Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Feti Yıldız: ‘Ruhsatlı silahımı alıp hemen sokağa fırladım’
14 Temmuz 2020
Bu haber 1828 kez okundu
MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ile 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden geçen 4 yılda Türkiye’nin verdiği hukuki mücadeleyi konuştuk. Hain darbe girişiminin derin izleri, siyasi ayak, FETÖ ile mücadelede gelinen noktada düşündüklerini sorduk.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
SİYASİ AYAK HÂLÂ ORTADA YOK

FETÖ’cüler ihanetlerinin ve döktükleri kanların hesabını vermekte, kararlar milletimizin vicdanını rahatlatmaktadır. Ancak siyasi ayağın halen daha tespit edilememesi ve ortaya çıkarılamaması vicdanları yaralamaktadır. Yurtta Sulh Konseyinin askeri kanadı bellidir. Ancak sivil, siyasi ve bürokrasi kanadı henüz deşifre edilememiştir. Darbe girişimi başarılı olsaydı ülkeyi yönetecek olanlar kimlerdi, bu sorunun cevabı bulunmalıdır.
 

‘Ruhsatlı silahımı alıp hemen sokağa fırladım’

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden geçen 4 yılda Türkiye’nin verdiği hukuki mücadeleyi konuştuğumuz Feti Yıldız’ın, sorularımıza verdiği yanıtlar şöyleydi:

MHP, SUÇ FİİLLERİNE SESSİZ KALMAMIŞTIR

CHP Genel Başkanı, FETÖ terör örgütünün siyasi ayağını, ByLock’çu milletvekili listesinin elinde olduğunu, kamuoyuyla paylaşacağını söyledi, ancak aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen bir türlü açıklamadı. MHP, konusu suç teşkil eden fiillere sessiz ve seyirci kalmamıştır. Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen suçu bildirmeme, suçluyu kayırma ve suç delillerini bildirmeme suçlarını işlediği tarafımızca değerlendirilmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.


15 Temmuz darbe girişimi çok derin izler bıraktı. O gece yaşananların ilk anlarında ne düşündünüz, tepkiniz ne oldu?

Ben İstanbul’da ikamet ediyorum. O akşamüstü eve gelmek için Şehitler Köprüsü’ne geldiğimde bir anormallik gördüm. Trafik, Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na doğru akıyordu. Ancak Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na doğru durma noktasındaydı. Köprüden geçip eve geldim, televizyonda köprüye doğru tankların sürüldüğünü gördüm. Kısa bir süre sonra evimizin üzerinden köprüye doğru savaş uçakları yüksek bir gürültüyle geçmeye başladı. Öyle patlamalar oluyordu ki evin bahçesine bomba atıldı zannettim. Bir kalkışıma olduğu belliydi, eşimi ve çocukları evin alt katına indirdim. Evde bulunan ruhsatlı silahlarımı belime takarak sokağa çıktım. Gerisini biliyorsunuz.

Darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. Darbe girişimine katıldığı tespit edilen birçok hain yargılandı ve ceza aldı. Hainlerin aldığı cezalar vatandaşın yüreğine biraz olsun su serpmiş midir?

‘SİYASİ AYAK ORTAYA ÇIKARILMALI’

Türkiye’de FETÖ terör örgütünün başının talimatı ve teşviki ile 1980’lerin sonundan itibaren emniyet, yargı, TSK ve bürokrasiye sızma faaliyetleri başlatan FETÖ’cüler, 2000’li yıllarda yargı ve emniyet üzerinden büyük bir etki alanı oluşturdu. 30 yılı aşkın bir sürede elde ettikleri güç sayesinde 2010’dan itibaren paralel bir devlet gibi hareket etmeye başlayan FETÖ, kendilerine karşı çıkan kesimlerle başta yargı ve emniyet olmak üzere hesaplaşmaya başladı.

Bu çete, devlet ve toplum hayatımızı sarmalamış, TSK, yargı, emniyet, kamu kurum ve kuruluşları, basın ve yayın organları, sosyal medya, üniversiteler ve eğitim kurumları, iş dünyası, siyaset kurumu ve siyasi partilere sızmıştır. Yargı alanı, FETÖ terör örgütünün en çok önem verdiği yapılanmalarından biri olmuştur. Örgüt mensubu hâkim ve savcılar, konumlarını bir silah gibi kullanarak yüz binlerce insanımıza telafisi mümkün olmayan mağduriyetler yaşatmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra 4 bin 500’ün üzerinde hâkim ve savcı meslekten ihraç edilmiştir.

Cumhuriyet Başsavcılıkları 100 binin üzerinde soruşturma yürütmüştür. Bugüne kadar açılan 289 darbe girişimi davasından 275’inde karar verildi, 14 dava ise halen devam etmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğünden 30 bin 615, Jandarma Genel Komutanlığından 5 bin 561 kişi olmak üzere emniyet ve jandarmada toplam 36 bin 176 kişi ihraç edilmiştir. Sona eren davalarda 4 bin 130 sanık hakkında mahkûmiyete hükmedilmiştir. Bunların 1.315’i ağırlaştırılmış müebbet, 1.217’si müebbet, geri kalan 1.598’i ise süreli hapis cezasıdır. FETÖ’cüler ihanetlerinin ve döktükleri kanların hesabını vermekte, kararlar milletimizin vicdanını rahatlatmaktadır.

Ancak siyasi ayağın halen daha tespit edilememesi ve ortaya çıkarılamaması vicdanları yaralamaktadır. Yurtta Sulh Konseyinin askeri kanadı bellidir. Ancak sivil, siyasi ve bürokrasi kanadı henüz deşifre edilememiştir. Darbe girişimi başarılı olsaydı ülkeyi yönetecek olanlar kimlerdi bu sorunun cevabı bulunmalıdır.

Sizce FETÖ ile mücadelede bugün hangi noktadayız? FETÖ’cülerin TSK’dan ve bazı kurumlardan hâlâ temizlenmediğini göz önüne alırsak bu konudaki mücadeleyi nasıl değerlendirirsiniz?

‘MÜCADELE VE DİSİPLİN ELDEN BIRAKILMAMALI’

FETÖ uzun yıllar boyunca sinsi ve sistematik şekilde devlet ve toplum hayatımıza nüfuz etmiştir.

FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasına milletimiz 251 şehit, 2 bin 194 gazi vermiştir. 4 yıldır FETÖ’yle, kalıntılarıyla ve kripto damarıyla hukuki, siyasi, güvenlik ve diplomatik vasıtalarla çok ciddi ve tarihi bir mücadele verilmektedir.

CHP Genel Başkanı, FETÖ terör örgütünün siyasi ayağını, ByLock’çu milletvekili listesinin elinde olduğunu kamuoyuyla paylaşacağını söyledi ancak aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen bir türlü açıklamadı. Bunun üzerine Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen suçu bildirmeme, suçluyu kayırma ve suç delillerini bildirmeme suçlarını işlediği tarafımızca değerlendirilmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Dosya tamamlanmış, suç konusu konuşma ve fiillerin görüntü ve ses kayıtları Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ilgili yerlerden temin edilmiştir. MHP, konusu suç teşkil eden fiillere sessiz ve seyirci kalmamıştır.

FETÖ/PDY terör örgütünün amacı; kamu kurumlarını, sivil toplumu, örgütleri kendine hizmet eden bağlı kuruluşlara dönüştürmektir. Bu doğrultuda 40 yıldır kılıktan kılığa girmiş, emperyalist güçlerle kucaktan kucağa yol almış bir örgütten bahsediyoruz. Bu örgütün tarihteki örnekleri tapınak şövalyeleri, opus dei, moon, haşhaşiler olarak karşımıza çıkar.

FETÖ terör örgütü, ülkemiz için tehlikeli olduğu kadar, uluslararası güvenliği de tehdit edecek, etkileyebilecek bir istihbarat yapılanmasıdır. Bu itibarla, dünyadaki tüm terör ve istihbarat örgütleriyle iş birliği yapmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk devletinin kudretidir. Eli kanlı örgütün kökünü kazıyacaktır.

TSK’daki FETÖ temizliğinde darbe girişiminden bu yana binlerce asker ordudan atılmış, tutuklanmıştır.

On binlerce subay-astsubay hakkında geriye dönük inceleme ve araştırma yapıldı, yapılıyor. Ordudaki bütün sınavlar, terfiler, ödüller ve kurslar da mercek altına alınmış durumdadır.

Bir dosyada inceleme yapan bilirkişi, 2006 ile 2015 yılına kadarki süreçte askeri okullara giriş sınavlarını incelemiş. 2010 ile 2015 yılları arasındaki 5 yılda yüzde yüz, 2006 ile 2010 yılları arasında yüzde 80 FETÖ’cülerin askeri okullara giriş yaptığını tespit etmiştir.

Her yıl askeri okullara 5 bin civarında öğrenci alınıyor. Buna göre; sadece son 10 yılda 45 bin kişi eder. Mücadele ve disiplin elden bırakılmamalıdır.

15 Temmuz darbe girişimi gecesi CHP’li bazı milletvekilleri Mecliste darbeye karşı durmuştu. Ancak daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bunun bir ‘tiyatro’ olduğunu öne sürdü. Aradan geçen 4 yılda CHP’nin bu tutumu değişmedi. Bu konuda neler söylersiniz?

‘CHP, MİLLİ OLAN HER ŞEYE YABANCILAŞTI’

CHP, Sorosçularla hareket ederek Gezi Parkı kalkışmaları gibi bölücü tiyatral oyunları ile bu ülkenin 15 Temmuz’da verdiği mücadeleyi karıştırmamalıdır. CHP lideri binlerce sayfalık iddianameleri belki okumaya fırsat bulamıyor olabilir, ama yanındakilerden özet istemesini tavsiye ederim.

Adil Öksüz’ün, yakalanan diğer dört sivil FETÖ’cünün ABD ve Ankara seyahat geçmişlerine, telefon ve para trafiğine bakabilir; ya da kalkışmanın koordinasyonunu sağlayan Tümgeneral İdris Aksoy’un 15 Temmuz gecesi ABD’deki bir hatla 9 kez görüştüğünü, kalkışma başarısız olunca da ABD ve İngiltere’deki bazı telefon hatlarıyla toplam 12 kez görüştüğünü görebilir. Belki o zaman Kılıçdaroğlu darbenin kontrol merkezinin neresi olduğunu belki anlayabilir.

CHP, ülkeyi kuran iradeden tamamen kopmuş, partiden milliyetçi insanları tasfiye etmiş ve izlenen milli politikalar tamamen değiştirilmiştir. CHP ne yazık ki milli olan her şeye yabancılaşmıştır.

Kılıçdaroğlu, FETÖ’den hüküm giymiş başdanışmanlarını unutmuşa benziyor. Terör örgütü elebaşı Gülen de hain darbe girişiminin tiyatro olduğunu söylemiştir. Milletimizin 15 Temmuz’da ortaya koyduğu şanlı direnişe, ‘kontrollü darbe, tiyatro diyenlerin o gece, havaalanından nasıl geçtiğini, partilisinin evinde televizyonun karşısında kahve yudumladığını bu millet biliyor.

Türkiye daha önce FETÖ elebaşının 7 kez iadesini istedi ancak bir sonuç alınamadı. Sizce ABD, FETÖ elebaşı ve diğer firari örgüt elemanlarını iade edecek mi?

‘ABD’NİN TERÖRE DESTEĞİ GELENEK HALİNE GELDİ’

Adalet Bakanlığı, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden 4 gün sonra 19 Temmuz’da, FETÖ elebaşının iadesini ABD’den talep etmiş, terör örgütü elebaşı hakkında 4 ayrı iade dosyası göndermiştir. İade dosyalarında acilen tutuklanması talep edilmiştir. Adalet Bakanlığı, ABD’li yetkililerle bugüne kadar da çeşitli görüşmeler gerçekleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı ve dönemin başbakanı iade ile ilgili defalarca çağrılar yapmıştır.

ABD’ye gönderilen yazıda, FETÖ terör örgütü elebaşının, darbe girişimiyle, “Nitelikli şekilde kasten öldürme, Cumhurbaşkanı’na suikast, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek, TBMM’yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek, Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek ve silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek” suçlarını işlediği belirtilmiş, silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar, diğer suçlardan ise müebbet hapis cezasıyla yargılanacağı belirtilmiştir.

Pensilvanya’daki kardinalin ipini elinde tutan ABD, 16 Temmuz günü yaptığı açıklamada, Türkiye’den soruşturmalar sonucu oluşmuş ‘meşru kanıt’ beklediklerini, kanıtları inceleyecek ve sonucunda uygun karar alacaklarını belirtmiştir. FETÖ terör örgütün başı, Türkiye’nin ABD’den ilk iade talebinden sonra aynı gün, “beni iade etmeyin” diye ABD’ye yalvarmıştır.

Daha sonra TBMM Dış İşleri Komisyonu üyeleri ABD’ye giderek iade talebinde bulunmuşlardı. Türkiye ilerleyen süreçte iadesi için 85 klasör belgeyi ABD’ye göndermiştir. Türkiye ile ABD arasında 1979 yılında imzalanmış, 44 maddeden ibaret olan ‘Suçluların Geri Verilmesi ve Ceza İşlerinde Karşılıklı Yardım Antlaşması’ Türkiye’nin iade talebi konusundaki en önemli dayanak noktasını oluşturuyor.

İade talebinin ‘Suçluların Geri Verilmesi ve Ceza İşlerinde Karşılıklı Yardım Antlaşmasında’ yer alan çerçeveye uygun olması halinde isnat edilen suçlarla ilgili kanıtların veya makul şüphenin olması ve AİHM kararlarına da yansıyan ‘makul şüphenin varlığı’ iade antlaşması için yeterlidir. Antlaşmanın 2. maddesi geri verme konusu olabilecek suçları tanımlar. Antlaşmanın 1. maddesi gereği “Kendi yasaları benzer koşullarda işlenmiş böyle bir suçun cezalandırılmasını öngörüyorsa veya suç, İsteyen Taraf’ın bir uyruğu tarafından işlenmiş olup da, anılan Taraf’ın kendi yasalarına göre bu kişiyi yargılama yetkisi varsa” suçlunun iadeyi isteyen tarafa iadesi bir yükümlülüktür.

ABD her ne kadar konunun bir yargı meselesi olduğunu ileri sürse de, mesele aynı zamanda bir dış politika meselesidir. ABD bu dış politika meselesinde tercihini müttefiki Türkiye’den yana değil, bir terör örgütü olan FETÖ’den yana kullanmıştır. ABD’nin terör örgütü tercihleri yeni değildir. Biz ABD’nin bu tercih meselesini daha önce de PKK/YPG/PYD seçimlerinde gördük. Tabi yeri gelmişken, FETÖ’nün PKK/YPG/PYD ile aynı hedef ve amaçları taşıdığını da ifade etmek gerekir. FETÖ neyse PKK/YPG/PYD de odur.

Sonuç olarak, Türkiye ile ABD arasında imzalanan iade antlaşmasında imza altına alınan ve iki ülkeyi bağlayan 2., 3., 9. ve 10. maddeler ve antlaşmanın tamamı göz önüne alındığında ABD’de gerek iç yargılama sonucu gerekse de darbe sürecinde belgeler, ifadeler , görüntüler ortadadır. FETÖ terör örgütü başının iadesi hukukun, adaletin, ahlakın gereğidir.

"KLAVYE KAHRAMANLIĞI SON BULACAK"

FETÖ’cüler algı operasyonlarına sosyal medyadan devam ediyor. Bugün Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi başta olmak üzere yüzlerce sahte hesaplardan karalama kampanyası ve örgüt propagandası yapılmaktadır. AK Parti sosyal medyayla ilgili bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Sizce yapılacak düzenlemeyle neler sağlanabilir?

Türkiye’nin yaşadığı en ufak olumsuzluğu bile fırsat bilen Fetullahçı Terör Örgütü, küresel bir salgın olarak karşımıza çıkan koronavirüsü dâhi fırsata çevirmeye çalıştı, hâlâ da çalışıyor.

Yakın bir süre öncesine kadar Türkiye’nin gündeminden düşmeyen infaz yasası hakkında bir sürü haberler üreterek, tutuklu FETÖ’cüleri serbest bıraktırmak için de çok çaba sarf ettiler ve bunun için de bazı eski milletvekillerini ve kalemini satmış gazetecileri kullandılar.

Bugün sosyal medyada yalnızca FETÖ terör örgütü değil, diğer terör örgütlerinin de tamamı, mensuplarına sosyal medya üzerinden açık veya kripto talimatlar vermektedir.

21. yüzyılda sosyal medyasız bir dünya düşünmek elbette mümkün değildir. Ancak bunun kullanımı esnasında da devletimizin güvenliğine, bireylerin temel hak ve hürriyetlerine halel getirecek paylaşımlara müsaade etmemek gerekir. Bunun bir kontrol mekanizması olmalıdır. Yoksa çığrından çıkmış bir paylaşım silsilesine şahit olmaktayız. Milli ve manevi değerlerimizin bu denli yıpratıldığı başka bir mecra bulunmamaktadır. Sahte hesaplardan paylaşılan sahte haberler bir anda kamuoyu oluşturup yayılmakta ve toplumda endişelere sebebiyet vermektedir. İlginç bir veri paylaşayım; Türkiye, sahte habere en çok maruz kalan ülkeler kategorisinde yüzde 49 ile ilk sırada yer almaktadır. İşte kamuoyunun malumu olduğu üzere, son günlerde basında yer alan, belli kişileri hedef alarak hakaret ve nefret içerikli bazı paylaşımlar var. Bunların önüne geçilmelidir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişilerin kimlik numaraları ile sosyal medya mecralarına giriş yapabilmesini sağlayan kanun teklifini sunduk. Kanun teklifimizde, ülkemizde günlük erişimi 500 binden fazla olan sosyal medya platformlarının Türkiye’de temsilcilik açmasını ve temsilci bulundurma zorunluluğunu düzenledik. Klavyenin arkasına geçip de her önüne gelene hakaret eden, tehditler savuran, değerlerimizi aşağılayan klavye kahramanlarının vatandaşlık numarası ile sosyal mecralara kaydolduktan sonra bu rezil hareketleri sergileyebileceklerini hiç zannetmiyorum.

Sosyal medya kullanımı ile ilgili yasal düzenlemelerin yurt dışında örnekleri çoğalmaktadır. Almanya 2018 yılında yürürlüğe koyduğu sosyal medya yasasında, facebook, Twitter, YouTube gibi platformlarda yer alan zararlı içeriklerin 24 saat içerisinde ortadan kaldırılmasını düzenlemiş, aksi takdirde 50 milyon euroya varan para cezalarına hükmedileceğini yaptırıma bağlamıştır.

Yine Fransa’da ırk, din, cinsiyet veya engellilik konularında nefret söylemi içeren paylaşımların 24 saat içerisinde, çocuk istismarı ve terör propagandası içeren paylaşımların ise yalnızca 1 saat içerisinde kaldırılması düzenlenmiştir. Aksi takdirde platformalara içerik başına 1 milyon 250 bin euro para cezası uygulanmaktadır.

Bu sebeplerle ülkemizde de bir an evvel sosyal medya yasasının çıkarılması ve yürürlüğe konulması çok önemlidir. Bu yasanın toplumsal bozulmanın ve ayrışmanın önüne geçeceğine inanıyorum.


KADİR YILDIZ / TÜRKGÜNFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
Çiftçiye destek şart10 Mayıs 2020
Tunç Soyer, tam bir hayal kırıklığı09 Mart 2020
Türkiye, cüretkâr düşmanın elini kolunu kırmalı02 Mart 2020
Türk’e Kefen Biçilmez!01 Mart 2020
Kayseri için çalışıyoruz24 Şubat 2020
Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız15 Şubat 2020
İnsanlık huzura muhtaç27 Ocak 2020
Atilla Yılmaz: Nerede kaldı o eski sanatçılar15 Aralık 2019
Yeşil sahalardan Meclis sıralarına: Saffet Sancaklı12 Aralık 2019
YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ VE FETÖ İLE MÜCADELE29 Kasım 2019
DÜNYA NEREYE GİDİYOR, ESAD’LA GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?28 Kasım 2019
BU PROJENİN HAZIRLAYICISI KİMLER? OYUN BÜYÜK27 Kasım 2019
CHP'ye Atatürk'ün ahı tuttu26 Kasım 2019
İlk dört maddeyi koruyan kudretli başkanlık07 Kasım 2019
'Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne ilk adım06 Kasım 2019
ESAD İLE GÖRÜŞÜLSÜN MÜ? (SURİYE DOSYASI)25 Ekim 2019
TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEĞİZ16 Ekim 2019
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH