Ana Sayfa > MHP HABER

İPİN UCU KİMİN ELİNDE?
17 Kasım 2017
Bu haber 371 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Yeni oluşumun aldatıcı vitrini süslenerek suni bir seçmen kitlesi ve taban oluşturulmak istenmektedir. Bu teşebbüste, FETÖ'nün sosyal bünyedeki kripto unsurlarının gayreti gizlenmektedir" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Son günlerde kamuoyunda bir kısım medyanın parlatmasıyla vitrine çıkarılan yeni siyasi oluşum; bazı çevrelerce MHP camiasıyla ilişkilendirilmeye, MHP tabanının algı ve alakası buraya yönlendirilmeye çalışılmaktadır.

Görünen odur ki algı yönetim metotları ve çok yönlü manipülasyonlarla yeni oluşumun aldatıcı vitrini süslenerek suni bir seçmen kitlesi ve taban oluşturulmak istenmektedir. 

Söz konusu algı yönetimi metodunun arkasında, devlet kurumlarından ve sivil teşebbüslerden ayıklanmaya çalışılan FETÖ'nün sosyal bünyedeki kripto unsurlarının gayreti gizlenmektedir'' dedi.

 

Yalçın, ''Kripto FETÖ'cülere, sayıları giderek artan CHP küskünleriyle yazısı turası silinmiş bir kısım MHP'den atılmışlar da eklenmiştir. Ancak ağırlık, kriz histerisiyle yapıcı politikadan uzaklaşarak ucuz kabadayılığın retoriğinde yitip gitmekte olan ana muhalefet partisinden sıtkını sıyırmış CHP'li seçmenlerdedir.

CHP'yle ilgili son yıllarda yapılan anketlere göre ana muhalefetin seçmen kitlesi; partideki mezhepçi görüntüden, sözde Atatürkçülükten, yönetimde Marksistlerin hâkimiyetinden ve özellikle de bölücü terör örgütünün siyasi kanadı hüviyetindeki HDP'ye dönük korumacı politikalardan rahatsızdır. 

Bilhassa kıyı kesimindeki kentlerde güçlü olan CHP, bu yüzden giderek oy kaybetmektedir. Tabanının bir kısmı MHP'ye yönelmiştir'' açıklaması yaptı.

 

''İP'İN DİĞER UCU, PENSİLVANYA CAMBAZININ BOĞAZINDAKİ TASMAYA BAĞLIDIR'

Yalçın, şunları söyledi: ''Haziran 2015 ile 15 Temmuz 2016 arasında FETÖ'nün yürüttüğü algı operasyonlarının etkisinde kalan bir kısım CHP'liler ise sözde MHP muhalefetine meyletmişlerdir. Yeni oluşum İPin tabanı büyük ölçüde bunlardan müteşekkildir.

"Denize düşen yılana sarılır." misali meyus ve münkesir olarak siyaset okyanusuna düşen CHP'liler, can simidi niyetine suyun öte yakasındaki FETÖ'nünİPine sarılmışlardır.

İPin diğer ucu, Pensilvanya cambazının boğazındaki tasmaya bağlıdır. Tasmayı kavrayan el ise Washington'da oturmaktadır. 

Sözde MHP muhalefeti daha partileşmeden fitne ve nifak toplantılarında CHP tabanındaki küskün ve kırgınlar rol almış, etkinliklerin önemli bir kısmı bunlar tarafından tertip edilmiştir. İl ve ilçe gezileri sırasındaki karşılamalarda toplanan kalabalıklar, çoğunlukla bunlardan meydana gelmiştir.

Bunların arasına MHP camiasında davaya sadakatte zaaf gösterenlerle tabiatında gevşeklik ve cehalet bulunanlardan da bir miktar katılım olmuştur.

15 Temmuz'dan sonra FETÖ'ye yönelik operasyonlara hız verilmesi dolayısıyla mağdur edildiğini düşünen, ihanet kalkışması sırasında sivil veya asker FETÖ'cülerin işlediği cinayetlere rağmen gönül bağını koparmayıp onların arkasında duran kimseler de Okyanus ötesinden gelen talimatla yeni oluşumun arkasında İP gibi dizilmiştir. O kalabalıklarda mebzul miktarda kriptoFETÖ'cü bulunmaktadır.

Azımsanmayacak sayıdaki FETÖ sevdalılarının önemli bir kısmı hâlâ aramızdadır. Bunlar bir kenarda oturup Türkiye'nin büyük bir felaketin eşiğinden dönmesinin nedametini yaşayıp 250 şehidin hesabının kimden sorulacağını tefekkür edeceklerine fitnenin İPine sarılmışlardır.

Bu arada içeride bir mucize bekleyen FETÖ'cü cinayet şebekeleri mahkemede suçlarını inkâr etmekte, 250 şehidin hatırasına saldırarak milletimizi fütursuz ve ahlaksızca incitmektedir.  

FETÖ elebaşı; elemanları arasında Peygamberimizi rüyasında gördüğü ve sabrederek kurtuluşa erecekleri yalanını yayarken, gerek içerideki cinayet şebekesi gerekse dışarıdaki kriptolar da sözüm ona ilahî bir muştu beklemektedir.

 

''ŞİMDİ SİYASET KUMARINDA BÜTÜN PARALAR BU HANIMA BASILMIŞTIR''

MHP içinde fitne çıkarma çabalarından beri FETÖ'cülerin yeni oluşumun başındaki hanıma oynadığını bilmeyen kalmamıştır.

Şimdi siyaset kumarında bütün paralar bu hanıma basılmıştır.

15 Temmuz'dan sonraki operasyonlardan arta kalanların büyük kısmı, aradığı siyasi çatıyı yeni kurulan İPte bulmuştur.

Yeni partinin Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın 16 Mayıs 2016 tarihinde yaptığı o açıklamada Meral Akşener'e FETÖ desteğini itiraf etmiş ve kelimesi kelimesine şunları söylemiştir:

"Bütün illerde o illerde yaşayan cemaat mensuplarının tek adayın üzerinde (Meral Akşener) ve onun mitinglerine ve toplantılarına organizasyon yapılması bu tür algının Meral hanım üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor. Bu söylem olmaktan çıkmış iller düzeyinde destek verme organizasyonuna dönüştüğünü biz de görüyoruz MHP'ye oy veren vatandaşlarımız da görüyor. Bu kendisinin cemaatçi olduğu anlamına gelmez. Oradan bir destek olduğu kesindir. Bu destek ne tür bir ilişkiye dayanır onu bilemem."

FETÖ'nün Akşener'e destek verdiğinin bir başka göstergesi de azılı FETÖ'cü Emre Uslu'nun tweetleridir. 

Bilindiği üzere FETÖ, AKP'den tasfiye edileceğini anlayınca başka partilerde yuvalanma çaba ve arayışlarına girmiştir. 

Kendilerine vasıta kılmayı, kullanmayı düşündükleri kimseler arasında o sırada MHP milletvekili olan Meral Akşener de vardır.   

Akşener, onlar için yabancı bir isim değildir. Doğrudan FETÖ'cü olmasa da onlarla dirsek teması ve dayanışma içinde olan bir isimdir. Büyük ihtirasları ve beklentileri vardır.  FETÖ'cüler, derhâl bu eski kafadarlarının kripto arzularını kaşımış, kamçılamış ve tahrik etmiştir.

Emre Uslu, daha 19 Temmuz 2013'de Meral Akşener'le twitter üzerinden şöyle cıvıldaşmıştır:

"Emre Uslu - Bugün pozitif takılacağım, nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Ne var etrafta pozitif?

Meral Akşener - Siz bulamaz iseniz biz ne yapalım:))

Emre Uslu - Hayır, bugün gerçekten pozitif olacağım. Siz iyi haber verin bari Sn. Bakan!

Meral Akşener - Ben muhalefetim, olmaz. Siz bulun ki rahat uyuyalım:))

Emre Uslu - Cumhurbaşkanı adaylığınızı açıklasanız pozitif olurdu:))"

FETÖ elebaşı Gülen tarafından verilen "Hanımefendinin kollanması" talimatının belgeleri, 2016'da Isparta'daki Süleyman Demirel Üniversitesindeki FETÖ operasyonları sırasında ortaya çıkmıştır.

FETÖ firarisi Emre Uslu, 2014 Ağustosunda ilk defa halkoyuna başvurularak yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Meral Akşener'i aday olması için teşvik etmiş, 12 Mayıs 2014'te aşağıdaki tweeti atmıştır: 

"Meral Akşener cumhurbaşkanı olur mu sizce?"

Uslu, Anayasa değişikliği referandum sonuçları ortaya çıkınca FETÖ'nün hedefini şöyle açıklamıştır:

"Referandum sonucu: Aday olursa Meral Akşener 2019'da Başkan."

Nitekim geçtiğimiz günlerde de yeni oluşumun cumhurbaşkanı adayının Meral Akşener olacağı açıklanmıştır.

Diğer taraftan Batılı medya organları da AKP iktidarından umudunu kestiği için Meral Akşener'i "alternatif proje" olarak öne çıkarmaya çalışmıştır. 

15 Temmuz Darbe Girişiminden bir hafta önce Financial Times'ta yayımlanan yazıda, Akşener'in uzun vadeli planı şöyle açıklanmıştır:

"AKP'nin Meclisi kontrol yeteneğini bozmak, Erdoğan'ın gelecek planları için MHP'yi geçersiz kılmak." 

8 Temmuz 2016 tarihli Financial Times'ta da Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rakip olabilecek tek lider olarak gösterilmiştir.

Darbe girişiminden üç gün önce ise MiddleEastEye isimli İnternet sitesinde yayımlanan biyografik yazıda, Meral Akşener'in Batı'da "Türk siyasetinin anahtarı" olarak görüldüğü anlatılmıştır.

Görüldüğü gibi yine hedefte MHP vardır. 

Çünkü maşeri vicdanı temsil eden MHP; politikada ve toplumsal alanda köklü, aşındırılamayan bir direnç noktası; fethedilemeyen bir kale mevkiindedir.

Üstelik son iki yılda hız kazanan terörle mücadelenin müşevviki, lokomotifi ve cesaret membaı da MHP'dir.

Bütün bunlar; Batı'nın Türkiye'ye yönelik hesapları önünde çetin bir engel olan MHP'nin zayıflatılmasını, mümkünse parçalanmasını gerektirmektedir.

Bu bağlamda Meral Akşener ve etrafına çevrelenenlerin; MHP'ye darbe vurmak için bir vasıta, bulunduğu konumdan uzaklaştırmak için manivela olarak kullanılabileceği düşünülmüştür.

Yeni oluşumun Türkiye'de de başta Doğan Medya olmak üzere bir kısım basın tarafından desteklendiği gözümüzden kaçmamaktadır.

Doğan medyanın gazeteleri bunlarla ilgili haberlere ana sayfadan geniş yer ayırmakta, haberlerini manşetten vermektedir.

Doğan Medya televizyonlarında da MHP muarızlarıyla yeni oluşumculara geniş zaman ve yer ayrılmaktadır.

Tabiri caizse pireye deve muamelesi yapılmaktadır.

Tavşana tazı tasması geçirilmekte, kediye semer vurulmaktadır.

Yüzbinlerce lira maaş alan köşe yazarları ise patronlarından aldıkları talimatlar doğrultusunda onları methüsena etmektedir.

 

''GÖLE MAYA ÇALMAK BEYHUDEDİR''

Birbirinin taklidi olan televizyon programlarında kerametleri kendinden menkul yorumcular, her konuda olduğu gibi yeni oluşum konusunda da bilgiçlik ve uzmanlıklarını(!) sergilemek için yarışmaktadır.

FETÖ'nün bıraktığı algı yönetimi mirası, bir kısım medya tarafından devralınmıştır.

Ancak bu gayretlerin getireceği bir fayda yoktur. 

Göle maya çalmak beyhudedir.

Ahlaki zaaflar üzerine kurulan binanın ayakta durması mümkün değildir.

Derme çatma bir çatının, ilk fırtınada yıkılması mukadderdir.

Tavşan av yapamayacak, kedi kişneyemeyecektir.

Şimdi soruyor ve bekliyoruz:

Doğan Medya bu kamburu nereye kadar sırtında taşıyacaktır?           

Adı konmamış MHP aleyhtarlığının ürünü olan bu tutum, nereye kadar sürecektir?

İnan Kıraç gibi para babalarını da bu algı operasyonuna destek verdiğine dair iddialar ortalıkta dolaşmaktadır.

MHP camiasındaki fitne, tefrika ve bozgunculuk hareketini de FETÖ'cü iş adamlarının finanse ettiği hatırlanınca akıllara "MHP'ye yönelik kirli dolaplar mı döndürülüyor?" sorusu gelmektedir.

Ayrıca yoğurdun bolluğunun, partileşme finansmanının nereden geldiği de şüphelidir.

Bunlar iyi araştırılmalı, kimin eli kimin cebinde birer birer belirlenmelidir.

Yeni oluşuma verilen desteğin arkasında yatan bilinmedik faktörler gün ışığına çıkarılmalıdır.

FETÖ'cü holdinglerle iş dünyasından hangi isimlerin çıkar ilişkileri bulunduğu araştırılmalıdır.

Yeni oluşuma verilen göze batacak şekilde abartılı desteğin, bir zorlama, baskı veya şantajdan kaynaklanıp kaynaklanmadığı incelenmelidir.

Medya patronları ve iş dünyasındaki para babalarının siyaseti dizayn ve manipüle etme arzu ve iştiyakının hikmeti aydınlığa kavuşturulmalıdır.

MHP'ye, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin bekası adına iktidarla sürdürülen "hedefte birliğe" zarar vermeyi amaçlayan bu çabalar karşısında bir hatırlatma yapmayı görev sayıyoruz.

90'lı yıllarda MHP'nin efsanevi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'in iş adamı Sakıp Sabancı'ya tarihî uyarısı hâlâ hafızalardadır.

Türkeş, terörle mücadele tartışılırken doğu ve güneydoğuya İspanya'daki Bask ve Katalonya'da olduğu gibi özerklik tavsiye eden Sabancı'ya bir sanayici olduğunu hatırlatıp herkesin kendi işini yapmasını tavsiye ederek şöyle çıkışmıştır: 

"Sakıp Ağa, sen politikayı oyuncak mı zannediyorsun? Sen politikayı kahvehane dırdırı mı görüyorsun? Çizmeden yukarı çıkıyorsun. Senin bu işlere aklın ermez. Bask sistemi ne demek, sen biliyor musun? Türkiye'yi paramparça etmektir."

Özerklik fitnesinin bugün İspanya'yı ne hâle getirdiği görülünce ve Türkiye'nin teröre karşı verdiği mücadele hatırlanınca merhum Başbuğumuzun ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmaktadır.

O zaman Türkeş Bey haklıydı, şimdi de Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli terörle mücadele konusundaki tezlerinde haklı çıkmaktadır.

Sayın Bahçeli de herkesin kendi alınanda çaba göstermesini istemektedir.

İş dünyası, kendi alanında yatırımlar yapıp istihdam yaratmalı, kendi işine bakmalıdır. MHP'nin ve Türkiye'nin siyasi meselelerine burnunu sokmamalıdır.

Geçmişte siyasi parti liderleriyle "Al takke ver külah." ilişkiye giren para babaları, hem kendilerini ve hem de menfaat ortaklarını rezil etmişlerdir.

Bundan hem Türkiye hem de siyaset dünyası zarar görmüştür.

Politikada geçmişte yaşanan istikrarsızlıklara, hükümet bunalımlarına, iş dünyası başta olmak üzere sistemin öteki dinamik aktörlerinin siyasetin doğal akışına müdahaleleri yol açmıştır.

İş dünyasının, medya patronlarının karıştığı koalisyon pazarlıkları yüzünden Türkiye'nin temel sorunları göz ardı edilmiştir.

Sanayi ve üretimle meşgul olması gerekenlerin ihtiras ve gayretkeşliği; gerginliklere, sosyal çalkantılara yol açmaktan, Türkiye'nin önünü tıkamaktan başka netice vermemiştir.

Akçeli işler; ona bulaşan politikacılara hep zarar vermiş, onları da siyaset dünyasını da yıpratmıştır.

Meşru yollardan politika yapmak isteyenler için kanallar, yollar açıktır. İsteyen aday olup eteklerindeki taşı Mecliste ve politika platformunda pekâlâ dökebilir.''Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
“MESELE MİLLET MESELESİ”12 Aralık 2018
YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR11 Aralık 2018
HİÇBİR MAKAM VE MEVKİ SADAKATİMİZİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR11 Aralık 2018
MHP’DE 152 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DAHA BELİRLENDİ09 Aralık 2018
MHP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR09 Aralık 2018
MHP’li vekilden iddialı çıkış!08 Aralık 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SELAHATİN DOĞAN’IN BASIN AÇIKLAMASI07 Aralık 2018
MHP’li Yalçın’dan ”Bir şarlatana cevap”07 Aralık 2018
İzmir'de MHP'li Kadınlardan Anlamlı Etkinlik06 Aralık 2018
“Cumhur İttifakı’na saygılıyız”05 Aralık 2018
Devlet Bahçeli: ‘Herkes Kaçacak Delik Arar’04 Aralık 2018
Kocamaz’a sert tepki!03 Aralık 2018
Algı Çalışmaları Bizi Etkilemez03 Aralık 2018
Aday çıkartmamak mantığa aykırı!02 Aralık 2018
Bahçeli: Görüşmeler olumlu, uzlaşılan alanlar var01 Aralık 2018
Taytak’tan partililere önemli uyarılar30 Kasım 2018
İzmir Türk Milletinin Anadolu’ya vurduğu mühür, 30 Kasım 2018
MHP’de engellilerle anlamlı buluşma29 Kasım 2018
LİDERİMİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ27 Kasım 2018
AVCI’DAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR, ERSOY’DAN “BİRLİK” MESAJI27 Kasım 2018
TEŞKİLATIMIZ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİNİ KAVRAMIŞTIR26 Kasım 2018
MHP’DEN YEREL SEÇİMDE SÜRPRİZ ADAYLAR25 Kasım 2018
MHP hükümet sistemini korumak için her türlü fedakarlığı yapar25 Kasım 2018
Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, 24 Kasım 2018
Bahçeli, Antalya'da Partisinin İl Binasını Açtı24 Kasım 2018
Devlet Bahçeli ‘Hiç kimse vazgeçilmez değildir’24 Kasım 2018
MHP ADANA’DA PAROLA: MUTLAK BAŞARI!22 Kasım 2018
MHP’nin Antalya kampı yarın başlıyor22 Kasım 2018
Devlet Bahçeli talimat verdi! Tüm illere gönderiliyor…22 Kasım 2018
Sadir Durmaz’dan Burhanettin Kocamaz açıklaması!20 Kasım 2018
‘Zillet ittifakının oyunlarına izin vermeyeceğiz’20 Kasım 2018
MHP’de 30 belediye başkan adayı belli oldu19 Kasım 2018
"İzmir'e Yakışan Bir Kentsel Dönüşüm "19 Kasım 2018
MHP aday adaylarından proje istiyor18 Kasım 2018
Belediyeler MHP’ye yakışır17 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli’den önemli açıklama17 Kasım 2018
MHP'de Yerel Seçim Hazırlıkları16 Kasım 2018
MHP’de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu15 Kasım 2018
“ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR”13 Kasım 2018
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den af açıklaması11 Kasım 2018
“HİÇ KİMSENİN ADAYLIĞI GARANTİ DEĞİLDİR”11 Kasım 2018
“Atatürk, Türk Milletinin Ortak Değeridir.”11 Kasım 2018
ABD: Akıllarınca YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlar.08 Kasım 2018
Devlet Bahçeli: ‘Asıl siz kimsiniz’06 Kasım 2018
"Borçsuz ve üreten bir belediye haline geldik"05 Kasım 2018
Semih Yalçın Oğuzeli'nde04 Kasım 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Kilis'te parti binasının açılışını yaptı04 Kasım 2018
Bahçeli noktayı koydu! ‘Tek başımıza katılacağız’01 Kasım 2018
MHP Adana İl yönetimi “Andımız” ile başladı!29 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den açıklama29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor28 Ekim 2018
Türkiye Cumhuriyeti birliğini sonuna kadar koruyacak28 Ekim 2018
"Kürdistan hayallerini başlarına yıktık"28 Ekim 2018
Bahçeli'den Vekillere Talimat28 Ekim 2018
MHP’den 4 kanun teklifi24 Ekim 2018
İttifak beklentimiz, ittifak arayışımız kalmadı23 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den ‘AF’ tepkisi22 Ekim 2018
"Adı ve andı olmayan bir millet olur mu?"21 Ekim 2018
Devlet Bahçeli il başkanlarıyla bir araya geldi20 Ekim 2018
"ANDIMIZIN OKUTULMASI MÜMKÜN HALE GELMİŞTİR"20 Ekim 2018
MHP’den teşkilatlara “provokasyon” uyarısı18 Ekim 2018
Türkiye, ABD’nin 51’inci Eyaleti Falan Değildir17 Ekim 2018
Avcı'dan, Bahçeli'ye yönelik saldırılara tepki...08 Ekim 2018
Recai Yıldırım dualarla anıldı08 Ekim 2018
MHP’nin Feke’de Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel08 Ekim 2018
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.08 Ekim 2018
‘İYİ PARTİ BUNUN ALTINDAN KALKAMAZ’30 Temmuz 2018
MHP LİDERİNDEN ABD’YE SERT TEPKİ28 Temmuz 2018
Askıda ekmek”te ilk adım Adana’dan!27 Temmuz 2018
"İlçeleri Kaderine Terk Etmeyeceğiz"26 Temmuz 2018
Aydın MHP Gazetecileri Unutmadı24 Temmuz 2018
Devlet Bahçeli'den Bedelli Açıklaması21 Temmuz 2018
Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu16 Temmuz 2018
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü15 Temmuz 2018
Avcı: Mücadeleden asla taviz verilmemeli15 Temmuz 2018
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DEN AF AÇIKLAMASI!14 Temmuz 2018
"15 Temmuz Tarihi Bir Hesaplaşma, Tarifsiz Bir Hıyanettir"14 Temmuz 2018
MHP'Lİ AKÇAY'DAN 15 TEMMUZ MESAJI13 Temmuz 2018
15 Temmuz Mesajı13 Temmuz 2018
DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASI 13 Temmuz 2018
"Verdiğimiz Sözleri Yerine Getireceğiz"12 Temmuz 2018
'Başbuğ'un izinde, Lider Bahçeli'in emrindeyiz'10 Temmuz 2018
'BİR ÇOCUK GÜLERSE, DÜNYA GÜLER!'08 Temmuz 2018
Davamız, Liderimiz vazgeçilmezimizdir07 Temmuz 2018
Karakaya: Adana’nın Gönüllü Milletvekiliyim...07 Temmuz 2018
MHP Adana milletvekilleri mazbatalarını aldılar.07 Temmuz 2018
Yuvaları MHP'ye Geleceklerdir, Döneceklerdir03 Temmuz 2018
O SAVCI GÖREVİNİ EKSİKSİZ YAPMIŞTIR!02 Temmuz 2018
"CUMHUR İTTİFAKI RUHU DEVAM EDECEKTİR" 28 Haziran 2018
'MHP seçimlerden başarıyla çıkmıştır'26 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli'den Kılavuz’a tebrik26 Haziran 2018
"KRİZ BEKLEYENLER ŞAŞKINA DÖNMÜŞLERDİR"25 Haziran 2018
"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI"24 Haziran 2018
Dünyaya Türkçe Bakıyoruz. Çağı Türkçe Okuyoruz.23 Haziran 2018
TBMM içerisinde güçlü bir MHP olmasını istiyoruz. 23 Haziran 2018
"Cumhur İttifakı Sandıktan Çok Güçlü Çıkacaktır"22 Haziran 2018
CHP, HDP’yi kanatları altına almış, PKK’yla verkaça girmiştir. 21 Haziran 2018
"TÜRKİYE'Yİ CUMHUR İTTİFAKI YÖNETECEK"21 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı bu milletin milli aklıdır'21 Haziran 2018
Bu FETÖ Hareketinin Kökü Kazınmalıdır.21 Haziran 2018
‘HDP’NİN ETRAFINDA BİRLEŞİYORLAR’20 Haziran 2018
SORUNLARI BİLİYORUZ, ÇÖZÜMÜNÜ DE BİLİYORUZ..20 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli Adana’da20 Haziran 2018
MHP , Türkiye'de Demokrasi Tarifini Değiştirmiştir"20 Haziran 2018
MHP Güçlü Olursa Türkiye Kazanır20 Haziran 2018
ZİLLET İTTİFAKINDAN CUMHURBAŞKANI ÇIKMAZ19 Haziran 2018
“Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın İçin MHP” 19 Haziran 2018
ALAATTİN ÇAKICI VE KÜRŞAT YILMAZ, BENİM ÜLKÜDAŞLARIMDIR!19 Haziran 2018
ÜLKÜCÜNÜN YERİ VE PARTİSİ MHP’DİR..18 Haziran 2018
"24 Haziran'da Tekrar Bayram Yaşayacağız"18 Haziran 2018
MHP Camiasını Üzen Haber!12 Haziran 2018
Bahçeli: Varlığımıza Göz Koyanların Gözünü Oyarız 10 Haziran 2018
"MHP, siyasetin parlayan yıldızı"10 Haziran 2018
MHP Ülkemizin sigortasıdır10 Haziran 2018
Gizliden İttifakın İçerisinde Olan Hdp ile mi Birlik Olacaktık10 Haziran 2018
MHP’li SAVAŞ Avşar’da “SEMİZ” Ailesine Konuk Oldu.09 Haziran 2018
SAVAŞ, Turgutlu’da Esnaf Odaları Başkanlarıyla Buluştu. 09 Haziran 2018
BAHÇELİ'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMALAR : AKADEMİK TERÖRİSTLER...09 Haziran 2018
'İTTİFAKIN BOZULMASI İÇİN UĞRAŞIYORLAR'09 Haziran 2018
"Bu Seçimler Cumhuriyet Tarihinin En Önemli Seçimleri Olacak"09 Haziran 2018
MHP'yi dışlamak söz konusu olamaz09 Haziran 2018
Milliyetçi Hareket Varsa, Gelecek Aydınlık, Türkiye Teminat Altındadır 08 Haziran 2018
Cumhur ittifakı iş dünyamızın teminatıdır08 Haziran 2018
"MHP , Ülkenin Menfaatini Düşünen Bir Siyasi Partidir"08 Haziran 2018
Bu Seçim Türkiye İçin Bir Kader Seçimi Olacaktır"08 Haziran 2018
AKÇAY, Turgutlu’da Oda ve Dernek Başkanları İle Buluştu.07 Haziran 2018
"MHP ÜZERİNDE OYUN OYNAMAYA KALKMAYIN"07 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Laçalar, Turgutlu’da Yoğun İlgiden Memnun.07 Haziran 2018
Turgutlu’da M.Adayı Savaş’a, Yoğun Sevgi Seli.07 Haziran 2018
MHP BABA OCAĞIMIZDIR07 Haziran 2018
MHP BABA OCAĞIMIZDIR 06 Haziran 2018
MHP varsa Türkiye vardır 06 Haziran 2018
"TÜRKİYE YENİ BİR SİSTEMLE TANIŞACAK"06 Haziran 2018
MHP güçlü olursa Türkiye güçlü olur06 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli'nin Katılacağı Televizyon Programları Belli Oldu05 Haziran 2018
MHP NE KADAR YÜKSEK OY ALIRSA ÜLKE O DERECE RAHAT OLACAK05 Haziran 2018
MARDİN’DE MHP’YE KATILIM..05 Haziran 2018
BU TOPRAKLARIN EVLADI MECLİS’TE SESİNİZ OLACAK04 Haziran 2018
AFTA GERİ ADIM YOK04 Haziran 2018
"15 Temmuz Ekonomik Olarak Tekrar Yaşatılabilir"03 Haziran 2018
"Emeklilikte Yaşa Takılanların Sorunlarını Çözeceğiz"03 Haziran 2018
"Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır"03 Haziran 2018
İZMİR’İN DAĞLARINDA YENİDEN ÇİÇEK AÇTIRMAK İÇİN03 Haziran 2018
“MHP’NİN TEMİNATI, ÜLKÜ OCAKLARINDA YETİŞEN GENÇLERDİR”03 Haziran 2018
MHP yoksa Türkiye tehlikededir.02 Haziran 2018
MHP’YE AŞİRET DESTEĞİ! 02 Haziran 2018
DEVLET BAHÇELİ'DEN MAHKUM YAKINLARINA MÜJDE!01 Haziran 2018
MHP, ülkenin güveni ve geleceğidir01 Haziran 2018
"ÇAKALLARIN HÜKMÜ BOZKURTLAR MEYDANA ÇIKINCAYA KADARDIR"01 Haziran 2018
Biz Güçlü Olursak, Meclis Güçlü Olur31 Mayıs 2018
MHP ZAFERİN MİMARI OLACAK31 Mayıs 2018
MHP Olarak Elimizi Taşın Altına Koyduk.31 Mayıs 2018
Millet ittifakı, şeklen bir ittifak31 Mayıs 2018
“BİR TAŞKIN VERDİK AMA SU YOLUNU BULACAK!”31 Mayıs 2018
Hata Yaptık Diyenler Her Zaman Geri Dönebilirler31 Mayıs 2018
"Türkiye Çok Başlı Sistemden Kurtulacak"31 Mayıs 2018
"Cumhur İttifakı Olarak Hedeflerimiz Büyük"30 Mayıs 2018
İP MÜDİRESİNİN SEVİYESİZ BEYANLARI30 Mayıs 2018
Cumhur İttifakı büyük ilgiyi görüyor30 Mayıs 2018
MHP Lideri Bahçeli’nin Üç Büyük Miting Programı belli oldu 30 Mayıs 2018
'Bizans Kalıntıları Bir Kez Daha Ezilecekler'29 Mayıs 2018
Karaisalı’da Yusuf Baş fırtınası!29 Mayıs 2018
Bahçeli "Yeni Bir Doğuş" Toplantıları Yapacak28 Mayıs 2018
Güçlü MHP, TBMM'de Çözüm Üretecek 28 Mayıs 2018
MHP İstanbul İl Başkanı Gür'den açıklama28 Mayıs 2018
DEVLET BAHÇELİ'DEN ÇAĞRI : "PİŞMAN OLAN VARSA KUCAKLAŞMAYA HAZIRIM"28 Mayıs 2018
VATANIMIZ ÜZERİNDEKİ KİRLİ TEZGAHLARI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMECEĞİZ27 Mayıs 2018
MHP'den Ordu'da muhteşem iftar27 Mayıs 2018
SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ27 Mayıs 2018
MHP, SAHAYA İNDİ27 Mayıs 2018
BU SEÇİMİN SÜRPRİZİ MHP OLACAK!26 Mayıs 2018
MHP VEKİL ADAYLARI PARTİLİLERLE İFTARDA BULUŞTU25 Mayıs 2018
“Ben Artık MHP’nin Bir Neferiyim” 25 Mayıs 2018
"Ederi 1 Dolarlık Şerefsizlerin Operasyonlarına Maruz Kalıyoruz"25 Mayıs 2018
MHP'YE KÜRTLERDEN TAM DESTEK25 Mayıs 2018
MHP'li Büyükataman'dan Bursa'lı Muhtarlara Mektup 25 Mayıs 2018
MHP RİZE TEŞKİLATI SEÇİM ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR.24 Mayıs 2018
SENARYO AYNI HEDEFLER FARKLI24 Mayıs 2018
USTA: 24 HAZİRAN TÜM HALKIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN24 Mayıs 2018
MHP Adana'da İlk meşale Atatürk anıtında yakıldı!24 Mayıs 2018
MHP Kütahya Adaylarından Vali ve Belediye Başkanı'na Ziyaret24 Mayıs 2018
MHP, Antalya Milletvekili Adaylarını Tanıttı24 Mayıs 2018
Erhan Usta'dan “af” ve “Çakıcı” Değerlendirmesi 24 Mayıs 2018
24 HAZİRAN TÜM HALKIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN23 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı, ülkemizin geleceğini aydınlatan meşaledir23 Mayıs 2018
Amacımız Türk Milletinin Geleceğidir22 Mayıs 2018
MHP'li Yalçın'dan Yaşar Okuyan'a cevap22 Mayıs 2018
Davamızın her zaman peşindeyiz22 Mayıs 2018
CUMHUR İTTİFAKINA SABOTAJ HIZ KAZANDI21 Mayıs 2018
''TÜRKİYE 24 HAZİRAN 'DA İRADESİNİ ORTAYA KOYACAKTIR''21 Mayıs 2018
MHP ADANA İL BAŞKANI AVCI;“19 Mayıs iradesi 49 yıldır ayakta!”21 Mayıs 2018
ÖNEMLİ OLAN TEK HUSUS VATAN VE MİLLETTİR…..21 Mayıs 2018
Avcı;“Hepimiz aynı gemideyiz Kıblemiz, rotamız aynı!”20 Mayıs 2018
VAR OLSUN MİLLİYETÇİ TÜRKİYE….19 Mayıs 2018
MHP Lideri Bahçeli'den 19 Mayıs mesajı 19 Mayıs 2018
Yerel Seçimde Adaylar İçin "En Büyük Kriter" Bildirisi! 19 Mayıs 2018
MHP 27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ 19 Mayıs 2018
'Gazze'de insanlık suçu işlenmiştir'18 Mayıs 2018
Zulme Lanet, Kudüs'e Destek mitinginde milletimizle beraber olacağız17 Mayıs 2018
FETÖ VE PKK SUÇLULAR ÜZERİNDEN KAOS PLANLIYOR17 Mayıs 2018
FETÖ VE PKK CEZAEVLERİNDE PLAN YAPIYOR17 Mayıs 2018
MHP’YE BÜYÜK KATILIM16 Mayıs 2018
“KERKÜK TÜRK’TÜR, TÜRKMEN’DİR”15 Mayıs 2018
“İSRAİL KATİL, HAYDUT VE TERÖRİST BİR DEVLETTİR.”15 Mayıs 2018
AF TOPLUMSAL BARIŞA KATLI SAĞLAR14 Mayıs 2018
Bu hareket kimsenin şahsıyla kaim değildir14 Mayıs 2018
MHP lideri Bahçeli’nin Anneler Günü mesajı 13 Mayıs 2018
Af konusunda kararlıyız ve sözümüzün ardındayız13 Mayıs 2018
MHP’nin seçim görselleri hazır 12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli'den Mahkumlar İçin Kısmi Af Önerisi12 Mayıs 2018
MİLLİ GELECEĞİN ROTASINI ÇİZEN CUMHUR İTTİFAKI’DIR11 Mayıs 2018
EVLADIM DEDİĞİ İNSANLAR GENEL BAŞKANIMIZI ÜZDÜ10 Mayıs 2018
Sevsinler Sizin Demokrasi Anlayışınızı! 10 Mayıs 2018
BİZDE DURMAK YOK, ‘TAMAM’ DEMEK YOK09 Mayıs 2018
CUMHUR İTTİFAKI; KUVAYI MİLLİYE'NİN BUGÜNKÜ TEMSİLCİSİDİR09 Mayıs 2018
MHP Lideri Bahçeli'den Fransa'da yayımlanan bildiriye sert tepki 09 Mayıs 2018
MHP Adana'da İstişare Toplantısı09 Mayıs 2018
“Şüphe yok ki İstanbul’da Meydana Gelen Hadise, Düpedüz Provokasyondur” 07 Mayıs 2018
HEDEF KIZILELMA” YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ06 Mayıs 2018
"Milletimizi uyarıyoruz" 06 Mayıs 2018
"Muharrem ince ses tonuyla milleti dövüyor"06 Mayıs 2018
Cumhuriyet'i kuran CHP, "Cumhuriyet düşmanlarının ini" hâline gelmiştir06 Mayıs 2018
MHP'li Topçular'dan CHP'li İnce'ye tepki06 Mayıs 2018
Hareketin Lideri Devlet Bahçeli Herkese Haddini Bildirdi05 Mayıs 2018
Her Şeyi Millet İçin Yapıyoruz05 Mayıs 2018
"Erken Seçim Kararı Bir Anda Gelmedi"05 Mayıs 2018
"Biz Teşkilat Olarak Bu Milletin Hizmetkarıyız"04 Mayıs 2018
'3 Mayıs Milliyetçiler Günü' mesajı03 Mayıs 2018
3 Mayıs Milliyetçiler Günü 03 Mayıs 2018
Bahçeli'den 100 bin imzada FETÖ'ye bakılsın mesajı03 Mayıs 2018
3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ MESAJI02 Mayıs 2018
Türkçülük Günü Mesajı02 Mayıs 2018
MHP CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYI İÇİN KARAR VERDİ02 Mayıs 2018
Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in Ahlakı, Milletin Aklıdır01 Mayıs 2018
Cumhur İttifakı Millet Aklı'dır01 Mayıs 2018
"HER İNSAN EMANETTİR" 30 Nisan 2018
Abidik gubidik işlerden vazgeçmek lazım30 Nisan 2018
"Asra Vurulan Mühürle Milliyetçi Türkiye"29 Nisan 2018
MHP 15. Genişletilmiş İstişare Toplantısı 28 Nisan 2018
MHP'de ilk başvuruyu Bahçeli yaptı26 Nisan 2018
ABDULLAH GÜL PENSİLVANYA’NIN TEZGAHINA DÜŞMEYİ NASIL GÖZE ALMIŞTIR?25 Nisan 2018
MHP'li Avşar: Malatya'da başarılı olacağız24 Nisan 2018
Hülleci CHP Güneş Motel Rezaletini Tekrar Devreye Aldı23 Nisan 2018
HER ŞEY TÜRK MİLLETİ İÇİN21 Nisan 2018
MHP Ülkücü Şehitler Anıtında21 Nisan 2018
Gaziantep'te MHP'ye katılım21 Nisan 2018
Devlet Bahçeli Başkanlığında MYK Cumartesi Günü Toplanıyor20 Nisan 2018
MHP'den Teşkilatlara Seçim Bildirisi20 Nisan 2018
Turgutlu’nun “Kuru Üzüm’ü” MHP Genel Merkezinde.20 Nisan 2018
MHP’de Seçim Çalışmaları Başladı 19 Nisan 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH