İSMAİL KONCUK: 'BU YÖNETMELİK UCUBEDİR'

04 Ağustos 2016
805 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı yönetmelikle sözleşmeli öğretmenlerin mülakat ile alınmasını eleştirdi.

İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı yönetmelik ile sözleşmeli öğretmenlerin mülakat ile alınmasını eleştirdi. Yargının da mülakat puanı ile atamanın hukuka uygun olmadığına dair kararlarını hatırlatan Koncuk, yönetmeliği ucube olarak nitelendirdi.

İsmail Koncuk'un sosyal medyada yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Ucube mülakatlı sözleşmeli öğretmenlik yönetmenliğine dava açmayı Türk Eğitim-Sen olarak değerlendiriyoruz. Kanaatim, göz yummamak. Hayırlısı. Göz yummamak lazım, çünkü bu kafa ile kadrolu atama tamamen rafa kaldırılabilir.

Ayrıca mülakatın güvenilir olmasına inanabilmek imkansız. Bu yönetmelik ucubedir çünkü başarı sadece mülakat puanına göre tespit edilmektedir.

Benzeri şube müdürlüğü sınavında yaşanmış yargı iptal etmiştir. Yargı sadece mülakat puanı ile atamanın hukuka uygun olmadığına, yazılı sınav+mülakat ortalamasına göre işlem yapılmasına karar vermişti.

Benzeri hukuki tecrübelere rağmen meb'in bunları göz ardı etmesi anlamsızdır. Sadece mülakat sonucuna göre atamanın sonuçları bellidir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber