İsa Günyeli İçanadolu Analizlerine Devam Ediyor...!

16 Mart 2014
1479 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Gazeteci Yazar İsa Günyeli Bu gün Erken saatlerde Yerel seçim analiz ayağının İçanadolu bölgesinde Batıiçanadoluyu analiz etti.Şimdi ise Doguiçanadoluyu analiz ediyor.

Yerel seçimlere az bir zaman kala taraflar belli olmaya başladı.Günyeli analizlerinde bölge bölge ve il il araştırmasını devam ettiriyor.Kırşehir ile devam ediyoruz...

KIRŞEHIR


Kırşehir bir dönem MHP'nin kalesi olarak bilinirdi.2004 sonrası kale AKP'nin eline geçti CHP ise her zaman yarışın içinde oldu. Bu dönem AKP tekrar 2009 yılında Başkan seçilen Yaşar Bahçeci'yi aday gösterdi.Hem iktidar hem belediye gücü ile tekrar alacak gibi gözüküyor.Bu defa Arif Ekici ile MHP kaldığımız yerden devam diyecek çetin bir yarış olacak MHP tekrar alabilecekmi?Zorlayacak alabilirde ama bizim analizimiz atbaşı yarışı Yaşar Bahçeci götürecek gibi...CHP ise yarışta varım demek için Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de çare Doktor'da diyecek ve Dr.Deniz  Akpınar ile yarışa girecek CHP'nin  Kırşehir'de hatırı sayılır bir tabanı var doktor çare olacakmı Belediye'yi alabilecekmi göreceğiz iddialı gibi...
Bizim analizimiz;
Yaşar Bahçeci                 AKP % 33,8
Arif  Ekici                          MHP % 32,2
Deniz Akpınar                 CHP   % 31,9

NEVŞEHİRNevşehir  Yerel seçimleri Nevşehirde kendini sevdirmiş ve bir çok STK ile iyi çalışmış Mevcut Belediye Başkan'ı Hasan Ünver ile Yine kendi yıllardır İl Başkanlığı yapmış Milletvekil adayı olmuş sevilen bir isim Mehmet Varol yarışacak gibi Mehmet Varol bir adım önde ama kolay değil,CHP ise işadamı Serkan Sağlamer ile yarışa girecek şansı yok denecek kadar az!
Bizim Aanalizimiz:
Mehmet Varol           MHP % 34,5
Hasan Ünver             AKP %  33,2
Serkan Sağlamer      CHP  % 27,8

KAYSERİ

Bu yerel seçimlerde Türkiye'de herkesin gözü Ankara,İzmir,İstanbul kadar Kayseri'de olacak Kayseri'de Haseki saltanatı yıkılacakmı?Köroğlu ismiyle nam salmış MHP adayı Mustafa Özsoy Haseki'yi yıkabilecekmi?bu sorular herkesin merak ettiği konular Kayseri'de sokakta oyunuz kime Köroğlu'na veya MHP'ye diyenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok ama aynı kişilere kim katanır denildiğinde Haseki diyor.Milletin kafasında Haseki yıkılmaz diye bir yer etme olmuş bakalım göreceğiz Köroğlu Haseki saltanatını yıkabilecekmi? Kayseri'de yerelde olmayan CHP eski DP Milletvekili Osman Çilsal ile yarışta bende varım diyecek!

Bizim Analizimiz:
Mehmet Özhaseki               AKP % 40,5
Mustafa Özsoy                   MHP % 39,5
Osman Çilsal                     CHP % 11,0

YOZGAT


Bir zamanlar MHP'nin kalesi ve yiğitler diyarı diye anılan Yozgat AKP'nin kalesi haline geldi.Yapılan çalışmalar,yolsuzluk ve rant kavgaları Yozgat'ta tekrar MHP dedirtecekmi?Numan Kurtulmuş'un ekibinden ve Milli Görüşçü Kazım Aslan ile AKP bu defa kazanabilecekmi zor gibi Bu defa CHP Zaten Yozgat Yok denecek kadar az!!!
Bizim analizimiz;
Uğur Bektaş                         MHP %43,5
Kazım Aslan                         AKP % 40,2
Selahattin Koştan               CHP % 3,3

SİVAS

Sivas Geçen Yerel seçimlerde Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'na vefa örneği göstererek yüzde ellinin üzerinde bir oy ile Dogan Ürgüp'ü başkan seçti bu defa aynı vefa devam edecekmi? yoksa değişim diyecekmi? göreceğiz!
Bu seçim'de AKP BBP ve MHP yarışacağa benzesede Sivas analizi gerçekten zor!Onun için yorumsuz fikrimi söyleyeceğim.Doğan tekrar alabilir AKP'de alabilir aradan MHP Kürşat Ergün ile Kürşat misali çıkabilir.
Bizim Analizimiz;
Doğan Ürgüp                 BBP % 33,6
Kürşat Ergün                MHP %30,1
Sami Aydın                   AKP % 28,3

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber