HASTANELER ÇÖPÇATANLIK MÜESSESİ DEĞİLDİR

14 Temmuz 2016
730 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, Başbakan Binali Yıldırım'ın, hastanelerin acil servislerine yüklediği çöpçatanlık yakıştırmasını tasvip etmediklerini, Başbakan'ın bu ifadeleri nedeniyle sağlık camiasından özür dilemesi gerektiğini ve az personelle çok iş yapmaya çalışan sağlıkçıların rencide edilmesinin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

SAĞLIK SİSTEMİNİ BİR BATAKLIĞA ÇEVİRDİLER
Milletvekilliğinden önce öğretim üyesi bir hekim olan Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, "AKP hükümetleri tüm sağlık hizmetlerini herkes için paralı bir hale getirdi hatta sigorta primi ödemesine rağmen insanlar muayeneden, ilaca, tetkikten proteze kadar her şeye para ödemek zorunda. Telefonla randevu alan bir hastaya 4 lira borç çıkaran bir Hükümet'in, hastaneleri çöpçatan müessesesine benzetmesi şaşılacak bir şey değil" dedi.
 
Yurdakul, "Hükümet sağlık ve sosyal güvenlik politikalarının sonuçlarını görmek ve kötü gidişe son vermek zorundadır. Kışkırtılan sağlık talebi nedeniyle vatandaşlarımızı tetkik ve ilaca boğan AKP'nin, yabancı ilaç ve sağlık teknoloji firmalarını ihya ederken, vatandaşın üç kuruşuna göz diktiğini ve AKP'den önce ücretsiz olan sağlık hizmetlerinin artık paralı olduğunu görmek zorundayız. Arka arkaya aldıkları kararlar ile sağlığı özelleştiren ve Türk Milletini yabancı şirketler karşısında yalnız bırakan hükümet, göreve geldiğinden itibaren ülkemizi borç batağına sürüklemektedir. 2001 yılında sadece 241 milyon lira açık veren SGK, bugün 11 milyar 444 milyon lira zarar eder bir hale gelmiştir" dedi.
 
HÜKÜMET SAĞLIK CAMİASIYLA HER FIRSATTA DALGA GEÇİYOR
AKP Hükümeti'nin, Sağlık camiasının hiçbir sıkıntısını görmediğini ifade eden Yurdakul, "Daha kısa bir süre önce sağlık personeline yıpranma payı sözü verdiler ama seçimden önce verdikleri sözü 2 Kasım'da unutmuş olacaklar ki hala cefakarca çalışan sağlık camiasına bu hakkı vermiyorlar. Olağanüstü bir iş yükü altında artık görev
 
yapamaz hale gelen sağlıkçıların birçoğu günlerini birkaç saatlik uykuyla geçiriyor. Acil servislerde bir senede 100 milyondan fazla vakaya hizmet veriliyor ve sağlık çalışanlarının en çok şiddete uğradığı bölüm de yine acil servisler. Büyük bir özveri ile çalışan sağlıkçıların buna rağmen Başbakan seviyesinde bir hükümet yetkilisi tarafından yakışıksız ifadelerle anılmayı hak etmemektedir" dedi.
 
KADRO VERİLMİYOR, ATAMA YAPILMIYOR AMA HASTANELER ÇOK ŞİRİN
Hükümeti sert bir dille eleştiren Yurdakul, taşeronlara kadro sözü verildiğini ancak yerine getirilmediğini ve eğitimli sağlıkçıların atanma haklarının engellendiğini hatırlatarak, bir tetkik için 6 ay sonraya gün verilen, saldırganlar tarafından koridorları sağlık çalışanlarının kanıyla kan gölüne çevrilen, acillerde alt alta üst üste tedavi edilmeye bekleyenler Sayın Başbakana ne kadar şirin geliyor bilmiyorum ama vatandaşlarımız, Başbakanın aksine sağlık sisteminin ne halde olduğunu gayet iyi biliyor." dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber