Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'dan İyi Niyet İmzası...

27 Şubat 2014
1332 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın Türkiye’de 64 ilden toplam 129 üye kuruluşu bulunan UGP’nin Isparta’daki temsilcileri olan Belediye Gençlik Meclisi, İnsan Kaynakları ve Girişimcilik Kulübü ve Tarih Topluluğu’nun aralarında bulunduğu gençleri makamında kabul etti.

 Belediye Gençlik Meclisi Başkanı Burak Mırık kampanyaya destek isterken, Başkan Günaydın'ın daima gençlerin yanında olduğunu ve bugüne kadar taleplerini yerine getirmesinden dolayı teşekkür etti.

Genç Dostu Kent, Genç Dostu Aday Kampanyası'nın İl Temsilciliğini yapan Osman Fikret Yıldız da, gençlerin sağlık, sosyal ve eğitim alanında daha kapsamlı hizmetler almak istediğini belirtti. Gençlerin istihdama sahip olması gerektiğini, şehrin karar süreçlerinde ve planlama aşamasına katılmak istediklerini belirten Yıldız, "Başkanlar kararlarını gençlerle birlikte almalıdır. Türkiye çapında gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile de görüştük. Kendisi bizlere yerel yönetimler olarak gençlere değer verdiklerini söyledi. Ulusal Gençlik Parlamentosu olarak 30 Mart 2014'de yapılacak olan yerel seçimlerde gençlerin demokratikleşme süreçlerine katılımı bir gereklilik olarak gören tüm siyasi partilerin belediye başkan adaylarının genç dostu bir Kent oluşturulması konusunda sorumluluk alması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda ülke çapında gençlerin yerel yönetimlerde nerede olduğunu sorgulayarak 'Neredesin?' kampanyası başlatıyor ve yerel yönetimlerde ve günlük yaşamlarında gençlerin aktif bir biçimde rol aldığı genç dostu kentler oluşturulmasına siyasi partilerden ve adaylardan destek istiyoruz" dedi.

İyi Niyet Sözleşmesi'ne büyük bir zevkle imza atacağını söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ise, gençlerin heyecanlı olduğunu ve her konuya girmesinin ve fikir beyan etmesinin büyük önem taşıdığına değindi. Gençlerin enerjisinin ileride tecrübe ile birleştiğini ve bunun da çok güzel sonuçlar ortaya çıkardığını aktaran Başkan Günaydın, "Her gencimizin duyarlı olmasını önemsiyorum. Bu sözleşmeyi zevkle imzalıyorum ve sizleri destekliyorum. Gençlerimizin görüşleri sizlerin vasıtasıyla bir rapor haline getirilmelidir. Bizlerden ve şehrimizin ihtiyaçları raporlandırılmalıdır. Raporlarınızı değerlendiririz. Gençlerimize ihtiyacımız var. Böyle bir çalışmaya katılımınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor ve başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Ziyarette Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın hazırlanan iyi niyet sözleşmesini imzaladı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber