'HÜKÜMET TARAFINDAN TAŞERON İŞÇİLERE VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLMELİDİR'

16 Kasım 2017
313 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz TOR, TBMM Genel Kurulunda taşeron işçiler ile ilgili konuştu.

"Günümüzde taşeronda çalışanlara kadro verilmesi çalışmalarının sonuna gelindiği, yılbaşına kadar tasarının Meclise sunulacağı açıklanmış ise de bu düzenlemenin 1/1/2018 tarihinde yürürlüğe gireceği dikkate alındığında, taşeronda çalışan kardeşlerimize 2018 yılında da kadro verilemeyeceği sonucuna götürmektedir bu düzenleme bizi, inşallah, yanılırım diyorum.

Taşeronda çalışanlara 2018 yılına girmeden önce kadro verilmeyecekse veya önümüzdeki seçime kadar verilemeyecekse lütfen açıklayınız verilemeyeceğini; insanları güvendirmeyiniz, insanları oyalamayınız.

Keyfilik, rüşvet, yolsuzluk, eş dost ve akraba kayırmayı önlemek amacıyla kurulan barikatların çoğunun kaldırıldığı, haksız kazanç kapılarının yeniden açıldığı, kamu yararına olmayan birçok değişiklik yapıldığı şeklinde ciddi iddialar ülkemizin gündeminden düşmemektedir.
Bu iddiaların hiçbiri gerçek olmasa dahi, hayati öneme haiz bu yasanın birçok defa değiştirilmesi yolsuzluk, adam kayırma, adrese teslim ihale iddialarını gündemden düşürmeyecektir.

Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarında çalışacak personelin tespitinde AKP'den referans temin etmeyenlerin işe alınmadığı şeklinde çok ciddi iddialar vardır, uygulama da bunu doğrular mahiyettedir.
Bunlar doğru şeyler değildir. Bu uygulama istifade edenler bakımından bir memnuniyet yaratabilir ama toplumsal barışa hizmet etmez, etmemiştir." dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber