Güçlü Kadın Güçlü Türkiye

02 Aralık 2017
299 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Kadın Kolları Koordinatörü Nevin Taşlıçay, "Gelişmekte olan ülkeler arasında yer alan Türkiye'de kadının iş gücüne katılım oranı çok düşük seviyelerde.

Taşlıçay, Adana'da bir otelde MHP Adana İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen Güçlü Kadın Güçlü TürkiyeToplantısı'nda yaptığı konuşmada, 5 Aralık'ın, batıda kadının olmadığı dönemde, Türkiye'de kadınlara önce seçme, sonra seçilme hakkının verildiği gün olduğunu hatırlattı.
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Kadınların siyasetin öznesi ve ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan Taşlıçay, toplumun yarısını teşkil eden kadınlar olmadan hiçbir sorunun üstesinden gelinemeyeceğini söyledi.

Taşlıçay, kadının sorunu çözülmeden ve onların sisteme dahil olmadan ülkenin sorunlarının çözülemeyeceğini ve ülkenin muasır medeniyetler seviyesine ulaşamayacağını kaydetti.

Konuşmasında kadın olmanın zorluklarına da değinen Taşlıçay, şöyle devam etti: 

"Gelişmekte olan ülkeler arasında yer alan Türkiye'de kadının iş gücüne katılım oranı çok düşük seviyelerde. Türk kadınının sorunları sadece ekonomik noktada değil. Eğitim, şiddet, istihdam, mobbing ve sağlık sorunları gibi birçok başlık sıralayabiliriz.
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, oturan insanlar, yiyecek ve iç mekan
İçinde bulunduğumuz sorunlara rağmen, bugünümüz ve geleceğimiz için inandıklarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Sabırla çalışıp kadını, Türk tarihindeki hak ettiği yere tekrar taşıyacağız.

Gerek siyasi gerekse milletimizin bize ihtiyaç duyduğu tüm kademelerde yer alacağız. Kadın eli değerse zarafet, estetik ve 
huzur hakim olur."
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve düğün
Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün de konuştuğu toplantıya, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve çok sayıda partili katıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber