İSTANBUL’DA ULAŞIM CİDDİ PROBLEM AMA AFET DAHA ÖNEMLİ

04 Mart 2014
1214 Haber Okunma   0 Haber Yorum

stanbul’da ulaşım sorununun farkında olduğunu dile getirenMilliyetçi Hareket Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Acar , doğal afetlerin özellikle depremin kendisi için daha öncelikli olduğunu ifade etti.

Acar sözlerini şöyle sürdürdü: “Marmara bölgesi kuzey ve güney fay hattı içerisinde Türkiye nüfusunun yüzde 34’ü ve Türkiye ekonomisinin yüzde 40’nı barındıran bir bölgeden bahsediyoruz.

Olası bir İstanbul depremi Marmara ve çevresinde olacak bir deprem sadece İstanbul sadece Marmara bölgesi için bir yıkım değil aynı zamanda Türkiye kıta sahası içerisinde çok ciddi bir yıkım olur. Ama maalesef istatistiklerimiz tarihe kayıt düşmüş, yaşanmışlıklarımız bu anlamda toprağın, topografyanın ve zeminin bu türden alışkanlıkları olduğunu çok açık bir şekilde gösteriyor.

İstanbul maalesef 1999 yılında yaşamış olduğu yıkım sonrasında olası bir afete olası bir depreme karşı hala hazırlıklı ve dayanıklı değil. Bunun bir öncelik olduğunu düşünüyorum bu anlamda da göreve geldiğimiz ilk gün afet master plan çalışmasını başlatacağımızı sizlerle paylaşıyorum.

Bu anlamda özellikle akademik çevreler bilim çevreler bu konuda tecrübe sahibi çevrelerle bir dayanışma içerisinde bu master planın bir an önce gerçekleştirilmesi ve İstanbul’un afetlere hazırlıklı ve dayanıklı hale getirilmesi noktasında göreve geldiğimiz ilk gün bunun iradesini ortaya koyacağız.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber