INNSBRUCK TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ.

29 Mart 2016
1117 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Avusturya Türk Federasyon Tirol Bölgesi Innsbruck kentinde Innsbruck Ülkü Ocağı(Türk Kültür Derneği) iki gurup halinde yarışma düzenledi.

Guruplar 8-14 yaş arası birinci gurup ve 14 yaş üzeri ikinci gurup olarak düzenlendi,Proğram Innsbruck Ülkü Ocağı Hocası Ramazan Kesici'nin Kur'an tilataveti ile başladı,Şehitlerimiz için saygı duruşundan sonra Milli marşımız İstiklal Marşı okundu.ATF Tirol Bölge Başkanı Servet Başer konuşma yaparak başlangıç olarak katılım yeterli olmasada bu gibi güzel proğramları geniş tutarak yapmak gerektiğini söyledi.Katılımcılara ve gençlere teşekkür edererek sözlerini noktaladı.
Innsbruck Ülkü Ocağı Başkanı bazı katılımcıların kayıt yapmasına rağmen hem çocuklarını getirmediğini hemde katılmadığını gerekeni sunum Yapan Cemal Beyaz Öğretmenin ve Bölge başkanının söylediğini dile getirerek tekrarlamak istemiyorum ama sitemim var dedikten sonra bu yarışmayı hazırlayan Innsbruck Ülkü Ocağı sekreteri Birol Öztürk'de teşekkür etti.
Türkçe Öğretmeni Cemal Beyaz'ın sunduğu proğrama Juri olarak Tirol eski Bölge Başkan'ı  ve Hasülkü Haber imtiyaz sahibi Gazeteci yazar İsa Günyeli,Teşkilat İmamı Ramazan Kesici ve Bölge Başkanı Servet Başer olarak görevlendirildiler.
Çok güzel hem dini hem Tarihi sorular seminer verilecek şekilde hazırlanmış Ülkücülük ile ilgili soruların katılması ise ayrı bir renk katmış oldu. Artı eksisi ile güzel bir proğram oldu.Yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Birinci gurupta dereceye girenler;
1.Gurup:
1.Alperen Enes  Başer =150€
2.Bahadır Emre Baser=100€
3.Halil İbrahim Günyeli=50€
diger küçüklere ise hediyeler verildi.
2.Gurup:
1.Lokman Günyeli=150€
2.Büşra Mercan=100€
3.Özgül Kocaoğlan=50€
dördüncü yarışmacımıza çek ve diğerlerine Türk Bayrağı hediye edildi.
Katkı sağlayan sponsorlara teşekkürler edildi.Kufstein Ülkü Ocağı'ndan katılan Lokman Günyeli mesele birinci olmak değil ödül almak değil bu güzel proğrama katılmak bu aldığım ödülü Kufstein Ülkü Ocağı'nın yeni hizmet binasına bağışlayacağim  diyerek örnek bir davranış sergiledi.
www.hasulkuhaber.com site yönetimi olarak Başta Bölge Başkanı Servet Başer beye,Teşkilat Başkanı Ahmet Yılmaz beye,Sekreter ve proğramı hazırlayan Birol Öztürk beye ve sunum yapan can dost Türkçe Öğretmenimiz Cemal Beyaz beye teşekkür ediyoruz.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber