Ana Sayfa > SAGLIK

HASTALIKLAR ARTIYOR, KORUYUCU SAĞLIK HİZMETİ VERİLEMİYOR
13 Aralık 2016
Bu haber 948 kez okundu
MHP Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, 2017 yılı bütçe görüşmelerinin 12'nci gününde Milliyetçi Hareket Partisi adına Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına bağlı kurumları değerlendirdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

KÜRESEL GÜÇLER TEPEMİZDE
Milliyetçi Hareket Partisi adına söz alan Antalya Milletvekili Yurdakul, sözlerine İstanbul'da meydana gelen terör saldırısında Şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyerek başladı.

Yurdakul; AKP Hükûmeti, 2003 yılından itibaren Sağlıkta Dönüşüm Programı'nı uygulamaktadır. Ülkemizde sağlık sektörünün büyüklüğü şu anda yaklaşık olarak 230 milyar TL'dir. 2023 yılında bu rakamın yaklaşık olarak 580 milyar TL'ye çıkacağı tahmin edilmektedir. İşte, küresel güçler ve sermaye bu pastayı sadece kendileri paylaşmak istiyorlar.

2003 yılında Dünya Bankası, IMF ve Dünya Sağlık Örgütünün ortaya koyduğu ve Sayın Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Türkçeye çevirdiği ve uyguladığı bu yurt dışı kaynaklı Sağlıkta Dönüşüm Programı gerçekten başarılı bir sistem midir yani Türk milletinin menfaatine midir? Gelin, şimdi, ulusal ve uluslararası göstergeleri kullanarak, tarafsız olarak, hep birlikte bir değerlendirme yapalım.

Bir ülkede uygulanan sağlık politikasının başarılı olduğunu göstermek için ilk kriterimiz sağlık göstergeleridir. Devletin resmi rakamlarına göre, maalesef, 2010 yılından bugün 2016 yılına kadar bebek ölüm hızları binde 10'ların altına bir türlü inmemektedir. Bununla birlikte anne ölüm hızları 2015 yılı için binde 14.5 seviyesindedir. Bunun sonucunda maalesef Meksika ve Şili'den sonra OECD ülkelerinin arasında sondan 3'üncüyüz." dedi.

HASTALIKLAR ARTIYOR, KORUYUCU SAĞLIK HİZMETİ VERİLEMİYOR
TBMM Sağlık Komisyonu üyesi Yurdakul; "Devletin resmi rakamlarına göre şu an 7 milyon 122 bin şeker hastası var yani toplam nüfusun yüzde 14,5'i. 20 milyonun üzerinde hipertansiyon hastası var. 2016 yılında 2 milyonun üzerinde kanser teşhisi konmuş olacak. Dünyada HIV enfeksiyonunun yüzde 450 arttığı tek ülke Türkiye. Niçin biliyor musunuz? Maalesef koruyucu sağlık hizmetlerine yeterince önem verilmemesinden ileri gelen sonuçlar bunlar." dedi.

TIP EĞİTİMİ ENDİŞE VERİCİ
Hekim ve Öğretim Üyesi olan MHP'li Yurdakul; "Ülkemizde yaklaşık olarak 741 bin sağlık personeliyle hizmet vermekteyiz. Bunların 141 bini doktor. Sayın Sağlık Bakanımız diyor ki: "Doktor sayımız az." Bunun için ne yaptılar biliyor musunuz sevgili vatandaşlarım? Türkiye'deki yaklaşık her ile tıp fakültesi açtılar. Şu anda tıp fakültesi sayımız 85 ve buralara öğrenci almaya başladılar, kontenjanları artırdılar. Kurdukları binalarda eğitim veremediler çünkü orada eğitim veren öğretim üyeleri yok, fiziksel yetersizlikler var ve donanım eksikliği var.

O okullardaki öğrencileri Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlere gönderdiler. Şu anda Ankara'daki tıp fakültelerinde 100 kişilik amfilerde 200-300 kişiye ders vermek zorunda kalıyoruz. Eğitimde niceliği artırırken niteliği yani kaliteyi sıfırlara doğru götürüyorsunuz. Ancak burada söz konusu olan şey, insan hayatı; burada eğitimden, kaliteden taviz veremezsiniz. Allah'tan ki YÖK Başkanı uyardı da kontenjan şu anda 12 binlerde sınırlandı." dedi.

AİLE HEKİMLİĞİ ALARM VERİYOR
3.520 aileye 1 aile hekimi düştüğünü ifade eden Yurdakul, "Aile hekimlerimizin sırtındaki yük her gün biraz daha artıyor. Üstelik sağlık hizmeti vermek için fedakârca çalışan hekimlerimiz bu yükün altında son nefeslerini vermek üzereler. Aile hekimliği uygulaması başladığında hekimlerimiz büyük bir heyecan ve enerjiyle, mesleklerini severek birinci basamak sağlık hizmetlerini yani koruyucu sağlık hizmetlerini vermeye başladılar.

Ülkemiz için bu çok sevindirici bir olaydı ancak aile hekimlerimizin statü belirsizliği, ceza puanı uygulamaları, nöbet uygulaması ve sözleşme fesih tehditleri, defin ruhsatı ve adli tıp problemleri gibi ek angarya işler, günden güne artan giderler ve aile sağlığı merkezlerindeki eleman ihtiyaçlarının giderilmemesi gibi sorunlarla karşı karşıya kaldılar. Bu durum kabul edilemez. Böyle bir aile hekimliği sistemi kesinlikle olamaz." dedi.

"SAĞLIK HİZMETLERİNE ERİŞİMİ KOLAYLAŞTIRDIK" DİYORLAR
MHP'li Yurdakul Sağlık Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde TBMM Genel Kurulunda bulunan Sağlık Bakanına dönerek; "Sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırdık" diyorsunuz. Evet, ne oldu, biliyor musunuz, 2015 yılında 78 milyonluk bir nüfusta muayene sayısı 660 milyona tırmandı, yani bir vatandaşımız bir yıl içerisinde 8-9 kez doktora gidiyor. Bu OECD ülkelerinde bir yıl için 6'dır. Üstelik biz genç bir nüfusa sahibiz. Bu yanlış sonuçların sebebi, Sağlıkta Dönüşüm Programı sonucunda ortaya çıkan kışkırtılmış sağlık talebidir.

Performans sistemi adı altında bir politika getirdiniz. Doktora diyorsunuz ki: "Ne kadar çok hasta, o kadar çok para; ne kadar çok tetkik, o kadar çok para." Bir doktor günde 100 hasta bakmak zorunda kalıyor yani 1 hastaya 4-5 dakika ancak ayırabiliyor. Bir hastaya şikâyetini dinlemek, onu muayene etmek ve tetkiklerini yazmak için dört, beş dakika yetebilir mi? Bunun standart süresi on beş yirmi dakikadır. Kısalan muayene süreleri nedeniyle hastalarımızın tanı ve tedavilerinde gecikmeler yaşanıyor" dedi.

SOSYAL GÜVENLİK AÇIĞI BÜYÜYOR
Sağlık harcamalarına ve sosyal güvenlik açıklarına dikkat çeken Yurdakul; "Sağlık harcamaları 2015 yılında tam olarak 104 milyar lira, 2016 yılında yaklaşık 115 milyar TL olarak gerçekleşecek. Maalesef Sosyal Güvenlik Kurumunun harcamaları yüzünden tam on dört yılda Sosyal Güvenlik Kurumuna bütçeden ayrılan transfer 702 milyar TL yani eski parayla 702 katrilyon.

Bu parayla genç işsiz kardeşlerimize, memurlarımıza, emeklilerimize, çiftçi ve esnaf kardeşlerimize neler yapılır sevgili vatandaşlarım? Başbakanımız diyor ya: "Tasarruf yapmalıyız." Evet, burada tasarruf yapmalıyız, bu 702 milyardan tasarruf yapmalıyız." dedi.

VATANDAŞI FİNANSAL RİSKTEN KORUYAMADINIZ
Sağlık politikasının başarılı olup olmadığını gösteren diğer bir gösterge de vatandaşın finansal risk karşısındaki konumudur diyen Yurdakul; "Vatandaşımızın cebinden para harcamaması lazım. AKP tarafından uygulanan politikayla, 2009 yılında vatandaşımız cebinden tam 8,1 milyar TL para harcadı; 2015 yılında ise bu rakam tam 17 milyar ve 2016 itibari ile 20 milyara doğru gidiyor. "Katastrofik sağlık harcaması" denilen yani yıllık gelirinin yüzde 40 ve daha fazlasıyla sağlık harcaması yapan ailelerin oranı tam on binde 35'lere yükseldi.

AKP Hükûmeti, "Katkı payı" adı altında 15 kalemden para almaya başladı. Hasta telefonla randevu alacak; para, doktora muayene olacak; para, hoca farkı; para, tetkik; para, ameliyathane; para, ilaç; para... Bu, adalet mi? Madem bu katkı paylarını alacaksınız niçin vatandaşlarımızdan "sağlık sigortası" adı altında prim topluyorsunuz? Üstelik bir de "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" yaptırmak zorunda bırakıyorsunuz" dedi.

27 MİLYARLIK YATIRIMA 160 MİLYAR ÖDEYECEKLER
TBMM kürsüsünde ilk sözü alarak Sağlık Bakanlığının performansını ve bütçesini değerlendiren Yurdakul; "Özel sektöre şehir hastaneleri için: Devletin arazisini bedavaya veriyorlar, bedava verilen arazi üzerine hastane yapabilmeleri için bankalardan kredi imkânı veriyorlar ve hazine garantisi veriyorlar. Daha sonra, hastane bittikten sonra bu hastaneye yüzde 70 doluluk garantisi getiriyorlar. Bu da yetmiyor, özel sektöre diyorlar ki "O hastanenin etrafındaki arazilere istediğin ticari tesisi yani otopark, kantin, AVM, restoran, ne kurarsan kur. Buradan gelen parayı da kendin kazan.

" Oysa burada Türk milletinin ve yetimin hakkı var. Bunlarla birlikte hükümet "Personel desteği bizden." diyor. Bu da yetmiyor sevgili vatandaşlarım, tam yirmi beş yıl boyunca, bu özel sektörün kurmuş olduğu şehir hastanelerine yıllık yüksek meblağlı kira veriyorlar. 2017 yılı bütçe sunumunda Maliye Bakanı, 34 hastanenin sabit yatırım tutarının 27 milyar TL olduğunu söyledi fakat ülkemiz yirmi beş yıl boyunca bu özel sektörün kurduğu şehir hastanelerine yaklaşık olarak 130 ile 160 milyar TL arasında para ödeyecek." dedi.

SAĞLIKTA GERİ KALDIK
Türkiye'nin sağlık göstergelerinde kötüye gittiğini ifade eden Yurdakul; "AKP'nin uyguladığı Sağlıkta Dönüşüm Programının sonucunda, 187 ülke arasında sağlık endeksi açısından ancak 69'uncu olduk. Dünyaca tanınan "Lancet Dergisinin" 2015 yılında açıkladığı araştırmaya göre; Sağlık hizmetlerinin kalitesi açısından Türkiye 188 ülke arasında, maalesef 103'üncü sıradadır." dedi.​Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SAGLIK Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP'li Aycan: Tüm önlem ve kısıtlamalara rağmen azaltamıyoruz08 Nisan 2019
AYCAN “OBEZİTEDE AVRUPA BİRİNCİSİYİZ”17 Ocak 2019
İşte MHP’nin Ruh Sağlığı Yasası teklifinin detayları09 Ocak 2019
Devlet Bahçeli’den ‘Ankara’ açıklaması!13 Aralık 2018
Engelli Çocuklarımıza Verilen Aylık 12 Saat Özel Eğitim Yetersiz 06 Aralık 2018
MHP'den TBMM'ye 3 Kanun Teklifi03 Aralık 2018
"ENGEL OLMAYALIM, DESTEK OLALIM"03 Aralık 2018
MHP’den YHS açıklaması14 Kasım 2018
MHP'li Vekil, Otizm ve Down Sendromu Sorununu TBMM'ye Taşıdı07 Kasım 2018
MHP’den yaban hayvanları için ‘ekolojik geçit’ teklifi07 Kasım 2018
ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ YILIN SADECE BİR GÜNÜNDE HATIRLANMAMALI 22 Ekim 2018
ÇÖLYAK HASTASI ÇOCUKLARIMIZ HEP AKLIMIZDAYDI 17 Mayıs 2018
TAŞDOĞAN, YOK OLAN NESİL BİZİM NESLİMİZ..12 Nisan 2018
OBEZİTE VE SİGARA TÜKETİMİ ARTTI, KANSER VAKALARI ÇOĞALDI 04 Nisan 2018
MHP'li Celal Adan Otizm Farkındalık Programına Katıldı25 Mart 2018
SAĞLIK ALANINDA İSTİHDAM SORUNLARI VAR 14 Mart 2018
MHP'Lİ ETİMESGUT BELEDİYESİ'NDEN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ09 Mart 2018
MHP'nin hazırladığı 'Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı' Meclis'te 02 Mart 2018
Otizm Derneği'nden MHP'ye ziyaret21 Şubat 2018
Kamuoyunun Dikkatine..!21 Aralık 2017
Sağlıkta Katkı Payı Kaldırılmalıdır19 Aralık 2017
MHP RİZE’DEN RTE KAMPÜSÜNDE ZEHİRLENEN ÖĞRENCİLERE ZİYARET13 Aralık 2017
RUHSAR DEMİREL GAZİANTEP’TE DİYABETLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU05 Aralık 2017
MHP'li Kaya'dan Engelliler Günü Mesajı03 Aralık 2017
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI02 Aralık 2017
"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı02 Aralık 2017
MHP’den ilginç iddia!01 Aralık 2017
Uyuşturucuyla Mücadele Konferansı20 Kasım 2017
MHP ALARM ZİLİNİ DUYUYOR14 Kasım 2017
“Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele” 10 Kasım 2017
EŞ DURUMUNDA ŞARTLAR ÇOK AĞIR 09 Kasım 2017
AİLELERİN BEKLEDİĞİ ÖNERGE MHP'DEN GELDİ03 Kasım 2017
MHP'den doğum yardımının artırılması için kanun teklifi01 Kasım 2017
MHP KOZAN'DAN MEME KANSERİNE KARŞI FARKINDALIK ÇALIŞMASI28 Ekim 2017
'Erken fark edersen, çok şey fark eder' 26 Ekim 2017
"YÖK ve Sağlık Bakanlığı bir köprü kurmalı"26 Ekim 2017
'Zehirsiz Yaşam Hakkımız' 21 Ekim 2017
SAĞLIKÇILARIN YIPRANMA PAYI HAKKI20 Ekim 2017
MHP Engelliler İle El Ele13 Ekim 2017
"Şehir Hastaneleri gözden geçirilmeli"04 Ekim 2017
Son araştırma! İşte en çok öldüren hastalıklar24 Eylül 2017
“VATANDAŞIMIZIN ELİNE BATAN DİKEN BİZİM DE CANIMIZI YAKAR” 29 Temmuz 2017
Sıradan Muayenehaneler Kurumsal Hastane Gibi Sunuluyor16 Temmuz 2017
Engellilerle ilgili en çok mevzuat başvurusu oluyor01 Temmuz 2017
MHP Aydın Aslı'yı Yaşatmak İçin Seferber Oldu07 Haziran 2017
“Engelli kardeşlerimiz için yapılacak her şey onlara minnet değil, katkıdır”12 Mayıs 2017
“SOMA ADALET BEKLİYOR” 12 Mayıs 2017
MHP'li Karakaya, Başbakan Yıldırım'a Şehir Hastanelerini Sordu11 Mayıs 2017
"Vatandaşa ücretsiz sağlık hizmeti sosyal bir haktır"06 Nisan 2017
Sağlık Çalışanları Masa Tenisi’nde Buluştu05 Nisan 2017
"O zaman bu gençler niye okuyor? 17 Mart 2017
Yusuf Baş’tan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı14 Mart 2017
MHP Çukurova’dan sigarayı bırakma kampanyası07 Mart 2017
MHP'Lİ USTA ATANAMAYAN SAĞLIKÇILARI KABUL ETTİ16 Şubat 2017
ZORUNLU GENEL SAĞLIK SİGORTASI SİSTEMİ İPTAL NEDEN EDİLMELİ?24 Ocak 2017
SAĞLIK CAMİASI ÜVEY EVLAT GİBİ16 Aralık 2016
ENGELLERİ SEVGİYLE AŞMALIYIZ03 Aralık 2016
“Engellilere hayatı kolaylaştırmalıyız”03 Aralık 2016
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ HER BİR VATANDAŞIN DERDİNİ KENDİ DERDİ OLARAK GÖRÜR03 Aralık 2016
Facia kurbanlarını ziyaret ettiler01 Aralık 2016
Taşdoğan’dan , Sağlıkta gündemi sarsacak açıklamalar08 Kasım 2016
MHP'li Yurdakul'dan Sağlık Uyarısı30 Eylül 2016
MHP'li Şefkat Çetin kalp ameliyatı oldu24 Eylül 2016
HASTANELER ÇÖPÇATANLIK MÜESSESİ DEĞİLDİR14 Temmuz 2016
DEVLET BAHÇELİ BİR SABIR DERYASIDIR, ZAFERE GİDEN YOLDUR...17 Haziran 2016
MHP'Lİ KARAKAYA'DAN '1 OLAY' 7 SORU!09 Haziran 2016
SAĞLIKTA ŞİDDETE UĞRAYANLARIN ORANI YÜZDE 70’DİR28 Mayıs 2016
'KAMUDA 22 BİN ENGELLİ KADROSU BOŞ'16 Mayıs 2016
MHP'li Taşlıçay: 14 Mayıs Eczacılık Günü'nü kutladı14 Mayıs 2016
MHP Ankara’dan beyaz karanfilleri ziyaret.12 Mayıs 2016
Engelli insanlarımız yılın her günü hatırlanmalı12 Mayıs 2016
"Ne kadar para o kadar sağlık"06 Mayıs 2016
Müezzinoğlu'na sağlık personeli sorusu01 Nisan 2016
14 MART, SAĞLIK CAMİASI İÇİN BİR BAYRAM MI, EZİYET Mİ?13 Mart 2016
Terörün Gölgesinde 14 Mart Tıp Bayramı13 Mart 2016
SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL POLİTİKALARI ALARM VERİYOR18 Şubat 2016
MEHMET AYDIN TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ !02 Şubat 2016
NEDEN OTELDE KALIYOR?23 Ocak 2016
ZORUNLU GSS. SİSTEMİ VE GSS. BORÇLARI İÇİN ÇÖZÜM TALEPLERİ VAR.16 Ocak 2016
SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?17 Aralık 2015
MHP, ENGELLİLERLE İLGİLİ TEKLİFİNİ TBMM'YE SUNDU03 Aralık 2015
Tek engelimiz, önyargılarımız!02 Aralık 2015
ÖZCAN YENİÇERİ HASTANEYE KALDIRILDI !23 Kasım 2015
MHP Beyannamesinde Sağlık Politikaları...05 Ekim 2015
Sağlık Bakanlığı Harekete Geçmek İçin Toplu Ölümleri mi Beklemekte?06 Temmuz 2015
Bahçeli'den Demirel'le ilgili 4 D tanımı 18 Haziran 2015
Bahçeli'den taziye mesajı17 Haziran 2015
Süleyman Demirel Vefat Etti! 17 Haziran 2015
Sağlıkta Hizmet için “Devlet sözü” veriyoruz02 Haziran 2015
MHP'li Akçay: Engelli çalıştırma kontenjanı yüzde 40 boş25 Mart 2015
Huzurevi Ziyaretleri Yaşlıların Sorunlarını Çözmüyor21 Mart 2015
Ruhsar Demirel hekimlerin Tıp Bayramı'nı kutladı14 Mart 2015
Sağlık çalışanları hak aradı13 Mart 2015
13 Mart’ta hasta olmayın!05 Mart 2015
Güven Özdil’e, hastanede ziyaret.28 Şubat 2015
AK-LAMA PARTİSİ YİNE YOLSUZLUKLARI AK-LADI!10 Ocak 2015
TERMAL FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ ALLAH’A AMANET04 Ocak 2015
"SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKME NOKTASINA GELDİ"08 Aralık 2014
Ruhsar Demirel: Bugün Engellilerin Toplumla Bütünleşme Günü03 Aralık 2014
Engelli vatandaşlarımıza yeterli istihdam sağlanmıyor03 Aralık 2014
YILMAZ’IN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI03 Aralık 2014
Fatih Çetinkaya: Engelli olmak kişinin tercihi değildir03 Aralık 2014
Ruhsar Demirel'den Engelli Yakınları İçin Yasa Teklifi22 Kasım 2014
Tarsus'ta Yaşlılar Erinç Evi ve Ülker Aydın parkı açıldı!16 Kasım 2014
Vural, lösemili çocukları kabul etti07 Kasım 2014
TÜRKMENLERE ZULMÜ GÖRMEYENLERİN KOBANİ İÇİN İNSANİ DEĞERLERDEN BAHSETMESİ İKİYÜZLÜLÜKTÜR14 Ekim 2014
Baraj taştı piknikçiler sular altında: 6 kayıp25 Ağustos 2014
Bahattin Şeker, Madde Bağımlılığı sorununu Meclis'e taşıdı03 Temmuz 2014
Lütfü Türkkan esrar eroin satışını Meclis'e taşıdı03 Temmuz 2014
SGK ÇATISI AKIYOR23 Haziran 2014
MHP'Lİ HALAÇOĞLU, GDO TESPİT EDİLEN BEBEK MAMALARINI SORDU04 Haziran 2014
MHP'Lİ TÜRKKAN: SAĞLIKTAKİ SORUNLAR İÇİN GENEL BİR REFORM DÜŞÜNÜLÜYOR MU?29 Mayıs 2014
O raporu veren doktora soruşturma!-VİDEO20 Mayıs 2014
Taner Yıldız: 166 İşçi Hayatını Kaybetti14 Mayıs 2014
14 MAYIS ECZACILAR GÜNÜ14 Mayıs 2014
Ruhsar Demirel: Bu haftanın engellerimizi aşmak için vesile olmasını diliyorum13 Mayıs 2014
İkizlerin yardımına Hüseyin Sözlü koştu29 Nisan 2014
TÜRKİYEDE BİR İLKİ DİNAR BELEDİYESİ GERÇEKLEŞTRİDİ07 Nisan 2014
4 Milyon Prim Borçlusu Hastaneye Gidemiyor08 Mart 2014
BAHÇELI, MURAT SÖKMENOĞLU VE SÜLEYMAN SEBA'YI ZIYARET ETTI23 Ocak 2014
Sağlık Sistemi Batıyor!13 Aralık 2013
MHP'DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI03 Aralık 2013
Selçuk MHP’den Engelliler Günü Mesajı03 Aralık 2013
3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü03 Aralık 2013
Türkiye'de her yıl 3 bin çocuk kansere yakalanıyor27 Kasım 2013
LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR MECLİS'TE...08 Kasım 2013
HİZMETİN ÖZNESİ İNSAN06 Kasım 2013
Hastaneye Akın Eden Ülkücüler Orhan’a geçmiş olsun dediler09 Ekim 2013
23. Dönem Manisa Milletvekili Orhan, Hastaneye Kaldırıldı08 Ekim 2013
Semih Yalçın'dan Emeklileri Sevindirecek Önerge21 Eylül 2013
Sinan Oğan Türk Milletinin Halk Sağlığı Haftasını Kutladı04 Eylül 2013
MHP'den sağlık çalışanlarını sevindirecek teklif05 Haziran 2013
AKP'ye fuhuş operasyonu29 Mayıs 2013
Kozakçıoğlu evinde ölü bulundu23 Mayıs 2013
Ruhsar Demirel`in Engelliler Haftası Münasebetiyle Yayınladıkları Mesaj10 Mayıs 2013
ENGELLİLERİN EĞİTİM İŞGÜCÜ GİBİ SORUNLARI GİDERİLMELİ09 Mayıs 2013
Bursaspor kulübü başkanı Yazıcı hayatını kaybetti07 Mayıs 2013
Şehit Bakan Gün Sazak'ın eşi Nilgün Sazak vefat etti29 Nisan 2013
Ankara da Bir İlk - Organik Çiğ Süt Üretimi17 Nisan 2013
Ankara Çocuk Hastanesinde Döner Sermaye Ek Ödemelerini Protesto Ettik16 Nisan 2013
Dr. Sami Ulus Kadın Doğum,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları EAH Çalışanlarından Döner Sermaye Protestosu14 Nisan 2013
3 yıl vatansız yaşadı10 Nisan 2013
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDA T.C. İSTİFASI10 Nisan 2013
Türk Veteriner Hekimler Birliği Hangi Sanayicileri Kınadı.23 Mart 2013
Tam Gün Yasası’nda son durum15 Mart 2013
Hasulkuhaber'in Kurucusu İsa Günyeli Başın Sağolsun 03 Mart 2013
113 Ne İşe Yarıyor?26 Şubat 2013
Faydası saymakla bitmiyor!10 Şubat 2013
Sağlıkçıların gözü Anayasa Mahkemesi'nde07 Şubat 2013
Sağlık Yardımlaşma Kurumu Bir An Önce Kurulmalıdır.02 Şubat 2013
Turp yiyin turp gibi olun31 Ocak 2013
Sağlık Yardımlaşma Kurumu Bir An Önce Kurulmalıdır.29 Ocak 2013
Uyuşturucu Kullanımında Hızlı Yükseliş27 Ocak 2013
ASTIMLI HASTALARIN SIK SORDUĞU 10 SORU26 Ocak 2013
'Sigarayı bıraktırma aşısı' üretildi26 Ocak 2013
Sağlık Personelinin Alacağı Maaş ve İkramiye...24 Ocak 2013
Hastalar Memnun Eczacılar Karşı...24 Ocak 2013
Hastaneler Bir Yere Toplanamaz23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH