'KİM Kİ, KADINA BİR FİSKE VURDUYSA BUNA PİŞMAN EDİLMELİDİR'

07 Mart 2018
518 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında kadınlara yönelik şiddet ve istismara değinen Akçay, 'Hapisse hapis, hadımsa hadım, idamsa idam, neyse gereği yapılmalıdır. Kim ki, kadına bir fiske vurduysa, kim ki, kadına küfür ve hakarete yeltenmişse buna pişman edilmelidir.' dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Kadınlar Günü mesajında kadın ve erkeğin hayatın her safhasında eşit haklara sahip olduğuna dikkat çekerek “Türk milleti her türlü ayrımcılığı reddeden, kadın ve erkeği aynı mükellefiyetlerle sorumlu tutan, aynı haklara sahip olması gerektiğine inanan bir medeniyet anlayışına sahiptir. Tarihimizde erkek ve kadın yan yana yönetimde yer almış, omuz omuza cephede savaşmış, hayatın her safhasında bir ve beraber olarak güçlükleri yenmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarında Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının pek çok Batılı ülkeden önce ülkemizde hayata geçirilmiş olması çok mühimdir.” dedi.

Kadınının hakkının, itibarının korunmasının hem istikbalimiz hem de insanlık onurumuza sahip çıkmak olduğuna dikkat çeken Akçay kadının evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete, tacize maruz kalması, ne hukuken kabul edilebilir, ne de vicdanen, ahlaken kabul edilebilir bir durum olmadığını söyledi.

“Kadınlar kadar güçlüyüz, kadınlar kadar medeniyiz”

MHP’li Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “Kadına şiddeti, tacizi, istismarı ülkemizin gündeminden çıkarmak hepimizin boynunun borcudur. Unutulmamalıdır ki, kadınlar kadar güçlüyüz, kadınlar kadar insanınız, kadınlar kadar medeniyiz. Türk aile yapısının muhafazası, geleceğe şuurla yürümesi kadına yönelik şiddetin bitirilmesiyle, katillerin ve şiddet faillerinin toplumdan tecrit edilmesiyle mümkün olacaktır.

Başta istismar olmak üzere kadınlara yönelik şiddete verilecek cezalar ister kimyasal isterse de ebedi mahkûmiyet olsun, sonuna kadar uygulanmalı, sonuna kadar istismarcıların hesabı görülerek iyi hal de dikkate alınmamalıdır. Hapisse hapis, hadımsa hadım, idamsa idam, neyse gereği yapılmalıdır. Kim ki, kadına bir fiske vurduysa, kim ki, kadına küfür ve hakarete yeltenmişse buna pişman edilmelidir.

Bizim kültürümüzde kadın, maddi manevi değerlerimizin en önemli temsilcisi, taşıyıcısı, koruyucusudur. Yeni nesillerin yetişmesinde hakkını ödeyemeyeceğimiz, üzerinde emekleri olan kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve siyasi gelişimlerine imkan veren, onları eşit şartlarda hayata hazırlayan ortam ve koşulları sağlamak toplumsal ve ahlaki sorumluluğudur.

“Türk Kadınının yanında kararlılıkla ve samimiyetle duracağız”

Kadınlara yönelik her ayrımcılığa karşı mücadele etmek zorundayız. Özellikle kadına ve kız çocuklarına karşı ayrımcılık insanlığın en bayağı durumu ve ilkel çağlardan bu yana aşılamayan en büyük problemlerden biridir.

İnsanlık tarihinin başlangıcından bu yana, medeniyetleri, devletleri, toplumları erkeklerle beraber inşa eden, erkeklerle omuz omuza mücadele veren kadınların yükü her dönemde çok ağır olmuştur.

Toplumun temel taşı olan ailenin huzuru, nesillerin emniyet içinde yaşaması, toplumun mutluluğu kadınlarımızın omzundaki yükün hafifletilmesine bağlıdır, çünkü kadının gücü milletimizin gücüdür.

Milliyetçi Hareket Partisi bu anlayışla daima Türk kadınının yanında kararlılıkla ve samimiyetle duracak ve üzerine düşen ne varsa yerine getirecektir.

Bu düşüncelerle Gördesli Makbule, Nene Hatun, Halide Edip Adıvar, Nezahat Onbaşı, Şerife Bacı gibi daha nice kahraman ve asil Türk kadınını bağrından çıkarmış bir millettin vekili olmanın sorumluluğu ve gururu ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyor, hepsine sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber