İKTİDAR PARTİSİ KAÇAK GÜREŞMEMELİDİR..

19 Ekim 2017
462 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, istifa eden belediye başkanlarının hangi gerekçe ile istifa ettiklerinin bilinmediğine dikkat çekerek, oy veren vatandaşların istifa nedenini bilmeye hakkı olduğunu söyledi. Evcil, İstifa edenlerin FETÖ, yolsuzluk gibi suçları varsa Adalet önünde hesap vermeleri gerektiğini de belirtti.

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, belediye başkanlarının ve AK Partili yöneticilerin istifa etmelerini değerlendirdi. Evcil, yaptığı açıklamada, “Son günlerde son dakika haberleri ile gündeme gelen belediye başkanlarının, il başkanlarının, ilçe başkanların istifa haberlerini sıklıkla duymaktayız. İstifalara her gün bir yenisi eklenerek bu sayı çığ gibi artmaktadır. Lakin bu işte bir anormallik vardır. Sırası ile istifa ettirilen başkanların hangi gerekçe ile bu görevleri bıraktıkları bilinmemektedir.

 

Başkanları seçen vatandaşlarımızın bu sebepleri bilmeleri en tabii haklarıdır. Eğer başkanlar fetö, yolsuzluk, ihanet vs… sebeplerle görevlerinden el çektiriliyorsa sadece istifa etmeleri yeterli değildir. Kamuoyunda oluşan fetö, yolsuzluk vb. nedenlerle istifa ettirildikleri algısı doğruysa başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan başlayarak bu isimlerin tamamının yüce Türk Adaleti önünde hesap vermeleri iktidarın, vatandaşımıza siyasi namus borcudur.

 

Fetö ile bağı tespit edilen çaycısı, öğretmeni, odacısı, hâkimi, savcısı vb. herkes görevlerinden açığa alınıp, ihraç edilip, yargılanıp cezaevine gönderiliyorsa aynı uygulama görevden el çektirilen başkanlar içinde yapılmalıdır. İstifa ettirilmeleri, görevde oldukları ile vermiş oldukları ağar tahribatın nedenlerini açıklamaz.

 

Yükünü tutan tutmuş, yolunu alan almıştır. İstifa eden başkanların görev sürecinde yapmış olduğu her şey en ince ayrıntısına kadar incelenmeli ve eğer fetö vs. bağı nedeniyle istifa ettirildilerse aynı süratle yargılanmalıdır. İktidar partisi kaçak güreşmemelidir. Metal yorgunluğu, yenilenme süreci vs. isimlerle bu konular perdelenmemeli hak eden mutlak suretle adaletten hak ettiğini bulmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber