Hükümet Türkmenleri yalnız bıraktı

11 Aralık 2015
889 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, hükümetin Türkmenler'e yönelik politikasını eleştirerek, "Türkmenlere yönelik ciddi bir politika yoktur ve Türkmenler de söylenildiğinin aksine, silahla Türkiye tarafından desteklenmemektedir, tek başlarına bırakılmışlardır" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda MHP'nin, Suriye ve Irak'ta meydana gelen gelişmelerin milli güvenlik ve menfaat ile Türkmen varlığına etkileri, bu konuda dış politikanın temel hedef ve çizgisi hakkında genel görüşme açılmasına ilişkin önergenin gündeme alınmasına ilişkin grup önerisi görüşülerek reddedildi.

 

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, önerinin görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, hükümetin Suriye politikasını eleştirdi.

 

Özdağ, şöyle konuştu:

"Suriye'de Türkmenlere yapılan etnik temizliğin boyutlarını biz söylemiyoruz, Suriye insan hakları örgütleri söylüyor ve onlar karşı çıkarken  yine AKP hükümetleri susmuştur. Demek ki aslında Türkmenlere yönelik de ciddi bir politika yoktur ve Türkmenler de söylenildiğinin aksine, silahla Türkiye tarafından desteklenmemektedir, tek başlarına bırakılmışlardır. Şimdi, bölgemizde büyük bir savaş yaklaşıyor. Doğu Akdeniz'de 12 ulusun 36 gemisi bir araya geldi,

savaş uçakları bölgeye yığılmış durumda. Bunu çok kısa zamanda kara güçleri de izleyecek. İstemeseniz bile bu ortamdan savaş çıkabilir. Ben burada sadece MHP milletvekili olarak değil, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu Meclisin bu durumu öncelikle ele alması ve değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum." 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber