FATİH SULTAN MEHMET HAN’DA BİZİMDİR ATATÜRK’TE

12 Kasım 2017
389 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Tarihin her döneminde bunlarla karşılaştık,bugünde karşılaşıyoruz. Bugün nasıl Metehan, Fatih Sultan Mehmet Han, Abdulhamit Han ve diğer devlet büyüklerimiz bizimse Atatürk’te bizimdir.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkan Hayati Bedir, “Tarihi şan ve şerefle dolu, maziden atiye cesaret timsali olan Türk milletinin, bağımsızlığı ve özgürlüğü adına, yaşamış olduğu tüm zorluklara rağmen yılmadan yıkılmadan mücadele eden ve bu mücadelesi ile adını Türk ve Dünya tarihine altın harflerle yazdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hayatını Türk milletine adamış büyük bir komutandır ve devlet adamıdır.

Hiç şüphesiz ki Atatürk’ün milletimize en büyük eser milli irade, milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleri üzerine kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir.

Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumlulukları ve gösterdiği hedefleri asla unutulmamalıdır ve unutulmayacaktır.

Bugün, birileri Türk Milletine olan kin ve nefretini Atatürk üzerine kurulu siyaset ile yıpratmaya ve çarpıtmaya çalışmaktadır.

Tarihin her döneminde bunlarla karşılaştık,bugünde karşılaşıyoruz. Bugün nasıl Metehan, Fatih Sultan Mehmet Han, Abdulhamit Han ve diğer devlet büyüklerimiz bizimse Atatürk’te bizimdir.

Türkler her çağda devlet adamı ve dünya liderleri yetiştirmiş nadir milletlerden biridir. Atatürk Türk’tür ve Türk’ün Samsun’dan Ankara’ya kadar süren kınından çıkmış kılıcıdır” şeklinde konuştu.

İYİ ANLAMAK GEREKİYOR
Atatürk’ün mücadelesini iyi anlamak gerekiyor diyerek konuşmasını sürdüren Bedir, “Dolayısıyla; Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi anlamaya, onun bağrından çıktığı Türk milletinin esenliği yolunda verdiği muhteşem destansı mücadeleyi daha iyi tahlil etmeye ve günümüzde yaşadığımız her türlü zorluklara milli bir reçete olarak uyarlamaya gayret gösterilmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber