İsa Günyeli'den Tezkere ve Kurban Bayram Açıklamaları...

03 Ekim 2014
964 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Hasülkü Haber yayın yönetmenı ve imtiyaz sahibi İsa Günyeli TBMM'nden geçen tezkere Kurban Bayramı dolayısı ile açıklamada bulundu.

"Değerli Hasülkü Haber takipçileri ve asil Türk milleti Bayram arefesinde TBMM'nde Tezkere oylandı ve tezkere geçti.Yandaş medya MHP oyları ile tezkere geçti diye manşetler atıyor!Zaten MHP Hükümetin olumlu kararına evet deyince AKP'nin bastonu,Milli bir sesleniş yapınca PKK gibi bölücü!CHP'nin olumlu önerisine evet deyince veya milli bir meselede CHP ile bir olunca CHP'nin vagonu damgası yiyor.Bunu siyasetle azıcık ilgilenen görüyor.İşın garibi eski Ülkücü lakaplı fitneler hep CHP ile olmaktan dert yanıp iktidara destek olunması gereken yerde olunmuyor derken şimdi yine veryansına başladı onlarin derdi ne CHP nede AKP birilerinin istediği gibi Devlet Bey!Bu fitnelerle uğraşılmamalıdır.
Ama benim şahsi düşünce MHP zaten tezkere konusunda Rahmetli Başbug'dan beri hep olumlu oy kullanmiştır.Bayram öncesi alelacele geçmesi AKP IŞID ilişkisi ortada iken Amerikan koalisyon güçlerinin Kürtler için stratejik önemi olduğu söylenen Kobani'ye dayanınca harekete geçmesi düşündürüdür.Musul'da Kerkük'te hatta telafır'da ses çıkarmayanlar Kobani'ye seferber oldular.Bu düşündürücüdür.MHP Genel Başkan yardımcısı ve Teşkilatlanma sorumlusu Şevkat Çetin'in Tezkereyi başlarına yıkarız diye mesajıda MHP'ninde tereddütlerini ortaya koyuyor.Hayra yoralım hayır olsun." dedi.
Kurban bayramı makaleside yayınlayan İsa Günyeli Makalesinde Kurban Bayramı ile ilgili mesaj verirken
"Kurban Tarihi misyon ve anlamı ise değerli gönüldaşlarım teslimiyet,sadakat ve imanı gösterir.Hz.İsmail'in teslimiyeti bize Allah yolunda fedayı can edilebileceğini gözümüzü kırpmadan Allah için ölümü göze almayı teslim olmayı bize gösteriyor.Hz.Hacer ve Sara validemizin durumu eşlerin kıskançlığını bize gösterir.Hz.İbrahim'in Sevdiğini oğlunu  Allah için kurban etmeye kalkması gerektiğinde ahitte yani sözde durmayı ve Sevdiğini Allah için kurban etmeyi bize gösterir.
Ayet ve tefsirlerden Hz. İbrahim(a) ve oğlu Hz. İsmail'in(a) Allah'a olan kayıtsız şartsız itaatleri, teslimiyetleri ve gönülden bağlılıkları açık bir şekilde anlaşılır. Yüce Allah’ın ‘dost’ edindiği kutlu peygamber Hz. İbrahim’in(a), oğlu İsmail’i(a) Rabbi için feda edebileceğini kanıtlaması, güçlü ve derin imanının göstergesidir. Bu üstün ahlak tüm iman edenlere çok güzel bir örnektir. Bu nedenle müminler, “İbrahim ve onunla birlikte olanlarda size güzel bir örnek vardır…”(Mümtehine Suresi, 4) ayetinde haber verildiği üzere onların yolunu izlemeli ve Allah'ın ayetlerini uygulamadaki titizlikleri, zorluk zamanlarındaki tavizsiz davranışları, sabırlı ve tevekküllü kişilikleriyle onları örnek almalıdırlar.
Evet, Yarın Kurban Bayramı. Bu gün  sabah namazından itibaren başlayıp, bayramın dördüncü günü ikindi vaktine kadar 23 vakitte farz namazlardan sonra kadın-erkek herkese vacip olan 'Teşrik Tekbirleri' yani: 'Allahu Ekber, Allahu Ekber, Lailahe İllallahü vallahu Ekber, Allahu Ekber, Velillahil hamd / Allah büyüktür, Allah büyüktür, Allah'tan başka Tanrı yoktur, Allah büyüktür, Allah büyüktür, Hamd Allah içindir'diyerek Teşrik tekbirlerinin unutulmaması gerekmektedir.
Kurban, Allah adına, O’na yakınlaşmak amacıyla, O’nun dışındaki her şeyi kurban etmektir. Hz.İbrahim(as) ve Hz.İsmail(as) Rab’lerine gönülden boyun eğmiş, teslimiyet ve itaatin en önemli örneğini göstermişlerdir. Bizler de onlar gibi, tam bir teslimiyetle teslim olanlardan ve henüz işitiyorken itaat edenlerden olmayı, ‘arınmış/selim bir kalp’ ile Rabbimize gitmeyi dileyelim…
Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Bu vesile ile Kurban Bayramınızı kutlar Türk İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim."

http://www.hasulkuhaber.com/yazaruyeyazi/KURBAN-BAYRAMINIZ-MUBAREK-OLSUN./3096

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber