İsa Günyeli'nin Ragaib Kandili Mesajı!

01 Mayıs 2014
1059 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Avusturya Türk Federasyon eski bölge Başkan'ı ve Hasülkü Haber imtiyaz sahibi gazeteci yazar İsa Günyeli Kandil mesajı yayınladı.

Aziz ve sıddık kardeşlerim ve fedakâr ve sadık arkadaşlarım!
Mübarek üçayların hem İslam aleminde hemde toplumumuzda yeri ve önemi çoktur.Bu aylara hürmet etmek ve bu ayları ibadet,dua ve zikirle geçirmek tüm Müslümanların görevi olmalıdır.
Değerlerin yozlaştığı en fazla dindarım diyenlerin ve böyle diyerek yöneticilik yapanların haramlara bulandığı yalan,rüşvet ve talanın zirve yaptığı günümüzde Müslüman milletin alkış tuttuğunu görüyor ve yaşıyoruz.Mübarek Üç ayların Manevi dirilişe ve Milli bir uyanışa vesile olması için Bu mübarek geceyi değerlendirerek üç aylarda gafil olmayalım uyanık olalım.
Unutmayalım!
Regaib Gecesi, üç aylar içinde kendisinden sonra gelecek olan Miraç, Berat ve Kadir Gecesininde bir müjdecisidir. Onun için bu müjdeciye kulak verip bu geceyi ve üç ayları iyi değerlendirilmelidir.
Cenab-ı Hak Kur'an-ı Kerimde bizlere şöyle buyuruyor.
Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir.
O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir. "
(Tevbe Suresi, 128)
Allah (c.c) katında zamanların değerleri birbirine eşittir. Ancak öyle zamanlar vardır ki o zamanlarda öyle hadiseler olur ki, o vakte diğer zaman dilimlerinden daha üstün bir değer kazandırır. Receb-i şerîfin ilk Cuma gecesine isabet eden Regâib Gecesi'de bu müstesna zamanlardan biridir. Cuma geceleri böyle kıymetli vakitlerden biridir.
Regaib Gecesi gibi iki kıymetli gecede bir araya gelince, bu gece dahada bir kıymetli oluyor. Bu gece, yalvarış ve yakarışların Yüce Mevla'ya sunulduğu ve O'nun rahmetinden af istenildiği umut, huzur ve müjde gecesidir.
Allah Teala'nın kullarına lütfunun çokluğu, kereminin bolluğu ve pek çok günahkarı bağışlaması sebebiyle bu geceye Regaib Gecesi" adı verilmiştir. Bu gecenin bu değeri nereden kazandığı hususunda değişik rivayetler bulunmaktadır. Bunlardan biri; Hz.Amine validemizin böyle bir gecede Resulullah (s.a.v)'e hamile olduğunu anladığıdır.
Değerli okurlarım ve can gönüldaşlarım mübarek üç ayların sonuncusu olan Ramazan ayı Temmuz sonuna gelmektedir.Hemen sonrası ise Türkiye Cumhuriyetinin Başını yani Cumhurun başını seçecektir.Bu mübarek ayların toplumumuza aklı selim davranacak ruhu vermesini ve gelecek yıllara damgasını vuracak ve 21.yüzyılin Müslüman Türk'ün asrı olmasının önünü açacak bu seçiminde Rüsvet,haram ve yoluzluklarla dolu zalim ruhlulara değil Ülkesini,milletini seven adil insanlara evet demesinide diliyorum.
Receb tevbe ve pişmanlık ayıdır, Şaban muhabbet ayıdır, Ramazan kurbet (Allah(cc)“a yakınlık) ayıdır.Bu vesile ile bu geceden başlayarak tövbe ve pişmanlığımıza Rabbimize iletelim,Şaban ayında önce Hak ile sonra halk ile muhabbetimizi geliştirip beraatiimizi alalım ve Ramazan ayı ilede Rabbimize layık kul olarak ona yakın ve seven kul olarak huzura kavuşalım.
Bu vesile ile Mübarek Kandilinizi kutlar size ailenize ve Türk İslam alemine hayırlar getirmesini yüce Yaratan Mevla'dan niyaz ederim.
HAYIRLI KANDİLLER!!!

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber