Ana Sayfa > EĞİTİM

Hala “Benim Adamım” Derseniz, Yenikapı Ruhunu Yaşatamayız!
14 Ekim 2016
Bu haber 860 kez okundu
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Bengü Türk ekranlarında yayınlanan “Söz Hakkı” programında ülke ve çalışma hayatı gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yenikapı ruhunun sözde kalmaması gerektiğinin altını çizen Genel Başkan İsmail Koncuk, bu ruhun devam etmesi için siyasi iktidarın özellikle kamuda ciddi adımlar atması gerektiğini söyledi.

 Genel Başkan İsmail Koncuk, katıldığı canlı yayında, 15 Temmuz hain darbe girişiminden kamuda yaşanan ihraçlara, mülakat sisteminden iş güvencesine kadar bir çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

KONCUK: TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK DEVAM ETMELİ

Tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Genel Başkan İsmail Koncuk, terörle mücadele kararlığın devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Koncuk, “15 Temmuz’dan bu yana kamuda ciddi problemler yaşandı. Bu problemlerin bugünden yarına hemen çözülmesini beklemiyoruz. Tabii, 15 Temmuz gecesi şehit olan vatandaşlarımıza askerlerimize, öncesinde ve sonrasında şehit verdiğimiz Mehmetçiklerimiz ve polislerimize ayrıca sivil vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Terörle mücadelede kararlılık devam ettirilmelidir. 

Terör örgütünün tehditlerine boyun eğmeyecek kadar büyük bir ülkeyiz. Aziz milletimiz acılar yaşıyor, sıkıntılar yaşıyor, göz yaşları sel olup akıyor ama bu mücadelede de geri adım atılmamalı. Ne yazık ki terörle mücadelede ciddi hatalar yapıldı. Bilhassa çözüm süreci denilen o süreçte yapılan hataların bedelini halen ödüyoruz. Siyasi iktidarın bir hatasıydı bu süreç. Zamanında Türkiye Kamu-Sen olarak uyardık bu konuda. Daha sonra bu sürecin buzdolabına kaldırıldığı ifade edildi. Temennim o ki, terörle mücadele süreci kararlılıkla devam etsin, sayın Başbakan, sayın Cumhurbaşkanı, muhalefet partileri ki özellikle Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin çok ciddi bir desteği var terörle mücadele konusunda. Cumhuriyet Halk Partisinin de destek verdiğini biliyoruz.

Bu destekle beraber siyasi iktidar terörle mücadelede yapılması gereken ne varsa bunu ortaya koymalıdır. Bu mücadeleden bir an geri atılması önümüzdeki dönemde terör örgütünün daha da güçlenmesi ve başımıza bela olması sonucunu doğuracaktır. Bu kararlılığın devam etmesi ve ettirilmesi şarttır bu konuda samimi olmalıdır. Maalesef siyasi iktidarın “kararlıyız” dediği birçok şeyden zamanı gelince çok farklı uygulamalar yaptıklarını 14 yıllık iktidarları boyunca gördük. Biz milli özelliği tebaruz etmiş bir sendikanın temsilcileriyiz. Dolayısıyla milli birlik beraberliğimizi, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, Anadolu coğrafyasında güven içinde yaşama  hakkımızı tehdit eden adı Pkk, fetö, Daeş..ne olursa olsun bu coğrafyada yaşama hakkımıza göz diken tüm unsurlarla kararlı bir mücadele veriliyorsa biz her zaman onların yanında oluruz. Hem de siyasi ve ideolojik bir ayrım düşünmeden. Türkiye Kamu-Sen böyle bir konfederasyondur. Milletin birlik ve beraberliğini göz önüne alarak hareket ederiz” dedi. 

KONCUK: YENİKAPI RUHU, HEM KÜLFETTE HEM NİMETTE OLUŞTURULMALI 

 15 Temmuz’dan sonra ortaya çıkan Yenikapı ruhunun çok önem arz ettiğini belirten Genel Başkan İsmail Koncuk, bu ruhun devam etmesi için öncelikli olarak siyasi iktidarın adımlar atması gerektiğini kaydetti. Koncuk, “15 Temmuz’da alçak bir darbe girişimi yaşandı, TBMM ilk defa bombalandı, 242 vatandaşımız askerimiz, polisimiz alçakça şehit edildi. Bunu asla unutmayacağız. 15 Temmuz’dan sonraki süreç çok iyi değerlendirilmelidir.

Bir gevşeme görüyorum bu süreçte. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan, Yenikapı’da oluşan ruhun devam etmesi şeklinde ifadeler kullandı. Aynen katılıyorum. Zaman zaman iktidar partisinin ya da muhalefet partilerinin bu ruhun bozulmaması konusunda uyarıcı açıklamalar yaptıklarını da görüyoruz.  Yenikapı ruhu denilen bu ruhun milletimizin tamamını kucaklayan bir ruh olması gerektiğini ifade etmek lazım. Yenikapı ruhu bu coğrafyada yaşayan herkesin kucaklanması gerektiğini ifade eden, ayrımcılık yapılmaması gereken bir ruhtur. Biz bu ruhtan şunu anlıyoruz.

Hükümet kimseye “Benim yandaşım, benim karşıtım” demeyecek. Hain gruplar dışında bu ülke için yararlı gördüğü her insanı kucaklayıcı bir tavır sergileyecek. Peki Yenikapı ruhunu devam ettirmek adına ne yaptıklarını öncelikle sayın Başbakan’ın açıklaması lazım. “Bu ruh bozulmasın” tamam, temennimiz bu. Bundan sonraki sürecin Türk milleti açısından çok rahat bir süreç olmayacağını görebiliyoruz. Şu anda Fırat Kalkanı operasyonu, Musul meselesi ki, nereye gideceği belli değil. Biz bu ortamda elbette devletimizin yanındayız. İçinde bulunduğumuz durum ve şartlar siyasi bölünmüşlüğün Türkiye açısından bir fayda sağlamayacağını hepimize göstermekte. Bunu sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan’da görüyor, muhalefet partileri de görüyor.

 Peki bu ruhun devam etmesi anlamında siyasi iktidar olarak siz hangi adımı attınız? Kamuda bu birlikteliği sağlamak adına hangi adımları attınız? Makam koltuklarını hak eden insanların oturması adına hangi mevzuatta bir düzenleme yaptınız? Ayrımcılığın ortadan kaldırılması adına atılan yeni adımın ne olduğunu ben görmek istiyorum. Şu ana kadar bunu göremedik. Yenikapı ruhu soyut olmaktan çıkarılmalı, somutlaştırılmalıdır. Siz hala makamları benim adamım anlayışı ile dağıtırsanız, Yenikapı ruhunu yaşatamayız.  Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberlik ortamını sağlayamayız. Şu an OHAL ile yönetiliyoruz. 15 Temmuz öncesi yaşananlar aynen devam ettirilirse bizim buna sessiz kalmamız mümkün değildir.

Eylem yapmıyoruz, saygı duyuyoruz, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz en önemli günleri yaşıyoruz. Bu oluşan birlik havasını bozan taraf asla biz olmayacağız. Mevzuat düzenlemesini sil baştan ele alalım. Sınava dayalı hak edenlerin makamlara geldiği, memleketimiz için faydalı olacak insanların önünü açacak düzenlemeleri hayata geçirelim. Bunlar hayata geçti mi? Hayır. O zaman bu nasıl bir ruh? Külfette birlikte varız, savaşta, ölümde, şehitlikte varız. Mesele nimette de birliği sağlayabiliyor muyuz? Külfette birlikte Yenikapı ruhu derseniz olmaz, külfette de nimette de birlik olacak. O zaman Yenikapı ruhunu güçlü kılabiliriz” dedi.

KONCUK: MÜLAKAT İLE LİYAKATİ TESPİT EDEMEZSİNİZ

“Mülakat çok iyi niyetle yapılsa bile olumlu sonuçlar doğurmaz” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Bin tane, on bin tane yandaşımızı işe alacağız diye bu işi yapıyorsanız ayağınızı sıkıyorsunuz. Yüzbinlerce insanı kendinize düşman hale getiriyorsunuz. Bu bir yol değildir. Bu sistemden vazgeçilmelidir” dedi. Koncuk, “Son yapılan mülakatla öğretmen alımı. Mülakatla öğretmen ya da memur alınırsa, en cahil insan dahi bu sonuçlara güven duymanın mümkün olmadığını bilir. Kimse kimseyi, kandırmasın.

Milli Eğitim Bakanı sayın İsmet Yılmaz’ın kulakları çınlasın, “En liyakatli öğretmeni seçiyoruz” diyor, yapmayın sayın Bakan, kendinizi mi kandırıyorsunuz, yoksa milletin gözünün içine baka baka insanlarını mı aldatmaya çalışıyorsunuz? Mülakatla liyakat sistemi oluşturulmaz. Mülakatla liyakati tespit edemezsiniz. Bu mümkün değildir. Bakın, yüzlerce mülakat komisyonu oluşturuldu, bu komisyonların hepsinin çok iyi niyetli olduklarını varsayalım. Yüz tane mülakat komisyonunun bakış açıları ve değerlendirmesinden yüz tane farklı değerlendirme ve puan çıkar. Farklı puan çıkması haksızlık meydana getirir.

Düşünün KPSS’de 90 puan almış birini çağırıyorsunuz. Trabzon’da bir komisyon bakıyor KPSS’den aday 90 puan almış, diyor ki, “KPSS’de 90 almış bende 90 vereyim” iyi niyetle değerlendiriyor. Adana’da ki mülakat komisyonu bakıyor, yine 90 almış bir aday, “Bende 100 vereyim” diyor. Ne oldu şimdi? Trabzon’daki komisyon iyi niyetli düşündü, 90 verdi, Adana’daki komisyonda iyi niyetli düşündü ve 100 verdi ama iki o iki kardeşimiz KPSS’de aynı başarıyı göstermesine rağmen sözlü sınavları esas alındığı için atamalarda bu iki aday arasında 10 puanlık bir fark oluşuyor. Dolayısıyla mülakat çok iyi niyetle yapılsa bile olumlu sonuçlar doğurmaz. İşin olumsuz taraflarından hiç bahsetmeyeyim.

Mesela, Türkiye 7.’si 97 puan almış, Fetöcülükle bir alakası yok, işsiz olduğu bir dönemde o dershanede çalışmış bir kardeşimize 47 puan vermişler. Türkiye 7.’si bu kardeşimiz. Fetöcülüğü ya da bölücü olduğu tespit edilmişse tamam bir şey demiyorum ama şimdi bunu görmezden mi gelelim? Biz daha önce yaptığımız açıklamalarda bölücü olduğu sabit olan unsurların kamudan temizlenmesini ifade ettik. İyi bir güvenlik soruşturması yapılsın, mülakata gerek duyulmasın. Yine KPSS puanını kullanın ama bölücü vs. ise bunları eleyin. Mülakatla bu yapılmaz. İddia ediyorum, şu anda bile mülakatla atananların için o anlattığım vasıfları taşıyan bir çok kişi vardır. Sağlam bir güvenlik soruşturması yapılmadı. Bakıyorum Milli Eğitim’den sonra Sağlık Bakanı Recep Akdağ’da “Mülakat yapabiliriz, çalışıyoruz”  diyor, maşallah, çalışın. Torpil bulamayan, gariban vatandaşın çocuğu, ağaç kabuğu kemirsin, işsiz gezsin, böyle mantık olmaz.

İktidar partisini uyarıyorum, “Bin tane, on bin tane yandaşımızı işe alacağız” diye bu işi yapıyorsanız ayağınızı sıkıyorsunuz. Yüzbinlerce insanı kendinize düşman hale getiriyorsunuz. Bu bir yol değildir. Bu sistemden vazgeçilmelidir. Türkiye Kamu-Sen olarak mülakatla alıma karşı dava açtık. İnşallah yargı olumlu yönde karar verir. Ancak burada bir sakatlıkta var. Çocuklarımız KPSS’ye giriyor, puanlarını alıyorlar, “Biz sözlü sınav yapacağız” diyorlar, çocuklar sözlüye giriyor ama bu sefer diyorlar ki, “Ben seni KPSS sınavına göre sözlüye çağırırım ama atamanı yaparken KPSS’de aldığın puana bakmam, sözlüde aldığın puanla atarım”  Aynı şeyi Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürlüğü sınavında yaptı. Biz dava açtık, yargı, “Yazılı sınav sonuçlarını değerlendirmeye almadan sadece sözlü sınavla atama yapamazsınız” dedi.

1739 şube müdürü atanmıştı, hala bu tartışma devam ediyor. Hala Milli Eğitim Bakanlığı bu problemi çözebilmiş değil yargı kararına rağmen. Karar çok net. Yani sembolik bir puanla sözlü puan yapılabilir. Örneğin 100 üzerinden 20 puan alınabilir, bunu anlayabiliriz. Kişinin diksiyonuna, kılık kıyafetine bakabilirsiniz. Bunu da gerçi üç beş dakikada anlayamazsınız ama madem inat ediyorsunuz sözlüde belki böyle bir şey yapılabilir. 20 puanı buradan ver ama yüzde 80’ini KPSS’den aldığı puanla belirleyin. Dolayısıyla yargı kararlarına ters bir uygulamayla karşı karşıya kaldığımızı ifade etmek isterim” dedi.

KONCUK: HAKSIZLIKLARI DİLE GETİRMEK MAĞDUR EDEBİYATI MIDIR?

 15 Temmuz sonrasında çıkartılan KHK kapsamında açığa alınan ya da tutuklanan kamu çalışanları arasında terör örgütü Fetö ile ilgisi olmayanların da bulunduğuna dikkat çeken Koncuk, Başbakan’ın “Mağdur edebiyatı yapıyorlar” şeklindeki açıklamasını eleştirdi. Koncuk, “Siyasi partilerimizin liderlerinin grup konuşmalarını dinledim.  Sayın Başbakan şöyle bir ifade kullandı; “Kimse mağdur edebiyatı yapmasın.” Biz açıklamalarımızda “Hukuka ve adalete uygun davranın” dediğimizde, mağdur edebiyatı mı yapmış oluyoruz?  Başbakan’ın bu yaklaşımını anlamakta zorlanıyorum.  Haksızlık karşısında uyarıda bulunan siyasi partileri ve bizleri mağdur edebiyatı yapmakla suçlarlarsa, işin içinden çıkamayız.

İktidara göre, yapılan her şeye doğru dememiz lazım ama durum öyle değil.  FETÖ ve PKK terör örgütü ile mücadele etmek için OHAL ilan edildi. Hukuki bir mücadelenin zeminini başlatmak için OHAL ilan edilmesi doğru, çünkü 15 Temmuz da günü devletin birlik ve bütünlüğünü tehdit eden hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Bir takım devletlerin de taşeronluğunu yapan bir örgüt tarafından bu girişim gerçekleştirildi. Bununla ilgili kamuda dahil olmak üzere bir takım hukuki girişimlerde bulunmayı , tedbirler almayı tabi ki anlıyoruz. Bunlar yapılırken, bu örgütle ilgisi olmayan insanları da yok eden bir seviyeye gelinmişse, birilerinin de bu gidişata dur demesi gerekir” dedi. 

KONCUK: BU İŞİN KABAK TADI VERDİĞİNİ BAŞBAKAN’IN VE CUMHURBAŞKANI’NIN DA GÖRMESİ GEREKİR

 Toplumda yaşanan korku ve endişe durumunun hat safhaya ulaştığını dikkat çeken Genel Başkan İsmail Koncuk, “Sayın Başbakan’ın mağduriyetler konusunda uyarıyı yapanlara kızmak yerine, mağduriyetin ne olduğunu ciddi şekilde değerlendirmesi lazım” dedi. Koncuk, “İktidar partisinin il başkanlarından biri açıklamasında, açığa alınan memurların hepsi için “bırakın ağaç kabuğu yesinler” diyor.  Bu açıklamalar karşısında Başbakan’ın müdahale etmesi lazım. Bylock uygulamasından söz ediliyor. Örneğin Sinop’ta üniversitede çalışan bir hocamız var. Sinop Üniversitesi yazdığı yazıyla “Fetö terör örgütü ile ilginiz yoktur görevinize dönebilirsiniz” diyor. Ancak bu arkadaşımız hala tutuklu olarak bulunduruluyor. Bu şekilde nasıl mücadele edeceğiz? Kimin ne yaptığı belli değil. Kimin eli, kimin cebinde belli değil. Bank Asya’da hesap açmış herkesi FETÖ terör örgütüne mensup diye nasıl görebilir insan? Tanıdığım milliyetçi birçok arkadaşım faizsiz bankacılık diye buraya hesap açmış. Terör örgütü ile ilgisi olmayan ancak açığa alınan öğretmenlerden evlere temizliğe gidenler var.

 Malatya’da bir savcımız bylock kullanıyor diye açığa alınmış. Aslında apartman olarak ortak internet ağı kullanılıyormuş. Apartmanın ortak internet ağı kullandığı tespit edilmiş ama hala göreve iade edilmedi. Başbakan’ın mağdur edebiyatı yapıyorlar diye eleştirmesi yerine, gerçekten mağdur olanları tespit ederek bir an önce yapılan hatadan dönülmesi gerekir. Bu arkadaşlarımızın göreve iadesi konusunda da talimat vermesi lazım. Bu konuda artık ciddi bir infial uyanmaya başladı. FETÖ ile ilgili olmayan birçok kişi tutuklanmış, meslekten ihraç edilmiş veya açıkta bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde, İzmir’de bizim şube başkanımızın evini polis basıyor. Bizim şube başkanlarından herhangi birinin FETÖ ile ilgisi olduğunu düşünen kişi aklını peynir ekmekle yemiştir. Bir ihbar var diye, araştırmadan veya ifadeye çağırmadan ev basmanın anlamı nedir? Önce bir araştırsın bakalım, FETÖ ile ilgisi var mı! Bu şekilde mücadele yapılamaz, işin içinden çıkamayız. Birileri sanki bu işi özellikle sulandırıyor. Bu zulmedenlerin ve zalimce davrananların geçmişinin incelenmesi gerekir. Görecekler ki bunlar azılı Fetöcü çıkacaktır. Bunlar zulmederek kendini gizlemeye çalışıyor. Ankara Emniyet Müdürü açıklamasında, 40 bin ihbar var ve bunlar arasında oğlunu şikayet eden babalar, kocasını şikayet eden eşler de var. Bu işin kabak tadı verdiğini artık Başbakan’ın da Cumhurbaşkanı’nın da görmesi lazım.

 Toplum da ne yapacağını şaşırdı. Gözaltına alınan, ihraç edilenleri hemen hain ilan ediyor. Bazı şeyleri toplumun da görmesi lazım. Bugüne kadar kötülük görmedikleri bir kısım masum insanları hain ilan etmeleri doğru değil. Kırmızı liste, turuncu liste, mavi liste var. Bylock hiç kullanmadığı halde ortak internet nedeniyle kırmızı listede olanlar var. Bylock’un adını ilk kez duyanlar var. Ortak internet kullananlar mavi listede olabiliyor. Burada Adalet Bakanlığı’nın savcılarımızı bu konuda uyarması lazım.  Ancak herkes kendinden endişe ediyor, bir korku sarmalı almış gidiyor. Karar verme noktasında olanlar bile endişe ile hareket ederek imzalar atıyor. Bundan dolayı sağlam kararlar da vermeye korkuyorlar. Yanlış kararlar verildikçe masum insanların canı yanıyor. Bu asla siyasi tartışma konusu değil. Sayın Başbakan’ın bu uyarıyı yapanlara kızmak yerine nedir diye ciddi şekilde değerlendirmesi lazım. Bu anlayış devam edemez. Sadece memurlar değil, hiçbir suçu günahı olmayan bazı esnaflarımız da bu sıkıntıyı yaşıyor.” dedi.

KONCUK: ASILSIZ İHBARLARLA İLGİLİ BELGE GETİRİN, İLGİLİ KURUMLARA ŞİKAYETTE BULUNACAĞIZ

 Konfederasyon olarak mağdur olanların yanında olduklarını belirten Koncuk, ilgili belgeler kendilerine ulaştığı takdirde şikayette bulunacaklarını belirtti. Koncuk, “Cumhurbaşkanı’nın “ At izi it itina karıştı” sözünden sonra ılımlı bir ortam oluştu. Ancak yine aynı noktaya geldik, herhâlde bu sözü Cumhurbaşkanı’nın bir daha söylemesi gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanı söylemeden hiçbir şey değişmiyor, düzelmiyor. 2010 yılında KPSS hırsızlığını biz tespit ettik. Zamanın savcısına verdik. Bir şey yapılmadı. Bizim ismini verdiğimiz kişi,  soruların 5 gün öncesinden kendisine verildiğini itiraf etmesiyle eğitim bilimleri sınavını iptal etmek zorunda kaldılar. O dönemde FETÖ mensubu olan bütün basın yayın organları benim aleyhimde yorumlar yaptı.

Hırsızı yakalayan biziz ama bizi hırsız ilan ettiler. O dönem tertemiz sınav diye bunları savunan kişiler, bugün bizim dediğimiz noktaya geldi. Bugün bizi Fetöcü diye ilan etmeye çalışanlara, o dönem fetöcüler bizi linç ederken neredeydiniz, diye sormak lazım. Bir şeyler söylerken, elimizi vicdanımıza koymak gerekir. Bizi kimse Fetöcülükle ya da başka şeylerle itham edemez. Adamın ağzı çarpılır. Dün koyun koyuna fetöcülerle yatanlar, bugün bize bu örgütü bulaştırmaya çalışıyorlar. Ama bunu yapamazlar. İhbarcıları da tanıyoruz.  KHK’ları istismar eden bürokratlar var. Kim olursa olsun, eğer bize belgesi gelirse mutlaka ilgili kurumlara şikayetçi olacağız. Gelen şikayetleri  Başbakanlığa ilettik.

 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı olarak söz veriyorum. Hangi makamda olursa olsun, KHK’ları istismar ederek masum insanlarımızın açığa alınmasına, tutuklanmasına sebep olanları belgeleriyle birlikte bizlere ulaştırabilirler. Bu meseleyi şahsi husumetlerini çözme yeri olarak görenler, kin duygularını ön palana çıkartarak hareket edenlerle ilgili belgeler geldiğinde ilgili kurumlara mutlaka şikayette bulunacağız. Bu durum artık FETÖ ile mücadele etmekten çıktı, başka alanlara şahsi hesaplaşma şekline döndü. Bunlara dikkat etmemiz lazım.

 Sanal alemde bazı paylaşımlar yapan arkadaşlarımız var, sayın Cumhurbaşkanı hatırlarsanız 4 bin hakaret davasından feragat ettiğini açıklamıştı. Bazı insanlar zaman zaman eleştiriler yapmışlar. Mesela çözüm süreci vs. eleştirmişler. Yanlış olmasa sayın Cumhurbaşkanı da “Buzdolabına kaldırdık” demezdi herhalde. Şimdi bu süreci eleştirdiği için bir kamu çalışanı açığa alınıp ihraç ediliyorsa bunu vicdanlarımız nasıl kabul etsin? Sanal alemde hangi tür açıklamalar olursa olsun bunu olgunlukla karşılamak lazım diye düşünüyorum. Bu süreci Fetö terör örgütüyle mücadeleden çıkarmamak lazım. Milliyetçilerle, sosyal demokratlarla, diğer fikir ve düşüncelerle hesaplaşmaya dönüştürmeden mücadele etmek gerek diye düşünüyorum.

 Türkiye burada bir aklı selimi yakalamak zorunda. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Fetö’cülük macerası bitmiştir. Bugün hala taraftarları varsa bunu kafalarından silsinler. Hükümetinde buna uygun bir tavır ve politika geliştirmesi gereklidir. Ortada yeni bir durum vardır, “17-25 Aralık bir milattır” deniyor ya, biz de 15 Temmuz’u bir milat yapalım. Bu yapılabilir. Sayın Cumhurbaşkanının  hayatına kast edenler olmuştur o gece, bu psikolojiyi çok iyi anlıyoruz, yanlış bulmuyoruz ama siyasi iktidarında daha demokratik davranma mecburiyeti vardır. Biliyoruz ki, bu darbe gerçekleşmiş olsa bugün burada konuşuyor olamazdık. Siyasi partiler ya da diğer kurum kuruluşlar.. Bunun farkındayız, bize dost mu olacaklardı? Elbette olmayacaklardı.

Bu terörist bir eylemdi ve bu terörist eylemin sonuçlarından bizlerin menfaat umması mümkün olamaz. Allah’ a şükür bu darbe gerçekleşmedi. Bunun gerçekleşmemesi için gayret gösteren vatandaşlarımıza ki, her siyasi görüşten vatandaşımız sokaklara indi. Bu son derece önemlidir, bu yaklaşım bir tarih yazmıştır. Dünyada bu anlamda millet olarak gıptayla bakılan bir millet durumundayız gelin bunu bozmayalım. Siyasi parti liderlerine, Başbakan’a ve sayın Cumhurbaşkanına çok teşekkür ediyorum. İşte bu birlik ve beraberliğimizi sağlayalım. Bizim derdimiz vatandır. Siyasi bölünmüşlük ülkemize bir fayda sağlamaz. Zemin altımızdan giderse bunun kimseye fayda sağlamayacağını 15 Temmuz gecesi hepimiz gördük.

 Bu birlik ve beraberlik ruhunu bozmak isteyenler de var. Bunlar diyor ki şimdi, Kamuda on makam var ise birlik beraberlik durumunda bu on makam 3’e düşecek ama onunu birden kullanmak var. Ne yapalım o zaman? Bu ruhu bozacak cümleler sarf edelim. Türkiye Kamu-Sen’e saldıralım, ona buna saldıralım, kavga ortamı olsun. Aklı başında hiç kimse 15 Temmuz öncesinde kavga ortamının ayrımcılığın devam etmesinden yana olamaz. Kavgadan nemalananlar birlik beraberlik ruhundan haz etmezler. İhaleler azalmasın, koltuklar azalmasın onlara göre. Buna çok dikkat etmek gerek. Toplumun ve siyasi partilerin gösterdiği hassasiyetin on katını siyasi iktidarın göstermesi lazım. Sayın Cumhurbaşkanı, AKP’nin kuruluş yıl dönümünde, “Artık 15 Temmuz öncesindeki davranışlarınızdan uzak, daha kucaklayıcı bir tavır sergilemeniz lazım” dedi. 15 Temmuz’dan önce bir ayrımcılık vardı. Bu birlik beraberlik ruhunun devamı, ülkemizin geleceği açısında, birlik ve beraberlik açısından önemlidir. 

KONCUK: İŞ GÜVENCEMİZLE KİMSE UĞRAŞMASIN

 Çalışma hayatının çözüm bekleyen sorunlarını da gündeme taşıyan Genel Başkan İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’in sorunların çözümü için takipte olduğunu belirtti. Koncuk, “İş güvencesiyle ilgili olarak bizim taviz vermemiz söz konusu olamaz. Hükümet bu konuyla çok uğraşmamalı. Birlik beraberlik ruhu derken, kamuyu kendi lehine tanzim etmek amacını taşıdıklarını biliyoruz. Kamu çalışanı kavramıyla uğraşmasınlar. Toplu sözleşmede altına imza attıkları metin var. 4-C, 4-B’liler için, üniversiteli işçiler, KİT’lerdeki ücret grupları için imza atmışsınız. Söz ağızdan bir kere çıkar. Bu imzanın gereğini yerine getirmek lazım. Bir de bu konfederasyon var tabii. İmzanın öbür tarafı bunlar. “Tarihi sözleşme” dediniz, hani nerede? Sesiniz çıkmıyor.

Biz gittik dava açtık toplu sözleşme kararları uygulanmadı diye. Bu 4-C meselesi bu kadar zor mudur ki, 23 bin insana kadro veremiyorsunuz. Sayın Davutoğlu “Taşerona kadro” dedi. Davutoğlu gitti, AKP iktidarı mı bitti? Verilen sözler ne oldu? Lafını açan yok . Böyle bir yaklaşım olmaz. Seçim öncesi afişlere yazdınız. 720 bin taşeron vereceğiniz sözlere artık inanır mı? Bursa’da bu ay içerisinde bir çalıştay yapılacak, burada bunları dile getireceğiz. Orası bir çözüm yeri değil ama biz bunları gündeme taşıyacağız.

 Performans değerlendirmesine yönelik kanaatlerimizi söyledik, asla kabul edilemez. Subjektif değerlendirmelerle performans değerlendirmek kamuda kan davasını başlatmaktır. Çok net söylüyorum. Çalıştayda bunları dile getireceğiz. Torpille liyakati, kabiliyeti olmayanları müdür yapacaksın, kendisinden çok daha başarılı insanları değerlendirecek. Bu insan onlara nasıl puan verir acaba? Lütfen artık ayağımız yere bassın. Liyakate dayanan bir yönetici atama sistemini oluşturalım, ondan sonra performansı konuşalım. Adil insanların yönetici olduğu bir ülkede biz performanstan korkmayız.

 Milletimize Allah huzur ve mutluluk versin. Hükümetimize feraset versin. Tekrar MHP Lideri sayın Devlet Bahçeli’nin hukuk ve adalet vurgusu yaptığı açıklamalarına, CHP lideri sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına teşekkür ediyorum. Bu darbenin yanında ve yönünde olan herkes hak ettiği cezaya çarptırılmalıdır. Ancak, masumlara dikkat edilmeli, tek bir masumun dahi burnu kanamamalıdır” dedi.

 


TÜRKİYE KAMUSEN


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EĞİTİM Haberleri

Başlık Tarih
 
‘Liyakat ve adalet esas alınmalı’11 Ocak 2019
“KAHRAMANMARAŞ’IN DERSLİK SIKINTISI NE ZAMAN BİTECEK?”16 Aralık 2018
MİLLİ EĞİTİM’E ÜLKÜCÜ DAMGASI TARİKATLAR RAHATSIZ OLDU09 Aralık 2018
Türk Eğitim-Sen’den Andımızla ilgili MEB’in temyiz dilekçesine cevap03 Aralık 2018
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUYACAĞIZ22 Kasım 2018
ANALAR DOĞURUR, ÖĞRETMENLER YETİŞTİRİR21 Kasım 2018
MHP'den MEB'e "Öğrenci Andı Savunması" Tepkisi13 Kasım 2018
Danıştay Kararının Tartışılacak Bir Yanı Yok19 Ekim 2018
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere mektup21 Temmuz 2018
Talip Geylan; Açıklanan Paket Güncellenmelidir 02 Mayıs 2018
İkinci öğretimde görev yapan öğretim görevlileri için kanun teklifi12 Nisan 2018
Bazıları Kendilerini İmtiyazlı Müslüman Olarak Görüyor09 Nisan 2018
TÜRK EĞİTİM SEN YÖNÜNÜ BELİRLEMİŞTİR.29 Mart 2018
PİCTES Öğretmenlerine MHP’den Müjde 15 Mart 2018
Öğretmenlerin Motivasyonu Bozulmamalı 08 Mart 2018
MHP'li Aksu, önlisans mezunları için kanun teklifi02 Mart 2018
Eğitimin hiç mi önemi yok?08 Şubat 2018
"Üniversite giriş sınavlarını kaldıralım"23 Aralık 2017
MHP'li Arzu Erdem'den sözleşmeli öğretmen çağrısı23 Aralık 2017
Kayıtta öncelik onların olacak29 Kasım 2017
Tokat'ta 'Fırat Çakıroğlu Fidanı' Gerginliği19 Kasım 2017
MHP'li Akçay: Atanamayan öğretmenler ve öğretmen açığı bir Milli Eğitim sorunudur16 Kasım 2017
Hangi doğruyu söylediysek sizden aldığımız güçle söyledik.13 Kasım 2017
BAŞKAN KAŞLI;TÜRK EĞİTİM-SEN KONGRESİNDE 12 Kasım 2017
UŞAK ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI;BASINDA ÇIKAN HABERLER ASILSIZDIR.06 Kasım 2017
Milli Eğitim Sistemi Hakkında Araştırma Önergesi 02 Kasım 2017
YENİ SINAV SİSTEMİNE TEPKİLER DİNMİYOR14 Ekim 2017
MHP'den sözleşmeli öğretmenlere eş durumu desteği14 Ekim 2017
MHP'li Erhan Usta: Böyle rezalet görülmedi12 Ekim 2017
Üniversiteye girişte yeni sistem belli oldu12 Ekim 2017
Eğitimde çözülmesi gereken onca sorun varken ...02 Ekim 2017
Bu yıl üniversite sınavı yapılacak24 Eylül 2017
Öğrenci yurtları yetersiz!!!21 Eylül 2017
MHP'li Erdem'den öğrencilere 'adab-ı muaşeret' dersi önerisi03 Ağustos 2017
Aladağ Yurt Yangını raporuna MHP şerhi01 Ağustos 2017
'Ülkücüleri bırakın, Üniversitelerimizdeki terörislere bakın'19 Haziran 2017
Ulusal Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kongresi01 Mayıs 2017
NORM FAZLASI ÖĞRETMENLER İŞSİZ Mİ KALACAK?28 Şubat 2017
Atama bekleyen öğretmenlerin çağrılarına kulak verelim 22 Şubat 2017
Ülkücüden FETÖ'cü çıkmaz18 Şubat 2017
Türk Eğitim-Sen'liler ne zaman görevlerine iade edilecek?14 Aralık 2016
“Kazanılan seçimler iptal ediliyor”12 Aralık 2016
Öğretmenler icraat istiyor25 Kasım 2016
MHP Ankara'dan Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLER BAŞIMIZIN TACIDIR23 Kasım 2016
İsmail Koncuk; Bir Misyon Sendikasıyız21 Kasım 2016
MHP'den eğitime tam destek17 Kasım 2016
Alan Değişikliğinden Anlamadığınız Nedir?26 Ekim 2016
Tam gün eğitim sistemine katılıyoruz.05 Ekim 2016
“Sayın Bakanın Hesabında Bir Yanlışlık Var”03 Ekim 2016
Koncuk “Şu An Norm Fazlası Gibi Görünenler Esasen Norm İçinde Kalabilecektir.”23 Eylül 2016
İSMAİL KONCUK: 'BU YÖNETMELİK UCUBEDİR'04 Ağustos 2016
“AĞUSTOS’TA ATAMA YAPIN, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK HÜLYASINDAN VAZGEÇİN”23 Haziran 2016
"Şubata kadar dersler boş mu geçecektir?"16 Haziran 2016
TÜRKİYE KAMU-SEN YİĞİT VE DİK DURUŞUN SESİDİR20 Nisan 2016
Koncuk’dan Nabi Avcı’ya Çağrı12 Nisan 2016
AHLAKİ YOZLAŞMA VE İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK İÇİN EĞİTİM ŞART!15 Şubat 2016
MHP’li Yılmaz'dan bürokratlara: Sizlerin de psikolojiniz bozulacak07 Şubat 2016
ÖĞRETMEN ADAYLARI DİKKAT: YARIN SON GÜN !07 Şubat 2016
MEB atanacak 30 bin öğretmenin branş dağılımını açıkladı 28 Ocak 2016
Koncuk: 100 bin öğretmen ataması mutlaka yapılmalı 21 Ocak 2016
YHS PERSONELİNİN HİZMET SINIFI DEĞİŞECEK Mİ?09 Ocak 2016
GÜCÜNÜZ ÜLKÜCÜLERE Mİ YETİYOR !08 Ocak 2016
Üniversitelerin Sorunu 'Bilim' Olmaktan Çıktı07 Ocak 2016
ÜNİVERSİTE KORİDORLARI KANDİL MAĞARALARINA DÖNDÜ30 Aralık 2015
'TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÜNİVERSİTELERDE YAPILANIYOR'28 Aralık 2015
Doğum Borçlanması Nedir?19 Aralık 2015
Hükümet ve Milli Eğitim Bakanı Eğitim Sistemini Enkaza Çevirdi25 Kasım 2015
Öğretmenlik, kara tahtayı ruhuyla aydınlatan nurlu bir sevdadır25 Kasım 2015
Dünyanın en itibarlı mesleği...23 Kasım 2015
Öğretmen karanlıkları yırtan tek meşalemiz23 Kasım 2015
EĞİTİM SİSTEMİ 'PARAN VARSA OKU' HALİNE GELDİ16 Kasım 2015
Vefalı Esnafa, Şehit Ailelerinden Teşekkür Ziyareti21 Ekim 2015
MHP'DEN ÖĞRETMENLERE MÜJDE !20 Ekim 2015
ÜLKE HIZLA KAOSA SÜRÜKLENİYOR 13 Ekim 2015
Ermeni Meselesini Hiç Bu Açıdan Okumadınız !13 Eylül 2015
OKULLARI İTİBARSIZLAŞTIRMAK İSTİYORLAR 06 Ağustos 2015
İSMAİL KONCUK: AYM BEKLENEN KARARI VERMİŞTİR24 Temmuz 2015
10 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINA NE OLDU?20 Temmuz 2015
YUSUF BAŞ, ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ14 Haziran 2015
Erdoğan'ın mitingine talimatla öğrenci taşınacak 29 Mayıs 2015
TÜRK EĞİTİMSEN TEK YETKİLİ SENDİKA OLDU26 Mayıs 2015
AKP üniversiteleri PKK'ya teslim etmiştir.25 Mayıs 2015
'MİLLİ İRADE DİYENLERİN AMACININ MİLLİ İRADEYİ YOK ETMEK OLDUĞU APAÇIK ORTADA'20 Mayıs 2015
Topçu, DTCF'li Ülkücüleri Yanlız Bırakmadı07 Mayıs 2015
Öğretmenlere Uygulanacak Rotasyon Yönetmeliği Yandaşı Kayırmak İçindir27 Nisan 2015
Vural, KPSS Operasyonunun Asıl Amacını Açıkladı21 Nisan 2015
MHP'Lİ SEDEF: AKP REKTÖRLÜK SEÇİMİNİ DE SİYASETE ALET ETTİ18 Nisan 2015
Büyükataman: "Hacettepe Üniversitesi rektörü bir an önce aklını başına almalıdır"24 Mart 2015
HACETTEPELİ ÖĞRENCİLER PKK’YA KARŞI TEK YÜREK OLDU23 Mart 2015
Oktay Vural'dan sınavsız üniversite sözü15 Mart 2015
MHP’li Orhan’dan, YGS’ye girecek öğrencilere başarı mesajı.14 Mart 2015
"KANUN ÇIKARDILAR, ÜNİVERSİTELERDE HOCALAR KONUŞAMIYOR"20 Şubat 2015
Türk okullarını değil Doğu’daki PKK okullarını kapatın !14 Şubat 2015
Topcu: Bakanlığı Kapatın İnanın Okulları Müdürler ve Öğretmenler Daha İyi Yönetir13 Şubat 2015
'Vatandaş sizi Etiyopya'da okul açın diye seçmedi'31 Ocak 2015
'İktidara bağlılığını bildirenler okullara müdür yapıldı'22 Ocak 2015
Polis Akademisi ve Koleji Öğrencileri için Ne Düşünüyorsunuz?21 Ocak 2015
Büyükataman, Nabi Avcı'ya KPSS'yi Sordu14 Ocak 2015
MHP'Lİ HALAÇOĞLU: OSMANLICA ZATEN ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRETİLİYOR30 Aralık 2014
MAHKEME TASFİYE EDİLEN OKUL MÜDÜRLERİNİ GÖREVLERİNE İADE ETTİ25 Aralık 2014
"DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖRNEK OLARAK 17-25 ARALIK YOLSUZLUKLARI KONULMALI"17 Aralık 2014
MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, 19. Milli Eğitim Şurası'nı değerlendirdi. 11 Aralık 2014
"Siyasi iktidar ülkeyi, polis devletine dönüştürmek istiyor"28 Kasım 2014
Topcu,Bizim her şeyimiz açık24 Kasım 2014
Günal: AKP Okul Arazilerini Yandaş Müteahhide Peşkeş Çekiyor!23 Kasım 2014
'Siyasi iktidar, okullarımıza ayrımcılığı soktu'23 Kasım 2014
MHP Şehitkamil ilçe Başkanı Aziz Yücel’in Gündeme Dair Açıklaması23 Kasım 2014
EĞİTİMDEKİ SORUNLAR BİR AN EVVEL ÇÖZÜMLENMELİ19 Kasım 2014
"Milli Eğitim'de haktan söz etmek mümkün değil"02 Kasım 2014
SAYIN MÜDÜR, DİNAR’A KASTININ SEBEBİ NE?23 Ekim 2014
Zühal Topcu: YÖK’ün imkânlarını dibine kadar kullandınız22 Ekim 2014
Milli Eğitim, yaz-boz tahtasına döndürüldü15 Ekim 2014
MHP'Lİ KALAYCI: TASFİYE EDİLEN OKUL VE POLİS MÜDÜRLERİ CEMAAT'TEN DEĞİL, ÜLKÜCÜ14 Ekim 2014
Öğretmenler 1 günlük iş bıraktı24 Eylül 2014
MHP'li Zuhal Topçu:Eğitim keşmekeş içinde21 Eylül 2014
Büyükataman: Bir daha bu sorunlar yaşanmasın15 Eylül 2014
Zühal Topcu Öğretmen Atamaları Konusunda Hükümete “Hodri Meydan!” Dedi11 Eylül 2014
MHP'li Başeskioğlu'ndan Türk Eğitim-Sen'e Destek Sözü31 Ağustos 2014
MEMUR SEN, BASKI ARACI VE BALYOZ HALİNE GELDİ27 Ağustos 2014
Topcu: Bakan Avcı, derhal istifa etmelidir27 Ağustos 2014
"BÖYLESİNE ZULMÜ 12 EYLÜL DÖNEMİNDE GÖRMEDİK"26 Ağustos 2014
"pkk, AKP TARAFINDAN AKLANMAYA ÇALIŞIR HALE GELMİŞTİR"25 Ağustos 2014
Ruhsar Demirel Okullardaki Yönetici Atamasına Vali Müdahalesini Meclis'e Taşıdı19 Ağustos 2014
Öğretmene Rotasyon Zühal Topçu’ya Rağmen Onaylandı08 Ağustos 2014
OKULLAR SİYASİ KADROLAŞMA YERİ DEĞİLDİR07 Ağustos 2014
Zühal Topcu Öğretmen Maaşlarının Artırılması İçin Kanun Teklifi Verdi15 Temmuz 2014
Aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarını sınamayın26 Haziran 2014
Kamu-Sen: Ermeni taziyesi şehitlerimizin ruhunu incitmiştir27 Nisan 2014
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor17 Nisan 2014
Zühal Topcu: MEB, Anadolu Liselerindeki kontenjanları yönetemezken15 Nisan 2014
KIME HIZMET EDIYORSUNUZ11 Nisan 2014
Koncuk: Türkiye Orta Çağ Zihniyetini Yaşıyor29 Mart 2014
73 Bin Yöneticiye Sivil Darbe Yapılmıştır22 Mart 2014
Öğretmen Açığı Acilen Kapatılmalıdır18 Mart 2014
MHP'li Ogan;’Öğretmenlere saldırının sorumlusu Başbakan’dır’10 Mart 2014
Memurun Torbası seçim sonrasına kaldı!06 Mart 2014
MEB Kanunu AİHM'e Taşınıyor06 Mart 2014
ATANMAYI BEKLEYEN 300 BIN ÖĞRETMEN VARKEN İKTIDAR YENI EĞITIM FAKÜLTELERI AÇIYOR20 Şubat 2014
MHP'li Zühal Topçu: Dersane tasarısı eğitime bir darbedir17 Şubat 2014
'Savcı ve polislere yapılan kıyım şimdi öğretmenlere yapılacak'13 Şubat 2014
DERSHANE YASA TASARISI ASLA KABUL EDİLEMEZ.07 Şubat 2014
Koncuk Yeniden Genel Başkanlığa Seçildi05 Şubat 2014
Eğitim Sistemi Yap-Boz Tahtasına Çevrildi01 Şubat 2014
MHP'LI HALAÇOĞLU, FATIH PROJESINI SORDU23 Ocak 2014
Kamu Sen: Hırsıza Değil, Memura Bütçe İstiyoruz31 Aralık 2013
Afyonkarahisar’da öğrenci olayları protestosu28 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin 216 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin16 Aralık 2013
Türkiye sevdamızı gelecek nesillere aktaracağız27 Kasım 2013
Oktay Vural Sınav skandalını deşifre etti23 Kasım 2013
Şivan Perver'leri değil, vatanperverleri dinleyin!21 Kasım 2013
Erdoğan sözde Kürdistan'ı resmen tanıdı19 Kasım 2013
ASLAN: EĞİTİM YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ18 Kasım 2013
Dersanelerin Kapatılması Oslo Görüşmelerinin Sonucu Olabilir17 Kasım 2013
YILMAZ BİNLERCE İLLEGAL DERSANE ORTAYA ÇIKACAK15 Kasım 2013
özel okul açacağız" demek çözüm değil15 Kasım 2013
Dershanelerle değil derslik ve öğretmen açığıyla uğraşın15 Kasım 2013
Zühal Topçu: Bakan Bu Ülkenin Çocukları ile Oynanmasın14 Kasım 2013
MHP dershaneler için Meclis araştırması istedi, CHP destekledi, AKP reddetti14 Kasım 2013
Dadaşlardan Sert Tepki!13 Kasım 2013
Kemalettin Yılmaz: Afyon'da 1300 derslik, 1800 öğretmen açığı var27 Ekim 2013
Memurun yüzü güldü demekle yüzü gülmüyor25 Ekim 2013
Dershaneler kapatılmadan önce eğitim sistemi sınav odaklı olmaktan çıkarılmalıdır11 Ekim 2013
KÜLTÜR ŞEHRİNE EĞİTİM 2023 GENEL MERKEZİNDEN ZİYARET06 Ekim 2013
Zühal Topcu Milli Eğitim’deki partizanlığı gözler önüne serdi27 Eylül 2013
ON BİR YILLIK REZALET15 Eylül 2013
EĞİTİMDE DERİN OYUN12 Eylül 2013
Aslan'dan Eğitim Eleştirisi05 Eylül 2013
ÜNİVERSİTE HOCALARI SEFALET GİRDABINDA 03 Eylül 2013
Koncuk: Mülakatı Kirletenleri Affetmeyeceğiz!01 Eylül 2013
Halaçoğlu: Çocuklara Dağıtılan Tabletlerin Radyasyonu Ölçüldü mü?23 Ağustos 2013
HÜKÜMET BİRİLERİNE MESAJ GÖNDERİYOR09 Temmuz 2013
"Eğitim kurumlarını, siyasi rant alanından çekin"08 Temmuz 2013
Öğretmenlik mesleğini halkın gözünde bu iktidar itibarsız hâle getirmiştir03 Temmuz 2013
Zühal Topcu: "4+4+4" Eğitim Sistemimizi Sorunlar Yumağına Çevirdi20 Haziran 2013
“GEZİ PARKI MESELESİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU”07 Haziran 2013
Üniversiteler Rektörlerin babasının çiftliği olmamalıdır06 Haziran 2013
Yılmaz Ziraat ve Veteriner Fakültesi mezunlarının sorunlarını Meclise taşıdı06 Haziran 2013
Eğitim Bilimleri Mezunlarının Mağduriyeti24 Mayıs 2013
TORBA KANUN TASARISI YA GERİ ÇEKİLSİN YA DA MEMURLARIN BEKLENTİLERİ KARŞILANSIN23 Mayıs 2013
Öğretmenler Sadaka Değil, İhtiyaç Kadar Atama İstiyor19 Mayıs 2013
2013 YILINDA 37 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK17 Mayıs 2013
ARİF NİHAT ASYA İLKOKULU VARAN 2. RESMİ YAZIDAN T'Yİ ATIP KÜRTÇE ÇALIŞTAY İZNİ ALDILAR16 Mayıs 2013
Topcu’dan Bilişim Teknolojisi Dersi için Araştırma Önergesi16 Mayıs 2013
BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ06 Mayıs 2013
Öğretmene Ek Ödeme Yok!06 Mayıs 2013
Piyon ve provakatör rektörün hezeyanları 30 Nisan 2013
ADALET İSTİYORUZ16 Nisan 2013
Koncuk: Biz Bu Ülkenin Divanesiyiz14 Nisan 2013
YGS'de hatalı soru iddiası27 Mart 2013
NEVRUZ AYRIŞMA DEĞİL BİRLİK GÜNÜDÜR23 Mart 2013
TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ23 Mart 2013
Bu Barış Süreci Değil, İhanet Sürecidir20 Mart 2013
YGS giriş belgesi yarın internette14 Mart 2013
AÖF'de okuyanlara kötü haber12 Mart 2013
Kirli bir tezgâhla karşı karşıyayız28 Şubat 2013
Lisede ‘rapor’ dökümüne MHP'den Soru Önergesi22 Şubat 2013
FİZİK TEDAVİSİNDE ÜYELERİMİZE YENİ BİR İMKÂN22 Şubat 2013
YILMAZ, BAKAN AVCI’YA SORDU17 Şubat 2013
Devlet Yurtları Ülkücüye Kapatıldı mı?16 Şubat 2013
Şubatta 30 Bin, Ağustostada 70 Bin Öğretmen Ataması İstiyoruz07 Şubat 2013
PERFORMANSA DAYALI ÜCRET ve YÜKSELME SİSTEMİ ZULÜM ARACIDIR04 Şubat 2013
TELEKOM’DAN ÜNİVERSİTEYE GEÇEN PERSONELİN DENGE TAZMİNATI DAVASINI KAZANDIK01 Şubat 2013
200 bine yakın atanamayan öğretmen var01 Şubat 2013
Öğretmenlerimizin mağduriyetlerine son vermelidir.30 Ocak 2013
BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRİRİZ27 Ocak 2013
Rektör intihara kalkıştı27 Ocak 2013
Aksaray Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar25 Ocak 2013
MHP'den öğretmenler için kanun teklifi25 Ocak 2013
Üniversitelilere kötü haber23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH