KEMALETTİN YILMAZ’IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

15 Mayıs 2013
1220 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz,idrak edeceğimiz Regaip Kandili dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı

Üç Ayların başladığı ve Ramazan-ı Şerif’in habercisi olan Perşembe gününü Cuma gecesine bağlayan bu gecede Regaip Kandiline erişmenin mutluluğu ve huzuru içersindeyiz. Regaip kandilinin, Türk-İslam âlemine birlik, beraberlik, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.
Milletvekili Kemalettin Yılmaz mesajında şunları kaydetti:
Regaip gecesinin içinde bulunduğu Recep ayı, halk dilinde “üçaylar” olarak anılan rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan manevi bir mevsimine girişimizin habercisidir. Regaip, elde edilmesi arzu edilen değerler demektir. İşte bu yüzden Regaip Kandili de insanların kurtuluşa, mutluluğa ulaşması için bir fırsattır.
Bu mübarek günlerin ve gecelerin şuuruna varmakla ve insanların birbirine karşı daha anlayışlı ve saygılı davrandığı, iyilik, güzellik ve kötülükleri birbirinde ayırt edilebildiği ve kötülüklerden uzaklaştığı, ülke olarak toplumsal iç huzurun ve kardeşliğin pekiştirileceği ve daim olacağı kanaatindeyim. Kandiller birlik, beraberlik ve huzurun ışığı ve müjdecisidir.
Fakat son günlerde ülkemizde yaşananlar olaylar Türk milleti olarak hepimizin her zamankinden daha fazla birliğe, beraberliğe, saygıya, sevgiye ve karşılıklı hoşgörüye ihtiyacımızın olduğunu ortaya koymuştur.
Toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi daim kılmalı yalnız ve zordurumda olan kardeşlerimize el uzatmalıyız. Dini duygularımızın yoğunluk kazandığı, şefkat, merhamet, dayanışma ve yardımlaşma hislerimizin had safhaya ulaştığı, kandilleri fırsat bilip iyi değerlendirmeliyiz.
Sistemli ve planlı bir şekilde Milli ve Dini Günlerimiz, kutsallarımız sıradanlaştırılıyor, önemsizleştirilmeye çalışılıyor. Bu Milli ve Dini Günlerimizin mana ve önemine göre yaşanması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması boynumuzun borcudur.
Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerim olmak üzere tüm Türk-İslam aleminin Regaip Kandili kutlar, Tüm Türk-İslam alemine ve insanlığına birlik, beraberlik, barış, mutluluk ve huzur getirmesini dilerim.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber