Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Güneydoğu'da neler oluyor?
29 Nisan 2016
Bu haber 969 kez okundu
Mehmet Teyar Karakoç: Güneydoğu'da neler olmuyor ki! Anlatmakla bitmez, anlatmaya vakitler, yazmaya mürekkepler yetmez. Kısacası Güneydoğu'da askerimiz var, polisimiz var, köy korucularımız var en önemlisi de devletimizi bayrağımızı ve milletimizi seven vatandaşlarımız var. Yalnız olmasını çok istediğimiz halde maalesef devletimiz yok. Çok şey istemiyoruz aslında. Sadece Güneydoğu'da devletimizin de olmasını istiyoruz, fakat bizi bundan mahrum bırakıyorlar.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Ropörtaj: Harun KILIÇ

 

Ülkemizin gündeminin saat başı değiştiği bir dönemden geçiyoruz. Bu sisli ortamda gözlerden bilerek ırak tutulan bazı geçeklerin varlığı da yadsınamaz bir gerçekliktir.

Bu bağlamda ülkemizin bir yöresi, hala yangın gibi.. Daha açık bir ifadeyle Güneydoğu'muzda PKK terör örgütü ve onun yandaşlarına karşı sürdürülen bir mücadele var. Bu çetin mücadelede güvenlik güçlerimizi ve devletine bağlı bazı vatan evlatlarımızı şehit veriyoruz. 

 

Güneydoğu'da olup bitenleri, yanına aldığı 5 yaşındaki kızı ile elinde Türk Bayrağı'yla Diyarbakır sokaklarında dolaşan bölgenin insanı Mehmet Teyar Karakoç'dan öğrenelim.

 

Ortadoğu Gazetemizin okuyucularının tanıması adına ve elbette ki sorunuzu cevapsız bırakmamak için kendimle alakalı kısa'da olsa şunları ifade edebilirim:

 

Asırlardır Türk beldesi olan Eğil ilçesinde; Türk babadan Kürmanç anadan 1973 yılında doğmuşum.. Kendi halinde yaşayan mütevazı bir ailenin 4 çocuğundan biriyim. Eğil İlçemizde 2002/2010 yılları arasında 8 yıl MHP ilçe Başkanlığı yaptım. Ardından  yaklaşık beş yıl MHP il başkanlığı yapma şerefine nail olduğum ve önemli bir ilimiz olan Diyarbakırlı bir ailenin evladıyım. Evliyim, 3 çocuk babasıyım. Vatanını ve milletini karşılıksız seven koruyan ve kollamaya çalışan bir neferim.

 

Vatan Bayrak ve Millet aşkıyla kavrulmuş serden geçti bir Türk Milliyetçisiyim...

 

- Yukarıdaki ifadeleriniz sonrası sizi tanıdık. Şimdi ise gelelim öğrenmek istediğimiz konulara yani Güneydoğu'ya! Neler oluyor Güneydoğu'da?

 

Mehmet Teyar Karakoç: Güneydoğu'da neler olmuyor ki! Anlatmakla bitmez, anlatmaya vakitler, yazmaya mürekkepler yetmez. Kısacası Güneydoğu'da askerimiz var, polisimiz var, köy korucularımız var en önemlisi de devletimizi bayrağımızı ve milletimizi seven vatandaşlarımız var. Yalnız olmasını çok istediğimiz halde maalesef devletimiz yok. Çok şey istemiyoruz aslında. Sadece Güneydoğu'da devletimizin de olmasını istiyoruz, fakat bizi bundan mahrum bırakıyorlar. Hâlbuki biz, bu kutlu milletin bir neferi olarak bin küsur yıldır aynı topraklarda birlikte yaşayan; anısı bir, acısı bir her türlü tehdit ve saldırıya birlikte karşı duran Malazgirt'te, Dumlupınar'da, Sakarya'da, Kore'de, Kafkaslar'da, Balkanlar'da ve Çanakkale'de yurdumuzun her köşesinde omuz omuza kardeşçe yedi düvele karşı kahramanca mücadele verdik.

 

Hz. Muhammed Mustafa'ya birlikte iman getirdik. Aynı kutlu yola baş koyduk. Örf, adet ve gelenekleri birbirine tıpa tıp benzeyen milyonlarca insanımız var. Aynı dili konuşan, aynı dine mensup, aynı kıbleye baş koyan ve zor hayat şartlarını birlikte göğüsleyen. Karşı karşıya kaldığımız bütün acımasız durumlarda tek yürek olduk. Selçuklu, Osmanlı derken son yüz yıldır da, ay yıldızlı al bayrak altında kardeşçe yaşayarak 10 milyona yakın evlilikler yaptık. Bu evliliklerden doğan milyonlarca çocukla birlikte, bin yıllık kardeşliği akrabalık ilişkileri ile birbirinden kopamaz ayrılamaz hale geldik.

 

Ancak bu vatan topraklarında göz nuruyla oluşturulmuş Türk/Kürt kardeşliğini bozmak, milletimizin arasına fitne ve fesat sokmak için aklınıza gelebilecek her türlü hain plan proje ve tuzaklar kurulmaktadır.

 

Bu bağlamda, AKP'yle geçen her günümüz telafisi büyük bedel olarak önümüze çıkmakta ve AKP'nin attığı bütün hatalı adımların faturası milletimize kesilmektedir.

 

Bölünmek ayrışmak ve parçalanmak istemeyen bin yıllık kardeşlikten vazgeçmeyecek olan bölge insanının görüş ve düşünceleri dikkate alınmayarak terör örgütleri ve siyasi uzantıları muhatap kabul edilerek, talepleri bir bir yerine getirilmeye çalışılmıştır.

 

Ülkemizin ve milletimizin bütün gerçeklerini bir kenara bırakarak MHP'nin bütün uyarılarına kulak tıkayan AKP, ısrarla yürüttüğü ve adına en son "çözüm süreci" dediği ihanet ve yıkım projesini uygulamaya koymuş, milletimizi bölünme ile karşı karşıya bırakmıştır. İktidarın ufku kapalı milli hassasiyetlerden uzak tutarsız politikaları dünyayı tek elden yönetmek isteyen egemen güçleri fazlasıyla cesaretlendirmiştir.

 

Bu güçler, üzerinde yaşadığımız Ortadoğu coğrafyasında yer altı ve yer üstü zenginlikleri bir yüz yıl daha kontrol altına almak için Ortadoğu'da terör örgütleri üzerinden acımasızca projeleri uygulamaya koymuşlardır. Bu kanlı projelerle komşu devletlerin haritasını ve yönetimlerini değiştirip büyük bir "Kürdistan" devletini kurma yolunda adım adım ilerleyerek sınırlarımıza dayanma cüretini göstermiş ve ülkemizi pervasızca hedef almışlardır.

 

Bir damla petrol bin damla kandan değerlidir anlayışını taşıyan bu dış mihraklar, AKP'den aldığı cesaretle ülkemizin güneydoğusunu milletimizden istemekte ve bölünmüş bir Türkiye planı yapmaktadır.

 

AKP bu planlar doğrultusunda adımlar atarak, yukarıda bahsettiğimiz "çözüm süreci" adı altındaki projeyle; ülkemizi bölmek isteyen emperyalist güçlerin taşeronu eli kanlı PKK terör örgütüne Güneydoğu'yu adeta terk etmiştir.

 

AKP,"çözüm olacak, dağlarımızda çiçekler açacak, halk mutlu olacak, piknikler yapılacak, artık şehitler gelmeyecek, analar ağlamayacak, 40 yıllık terör sorunu bitecek, eşkıyalar sınır dışına çıkacak, silahlar bırakılacak. Edebiyatını ahlaksızca yaparak milletimizi kandırmış ve aldatmıştır.

 

Sözde "çözüm" dedikleri süreçte devletin ayağına prangalar vurulmuş yasal ve anayasal suç işlenerek, sınırlarımızın dışında bulunan ülkemizin ve milletimizin varlığına kast eden bütün teröristler ve eli kanlı canilerin, il ve ilçe merkezlerimize yerleşmelerine ses çıkarılmamış, göz yumulmuş, hatta bu canilere çeşitli imkânlar sunulmuştur.

 

Eli kanlı bölücü terör örgütü mensupları şehir merkezlerimizde AKP'nin ve HDP'li belediyelerin desteği ile il ve ilçe merkezlerine yıllarca yığınak yapmış "öz yönetim" ilan ederek sokaklarımıza barikatlar kurmuş hendekler kazmış tüneller açmış her tarafı patlayıcılarla tuzaklamıştır.

 

Uzunca bir dönem valilere kaymakamlara operasyon izni vermeyen iktidar partisi AKP, sahadaki bütün güvenlik güçlerini karargâhlara hapsetmiş, yol güzergâhlarındaki kontrol noktaları ve stratejik karakolları kapatmış, İmralı'da yatan cani başını mağaralarda bulunan Kandillileri ve Barzani'yi muhatap kabul etmiş, başkanlık sistemi karşılığında bütün hain emellerin arzusu olan bir "Kürdistan" vaadinde bulunmuştur. Güneydoğu'yu PKK terör örgütüne peşkeş çekme, bölgemizi eli kanlı canilere teslim etme amacı taşıyan gaflet ve ihanet projesi, AKP hükümetleri eliyle yürütülmüştür. Bin bir yalanla sürdürdükleri bu ihanet projesi, bugün geldiğimiz noktada milletimizi kanlı bir sürece doğru sürüklemiş durumdadır.

 

Şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarında yaklaşık 1400 yıldır susmayan Ezan-ı Muhammed susturulmuş, Egemenlik sembolümüz ay yıldızlı al bayrak, gönderden indirilmiş yerlere atılmıştır.

 

Güvenlik güçlerimiz şu anda büyük bir özveri ile canını ortaya koyarak şehirlerimizi ilçe merkezlerimizi temizlemeye çalışmakta yıllarca göz yumulan bölgelere tuzaklanan patlayıcıları imha etmeye çalışmakta ve canlarını vatana feda ederek teröristlerin elinden silahlarını almaya gayret göstermektedir.

 

AKP'nin dünden bugüne söylediği her şey yalan çıkmış,"analar ağlamayacak" projesi böylelikle iflas etmiştir.

 

Analarımız artık hep birlikte ağlamakta eli kınalı gelinler hamile kızlarımız dul kalmakta kundaktaki bebeler yetim kalmaktadır Analar evlatsız babalar yavrusuz kalmaktadır. Hayaller yarım kalmakta vatan topraklarımız ne yazık ki bir insanın siyasi hırsları yüzünden tekrar bedel ödenerek vatanlaştırılmakta bedeli ise kan olarak ödenmektedir.

 

Bu vesileyle minnettar olduğum saygı ile önlerinde eğildiğim bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, yakınlarına ve Büyük Türk Milletine sabırlar vermesi temennisinde bulunuyorum.

 

-  Sizin yukarıda da belirttiğiniz üzere siyasi kimliğiniz de var. Bu bağlamda partinizin konuya ne kadar önem verdiğini de biliyoruz. Konuyla ilgili olarak karşılıklı görüşmeler yapıp, bazı önerilerde bulunup, raporlar düzenlediniz mi?

 

Mehmet Teyar Karakoç: Evet benim uzunca bir süredir siyasi kimliğim var ve bu siyasi kimliği bana kazandıran MHP Lideri Muhterem Genel Başkanım Sayın Devlet Bahçeli beydir. Aslında siyasi kimliği olan birçok siyasetçi ve siyasi kimlik sahibi politikacılar liderlerin sunduğu imkânlarla siyasi kimlik kazanmaktadırlar. Siyasi vefasızlığın bolca çoğaldığı bu dönemde biz her zaman olduğu gibi Diyarbakır olarak doğrunun, birliğin, hakkın ve haklının yanında yer alacağız ve hayırlı hayırların yanında yer almanın devletimizin ve milletimizin bekası için gerekli olduğuna inanıyoruz.

 

Yukarıda da bahsettiğim üzere 2002 yılından 2010 yılına kadar MHP Eğil ilçe başkanlığı görevini 2010/2015 yılları arasında da MHP Diyarbakır İl Başkanlığı görevini yürüttüm. Recep Tayyip Erdoğan'ın ve "Serok Ahmet"in 5 bin korumayla Barzani ve İmralı canisinin izni ile ancak gidebildiği yerlerde partimi temsil ettim.

 

Daha açık ifadeyle, iktidar yetkililerinin "Sivas'ın ötesine gidemiyorlar" dedikleri dönemlerde biz oradaydık. Eşkıyaların silah ve patlayıcı depoladığı, ay Yıldızlı bayrağın gönderden indirildiği yerlere atıldığı, tabelalardan TC silindiği andımızın yasaklandığı "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sözünün tabelalardan söküldüğü, "isteseniz de istemeseniz de Güneydoğu 'Kürdistan'dır" denildiği önemli bir dönemde; MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'yi Türkmen Beyimizi Diyarbakır'da ağırlama onurunu yaşadım.

 

Sayın Genel Başkanımız Genel Başkan Yardımcılarımız, milletvekillerimiz, Gurup başkan vekillerimiz ve hatta MYK üyelerimizle sürekli bir şekilde irtibat halindeyiz. Konuları titizlikle değerlendirip, gözden geçirmekte; olumsuz gelişmeler konusunda çeşitli raporlar düzenleyip, tedbirler üretmekteyiz.

 

Biz Diyarbakır olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'ye yani Hareketimizin liderine minnettarız. Sayın Devlet Bahçeli Bey: "hiç bir insanımız bu ülkenin 'zencisi' değildir, bir tek insanımızdan vazgeçmeyiz. Kürt kardeşlerimizi B.O.P'a kurban etmeyiz." iradesiyle bölge insanını sahiplenmiş, önemle muhafaza etmeye çalışmıştır.

 

- Anladığımız kadarıyla çalışmalarınıza ara vermeksizin ve hız kesmeden devam ediyorsunuz. Peki, öyleyse kamu oyununda bir fikir sahibi olması açısından önerilerinizden çok önemli olduğunu düşündüğünüz birkaçını sıralayıp, ardından size göre çözüm yolları nedir. Bize anlatır mısınız? 

 

Mehmet Teyar Karakoç: Elbette ki, Güneydoğudaki problemlere ve sorunların çözümü konusunda önerilerimiz vardır.

 

AKP eğer terörle mücadelede samimi ise geciktirilmeye bırakılmadan ülkemizin baş belası terör sorununa mecliste bulunan terör örgütünün siyasi uzantılarından işe başlamalıdır. Terör örgütüne sırtına dayayan milletvekillerini yargı önüne çıkarma yolunu açmalıdır.

 

Güneydoğu illerini kapsayan ve terör örgütünün üstlenip yoğun eylemler yaptığı illerde olağanüstü hal ilan etmesi gerekmektedir. Yıllardır "çözüm süreci" denilen rezil süreçte merkezlerine hapsedilen güvenlik güçlerimiz mutlaka tam yetkilendirilmelidir.

 

İmkânları arttırılmalıdır. EMASYA Protokolünü kaldıran iktidar tekrar asker ve polisimizin birlikte operasyon yapma imkanı sağlamalı yada EMASYA benzeri bir uygulamayı devreye koymalıdır. Operasyonlara katılan asker polis ve köy korucularımız kendilerini güvende hissetmelidir. Soruşturma ve gözaltına alınma, meslekten uzaklaştırılma, sürgün gibi tehditlerle kafası meşgul olmamalıdır. Özlük hakları geliştirilmeli bir an evvel araç/gereç konusundaki eksiklikleri giderilmelidir. Şehirlerimizin giriş çıkışlarına geciktirilmeden güvenlik noktaları oluşturulmalıdır, "çözüm süreci" kapsamında terör örgütü PKK ya şirin gözükmek için kapatılan karakollar tekrar açılmalıdır. Karakollarımız güvenli hale getirilmelidir, şehirlerimizin giriş çıkışları ile ara ve alternatif hatta şose yollar dâhil mutlaka kontrol altına alınmalıdır.

 

Teröristlerin ellerini kollarını sallayarak ilçelerimize ve şehirlerimize giriş çıkışları önlenmeli, çok daha etkili olacak türde caydırıcı tedbirler geliştirilmelidir. Güneydoğuda kaybolan kamu düzeni ve istikrar tekrar sağlanmalı huzur ve güven ortamı mutlaka oluşturulmalıdır. 

 

Vatandaşlarımıza Devletin varlığı ve egemenliği konusunda güven verilmelidir yani insanımız evinde iş yerinde sokakta alışverişte seyahat halinde ve hayatın her alanında kendini güvende hissetmeli huzur içinde olmalıdır.

 

Esnaf dükkânını açmalı, çocuklar okullara gitmeli, eğitim seferberliği başlatılmalıdır. Kaybolan eğitim dönemlerinin telafisi yapılmalı çocuklarımız eğitimlerinden geri kalmamalıdır. "Çözüm sürecinde" yani son beş yılda yapılan şehirlerarası, ilçeler arası ve köyler arası bütün yolların haritası gözden geçirilmelidir. Yapılan ihaleler hangi firmalar tarafından yapıldığı ve hangi kurumlar tarafından bu yapılan yolların denetimi yapıldığı tespit edilmelidir. Asfalt yapılan yolların altına döşenen patlayıcılarla birlikte şehir merkezlerimize yerleştirilen parlayıcılar bombalar bir bir bulunup imha edilmelidir.

 

Sokaklarımızda elinde silahla devlete baş kaldırmış teröristlerin elinden silahları alınmalı ve etkisiz hale getirilmelidir. Vatandaşlarımız baskı ve zülüm altından kurtarılmalı bu zulmü yapanlar, yargı önüne çıkarılmalıdır. Hukuki düzenlemeler yapılarak, gerekli olan ağır ve caydırıcı cezalar verilmelidir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan maaşlı teröristler konusunda kararlı duruş gösterilmelidir. Devletin maaşıyla devletine silah doğrultan hainler korunup kollanmamalıdır.

 

Güneydoğu tamamen güvenli hale getirilmelidir. Bölgemiz güvenli hale getirildikten sonra bölgenin kalkınması masaya yatırılmalı. Devlet eliyle bölgemize yatırımlar gelmeli özel ve resmi kuruluşlar tarafında iş imkânları sağlanmalı, işsizlikten kırılan vatandaşa çare üretilmelidir. Uzun yıllar PKK terörü ile kahramanca mücadele eden geçici köy korucuları sistemi yeniden gözden geçirilmeli; köy korucularımızın sorunları, özlük hakları sigorta ve maaş gibi genel problemlerine çözüm aranmalıdır. Çeşitli sebeplerden boşalan kadrolar mutlaka takviye edilmelidir.

 

Güvenlik ve ekonomik tedbirlerin yanı sıra bir diğer önemli husus, yürürlükteki "Büyükşehir Yasasıdır" Bölgemizde, özerkliği veya federatif yapıyı tetikleyen bu yasa derhal yürürlükten kaldırılmalıdır. Çünkü görüldüğü üzere teröristlerin ve terör odaklarının bu yolla yani belediyeler eliyle; hem iaşe ve ikmalleri sağlanmış, hem de şehirlere hendekler kazılmıştır.

 

- Söyleşimizi sonlandırmadan son olarak ilave etmek istedikleriniz var mı?

 

Mehmet Teyar Karakoç: Ortadoğu Gazetemize çok teşekkür ediyorum böyle bir fırsat ve imkân tanıdığınız için gerçekten sizlere minnettarım sağ olun var, olun sizin aracılığınızla Türk milletine seslenmek ve feryadımızı milletimizin tamamına duyurmak istiyorum.

 

Diyarbakır Türk şehridir Türk damgalıdır Ziya Gökalp'in ve Mehmet Teyar Karakoç'un, memleketi, Ülkücü ve Türk Milliyetçilerinin vazgeçilmezidir. Bu vazgeçilmezliği tarih boyunca ortaya koyan Türk Milliyetçilerinin Bilge Lideri Türkmen Beyi Devlet Bahçeli'ye teşekkür ediyorum. Ardından bütün ülkücü/milliyetçi camiaya şu önemli ve can alıcı mesajı vermek istiyorum:

 

Yıllardır milletimizi hedef alan Büyük Ortadoğu Projesi nasıl ki, Türk Milletini bölme projesi amacı taşıyan emperyalist bir proje ise, Recep Tayyip Erdoğan'ın "çözüm süreci" denen ihanet projesinin akıbeti de, yeniden uygulanmaya devam edildiği takdirde yıkım ve bölünmedir.

 

Bilinmelidir ki yıllardır Türk Milletini bölme ve parçalama amacına ulaşamayan küresel güçler karşılarında tek engel gördükleri milliyetçi ülkücü camiayı hedef almaktadır. Türkiye'yi bölmenin yolu Milliyetçi Hareketi bölmekten geçmektedir. MHP bölünür ise Türkiye bölünür hesabı yapılmaktadır. Bu nedenle bu gün "çözüm sürecinin" hararetli savunucuları  PKK sevici medyanın büyük desteği ile "değişim", "paradigma" ve "iktidar" söylemleri maskesi altına saklanarak MHP Genel Başkanı hedefe konulmuştur.

 

Büyük Ortadoğu Projesine hizmet amacı taşıyan bölünme ve parçalanmamızı isteyen gizli emellerin değirmenine su taşıyan bu kirli ve çirkef oyuna ülkücü kardeşlerimiz düşmemeli "Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben" diyen Milliyetçi Hareket Partisi ve Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye her ülkücü sahip çıkmalıdır."Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH