HTF'den Gençlere Tartışma Proğramları

29 Haziran 2016
777 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Den Haag’da Müslüman gençlerin topluma yabancılaşması konusunda tartışma programı düzenlendi

Müslümanlar ve devlet arası irtibat kuruluşu (CMO) tarafından düzenlenen programlar serisi çerçevesinde Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Den Haag Türk İslam Kültür Vakfı’nda tartışma programı düzenlendi. Yassin el Forkani tarafından yönetilen tartışma programında konuşmacılar Naima Ajouaau, Ayberk Köprülü ve Yasin Koçak’tı.

Hollanda’daki gençlerin radikalleşmesi ve topluma yabancılaşması gibi konuların gündeme geldiği akşamda katılımcılar konuşmacılar ile birlikte farklı konular üzerinde tartıştılar. Tartışma programlarının hedefi toplumda yabancılaşmaya karşı duyarlılık yaratmak ve sorunları tespit etmekti. Bu bağlamda katılımcılar ile farklı konular görüşülüp nelerin yapılması gerektiği üzerinde tartışıldı. Tartışma programının akabinde Den Haag Türk İslam Kültür Vakfı tarafından katılımcılara iftar yemeği verildi.

Mayıs ayında Arnhem Hoca Ahmed Yesevi Türk Kültür Merkezi’nde de bu kapsamda bir tartışma programı düzenlenmişti. Hollanda Türk Federasyon bu programlara evsahipliği yaparak duyarlılığını bir kez daha göstermiş oldu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber