İslam alemi, rehberini unuttu çaresizliğe düştü

19 Nisan 2016
822 Haber Okunma   0 Haber Yorum

İnsanlık Peygamberimizin rehberliğinden uzaklaştıkça ikiyüzlülük, yalancılık, talan, kayırmacılık ve hırsızlık gibi kötülüklerin içine düştü.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in, miladi takvime göre doğum yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, yaşadığımız sıkıntılı günlerden kurtulmanın tek ümidinin, ümmeti olmakla övündüğümüz Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in mesajlarının iyi anlaşılmasında olduğunu söyledi. Çetinkaya, Hz. Muhammed’in kutlu mesajlarından uzaklaştıkça İslam ülkelerinin çaresizleştiğine dikkat çekti.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in, miladi takvime göre doğum yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çetinkaya’nın mesajı şöyle:

“REHBERLİĞİNDEN UZAKLAŞTIK”

“Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in doğumunun bir yıl dönümünü daha kutlarken İslam ülkelerinin içinde bulunduğu çıkmazların hüznü içindeyiz. Bundan 1445 yıl evvel rehberliği ile insanlığı kurtuluşa eriştiren Peygamberimiz Hz. Muhammed, Kuran’ın muhteşem mesajlarını bize ulaştırdı. Ancak bugün görünen odur ki; O’nun sayesinde kaybolup giden cehalet, zorbalık, barbarlık, zulüm ve haksızlık yeniden tavan yapmış bulunuyor.

İnsanlık Peygamberimizin rehberliğinden uzaklaştıkça ikiyüzlülük, yalancılık, talan, kayırmacılık ve hırsızlık gibi kötülüklerin içine düştü.

Yaşadığımız bu ateşten günlerde insanların en hayırlısı olan Peygamberimizin tebliğ ve uyarılarına çok ihtiyacımız bulunuyor. İslam dünyası, günümüzde dayanışmayı ve yardımlaşmayı unuturken karanlıklar içinde çırpınmaktadır. İslam alemi bugün içinde yaşadığı açlık, sefalet ve savaşları asla hak etmemektedir. Ancak halkını sefalete mahkum eden İslam ülkeleri yöneticilerinin de Peygamberimizin hayatından alması gereken çok önemli dersler ve mesajlar bulunmaktadır.

Bir zamanlar insanlığı aydınlatan İslam coğrafyası; bugün yaşadığı kan, gözyaşı ve terör belasından mutlaka kurtulmak zorundadır.

Bu duygularla Peygamberimizin doğumunun 1445. yıl dönümünün Türk ve İslam aleminin yeniden kurtuluşuna ve uyanışına vesile olmasını diliyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber