Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Hukuk, hukuka karşı direniyor
28 Nisan 2015
Bu haber 1076 kez okundu
Ortadoğu gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu, tutuklu polisler ile Hidayet Karaca hakkında verilen tahliye kararının uygulanmamasını "Hukuk, hukuka karşı direniyor." olarak yorumladı. Müftüoğlu, "Bir mahkemenin verdiği kararı başka bir mahkemenin tanımaması skandaldır." dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Ortadoğu gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve aynı zamanda MHP İstanbul milletvekili adayı olan Mehmet Müftüoğlu, yolsuzluk ve terör operasyonlarını gerçekleştiren polisler ile Samanyolu Medya Grup Başkanı Hidayet Karaca hakkında verilen tahliye kararının uygulanmamasını eleştirdi. Türkiye'de 17-25 Aralık'tan sonra bir hukuk skandalı yaşandığını belirten Müftüoğlu, "Türkiye'de hukuk sisteminin çökertilmek istendiği, tamamen AKP hükümetinin isteği ve talimatı doğrultusunda yargı ve hukuk sisteminin şekillendirilmek istendiğini birebir gözlemliyoruz ve yaşıyoruz." dedi. 

 

Bir mahkemenin verdiği tahliye kararını bir başka mahkemenin tanımamasını skandal olarak ifade eden Müftüoğlu, "Mahkeme, mahkemenin kararını tanımıyor. Bu şu anlama geliyor ki artık hukuk hukuka karşı direniyor, hukuk ortada yok. Hukuk aynı zamanda çatışmanın alanı haline getirildi ki bunu kabul etmek mümkün değil. Bu sadece bir kişi ya da kişiler tarafından ele alınan bir yargılama değil, Türkiye Cumhuriyeti devletini ilgilendiren bir hukuk skandalı olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

 

'TALİMATLA YAPILAN MÜDAHALE OLDUĞUNU ÇOK RAHATLIKLA GÖREBİLİYORUZ'

 

Cumhuriyet tarihinde, hukuk sisteminde hiçbir yerde görülmemiş durumla karşı karşıya kalındığını anlatan Müftüoğlu şöyle konuştu: "Kaldı ki mahkemenin verdiği kararı, savcılığın bu kararı tanımıyoruz şeklindeki açıklamasını hiçbir şekilde izah edemeyiz. Ama maalesef bu, bir talimatla yapılan müdahale olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz.

 

Her ne kadar dün sayın Başbakan Davutoğlu 'hukuka ve yargıya müdahale ediliyor ' şeklinde bir açıklamayla ortaya çıksa da kimin müdahale ettiğini çok net olarak ortaya koydular ki siyasi bir müdahaleyle, siyasi bir davayla maalesef Türkiye Cumhuriyeti karşı karşıya kaldı. Eğer mahkeme bu kararı veriyorsa savcılık ön tahkikatı yapıp suçlu olup olmadığı noktasında davayı açar. Davayı gören mahkemedir. Mahkeme kararını vermiştir, hatta bilirkişiye gitmiştir, bu incelemeler yazışmalar yapılmıştır, rapor çıkarılmıştır.

 

Bunun üzerinden verilen bir kararın ardından savcılık bekledikten sonra biz bu mahkemeyi tanımıyoruz, bu yargılamayı tanımıyoruz şeklindeki çıkışı tam anlamıyla siyasi bir yaklaşım olarak değerlendirmek lazım ki bunun zaten ötesi yok. Mahkeme kararının uygulanmaması hukuk skandalıdır. Çünkü bunun üst mercii var, itiraz varsa mahkeme kararı görüldükten sonra buna itiraz edilir ve gereği yapılır. Böyle bir şey de yok. Şu ana kadar tahliye kararı verilmesine rağmen neden tahliye edilmiyorlar.

Peki, o zaman ortaya bir hukuksuzluk bir garabet çıkmıyor mu? Dolayısıyla burada izah edilemeyecek şekilde bir siyasi baskı daha doğrusu iktidarın baskısı var. Aynı zamanda Pensilvanya'dan talimat aldılar diyerek bir yargı mensubunu ya da bir mahkemeyi bu şekilde karalamanın, zan altında bırakmak hiç kimsenin hakkı olmasa gerek diye düşünüyorum. Bunu bir Başbakanın söylemesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin ne hale getirildiğini nasıl bir yapıyla karşı karşıya olduğunun göstergesidir."

 

'YARGININ ÖNÜNE ÇIKMAMAK İÇİN 17-25 ARALIK'I ORTAYA ÇIKARANLARI YARGININ ÖNÜNE ÇIKARDILAR'

 

Müftüoğlu, yolsuzluk operasyonlarına atıfta bulunarak şunları kaydetti: "Peki, 17-25 Aralık'ta Türkiye'de ne oldu? Yolsuzluk ve hırsızlık ortaya çıkmadı mı, çıktı. Peki, yargının önüne çıktılar mı, hayır çıkmadılar. Yargının önüne çıkmamak için 17-25 Aralık'ı ortaya çıkaranları yargının önüne çıkardılar.

Türkiye'deki hukuk sistemi maalesef bu noktaya getirildi. 7 Haziran'da sandığa gidildiğinde bütün bu gerçekler ortada dururken yine de AKP hükümeti sadece ömrünü devam ettirmek için milletten, devletten çaldığı ve çırptığıyla birlikte yine sandıktan çıkmak için çalmaya devam ederse Türkiye'de kaos ve kargaşanın en büyüğü yaşanacak diye düşünüyorum. Buradan hepimiz zarar görürüz, sadece bir kaçımız değil. Onun için ne olursa olsun hukuk çerçevesi içinde yargıyı siyasallaştırmaktan uzak tutmak zorundayız."
 

MHP'li Müftüoğlu: Bizim iktidarımızda tüm hukuksuzluklara son vereceğiz.

MHP MYK Üyesi, İstanbul milletvekili adayı Mehmet Müftüoğlu, iktidar olduklarında tüm hukuksuzluklara son vereceklerini söyledi. AKP hükümetinin sadece kendini koruduğunu ve doyurduğunu savunan Müftüoğlu, "77 milyonu koruyacak ve doyuracak bir yapının iktidar olması artık zorunluluk haline gelmiştir" dedi.

 

Ortadoğu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve MHP İstanbul milletvekili adayı Mehmet Müftüoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Müftüoğlu, iktidar olduklarında tüm hukuksuzluklara son vereceklerini ifade etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Almanya'da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmayı hatırlatan Müftüoğlu, şunları kaydetti: 

"MHP lideri Devlet Bahçeli Almanya'da yaptığı mitingde 'Recep Tayyip Erdoğan, aslında Türk tipi değil "Tayyip tipi" başkanlık hayalleri kurmaktadır. Bütün yetkileri kendisinde toplayan bir modeli Türkiye'ye dayatıyor' dedi. Türk modeli diye bir şey yoktur. Türk modeli Başkanlık sistemi derken her türlü hukuksuzluğa imza atacaksınız, hırsızlığa göz yumacaksınız ki iddia edildiği kadarıyla söyleyeceğim kendilerine uzanacak kadar bir takım yolsuzluk ve hırsızlık iddiaları var. Bunlar ortada dururken siz Cumhurbaşkanı olacaksınız ama Cumhurbaşkanlığı yemini edipte tarafsızlığınızı ortaya koymayacaksınız, muhalefeti suçlayacak, seçim beyannamesini eleştireceksiniz ve sadece AKP'nin seçim beyannamesini savunacaksınız. Bu sizin tarafsız olmadığınızı, yanlı olduğunuzu sadece çıkarlarınız doğrultusunda hareket ettiğinizi gösteriyor."

 

"77 MİLYONU KORUYACAK VE DOYURACAK BİR YAPININ İKTİDAR OLMASI ZORUNLUDUR"

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin bir kişiye endekslenip siyaset yapılacağı ve bu şekilde ayakta duracağı bir devlet olmadığını vurgulayan Müftüoğlu, AKP Hükümeti sadece kendini koruyor ve doyuruyor. 77 milyonu koruyacak ve doyuracak bir yapının iktidar olması artık zorunluluk haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti 7 Haziran'da AKP'den kurtulmalıdır. Mahkemenin verdiği tahliye kararını AKP'ye darbe olarak gösteren bir başbakanımız var. Bu yapıya son vermek zorundayız. Önümüzde seçim var, millet iradesi sandığa yansıyıp AKP'ye hesap soracaksa millet de darbe suçumu işlemiş olacak. AKP'ye karşı olmak darbeye destek olmak anlamına mı geliyor." ifadelerini kullandı.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH