İSTANBUL ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN ANLAMLI PROTESTO

03 Temmuz 2015
959 Haber Okunma   0 Haber Yorum

İstanbul Ülkü Ocakları, Çin'in esaret altındaki Doğu Türkistan'da uyguladığı zulmü yarın protesto edecek.

İstanbul Ülkü Ocaklar'ndan Doğu Türkistan için anlamlı protesto. Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın çağrısı üzerine büyük bir yürüşüy düzenlecek. Yürüyüş 'Kardeşine Sahip Çık!' sloganıyla yapılacak.
 
Daha önce de Doğu Türkistan'dan gelen bilgiler doğrultusunda Çin askeri'nin Oruç yasağını protesto eden Uygur Türkleri'nden en az 28 kişi şehit olmuştu. Ancak Uygur Türkleri, Çin'in Doğu Türkistan'da uyguladığı asimilasyon politikalarının sertleşerek devam ettiğini belirtiyor.
 
İstanbul Ülkü Ocakları'nın Facebook'taki sosyal medya hesabından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:
 
"DOĞU TÜRKİSTAN'DA 
TÜRKÜM DEMEK YASAK, 
NAMAZ KILMAK YASAK, 
ORUÇ TUTMAK YASAK, 
KUR'AN-I KERİM OKUMAK YASAK, 
KADINLARIN BAŞLARINI ÖRTMESİ YASAK
 
DÜNYA HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ TÜRKÜN VE MÜSLÜMANIN UĞRADIĞI ZULME SESSİZ KALMAYI TERCİH EDİYOR.
 
SESSİZ KALMA !
 
Doğu Türkistan için 4 Temmuz Cumartesi 14:00'da Beyazıt'tan Sultanahmet'e yürüyüş yapılacaktır. Kalbi küt küt değil, TÜRK TÜRK atan herkesi bekliyoruz. AL BAYRAĞINI, GÖK BAYRAĞINI AL SENDE GEL!"

Konya Ülkü Ocaklı Gençler Doğu Türkistan için yürüyecekler
Konya Ülkü Ocakları tarafından Doğu Türkistan’da Çin Halk Cumhuriyeti tarafından zulüm gören Müslüman-Türk’ler için ‘Zulme Sessiz Kalma’ yürüyüşü düzenlenecek. 
Konya Ülkü Ocaklı Gençler Doğu Türkistan için yürüyecekler
Çin Halk Cumhuriyeti’nin Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman-Türklere uyguladığı zulüm ve işkenceler devam ediyor. Kamuoyunu bu zulme sessiz kalmamak ve farkındalık oluşturmak için harekete geçen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Konya İl Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistan’da şehit edilen Müslüman-Türkler için gıyabi cenaze namazı kılmış, ardından yapılan basın açıklamasıyla zulme seyirci kalınmaması gerektiği vurgulanmıştı. Ülkü Ocakları şimdi de Türkiye genelindeDoğu Türkistan için yürüyüş düzenleyecek. Konya’da da Konya Ülkü Ocakları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan ‘Zulme Sessiz Kalma’ yürüyüşüne tüm vatandaşları duyarlı olmaya davet edenÜlkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Konya İl Başkanı Mehmet Erkin, Konya olarak katil Çin’e karşı sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi. “Konya Ülkü Ocakları olarak yaşanan vahşete dur demek, zulüm gören kardeşlerimizin sesini duyurmak ve acılarını paylaşmak için tüm Konyalı hemşehrilerimizi  4 Temmuz Cumartesi günü yapacağımız ‘Zulme Sessiz Kalma’ yürüyüşüne davet ediyoruz” diyen Erkin, Konya’yı bu konuda duyarlı ve hassas olmaya davet etti. 
 
4 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan ‘Zulme Sessiz Kalma’ yürüyüşünün, saat 17:00’de Hacıveyiszade Camii önünden başlayacağı, yürüyüş sonunda basın açıklaması ve araçlarla konvoy yapılacağı bildirildi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber