Ana Sayfa > ÜLKÜCÜ HAREKET

HER TÜRLÜ MÜCADELEYE HAZIRIZ
19 Kasım 2014
Bu haber 2254 kez okundu
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkiye'de iç isyan provalarının yapıldığı bir dönemde Ülkücülerin duruşu, Yaşanan olaylara ve tehditlere aldırmadan Doğu ve Güneydoğu illerine yaptığı ziyaretler, Türkmenlere götürülen yardımlar ve son dönemde Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin sembollerini kullanan taklitçi ve takiyeci siyasetçiler hakkında önemli değerlendirmeler yaptı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Ülkücü Hareket, tarihin acı fakat gurur dolu hatıralarından süzülüp gelen, çatışma nedir, mücadele nedir bilen bir harekettir. Ülkücüler, her türlü mücadeleye hem ferdi olarak hem de teşkilat olarak hazırdırlar, ihtiyaç hâsıl olduğunda Kuvayı Milliye ruhu ile hareket ederek Anadolu Türklüğünü müdafaa edecektir. Bizim ne zaman ne şekilde hareket edeceğimizi belirleyen, Türkmen Beyimiz Sn. Devlet Bahçeli'nin talimatları ve işaretleri olacaktır" dedi.  

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, ''Ülkü Ocakları, Türkiye'nin ve dünyanın en büyük ve en güçlü gençlik teşkilatıdır'' dedi.

Kılavuz, ''Şimdilerde  "ocak" adı altında bazı oluşumlar kurarak, akıllarınca bir gençlik teşkilatı kurma çabasına girmişlerdir. Şu unutulmamalıdır ki, taklitler, ancak ve ancak aslını yaşatırlar. Türk milliyetçilerinin adresi Ülkü Ocakları, partisi ise Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Sembollerimizi kullanarak siyaset geliştirmeye çalışanlar hadlerini bilmelidirler, gerektiğinde yasal yolları takip ederek izledikleri bu çirkin siyasetleriyle mücadele etmeye devam edeceğiz'' açıklaması yaptı.

Kılavuz, "AKP iktidara geldiğinden bu yana, Ülkücü Hareketi yakından izlemiş ve her fırsatta Ülkücü Hareketin dinamiklerinden faydalanmaya kalkışmıştır. Gün olmuş "bağımsız ülkücüler" peyda etmiş, gün olmuş gittiği yerin yenisi olmayı beceremeyen, "eski ülkücü" mahlası ile gezenleri tedavüle sürmüştür. Yetmemiş mitinglerinde kutlu üç hilalimizi kullanmış, kerameti kendinden menkul adamları Ülkücülerin sözcüsü ve temsilcisi gibi lanse etmekten çekinmemiştir. Şimdilerde de "ocak" adı altında bazı oluşumlar kurarak, akıllarınca bir gençlik teşkilatı kurma çabasına girmişlerdir. Şu unutulmamalıdır ki, taklitler, ancak ve ancak aslını yaşatırlar" dedi. 

 

Söyleşi: Yıldıray ÇİÇEK 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, ''Ülkü Ocakları, Türkiye'nin ve dünyanın en büyük ve en güçlü gençlik teşkilatıdır. Bu bağlamda, çok defa taklit edilmiş, farklı fikirleri benimseyen kimselerce benzerleri kurulmaya çalışılmıştır'' dedi.

 

Yazarımız Yıldıray ÇİÇEK'e önemli açıklamalar yapan Kılavuz, Türkiye gündemindeki soruları cevaplandırdı.

İşte sorular işte cevaplar:

-Sayın Başkan, ağır Türkiye gündeminde ve yoğun faaliyet programınızda bizlere ayırdığınız zaman için teşekkür ediyorum. Size ilk sorum Türkmen soydaşlarımıza sahip çıkmak için iki kere yapmış olduğunuz Kerkük ziyaretleri hakkında olacak. Bu ziyaretlerinizdeki amaç ve orada soydaşlarımızla beraber yaşadıklarınız hakkında biraz bilgi verir misiniz?

 

''TÜRKMENELİ'NDE YAŞANAN HER HADİSEYİ, HER SORUNU KENDİ MESELEMİZ OLARAK KABUL EDİYORUZ''

Cevap: Biz sizlere teşekkür ederiz, bu fırsatı bize verdiğiniz için. 

Türkmeneli biz Ülkücüler için, Turan coğrafyasının nadide bir parçasıdır. Türk Milliyetçileri, Irak Türklüğünü hiçbir zaman için Anadolu Türklüğünden ayrı görmemiş, onu, Anadolu Türklüğünün doğal bir uzantısı olarak görmüştür. Nitekim, sosyal, kültürel ve itikadî noktada geniş ve derin bir birlikteliğimiz de söz konusudur. Türkmeneli, bize Osmanlı'nın vasiyeti, Misak-ı Milli'nin emanetidir. Fakat bugüne geldiğimizde, kadim vatan toprağı olan Türkmeneli, sahipsiz bırakılmış, Türkmen kardeşlerimizin can ve malları tehlikeye düşmüş, kardeşlerimiz Türk'e dost olmadığı tarih tarafından defalarca saptanmış odakların arasında bir başına bırakılmıştır. Yani kardeşlerimizin maddi ve manevi varlıkları, kalleşlerimizin olmayan vicdanına terk edilmiştir. Biz Ülkü Ocakları olarak, Kerkük'ü, Emirli'yi, Tuzhurmatu'yu Ankara'dan, Nevşehir'den ya da Ceyhan'dan ayrı görmedik, bundan sonra da göremeyiz. Bu anlamda, Türkmeneli'nde yaşanan her hadiseyi, her sorunu kendi meselemiz olarak kabul ediyoruz.

Tüm bu yönleriyle ele aldığımızda, Türkmeneli'ne ilgi göstermeyi ve orada yaşananlara kayıtsız kalmamayı bir vazife olarak telakki ederek, bölgeye ziyaretlerde bulunduk. 

Ziyaretlerimiz bildiğiniz gibi, 25 Haziran 2014 tarihinde Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey'in "Sen de doyur, sen de giydir!" temasıyla başlatmış olduğu ve Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından yürütülen "Türkmeneli'ne Türk'ün Elini Uzat" adlı yardım kampanyası çerçevesinde gerçekleşmiştir. Türkmen kardeşlerimizle yapılan görüşmeler neticesinde bir takım gıda maddeleri ve giysi ihtiyaçlarının bulunduğunu tespit edilmiş ve bu kapsamda bir liste kamuoyuyla paylaşılarak yardım toplanmaya başlanmıştır. Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen 20 tır gıda ve giysi yardımı, 7 Temmuz 2014 Pazartesi günü yola çıkmıştır. Yardımların sınırdan geçirilmesinde,  Irak sınırları içinde güvenliğinin sağlanmasında ve dağıtılmasında,  kamu kurumlarından ya da diğer yardım kuruluşlarından herhangi bir destek maalesef ki görmedik. Bilakis, bu yardım faaliyetimize zımnen köstek olup, engellemeye çalıştılar. O kadar ki, yardımların tehlikeye düşmesinin yanında zaman zaman hayatımızın da tehdit altında olduğunu hissettik. Bu şartlara rağmen bize emanet edilen yardımları, bütün Türkmeneli coğrafyasına hiçbir etnik ve mezhepsel ayrım gözetmeksizin dağıtarak sağ salim yerine ulaştırdık.

İkinci ziyaretimiz ise Kurban Bayramı ve toplanan nakdi yardımların iletilmesi amacıyla gerçekleşti. 2 Ekim 2014 Perşembe Günü başlayan ziyaretimiz, Kurban Bayramı'nı da içine alacak şekilde toplam 8 gün sürdü. Liderimiz Sn. Dr. Devlet Bahçeli Bey'in de vekâletini alarak kendileri adına da kurban kestik. Toplanan yardımların bir kuruşunun veya bir kolisinin dahi zayi olmasına izin vermeden kardeşlerimize teslim ettik. Bu kapsamda, 7500 aileye gıda, 2000 aileye de nakdi yardım gerçekleştirdik ayrıca Kurban kampanyamız kapsamında da Türkmen ailelere kurban dağıtımında bulunduk. Ziyaretlerimiz kapsamında, kurban eti, giysi, gıda ve nakdi olarak 50.000'den fazla aileye ulaşmış bulunmaktayız. 

Türkmeneli'nde gördüğümüz manzara gerçekten son derece üzüntü vericidir. Bölgedeki farklı unsurlara, mezhep ve etnik temelli olarak bir takım ülkelerden ve gruplardan yardımlar ulaşmaktadır; ancak Türkmenler tamamen sahipsiz ve kimsesiz bırakılmıştır. Soydaşlarımız, savaşın dehşetini yaşamakta, açlık ve susuzluktan çocuklar hayatını kaybetmektedir.

Liderimiz Sn. Dr. Devlet Bahçeli'nin talimatıyla gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde, liderimizin ve Anadolu Türklüğünün selam ve muhabbetini kardeşlerimize ilettik.

Ülkü Ocakları'nın bölgeye gidişi Türkmenler tarafından büyük bir coşku ve mutlulukla karşılanmıştır. Bizim de yardımlara bizzat nezaret etmemiz, Kurban Bayramını Türkmeneli'nde idrak etmemiz karşısında, Türkmen kardeşlerimiz "Bizi sevdiğinizi ispat ettiniz, yardımlardan ziyade sizin gelmeniz bizim için çok önemli" ifadeleriyle düşüncelerini belirttiler. Yine aynı bölgede bir amcamız ise "Türk Milliyetçilerinin, Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in bizi yalnız bırakmayacağını mutlaka geleceğini biliyorduk." sözleriyle oradakilerin duygularına tercüman oldu. Kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını, Anadolu Türklüğünün kalbinin kendileri için çarptığını görmüş oldular. Bölgedeki siyasiler dini liderler, sivil toplum temsilcileri ve Türkmen bürokratlar bizzat teşekkürlerini ilettiler. 

Gözlemlediğimiz bu samimi hislerin resmi yansıması da Irak Türkmen Cephesi yöneticileri ve diğer Türkmen teşkilatlarının, yardımlara bizzat refakat etmemizden duyduğu heyecanı dile getirmesidir. Ben de yeri gelmişken, kampanyamızın başarıya ulaşmasında emeği ve katkısı olan Genel Merkez yöneticilerimize, il ve ilçe ocaklarımız ile tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

- AKP hükümetinin Peşmergeye, PYD'ye, PKK sahip çıkarken, yaşadıkları zulümlerde Türkmenleri yalnız ve sahipsiz bırakması, Irak'taki Türkmenler nazarında nasıl bir duyguyla karşılanmaktadır?

 

''TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZ AKP HÜKÜMETİNİN BARZANİ İLE YAPTIĞI İŞBİRLİĞİNE BÜYÜK TEPKİ DUYUYORLAR''

Türkmeneli'ndeki kardeşlerimiz için Türkiye Cumhuriyeti ve Ankara, Osmanlı'nın devamı olarak görülmüş ve Irak Türklüğünün hür yaşamasına ilişkin umutların sembolü olmuştur. Türkülerinde, ağıtlarında anavatana olan bağlılıklarına ve sevgilerine yer vermişler, Türklüğün kalbi olarak Ankara'yı kabul etmişlerdir. Siyasetlerini Ankara'ya göre belirlemişler, Ankara'dan gelecek işarete göre hareket etmişlerdir.

Türkmeneli'nin Ankara'ya bu yönelişine rağmen, Ankara'nın Ortadoğu ve Irak politikasında özellikle son yıllarda Türkmen varlığını hesaba kattığı ifade edilemez. Maalesef bugün Türkiye'nin Irak politikasının merkezinde Türkmenler yer almamaktadır. Türkiye'yi yöneten AKP hükümeti, kendisine dost ve müttefik olarak Peşmerge ve Barzani'yi seçmiş, o derece ki Barzani çapulcubaşısı AKP kongresine katılmış ve "Türkiye seninle gurur duyuyor!" tezahüratları ile karşılanmıştır. Sadece Peşmerge değil, siyasi iktidar ABD, AB, İran, IŞİD ve diğer bütün güç odaklarını dikkate almış fakat Türkmenleri bir türlü göz önüne almamıştır.  Kerkük'te bulunduğum sürede bizzat şahit olduğum durum şudur: Türkmen kardeşlerimiz AKP Hükümetinin Barzani ile yaptığı işbirliğine büyük tepki duyuyorlar. Türkmen kardeşlerimiz Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden bırakın yardımı istemeyi ve destek görmeyi, "IŞİD ve karşımızdaki düşmanlara, Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti hiç değilse mermi vermesin, yeter" diyecek duruma gelmişlerdir. Türkmen kardeşlerimiz, IŞİD belasını başlarına saranın Tayyip Erdoğan olduğunu düşünmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine olan tepkileri o derece ileri seviyeye ulaşmıştır ki, yaptığımız yardımların önce AKP Hükümeti tarafından gönderildiğini düşünerek reddetmişler, daha sonra yardımların Ülkü Ocakları tarafından gönderildiğinin anlaşılması üzerine yardımları kabul etmişlerdir. 

Türkmen'siz ve vizyonsuz politikalar karşısında Türkmeneli'ndeki kardeşlerimizin gönülleri karışık duygular içindedir. Ağabey bildikleri, bir işaretiyle harekete geçecekleri Ankara'nın bu ilgisizliği karşısında, günden güne daha bir umutsuzluk içine sürüklenmektedirler. Biz Ülkü Ocakları olarak bu umutsuzluğu kırmak için sonuna kadar mücadele ediyoruz, fakat bu mücadelemizde Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin yanımızda olmayışı, bizi olduğu kadar Türkmen kardeşlerimizi de üzüntüye sevketmektedir. 

Irak Türklüğü, mezhepçi İran ile ırkçı Peşmerge arasında kalmış, bu arada kalmışlık karşısında son derece ilgisiz olan siyasi iktidarın Türkmenleri Peşmerge idaresi altında toplama çabaları karşısında şaşkınlıklarını ve üzüntülerini gizleyememektedir. Kuzey Irak'ta AKP hükümetinin desteğiyle meydana getirilmek istenen bir oldu-bittinin benzeri, Ayn el-Arap'ta Peşmerge ve PYD'ye destek verilerek Suriye'de de gerçekleştirilmek istenmektedir. Ancak her ne olursa olsun kardeşlerimiz, Türkmenler'e destek verebilecek tek gücün Anavatan Türkiye olduğu gerçeği karşısında sabır ve metanetle siyasi iktidarın kendine gelmesini beklemeye devam etmektedirler.

 

- Sayın Başkan, Türk Dünyasına ve Türkmeneli'ne olan alakalarınızı biliyoruz. Son yıllarda hem Irak, hem de Suriye'deki Türkmen soydaşlarımızın yaşadıkları sıkıntılar ortadadır. Bu bölgede, Türkmen soydaşlarımız için öngördüğünüz başka projeler var mı? 

 

''SURİYE TÜRKMENLERİ İÇİN GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ KAMPANYANIN DETAYLARINI DA AÇIKLAYACAĞIZ''

Şüphesiz ki Türkmeneli ile ilgili çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir. Türkmeneli, bir başka ifadeyle Irak ve Suriye Türklüğü bizim nazarımızda her zaman önceliklidir, bölgede yaşananlar karşısında sessiz kalmamız düşünülemez. 

Liderimiz Sn. Dr. Devlet Bahçeli Bey'in talimatıyla başlatmış olduğumuz "Türkmeneli'ne Türk'ün elini uzat" adlı kampanyamız kapsamında yaptığımız ziyaretlerle ilgili olarak az önce bazı açıklamalarda bulunduk. Bu ziyaretlerimizde, bir takım incelemeler ve gözlemler yapma fırsatı bulduk. Özellikle dikkatimizi çeken hususlardan biri, Türkmence eğitim yapan okulların ve bu okullarda eğitimlerini sürdürmeye çalışan soydaşlarımızın durumuydu. 

Bizi birbirimize bağlı kılan, milli kimliğin ve milli kültürün yaşatılmasındaki en önemli sacayağı olan Türkçe'miz, Türkmeneli'nde yüzyıllar boyu konuşulmaya devam etsin; hoyratlar yaşasın, ses bayrağımız Türkçe dalgalanmaya devam etsin diye bu okulların varlığını sürdürmesi amaçlı bir yardım kampanyası düzenledik. Bu okullara bir takım yardımlarda bulunduk, Irak Türkmen Öğrenci ve Gençler Derneği'ndeki ülküdaşlarımız bu okullara ziyaretler gerçekleştirip defter, kalem, silgi, cetvel, sırt çantası gibi kırtasiye malzemelerini öğrenci kardeşlerimize ulaştırdılar.  Ayrıca okullarımızın ihtiyaçları için de tahta, çöp kutusu (küçük), çöp bidonu, hazır perde, plastik sandalye, küçük masa, elektrikli soba, halı, spor malzemeleri, Renkli Fotokopi Makinası gibi malzemeler de temin edilerek okullarımıza dağıtılmıştır.

Kerkük Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Ömer Neccar ve beraberindeki heyet Genel Merkezimizi ziyaret ederek yapılan bu yardımlar ve okullarımızın son durumu hakkında bilgi verdi. "Türkmeneli'ne Türk'ün elini uzat" kampanyasına verdikleri destek ve gösterdikleri çabadan dolayı başta Ocak Başkanımız Ahmet Ömer Neccar olmak üzere Kerkük Ülkü Ocaklı kardeşlerime teşekkür ediyorum. 

Bununla birlikte Suriye Türkmenleri ile ilgili olarak da bir kampanya hazırlığı içindeyiz. "Dünyanın neresinde bir Türk varsa, derdi derdimiz, acısı acımızdır" şiarıyla Esad ve IŞİD belası arasında kalmış Suriye Türklüğü için de bir yardım kampanyası düzenleyeceğiz.

Suriye Türkmenleri'nin kaderi de maalesef Irak Türkmenleri'nin kaderi gibi AKP iktidarı tarafından yalnızlığa mahkûm edilmek olmuştur. Ancak Ülkü Ocakları ve onu bağrından çıkaran necip Türk Milleti,  Suriye'deki kardeşlerine de elini uzatacaktır. Önümüzdeki günlerde inşallah, Suriye Türkmenleri için gerçekleştireceğimiz kampanyanın detaylarını da açıklayacağız. Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ÜLKÜCÜ HAREKET Haberleri

Başlık Tarih
 
TÜRKAV Ülkücü Şehitleri Anma Programı düzenledi28 Mayıs 2020
Ülküdaşlık hukuku, tüm hukuki bağların üzerindedir17 Nisan 2020
Başkan Kayış'tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı10 Ocak 2020
Sinan Ateş: Bizim milliyetçiliğimiz ırkçılığı reddeder20 Aralık 2019
Mersin Ülkü Ocakları'ndan Gidenlerin Ardından Kompozisyon Yarışması 13 Aralık 2019
Ülkü-Tek Samsun Şube Başkanı Aydın`dan mühendisler günü mesajı...05 Aralık 2019
Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu'nun açılışı yapıldı30 Kasım 2019
Ülkücüler Bir Olursa Zalimler Dağılır30 Kasım 2019
MHP'lileri buluşturan düğün! Peri masalı gibi düğün! 30 Eylül 2019
“ÜLKÜ OCAKLARI KUŞATILMIŞLIĞA SETTİR”07 Ağustos 2019
Ülkü Ocakları'na düşman olan, Türk'e düşmandır 05 Ağustos 2019
Ülkü Ocaklarıyla gurur duyuyoruz!04 Ağustos 2019
MİKROSKOP İLE GENÇLİĞİ BİLİME DAVET17 Mart 2019
TAŞ MEDRESELİLER ÜLKÜCÜLERE ÇAĞRI YAPTI04 Mart 2019
Erzurum'da 'Ülkücü' Buluşma28 Şubat 2019
Deniz Depboylu Ülkü Ocakları'nda21 Şubat 2019
‘Ülkücüyüm’ diyen herkese kapımız açık12 Şubat 2019
HÜSEYİN KAYIŞ’IN 12 ŞUBAT KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI11 Şubat 2019
Pişman olana kapımız açık10 Şubat 2019
"Bir ülkünün peşinde 50 yıl"04 Şubat 2019
“BİZLER KARA EYLÜL’Ü HEP HAFIZAMIZDA DİRİ TUTTUK”01 Şubat 2019
TÜRKBEY13 Ocak 2019
Ülkücüler'den Sarıkamış İçin "YÜRÜDÜ"07 Ocak 2019
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK29 Aralık 2018
ÜLKÜCÜLER HİLAL KETE GECESİNDE BULUŞTU.23 Aralık 2018
Ülkücüler '' Ahde Vefa '' dedi22 Aralık 2018
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin ismi parkta yaşayacak15 Aralık 2018
Olcay Kılavuz: Liderimizin emrindeyiz13 Aralık 2018
TÜRK DÜNYASI BİR MİLLET, İKİ DEVLET GENÇLİK BULUŞMALARI AÇILIŞ KONUŞMASI20 Kasım 2018
"Maziden Atiye Bir Sevdadır Ülkücü Hareket" 24 Ekim 2018
ÜLKÜCÜ CAMİANIN ACI GÜNÜ TAYFUN KÜTÜK UÇMAĞA VARDI24 Temmuz 2018
Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanlığı görevine Sefer Tatlı atandı.24 Temmuz 2018
YENİ KIZILELEMA, GÜÇLÜ VE MÜREFFEH TÜRKİYE VE TÜRK BİRLİĞİ19 Mayıs 2018
BU SEVDA BİTMEZ...03 Mayıs 2018
Ceyhan'da Türkçülük Şöleni02 Mayıs 2018
“BİR YANDA SEVİNÇ BİR YANDA SİTEM VAR!”13 Nisan 2018
Ülkücü Şehit Fikri Arıkan'ı Rahmetle Anıyoruz...27 Mart 2018
Şehit Cengiz Akyıldız anıldı28 Ocak 2018
Ülkücü Gençlerden MHP'li Meclis Üyelerine Davet06 Ocak 2018
Ruhi Kılıçkıran Osmaniye'deki Kabri başında yad edildi05 Ocak 2018
Fatsa'da 'Alparslan Türkeş' Fotoğraf Sergisi31 Aralık 2017
Devlet Bahçeli'den BENGÜTÜRK TV'ye ziyaret30 Aralık 2017
AHLAT’TA “100.YILINDA BAŞBUĞU ANLAMAK” KONFERANSI25 Aralık 2017
Ülkücü İşçiler Organize Oldu25 Aralık 2017
ÜLKÜCÜLER KİLİS GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ..19 Aralık 2017
Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın İçin…18 Aralık 2017
PATRONLAR YASALARI HİÇE SAYIYOR!06 Aralık 2017
ÜLKÜCÜ BAYANLAR 5 ARALIK KADIN HAKLARI AÇIKLAMASI YAPTI.05 Aralık 2017
ÜLKÜ-TEK SAMSUN 5 ARALIK MÜHENDİSLER GÜNÜ MESAJI05 Aralık 2017
140 bin Ülkücü yeri göğü inletti29 Kasım 2017
ASRIN DESTANI BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ŞİİR YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ..27 Kasım 2017
Ülkücü Işçiler Şaha Kalktı26 Kasım 2017
24 Kasım Öğretmenler Günü...24 Kasım 2017
Ülkü Ocaklarından Ülkede Dirlik, Ülküde Birlik Gecesi 20 Kasım 2017
ŞEHİT ÜLKÜCÜ YAZAR İLHAN DARENDELİOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILDI.19 Kasım 2017
ÇANKIRI MHP’DEN ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERE AHDE VEFA14 Kasım 2017
Ülkücü İşçiler Derneği Marmara Bölge Genişletmiş İstişare Toplantısı Yapıldı.13 Kasım 2017
SERDEN GEÇTİ, DAVASINDAN VAZGEÇMEDİ: OSMAN YÜKSEL SERDENGEÇTİ10 Kasım 2017
DİK BAŞ, TOK KARIN, MUTLU YARIN” için yaşasın CUMHURİYET!28 Ekim 2017
ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZ SANATÇISI TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ17 Ekim 2017
ÇANKIRI MHP’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERE VEFA ÖRNEĞİ10 Ekim 2017
Ülkücü İşçiler Derneği istişare toplantısı 04 Ekim 2017
Okan Ertorun Kuzey Irak'taki Gayrı Meşru Referandum...01 Ekim 2017
Milaslı Ülkücüler Gençlik Kampında Buluştu27 Eylül 2017
Ülkücü işciler Ziyaret21 Eylül 2017
ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASINDA KARAR18 Temmuz 2017
Çakıroğlu davası yine ertelendi11 Temmuz 2017
KURŞUNLANAN ÜLKÜCÜ SANATÇIDAN BASIN AÇIKLAMASI05 Temmuz 2017
Ülkücü işçiler Derneğinden Sert Tepki29 Haziran 2017
LADİKLİ ÜLKÜCÜLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU LADİK ÜLKÜ OCAKLARI İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ16 Haziran 2017
Ülkü Ocakları'dan Ülkücü Düşmanı Konya Müftüsü'ne çok sert tepki14 Haziran 2017
Ülkü Ocakları Başkanı Olmak12 Haziran 2017
“Dünyada bir eksik cennette bir fazlayız!” 11 Haziran 2017
Türk Gençlik Şöleni23 Mayıs 2017
Ülkücü İşçiler, İstişare Toplantısında Buluştu.22 Mayıs 2017
Adıyaman Ülkücü İşçiler Derneği Açıldı13 Mayıs 2017
Sen babanın yaka çiçeğisin... 13 Mayıs 2017
Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı Projesi09 Mayıs 2017
Sivas'ta Türkçüler Günü Kutlandı03 Mayıs 2017
Aibü'de Türkçülük Günü Kutlandı03 Mayıs 2017
Manisa ÜİD İl Başkanı Öner’in 1 Mayıs Basın Açıklaması02 Mayıs 2017
ÜİD Turgutlu Şubesinden 1 Mayıs Basın Açıklaması01 Mayıs 2017
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER 1 MAYIS’I KUTLADI01 Mayıs 2017
SEHPADA MALATYALI BİR BOZKURT Cengiz BAKTEMUR01 Mayıs 2017
Derdimiz ve sevdamız vatandır.13 Nisan 2017
“Başbuğ” Türkeş İçin Mevlit 06 Nisan 2017
ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ FİKRİ ARIKAN27 Mart 2017
Ülkü Ocaklı olmaktan şeref ve onur duyarız24 Mart 2017
.ŞEHİT ÖZMEN..20 Mart 2017
Avrupa Ülkücüleri İstişare Heyeti'nden Hollanda'ya Kınama13 Mart 2017
KSÜ’i Öğrenci Konsey Seçiminde Ülkücülerin büyük zaferi25 Şubat 2017
Gaziantep Ülkücü İşçiler derneğinin Ankara ziyareti..21 Şubat 2017
FIRAT ÇAKIROĞLU MİLYONLARIN KALBİNDE BAYRAKLAŞMIŞTIR!19 Şubat 2017
TAŞ MEDRESELİLER GENEL MERKEZİ’den KAMUOYUNA ve ÜLKÜCÜ CAMİAYA..14 Şubat 2017
Susmayacak Hakk'ın Dili31 Ocak 2017
RUHİ KILIÇKIRAN'I RAHMETLE ANIYORUZ04 Ocak 2017
ÜLKÜCÜ CAMİA ZİYARETLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR25 Aralık 2016
Yastayız ama, dimdik ayaktayız.17 Aralık 2016
Ali Metin TOKDEMİR08 Aralık 2016
Ülkücü şehit Dursun Önkuzu'yu anıyoruz...23 Kasım 2016
Ülkücü Basın Şehidi Darendelioğlu'nu Anıyoruz19 Kasım 2016
Erdal Işık Bölge, Celal Şayan Ülkücü İşçilerin Yeni Başkanı oldu10 Kasım 2016
Türkiyem"İn Şairi Dilaver Cebeci Anıldı28 Ekim 2016
Ülkücü İşçiler Derneği Üye Ve Teşkilatlandırma Çalışmaları 25 Ekim 2016
Ülkücü Şehitler İçin Mevlit Okutuldu17 Ekim 2016
TÜRK İşcisini Bilinçlendirme Çalışmaları13 Ekim 2016
Taş Medreseli Ülkücüler Buluştu09 Ekim 2016
Mustafa Pehlivanoğlu dualarla anıldı09 Ekim 2016
Vatan İçin Çatışmaya Hazırız28 Eylül 2016
Ülkü Ocakları Eski Başkanından Lidere Ziyaret25 Eylül 2016
ÖZTÜRK ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİN EMANETLERİNİ ZİYARET ETTİ 15 Eylül 2016
MHP İl Başkanı Öztürk’ten Karanfilli Kurtuluş Mesajı.09 Eylül 2016
Ülkücülerin Adana’da buluştuğu sünnet düğünü.05 Eylül 2016
ÜİD Ege Bölge Toplantısında, Manisa’ya Plaket Ödülü.28 Ağustos 2016
"LİDERİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ"29 Temmuz 2016
Ülkü Ocakları´ndan Şehitler İçin Kuran Etkinliği22 Temmuz 2016
"ÜLKÜCÜ LİDER VE DAVASINDAN YANADIR"14 Temmuz 2016
Ülkücülerden Birlik Beraberlik Mesajları06 Temmuz 2016
Ülkücüler İlçe İlçe Gezerek Yardımları Dağıtıyor26 Haziran 2016
"SESSİZ KALANLARI BU MİLLET AFFETMEYECEK"16 Haziran 2016
İNEGÖL´LÜ ÜLKÜCÜ ASENALAR İFTARDA BULUŞTU10 Haziran 2016
Yusuf İmamoğlu'nu Anıyoruz08 Haziran 2016
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU İÇİN OYNADILAR.03 Mayıs 2016
TAŞ MEDRESELİ ÜLKÜCÜLERDEN MESAJ VAR27 Nisan 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT ALPER TUNGA UYTUN'U UNUTMAK TÜKENMEKTİR13 Nisan 2016
Gaziantep'te Alparslan Türkeş İçin Mevlüt Okutuldu05 Nisan 2016
İSTANBUL'DA BİR İLK... BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI AÇILDI03 Nisan 2016
“VEDA MEKTUBU” ÜLKÜCÜLERİNDİR!01 Nisan 2016
Ülkücü'yü yaşatalım ki Türk Milleti yaşasın!29 Mart 2016
Teröre Karşı Ülkücü Duruş Ortak Bildirisi23 Mart 2016
Osmaniye Ülkü Ocağı Çalışıyor. 14 Mart 2016
Türkmendağı'n da Ülkücü Şehit25 Şubat 2016
Bozüyük’te terör olayları protesto edildi.23 Şubat 2016
Kutlu Davada Ülkücü Şehitlerimiz ve Ülkücü İşçilerimiz23 Şubat 2016
Şehit Fırat Çakıroğlu için tüm yurtta anma programları 23 Şubat 2016
Fırat Çakıroğlu Afyon'da yad edildi21 Şubat 2016
"Bir Millet Uyanıyor"14 Şubat 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT NİHAT UYGUN'UN ŞEHADETİNİN 19.YILI03 Şubat 2016
Ülkücü İşçiler Derneği Bilecik İl Başkanlığında Devir Teslim Töreni01 Şubat 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT AHMET KERSE'NİN ŞEHADETİNİN 33.YILI31 Ocak 2016
Polatlı Ülkü Ocakları Şehidini Anıyor.28 Ocak 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MEHMET AZIN DUALARLA ANILDI18 Ocak 2016
ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERDEN 'BİLDİRİ' TEPKİSİ18 Ocak 2016
Yola Koyulurken Kervan Yolbaşçı Ruhi KILIÇKIRAN 04 Ocak 2016
GALATASARAY VE FENERBAHÇE'IN RAKİPLERİ BELLİ OLDU14 Aralık 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİT AİLELERİNDEN DEVLET BAHÇELİ'YE ZİYARET03 Aralık 2015
'ŞEHİDİMİZİN HESABINI ELBETTE SORACAĞIZ'26 Kasım 2015
ÜLKÜCÜLERDEN DEKLARASYON23 Kasım 2015
Ülkücü şehit Dursun Önkuzu'yu rahmetle anıyoruz 23 Kasım 2015
ŞEHİT CENGİZ AKYILDIZ DAVASI DEVAM EDİYOR!16 Kasım 2015
Çelikkollu: Biz Fikirde Hür, Emirde Robot Serdengeçti Ülkücüleriz08 Kasım 2015
Fikirlerini dünya döndükçe yaşatacağız04 Kasım 2015
TAŞ MEDRESELİLER'DEN UYARI !03 Kasım 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MUSTAFA PEHLİVANOĞLU ANILDI07 Ekim 2015
12 Eylül 1980 darbesinin 35. yıldönümü olması nedeniyle program düzenlendi.13 Eylül 2015
Seçim Hükümetine Bakan Vermeyiz! 13 Ağustos 2015
Ülkücü İşçiler Derneği Şehitlerimizi Dualarla Andı13 Ağustos 2015
Ali Bülent Orkan'ı Unutmadılar!...11 Ağustos 2015
MHP KONVOYUNDA KAZA !06 Temmuz 2015
GÖÇER YENİ OCAK BAŞKANIN ZİYARET ETTİ27 Haziran 2015
Şehit mezarlarını yenileme çalışmaları tamamlandı07 Haziran 2015
Şehitler için, Hayra davet29 Mayıs 2015
19 Mayıs'ta Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu İçin Yürüdüler20 Mayıs 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MARAŞLIOĞLU KABRİ BAŞINDA ANILDI30 Nisan 2015
Çarşamba'da Türkeş İçin Mevlit Okutuldu06 Nisan 2015
Ülkücüler Kan Bağışında Bulundu06 Nisan 2015
Alparslan Türkeş Ölümünün 18. Yılında Erzincan'da Yad Edildi04 Nisan 2015
Ülkücüler Başbuğ Türkeş’i andı04 Nisan 2015
Orhan; “Türkeş, gerçek bir dava adamıdır.”03 Nisan 2015
İstanbul Ülkü Ocakları Fırat Çakıroğlu için futbol turnuvası düzenledi16 Mart 2015
BODUR MEZARI BAŞINDA ANILDI13 Mart 2015
Öğrencilerden "Mektubum Fırat'a" kampanyası08 Mart 2015
MHP’li Orhan, ilk ziyaretini Saruhanlı teşkilata yaptı07 Mart 2015
Tüm Şehitler için dökülen lokma’da, eller semaya açıldı02 Mart 2015
MHP’li Başkan’a, Sürpriz Doğum günü pastası01 Mart 2015
Turgutlu MHP, Şehit Çakıroğlu için Lokma döktürdü28 Şubat 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ FIRAT ÇAKIROĞLU’NUN SON MEKTUBU ORTAYA ÇIKTI25 Şubat 2015
Yörük Derneği Kongresinde Orhan’a Büyük ilgi23 Şubat 2015
EGE'DE BİR YİĞİT, ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU21 Şubat 2015
Orhan, Milletvekili Aday adaylığını açıkladı.19 Şubat 2015
Manisa’ya hizmet etmeye geliyorum17 Şubat 2015
Ahmet Orhan’dan Başkan Ergün’e Ziyaret16 Şubat 2015
“Benim Oyum MHP’ye Kendi Afişini Tasarla” 11 Şubat 2015
Mersinliler Aşık Sefai ile Coştu07 Şubat 2015
Ülkücüler Şehidini Unutmadı26 Ocak 2015
Şehit Cengiz Akyıldız anılıyor25 Ocak 2015
HADDİNİ BİL ULAN SAPIK!24 Ocak 2015
ESENYURT ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİT CENGİZ AKYILDIZ'IN HAYATINI KONU ALAN TİYATRO DÜZENLİYOR21 Ocak 2015
İstanbul ve Ülkücü Gelenek13 Ocak 2015
Perşembe Günü Şehit Cengiz Akyıldız'ın Mahkemesi Var12 Ocak 2015
Taşcı’dan, Dönmez’e üstün hizmet plaketi10 Ocak 2015
Turgutlu Ülkücü İşçilerde Görev Değişimi09 Ocak 2015
İlk can, ilk kandın, toprağa düşen ilk fidandın... 04 Ocak 2015
Ülkücü İşçiler, büyüklerini unutmadı!..02 Ocak 2015
Osmancık'ta Ülkücü Şehit Mehmet Çıplak Anıldı14 Aralık 2014
Nihal Atsız mezarı başında anıldı11 Aralık 2014
Hüseyin Nihal Atsız'ı vefatının 39. yılında rahmetle anıyoruz...11 Aralık 2014
''Teşkilat,Fikir ve Lider'' 09 Aralık 2014
Ali Metin Tokdemir anıldı!08 Aralık 2014
Metin Tokdemir ‘i Anıyoruz08 Aralık 2014
Tuğrul Türkeş Zile’de Dursun Önkuzu Anma Törenine Katıldı23 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERDEN TOKAT GİBİ CEVAP !16 Kasım 2014
Osman Yüksel Serdengeçtiyi rahmetle anıyoruz10 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİD ALPASLAN GÜMÜŞ'ÜN NİŞANLISINA YAZDIĞI ŞİİR...04 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİT ALPARSLAN GÜMÜŞ 03 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİT BEKİR ÇİFTER ANILDI20 Ekim 2014
Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz Nişanlandı15 Ekim 2014
''Ülkücü Hareket, kendi yazmadığı hiçbir senaryonun figüranı olmayacaktır''08 Ekim 2014
Ülküdaşımızın, mutluluğuna diyecek yoktu!..08 Ekim 2014
MUSTAFA PEHLİVANOĞLU'NUN 34. ŞEHADET SENESİ07 Ekim 2014
Şehit MHP İl Başkanı Recep Haşatlı kabri başında anıldı.03 Ekim 2014
ŞEHİT İL BAŞKANI RECEP HAŞATLI KABRİ BAŞINDA ANILACAK02 Ekim 2014
Mustafa Yıldızdoğan Alaçamlılar'a Unutulmaz Gece Yaşattı17 Ağustos 2014
İsmet Büyükataman: Hikmet Tekin adı Bingöl Üniversitesi'ne verilmelidir12 Ağustos 2014
Ülkücü İşçiler Derneği, İftar Verdi20 Temmuz 2014
Gedikli: "Ülkü Ocakları Kerkük Mitingleri Yapmalı"20 Temmuz 2014
Ülkücüler Dikili'de İftar Yemeğinde Buluştu17 Temmuz 2014
Şeker: Türkmeneli'ne Türk'ün Elini Uzat!03 Temmuz 2014
Ülkücü İşçiler 'Türkmeneli' İçin Meydanlarda!23 Haziran 2014
Türkmen-Sad ve Ülkücü İşçiler Ankara İl Elele18 Haziran 2014
Ülkücü İşçiler'den 'Türkmeneli' Açıklaması!17 Haziran 2014
Ülkücüler Bayrağımıza Sahip Çıktı10 Haziran 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİT YUSUF İMAMOĞLU08 Haziran 2014
Aliağa Belediye Başkanından Bayraklı Ülkü Ocaklarına Ziyaret07 Haziran 2014
Selçuk Duracık ve Halil Esendağ'ı rahmetle anıyoruz06 Haziran 2014
Ülkücü Şehitler Kızılcıhamam’da Anılıyor27 Mayıs 2014
Ülkücü İşçiler İşten Çıkarmaları Kınadı !18 Mayıs 2014
Olcay Kılavuz Anneler Gününde Ülkücü Şehit Aileleriyleydi13 Mayıs 2014
Akçaabat Ülkü Ocağı askerleri görkemli bir törenle uğurladı.09 Mayıs 2014
AVCILAR ÜLKÜ OCAKLARI 4.HAFTA SEMİNERİ 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK VE TURANCILIK DAVASI SEMİNERİ06 Mayıs 2014
Kırıkkale Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçülük Bayramını Celal Bayar Parkında Kutladı. 06 Mayıs 2014
Nazilli'de 'Türkçülük ve Ortadoğu'da Türkler' Konusu Konuşuldu05 Mayıs 2014
50 Bin Ülkücü Ankara'da Türk Gençlik Kurultayında Buluştu05 Mayıs 2014
Ülkü Ocakları Türk Gençliği'ni Ankara'da Buluşturuyor01 Mayıs 2014
Ülkücü İşçilerden 1 Mayıs Mesajı30 Nisan 2014
ÜLKÜCÜ ŞAİR VE OZANLARIMIZIN ETKİNLİĞİDİR.26 Nisan 2014
Baygut : Özgüven Akp gömleğini çıkarmayı unutmuş25 Nisan 2014
Ülkücü İşçiler'den İstanbul Çıkarması22 Nisan 2014
Zühal Topcu Marmara Üniversitesinde Ülkücü Öğrencilerin Tutuklanması Sorununu Meclis Gündemine Taşıdı08 Nisan 2014
Söke'de Alparslan Türkeş anıldı04 Nisan 2014
Ülkücü İşçiler Derneği Ankara İl Başkanlığı Nevruz Şöleni24 Mart 2014
ÜMRANİYE İÇİNDE VURDULAR BİZİ19 Mart 2014
Sinan OĞAN’ın Iğdırlı Ülkücü Şehit Erol ÇİFÇİ’nin Hakka Yürüyüşünün 34. Yıldönümüne İlişkin Mesajı18 Mart 2014
Sinan Oğan: Ülkücü şehidimiz Erol Çiftçi’yi şehit edilişinin 18 Mart 2014
Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Gelişimi07 Mart 2014
Cengiz AKYILDIZ'ın Ailesine Ev Alındı06 Mart 2014
Bursalı Ülkücüler Ahmet Şafak ile Coştu03 Mart 2014
TURAN KAVRAMININ TARİHSEL GELİŞİMİNİ DR.EROL CİHANGİR VE AHMET ŞAFAK ANLATTI28 Şubat 2014
Eski Ülkü Ocakları Başkanı, Ülkücü İşçiler Bölge Başkanı Okan Ertorun Dünya Evine Girdi.27 Şubat 2014
Ülkücü gençler Hocalı katliamını kınadı27 Şubat 2014

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH