İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ TERÖRE KARŞI AYAKTA !

09 Haziran 2016
825 Haber Okunma   0 Haber Yorum

İstanbul Vezneciler'de dün yaşanan terör saldırısında 6'sı polis 11 vatandaşımız şehit oldu.

Dün İstanbul Vezneciler'de bombalı araçla düzenlenen saldırıda 11 vatandaşımız şehit oldu. Polis aracının nöbet değişimi sırasında önceden park edilmiş aracın uzaktan kumandayla patlatıldığı saldırıda 36 kişi de yaralanmıştı. İstanbul Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu ve fakülte binalarının da zarar gördüğü saldırı sonrası üniversitede bütünleme sınavları ertelendi.

Vezneciler'de düzenlenen saldırıya her kesimden tepkiler gelmeye devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü yakınlarında gerçekleşen bombalı saldırının ardından İstanbul Üniversitesi öğrencileri bir anma ve yürüyüş gerçekleştirdi.

Hukuk Fakültesinde başlayan yürüyüş gençlerin hazırladığı ‘’Üniversiteler vatanseverlerindir”, “Mehmetçik yenilmez vatan bölünmez”, “Mehmetçiğin katili Amerika”, “Korkmuyoruz kararlıyız” yazılı dövizlerle İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kantininden Edebiyat Fakültesine kadar devam etti.  

TÜRKİYE'Yİ BOMBALARLA TESLİM ALAMAZLAR

Türk milletini bombalarla tehdit eden ABD emperyalizmine karşı korkmadıklarını belirten üniversite öğrencileri kararlılıkla yürütülen terör örgütü PKK'ya  yönelik operasyonların sonuna kadar arkasında olduklarını vurguladı.

KORKMUYORUZ! ORDUMUZUN, POLİSİMİZİN YANINDAYIZ.

Terör örgütü aleyhine sloganların atıldığı yürüyüşün ardından öğrenciler adına Uğur Bıçaklıoğlu basın açıklamasını gerçekleştirdi.

MEHMETÇİK YENİLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Uğur Bıçaklıoğlu yaptığı açıklamada ‘’İstanbul Üniversitesi'nin vatansever Türk gençliği olarak vatanımızı parçalama girişimlerine karşı Mehmetçiğimizle, polisimizle, korucularımızla yan yanayız.
Amerikan emperyalizmi ve taşeronları karşısında bir adım bile geri adım atmayacağız; Türkiye'yi bombalarla teslim alamazlar, milletimizi bölüp esir edemezler! ‘’ ifadelerini kullandı.

KARAKOLA TAZİYE ZİYARETİ

Basın açıklamasının ardından öğrenciler, saldırının yaşandığı yere giderek karanfil bıraktı ve ardından oluşturulan heyetle birlikte Polis Karakoluna gidilerek taziye ziyaretinde bulunuldu.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:
Türkiye, Vezneciler'de patlayan bombayla hain bir saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda 6 polis ve 5 vatandaşımız şehit oldu, 36 kişi yaralandı. Şehitlerimize başsağlığı, yaralılarımıza şifalar diliyoruz.
Caddelerimizde, meydanlarımızda, çarşılarımızda patlayan bomba bu sefer üniversitemizin ortasında patladı. Üniversiteleri terör yuvası yapmak isteyenlerin her daim karşısında olacağız. 

Ordumuzun ve emniyet güçlerimizin kararlılıkla sürdürdüğü mücadele, Amerikan emperyalizminin taşeronları tarafından yıpratılmaya çalışılmaktadır. Sur'da, Silopi'de, Yüksekova'da yenilen terör, alçakça saldırılarla acziyetini ortaya koymaktadır.

Türk milleti, terör örgütü PKK ve IŞİD'in arkasında Amerikan desteğinin olduğunun farkındadır. Ülkemizde korkuyu hakim kılmak ve Türk milletinin iradesini teslim almak için yapılan terör eylemleri amacına ulaşamayacaktır. Türk milleti sinmeyecektir ve güvenlik güçlerimiz terörle mücadeleyi başarıyla sürdürecektir. Cumhuriyetimize,birliğimize, kardeşliğimize ve bütünlüğümüze kasteden düşmanı çok iyi tanıyoruz.
İstanbul Üniversitesi'nin vatansever Türk gençliği olarak vatanımızı parçalama girişimlerine karşı Mehmetçiğimizle, polisimizle, korucularımızla yan yanayız.

Amerikan emperyalizmi ve taşeronları karşısında bir adım bile geri adım atmayacağız; Türkiye'yi bombalarla teslim alamazlar, milletimizi bölüp esir edemezler! 

Tarihsel görevimizi yerine getirmek için hazırız; korkmuyoruz kararlıyız!

Türk gençliği teröre karşı vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliği için ayaktadır!


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber