KILIÇDAROĞLU İLE YOLDA BULUŞABİLİRLER

20 Haziran 2017
384 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP’nin 19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptali hakkında konuşan MHP MDK Üyesi Selim Çakır,” Çok adaletsizlik olduğunu düşünüyorlarsa kendileri de İstanbul’dan yola çıkarak Kılıçdaroğlu ile yolda buluşabilirler” dedi.

TESPİT EDİLDİ

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline, bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine karar verildi. Böylece MHP'li muhaliflerin kurultayda aldıkları kararlar geçersiz oldu.

Genel kurulun iptal edilmesi hakkında konuşan MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim Çakır, “ Çok adaletsizlik olduğunu düşünüyorlarsa kendileri de İstanbul’dan yola çıkara Kılıçdaroğlu ile yolda buluşabilirler” dedi.

MAHKEME KARARI

Konu hakkında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim Çakır,"  Geçen sene haziran ayında mahkemenin vermiş olduğu Kurultay Tüzük Değişikliği Kongresi’nde verilen yetki dışında yani 1 madde içinde başvurulan tüzük kongresinde 13 maddeyi değiştirerek, gelmeyen delegelerinde yerlerine Whatsapp’tan veya farklı şekilde olmayan delegeler yerine de imza attıkları hukuken de tespit edilmiş mahkeme bu noktada karar vermiştir” dedi.

KAFALARINA GÖRE İFTAR YAPIP...

Açıklamasına devam eden Çakır,” Şimdi bu noktada gerek sosyal medyada gerekse Meral Akşener tarafından adaletsiz ile ilgili bir iddia ortaya atılıyor.  Adaletsizlik varsa MHP’de adaletsizliği kendileri yapmıştır.

Mahkemenin kendilerine verdiği yetki dışında genel merkezi ve hukuku yok sayarak kafalarına göre yapmış oldukları işin neticesinde iftar yapıp kendi çağrı heyetlerini yetkili zannedip MHP’nin Genel Merkezi’ni ve kurumsal yapısını yok sayarak kafalarına göre hareket ettiler. Bunun da sonucu doğal olarak sonucu böyle oldu” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU İLE YOLDA BULUŞABİLİRLER

Eleştirilerini sertleştiren MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim Çakır,” Genel Başkanımızın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kıldıçdaroğlu’na söylediği bir söz vardı. “Akılsız başın cezasını ayaklar çeker” diye.

Çok adaletsizlik olduğunu düşünüyorlarsa kendileri de İstanbul’dan yola çıkarak Kılıçdaroğlu ile yolda buluşabilirler. Bundan sonra o kişilerin bir kısmının MHP ile hiçbir bağı kalmamıştır. Bundan sonraki süreçte ne yapacakları bizi ilgilendirmez partimizle hiç bir bağları kalmamış ve zaten ihraç edilmişlerdir” diyerek sözlerini noktaladı. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber