HER ŞEY TÜRK MİLLETİ İÇİN

21 Nisan 2018
441 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MYK üyeleri, milletvekilleri ve il başkanlarını Kızılcahamam'da kampa aldı, seçim startı verdi

MHP Lideri  Bahçeli, seçim stratejisinin belirlendiği Kızılcahamam'daki toplantı öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti ve Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından, karanfil bıraktı. Toplantı sonrası gazetecilere açıklamalar yapan Bahçeli, "Seçim stratejimiz, iki esasa dayanmaktadır; bir tanesi güçlü ve dengeli bir Meclis'in oluşması. İkincisi, cumhurbaşkanı seçiminin eş zamanlı olarak gerçekleşmesidir"  dedi.

 BAHÇELi, "Bir yandan cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanması için gayret göstereceğiz öte yandan cumhur ittifakı içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin siyasi kimliğini koruyan, onu temsil eden bir kadroyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Allah'ın izniyle yer almaya gayret göstereceğiz'' açıklaması yaptı.

 BAHÇELİ, CHP'nin cumhurbaşkanı aday adaylarıyla ilgili de ''CHP, Türk siyasi hayatında en köklü siyasi partidir. Değişik dönemlerde siyasi hayata renk katmışlardır ama iktidar olma şansını tek başına yakalayamamıştır. Şimdi zannediyorum cumhurbaşkanı adayı sayısını artırarak cumhurbaşkanlığını kazanmak suretiyle siyasi hayatını devam ettirmek istemektedir. Onların adaylarına saygı duyuyoruz'' dedi.

 

OLAYLI derbi maçıyla ilgili de Bahçeli, ''Maçı takip edemedim ancak Beşiktaş'ın hocası, Türkiye'nin hocasıdır. Türkiye'yi dünya üçüncülüğüne taşımış bir değerdir. Kendisine yapılmış olan bu saldırıyı şiddetle kınadım. Hocamı da aramak suretiyle geçmiş olsun dileklerimi bildirdim. Beşiktaş sahadan kaçmaz, bir Beşiktaşlı olarak söylüyorum'' açıklaması yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Seçim stratejimiz, iki esasa dayanmaktadır; bir tanesi güçlü ve dengeli bir Meclis'in oluşması. İkincisi, cumhurbaşkanı seçiminin eş zamanlı olarak gerçekleşmesidir" dedi.

 

Bahçeli, partisinin seçim stratejisinin belirlendiği günübirlik kamp için geldiği Kızılcahamam ilçesinde,Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti.

 

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri, milletvekilleri ve il başkanlarının katılımıyla düzenlenen kampta, 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine yönelik partinin stratejileri belirlendi.

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER ANITI'NA ZİYARET

Sabah saatlerinde Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret eden Bahçeli ve beraberindekiler, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından, şehit isimlerinin yazılı olduğu alana karanfil bıraktı.

 

Anıtın yanındaki "Gökbörü Otağı"nda bir süre dinlenen ve partililerle çay içen Genel Başkan Bahçeli'ye, AK Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Süleyman Acar, Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin bulunduğu bir tablo hediye etti.

 

Daha sonra Kızılcahamam Şehit Ağaç Anıtı'nı da ziyaret eden Bahçeli, burada küçük bir kız çocuğuyla fotoğraf çektirdi. Devlet Bahçeli, daha sonra basına kapalı toplantının gerçekleştirileceği otele geçti.

 

''ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR" 

Toplantı sonrası gazetecilere açıklamalar yapan Bahçeli, "Seçim stratejimiz, iki esasa dayanmaktadır; bir tanesi güçlü ve dengeli bir Meclisin oluşması. İkincisi, cumhurbaşkanı seçiminin eş zamanlı olarak gerçekleşmesidir"  dedi.

"MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi partisi mensuplarından hiçbir tanesi aday olarak  ıkmamıştır. Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır" diyen Bahçeli, "Bir yandan cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanması için gayret göstereceğiz öte yandan cumhur ittifakı içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin siyasi kimliğini koruyan, onu temsil eden bir kadroyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Allah'ın izniyle yer almaya gayret göstereceğiz" açıklaması yaptı.

 

 Bahçeli, CHP'nin cumhurbaşkanı aday adaylarıyla ilgili de ''CHP, Türk siyasi hayatında en köklü siyasi partidir. Değişik dönemlerde siyasi hayata renk katmışlardır ama iktidar olma şansını tek başına yakalayamamıştır. Şimdi zannediyorum cumhurbaşkanı adayı sayısını artırarak cumhurbaşkanlığını kazanmak suretiyle siyasi hayatını devam ettirmek istemektedir. Onların adaylarına saygı duyuyoruz'' dedi.

 

"ORTAK MİTİNG YOK"

AK Parti ile ortak miting düzenlemeyi düşünmediklerini açıklayan Bahçeli, "Her koyun kendi bacağından asılır" dedi. Bahçeli, "baskın seçim" değerlendirmeleri ile ilgili olarak da "Zamanında yapılmayan her seçim baskın seçimdir" ifadelerini kullandı. 

 

İYİ PARTİ SEÇİME KATILABİLECEK Mİ?

Bahçeli ,''İYİ Parti seçime katılabilecek mi'' sorusuna ise şu yanıtı verdi:''Seçim 15 Temmuz'da olacaktır sloganıyla siyasallaşma sürecine girenler 15 Temmuz'a gerçekten inanmış olsalar 15 Temmuz'dan 6 ay önce seçime girebilir parti niteliğine kavuşması lazımdı. Kavuşup kavuşmadığını bilmiyoruz.''

''BEŞİKTAŞ'IN HOCASI, TÜRKİYE'NİN HOCASIDIR''

Olaylı derbi maçıyla ilgili de Bahçeli, ''Maçı takip edemedim ancak Beşiktaş'ın hocası, Türkiye'nin hocasıdır. Türkiye'yi dünya üçüncülüğüne taşımış bir değerdir. Kendisine yapılmış olan bu saldırıyı şiddetle kınadım. Hocamı da aramak suretiyle geçmiş olsun dileklerimi bildirdim. Beşiktaş sahadan kaçmaz, bir Beşiktaşlı olarak söylüyorum'' açıklaması yaptı.

- "Ortak seçim çalışmaları, ortak miting yakışık olmaz" 

Devlet Bahçeli, "Miting programına ilişkin netleşen iller var mı? 

Bu süreçte AK Parti ile ortak miting düzenleyecek misiniz?" sorusuna, 

"Cumhur ittifakını kurduk. 

Cumhur ittifakını oluşturan partiler kendi siyasi kimlikleriyle cumhur ittifakında yer almaktadırlar. 
Adayları o şekilde belirlenmektedir ve oy verme anında da bu siyasi kimliğe uygun olarak her partinin elemanları kendi partisine oy vereceklerdir. 

Böyle bir durum içinde ortak seçim çalışmalarında bulunmak, ortak miting yapmak yakışık olmaz. 

Her koyun kendi bacağından asılır. 

Biz de kendimizi kendi bacağımızdan asacağız ama ipi bizden olursa." yanıtını verdi. 

- "Zamanında yapılamayan her seçim, baskın seçimdir" 

"Erken seçime ilişkin 'baskın seçim' söylemi var. 
Bu söylemlere nasıl yaklaşıyorsunuz?" sorusu üzerine Bahçeli, 

"Zamanında yapılamayan her seçim, baskın seçimdir ancak ifadesindeki kibarlık onu erken seçim olarak yorumlatır." dedi. 

Bahçeli, seçime ilişkin sloganın belli olup olmadığı sorusuna, partililerin çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. 

Bahçeli, "İYİ Parti'nin seçime katılıp katılmayacağına ilişkin soru işareti var. 

Ne diyorsunuz İYİ Parti seçime katılabilecek mi?" sorusu üzerine, şöyle konuştu: 

"Burada biraz dikkatli olmak lazım. 

Dikkatimiz şuradadır; 'Seçim 15 Temmuz'da olacaktır' sloganıyla siyasallaşma sürecine girenler, 15 Temmuz'a gerçekten inanmış olsalar, 15 Temmuz'dan 6 ay öncesinde seçime girebilir bir parti niteliğine kavuşması lazımdı. 
Kavuşup kavuşmadığını biz bilemiyoruz, ilgi alanımızda da değil. 

Yüksek Seçim Kurulu, 'Seçime girebilir' diyorsa bir emek boşa gitmemiş olur. 

Seçime de girsin, ne olacak seçime girince? 
Başka partilerden almaz, alırsa bizden alır. 

Biz de rıza gösteriyoruz." 

- "Bozkurt tarihimizden gelen bir işarettir" 

"Sayın Cumhurbaşkanından gelen bir bozkurt işareti var. 

Siz MHP lideri olarak nasıl yorumlarsınız?" sorusu üzerine Bahçeli, 

"Bozkurt tarihimizden gelen bir işarettir. 

Zaman zaman bizler yaptık, bizden evvel başkaları yaptı. 

Şimdi Türkiye'de bozkurt işaretini yapmayan kalmadı. 

Kemal Kılıçdaroğlu yaptı, saygı duyduk. 
Başbakanımız yaptı, saygı duyduk. 

Recep Tayyip Erdoğan yapınca niye kıskanalım." değerlendirmesini yaptı. 

Bahçeli, "Seçimler FETÖ'nün siyasi ayağının temizlenmesi için bir fırsat mı?" sorusuna ise 
"Olması lazım. 

MHP, bu siyasi ayaktan kurtulmak istiyor varsa. 
O konuda da takipteyiz." karşılığını verdi. 
Sandık güvenliğiyle ilgili "MHP'nin 500 bin görevliyle sandıkların güvenliğini sağlayacağı"na ilişkin açıklamaların hatırlatılması üzerine Bahçeli, 

"500 bin rakamını arkadaşlarımız söylemiştir. 
Birçok kişi bazı rakamlar vermiştir. 

Biz de bunların altında kalamayız. 

Feti Bey çok değerli bir ülküdaşımızdır, bunların hiçbirisinin altında kalmaz, isterse 1 milyonu da çağırabilir." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber