Hz. Muhammed (S.A.V) insanlık için en güzel rehberdir

14 Nisan 2013
1107 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanılan “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle basın bildirisi yayımladı.

Yılmaz, bildiride şu ifadelere yer verdi:

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Türk kültürünün sağlam bir dayanağı olan, milletimizi birlik, beraberlik ve bütünlük içinde aydınlık geleceğe taşıyacak sağlam bir gelenektir.” Dedi.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle mesaj yayınlayan MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz şunları kaydetti:
“ İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü'l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. 
Peygamberimizin doğum gününü içine alan hafta da, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan edilmiştir.

Dini inançlarına sahip çıkan, birlik, beraberlik, barış ve huzur kaynağı olarak gören Türk Milleti inançlı ve hoşgörülü bir millettir. Unutulmamalıyız ki, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)  insanlık için en güzel rehber; bütün güzellikleri bünyesinde toplayan ve güzel ahlâkı tamamlamak için gönderilen ve insanlığa sunulan en güzel modeldir. 

Çünkü Peygamber Efendimiz, tam bir kargaşa ortamında, insanlık için bir güneş gibi doğmuş, çirkinlikleri güzelliklere tebdil etmiştir. İnsanlar O’nun getirdiği yüce değerler ve prensipler doğrultusunda büyük medeniyetler kurmuş, kaybedilen haklarına kavuşmuş, fıtratında var olan yüce değerlerin farkına varmış, kadın erkek Allah’ın ve milletin huzurunda eşit olmanın farkındalığını yaşamıştır.

Yüce Rabbim, insanın kendisi ile olan ilişkisini iman ve ibadete bağladığı halde, insanın diğer insanlarla ilişkilerini ahlak ve hukuk kurallarına bağlamıştır. İnsanlar, bu ilişkilerini yerli yeterince ve dengeli bir biçimde kullanmalıdırlar. 

İşte Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) , bunu sağlayan ve bize örnek olan bir kişidir. Bununla beraber, O'nun ahlâk ve fazilet dolu hayatını öğrenmek, doğru anlamak ve kendimize örnek almak başta gelen görevlerimizden olmalıdır. Asıl o zaman O'nun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmış oluruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Peygamber Efendimizin insanlığa ulaştırdığı mesajların iyi anlaşmasını ve benimsenerek doğru şekilde aktarılmasını temenni ediyor, Yüce Rabbimin hepimizin yar ve yardımcısı olmasını diliyor;  tüm İslam âleminin Kutlu Doğum Haftası’nı en içtenlikle kutluyorum. ” Dedi.
 
KEMALETTİN YILMAZ
MHP AFYON MİLLETVEKİLİ 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber