncesinde Türkiye iç siyasete fütursuzca malzeme yapılmıştır. Korkuya kapılan Merkel dilinin ayarını kaçırmıştır. Tehditvari bir üslupla Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmeyeceğini söyleyerek AB'nin diğer 27 üye ülkesinin iradesini yok saymıştır. İnsanlık değerlerinin gümrüğüne takılanlar, müttefiklik ilişkisinin gümrüğünde sıkışanlar, edep ve haya gümrüğünden gerisin geriye çevrilenler, yüzsüzce kalkmışlar Gümrük Birliği Anlaşmasıyla şantaja yeltenmişlerdir. Teröristlerle düşüp kalkanlar, darbecilerle bir olup tezg‰h kuranlar biraz utanmaları varsa, biraz medeniyet mürekkebi yalamışlarsa girdikleri uçurumlarla dolu yoldan dönmenin çarelerini aramalıdırlar. Türk milleti Almanya'nın şamar oğlanı, kum torbası, stres topu, canı sıkılınca azarlayacağı tutsak ve aciz bir yığın, kuru bir kalabalık değildir.
 
TÜRKİYE ÇADIR DEVLETİ DEĞİLDİR 
Türkiye Cumhuriyeti, önüne gelenin posta koyacağı, parmak sallayıp hizaya getireceği yeni yetme çadır devleti hiç değildir. Bu çerçevede Milliyetçi Hareket Partisi, dış politikada hükümet ve devletin yanındadır, Almanya'ya karşı izlenen politikaları doğru bulduğundan samimiyetle desteklemektedir. 16 Nisan Halkoylaması öncesi hayır cephesinde çalışan Almanya'nın hayırsızlığın mihrakı olması kendisine bir şey kazandırmayacaktır.
 
Adalet yürüyüşü yapan CHP'nin, adalet nöbeti tutan HDP'nin, bu iki sütkardeşi partiye asgari programlarda ittifak çağrısı yapan Kandil elebaşlarının Almanya'yla aynı safta yer alması normaldir, tencere yuvarlanmış kapak yerini bulmuştur. Gümrük Birliği güncellenmeyecekse, haksız rekabetin önüne geçilemeyecekse, Türkiye devamlı kayıp ve zarar içinde kıvranacaksa, onların olsun zelil anlaşma, başlarında paralansın zillet gümrük anlaşmaları.
 
Almanya Dışişleri Bakanı'nın, Türkiye'ye yönelik önlemlerin sertleştirilmesiyle ilgili ucube düşünce ve telkinleri ise ayaklarımızın altında çiğnenmeyi hak etmektedir. Türkiye'nin Alman halkıyla problemi yoktur, olamayacaktır.
 
Mevcut Alman yönetimi aklını başına almadan iki ülke arasındaki kalıcı huzur, işbirliği ve istikrar kanallarının açılması zor görülmektedir. Burada sorumluluk ve sağduyu öncelikle Almanya tarafından gösterilmelidir. Kaldı ki Gümrük Birliği uygulamalarından kaynaklanan sorunlar da bilinmektedir. Başbakan Merkel eğer bunu siyasi silah olarak kullanacaksa, orada ne anlaşmanın devamından ne de kalıcı bir uzlaşmadan bahsetmek mümkün olacaktır. Türkiye'nin sınır ve gümrük kapılarını ardına kadar açarak giden gider, gelen gelir deme hakkı da artık doğmuş sayılacaktır.
 
DEVLET ONUN BUNUN YUVALANACAĞI YER DEĞİL 
-FETÖ Terör Örgütünün bir türlü gün yüzüne çıkartılamayan Siyasi Ayağı üzerinde değerlendirmeleriniz nelerdir ?
 
Sadir DURMAZ: Pazarcıyla, tezg‰htarla, odacıyla, çaycıyla, çorbacıyla değil; 15 Temmuz'un aktif planlayıcılarını, sinsi veya sessiz katılımcılarını, ana aktörlerini, ara elemanlarını, siyasi ayakla birlikte Pensilvanya'nın ihanetine umut bağlamış melunları tek tek, isim isim deşifre ederek cezalandırmak kaçınılmaz bir görevdir. Bu hesaplaşma yapılmazsa, tekraren ifade diyorum ki, vebal herkesin üzerine olacaktır. Bedeli ise yine Türk milleti ödeyecektir.
 
Bu cemaat benim, bu tarikat benden, şu grup senden diyerek yine devletin hücrelerine kadar sızma girişimleri gelecekte daha büyük badirelere yol açacaktır. Devlet onun bunun yuvalanacağı, sızıp gizli gündemini icra edeceği bir yer ve yapı değildir. Devlet Türk milletinin siyasi teşkilatlanması, egemenliğinin güvencesi, payidarlığının  müdafaacısıdır. Türkiye Cumhuriyeti devleti üzerinde hiç kimse spekülasyon yapamayacak, çetele tutamayacak, her şeyi kendinden veya partisinden ibaret göremeyecektir. Türkiye'nin varlığı, şu ya da bu partiye bağlı, ona veya buna bağımlı olmayıp 80 milyon millet evladının namus, onur, irade ve ülküleriyle pekişmiş, güvence ve garantiye alınmıştır.
 
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sözünün anlamı üzerine herkes kafa yormalıdır. Devletin kaderi millet, milletin kavli devlettir. Kader ve kavlimiz ise tam bağımsızlıkta düğümlenmektedir. Bağımsızlığımızı kıskançlıkla korumak zorundayız. Bu görev millidir, manevidir, yemindir, şeref bahsidir ve hepimizin boynunun borcudur. Devletin ve milletin bizzat hükmü şahsiyetini fanilerle bir görmek körlük değilse, ufuk noksanlığı, bilgi eksikliği, bir vehmin eseridir.
 
Türk devleti FETÖ bataklığını Allah'ın izniyle kurutacak, hain tuzağı bozacaktır. Bu konuda hükümetle hemfikir halde devlete desteğimiz tamdır. Mücadeledeki handikapları görüyoruz.
 
TENCERE YUVARLANMIŞ KAPAK YERİNİ BULMUŞTUR
- CHP'nin son dönemde HDP/PKK/FETÖ ile ilgili takındığı siyasi tavrı ve en son olarak Terörle Etkin Mücadelede kullanılan Silahlı İnsansız Hava Araçları ile ilgili tutumunu ele alırmısınız ?

Sadir DURMAZ: Adalet yürüyüşü yapan CHP'nin, adalet nöbeti tutan HDP'nin, bu iki sütkardeşi partiye asgari programlarda ittifak çağrısı yapan Kandil elebaşlarının Almanya'yla aynı safta yer alması normaldir, tencere yuvarlanmış kapak yerini bulmuştur.
 
Bugün malum şer ve kriz ittifakı emel birliği etmiş, başta anayasa değişikliği olmak üzere terörle mücadele konusundaki tutumumuzu eleştiriyor. CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, TKP eli kanlı aydınlıkçılar, sözcüler, hep bir ağızdan aynı dili konuşmaktadır. 


Sezer YOZGAT 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH