KAPAKLI ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇANAKKALE ZAFERİ KONFERANSI

19 Mart 2017
780 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kapaklı İlçe Başkanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla Kapaklı Belediye Meclis Salonunda konferas düzenledi.

Konferansa konuşmacı olarak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. Eralp Erdoğan ve Araştırma Görevlisi Ökkeş Narinç katılım sağladı.Özellikle gençlerin ilgisinin büyük olduğu konferansa Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanı Ersan Coşkun ve Yönetimi,Ülkü Ocakları Saray İlçe Başkanı Uğur Eken veYönetimi,MHP Kapaklı İlçe Yöneticileri ve bir çok Ülkücü katılım gösterdi.

Dönemin en ileri teknolojisine sahip istilacılara karşı, Türk Milletinin adeta etten duvar örerek geçit vermediğini dile getiren Araştırma Görevlisi Dr. Eralp Erdoğan ve Araştırma Görevlisi Ökkeş Narinç Çanakkale Zaferinin hangi zorluklar içinde,temelinde birlik ve beraberlik, özünde bağımsızlık sevdası olan; gücünü imandan alıp, yalnızca Allah'a teslim olan ve hamurunda Türk'ün kuvvet ve kudretini bulunduran Çanakkale ruhunun nasıl şekillendiğini dile getirdiler.

Gençlerin pür dikkat dinlediği konferansın sonunda Araştırma Görevlisi Dr. Eralp Erdoğan ve Araştırma Görevlisi Ökkeş Narinç sorusu olan dinleyicilerin sorularını yanıtladı. Programın son bulmasının ardından başta Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. Eralp Erdoğan ve Araştırma Görevlisi Ökkeş Narinç ‘e ve katılım sağlayan herkese teşekkür eden Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanı Ersan Coşkun ‘’ Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü münasebetiyle düzenlediğimiz konferans vesilesi ile Cumhuriyetimiz'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ömürlerini bu millet uğrunda mücadeleye vakfeden tüm büyüklerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Emanetlerini daha ileriye taşımak namusumuz, eserlerini muhafaza etmek borcumuzdur." diyerek sözlerini noktaladı.

18.03.2017

Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanlığı

Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber