Ana Sayfa > MHP HABER

Ey Başları Kumda Olan Gafiller
07 Şubat 2019
Bu haber 588 kez okundu
ÜLKÜDAŞLARIMIZIN KANINA GİREN, 12 EYLÜL CUNTASININ ANTİDEMOKRATİK UYGULAMALARINA BİR TEPKİ GÖSTERMEKTEN NİYE GERİ DURMAKTADIR?
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Değerli Basın Mensupları;

İzmir; yüzündeki hüzün silinsin diye uğruna istiklal savaşı verdiğimiz, kıymetlimizdir. İzmir; Türk milletinin hürriyet aşkının membaıdır.

Fakat İzmir; yalnızca bizim için değil, dünyayı güzelleştiren bir mücevher olması bakımından bütün insanlık için kıymetlidir. Büyük yazar Victor Hugo’nun tabiriyle "İzmir, bir prensestir çok güzel küçük şapkasıyla. / Mutlu ilkbaharlar durmaksızın onun çağrısına yanıt verir. Nasıl vazo içindeki çiçekler gülümserse, O da denizler arasından ışıldar”.

Büyük yazar Victor Hugo’nun Dünya Edebiyatı’na sunduğu bir başka ölümsüz eser de SEFİLLER’dir.

Biz maalesef bugünlerde denizlerde bir yakamoz misali ışıldayan güzel İzmir’i değil; onun başına musallat olan sefilleri konuşmak zorunda kalmaktayız. Üstelik bir farkla… Bahsetmek zorunda kaldığımız ve gündemimizi işgal eden sefiller; tarihe ölümsüz edebiyat eserleriyle değil, imza attıkları ucuz politik hamleleriyle kaydı düşülecek simalardır. Bu kez unutulmaz Türk şairi Arif Nihat Asya’nın diliyle tarif etmek gerekirse;

Oyuncak olsun diye verilmiş ellerine

Bir takım kölelerin, kundaklarla fitiller...

Ki hepsinin ağzında dişler yılan dişidir,

Yılan dilidir diller!

Açılsın gözleriniz ülkeye, ey başları

Kumda olan gafiller:

Bunlar, Viktor Hügo'nun “Sefiller”i değiller;

Bunlar bizim sefiller!”

Bizim sefillerin” bir kısmı davalarını siyasi kazanca tahvil etmeye çalışan politika bezirganlarından, bir kısmı ise ilmin haysiyetini magazin malzemesine çeviren televizyon borazanlarından oluşmaktadır.

Bunlardan birisi de maalesef ki İlber Ortaylı olmuştur. Tarihsel çalışmalarını popüler kültüre alet etmeden önce, Osmanlı devlet geleneğine dair ciddi çalışmalara imza atan İlber Hoca; belli ki şöhretin ışıklarını, ilim için göz nuru dökmeye tercih etmiştir. Artık alakalı alakasız pek çok konuda görüş beyan eden, ortalama bir televizyon malzemesine dönüşen Ortaylı; en sonunda Milliyetçi Hareket Partisi’ne dil uzatma cüretini de göstermiştir.

Tunç Soyer’in CHP, İP ve HDP’den teşekkül eden Zillet İttifakının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasına tepki gösteren ülkücüleri; “MHP takımı” olarak niteleyen Ortaylı, bize ne kadar güldüğünü anlatmıştır.

Kesin bir dille beyan etmek isteriz ki; biz kendisine de, Nurettin Soyer meselesine de maalesef gülemiyoruz. Çünkü Nurettin Soyer’den ne zaman bahis açılsa; onun sebep olduğu hukuk katliamlarını, nezaret ettiği işkenceli sorguları, haksız yere infaz edilen ülküdaşlarımızıhatırlıyoruz. O yüzden de Nurettin Soyer ve Tunç Soyer bahsine; Ortaylı’nın aksine ciddiyetle yaklaşmayı bu ülkenin adalet sistemi açısından büyük bir vazife olarak görüyoruz.

Tunç Soyer’in babası Nurettin Soyer’den dolayı suçlanmayacağını anlatan İlber Ortaylı; bu durumun tarihsel açıdan “anakronizm” olarak tanımlanacağını iddia etmiştir. Bunu beyan ederken de Nurettin Soyer’in aldığı kararlarda oğlu Tunç Soyer’e danışmamış olacağını belirterek; tarihsel bakışında nasıl bir açmaza sürüklendiğini kamuoyuna hissettirmiştir.

Değerli Basın Mensupları;

Herhangi bir olay veya şahsın değerlendirilmesinde; dönemin şartlarından alakasız yaklaşımlarlatarihsel çarpıtmalara gidilmesine denilen anakronizm; bu cümlede sadece İlber Ortaylı tarafından konuşmaya ciddi bir hava katılmak için eklenmiş gibi durmaktadır.

Halbuki; Nurettin Soyer’in o dönemde imza attığı hukuk cinayetleri, işkenceler, infazlar; sadece o dönemi kapsayan ve dönemin şartlarıyla izah edilebilir hadiseler değildir. Bu fiiller; insanlık suçu kapsamındadır ve Türk hukuk sisteminde bile zamanaşımı kapsamına alınmamıştır.

Babasının yaptıklarıyla gurur duyan, Zillet İttifakının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer; cani babasının, hazırladığı iftiranamede, ülkücüler hakkında sarf ettiği “halk düşmanı, faşist, katil” gibi suçlamalara katılmakta mıdır? Katılmamakta mıdır?

Babasının hukuki taşeronluğunu yaptığı, ülküdaşlarımızın kanına giren, 12 Eylül cuntasının antidemokratik uygulamalarına bir tepki göstermekten niye geri durmaktadır?

Yoksa babasının yaptıklarıyla gurur duyması mı buna engel olmaktadır? PKK’nın iç savaş enstrümanı olarak kullandığı, HDP’li Diyarbakır Sur Belediyesi’ne kayyum atandığında bile bunu bir darbe olarak tanımlayacak kadar demokrat görünen Tunç Soyer; babasının da içinde yer aldığı 12 Eylül Darbesine karşı niye susmaktadır?

Sayın İlber Ortaylı ve Nurettin Soyer ile oğlu Tunç Soyer’i aklama derdine düşen avareler şunu iyi anlamalılar:

Tunç Soyer babasının yaptıklarını onaylıyor ve hala babası ile gurur duyuyorsa, Tunç Soyer de 12 Eylül’ün suç ortaklarından, işkencelerin müsebbibi zihniyetin yaşayan fosillerinden başka bir şey değildir!

İlber Ortaylı da su taşıdığı bu 12 Eylül değirmeninin, kaç gencin hayatını elinden aldığını, kaç Türk gencini harcandığını, bu memleketin kaç senesinin öğüttüğünü düşünmeli; bundan sonra cümlelerini öyle sarf etmelidir.

Anlaşılan odur ki İlber Hoca bir süredir televizyon programlarında birlikte arz-ı endam ettikleriekürisi Profesör Celal Şengör’ün etkisinde kalmıştır. Celal Şengör’ün 12 Eylül ve Kenan Evren’in zulümlerini nasıl benimsediği, kamuoyunu yakın zamanda epeyce meşgul etmiştir. Hattainsanlara dışkı yedirilen uygulamaları; işkence olarak görmediğini, dışkı yemenin sağlığa aykırı olmadığını söyleyecek kadar mantık sınırlarının dışına çıkmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak tek isteğimiz; cuntacıların dışkılarını afiyetle ağzına sakın edenlerin, kirli dillerini partimizden uzak tutmalarıdır.

Değerli Basın Mensupları;

Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırarak prim elde etmeye çalışanlardan bir başkası da CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’tır. Tank-palet fabrikası üzerinden manipülasyona girişen ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye hücum eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; misliyle mukabele görmüştür.

Liderimiz bu hususta bütün ayrıntıları açıklamış ve ortada dolaşan yalanlara son vermiştir. Fakatyenilen pehlivan güreşe doymaz misali bu kez sahaya Faik Öztrak atlamış ve bir siyasetçiye yakışmayacak sokak ağzıyla beyanatlarda bulunmuştur.

Faik Öztrak’ın deyimiyle Liderimiz, Kemal Kılıçdaroğlu’na “saydırmıştır”.

Hâlbuki Türk milliyetçilerinin lideri ve MHP’nin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli; CHP’yi işgal eden “liberal-kürtçü” hizip önderi Kemal Kılıçdaroğlu’na sadece hak ettiği cevabı vermiştir.

Gazi Paşa’nın makamını, emanetini; HDP’li adaylara peşkeş çekenlere esas silleyi Türk milleti çekecek ve seçmen, CHP’nin işgalcilerine yıldızları saydıracaktır.

Beyefendiliğiyle tebarüz etmiş ve devlet adamı kimliğiyle herkesin takdirini kazanmış Sayın Devlet Bahçeli’ye “seviyesiz” diyerek alçakça bir ithamda bulunan Faik Öztrak; kendisi hakkında toplum hafızasına kazınacak sicile sadece bir çizik daha atılmasına sebep olmuştur.

Milli savunma sanayii meselesinde gerçekten hassasiyet taşıdıklarını ispat etmek isterlerse; yapacakları şey bellidir.

Mesele Türkiye’nin harp sanayii hamlesini korumaksa; PKK’ya kan kusturan Silahlı İnsansız Hava Araçları’nın sivil hedefleri vurduğunu iddia eden ve bölücü örgütün propagandasını dillendiren CHP’li milletvekillerinden hesap sormaya başlanmalıdır.

MHP düşmanı kadronun bir başka gediklisi de eski FETÖ borazanı, kapatılan Zaman Gazetesi’nin emektar kalemşoru Etyen Mahçupyan da Devlet Bahçeli’ye taarruz etmek için cesaretini toplamış ve saldırıya geçmiştir.

Mahçupyan; hükûmetin ekonomik yol haritasında IMF ile temas kurma zorunluluğundan söz etmiş, Hadsizce ve terbiyesizce bir üslupla liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin susturulması gerektiğini ifade etmiştir.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin daima hakkı haykıran sesini kısmak, değil FETÖ’nün eski borazanı Etyen ve saz arkadaşları; feriştahlarının haddi ve harcı değildir.

Ama bu yılan dilleri susturmaya; Milliyetçi Hareket Partisi’ni bağrından çıkaran büyük Türk milletinin gücü fazlasıyla yeter!

İşin bir başka acı boyutu da, bu şahsın bu lafları, sözde milli görüşün kanalı olarak sunulan TV 5 ekranlarında dillendirilmesidir.

Anlaşılan o ki; karşımızdaki şer ittifakının giriftliği, kafa karıştırıcı bir boyuta ulaşmıştır:

Maalesef Milli görüşe gönül verenlerin paralarıyla kurulan kanallar FETÖ’nün kılıç artıklarının hizmetine sunulmaktadır.

İyi Parti balonu tarafından kandırılan eski ülküdaşlarımızın hayalleri; Nurettin Soyer’in oğlunun önünde kurban edilmektedir.

Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti; İstanbul’un birçok büyük ilçesinde ve İzmir gibi büyükşehirlerde PKK sempatizanı adaylar göstermektedir.

Ancak unutulmasın ki; eline kalem alıp durmadan iftira yazanların, FETÖ’nün kucağında serpilen borazanların, Mehmetçiğe karşı teröristle omuz omuza duran fitneci ordubozanların; alayına birden Cumhur İttifakı sıradağlar gibi dimdik durmaktadır.

Bayrak şairimiz Arif Nihat Asya’nın “Yazık, bunlar, Hügo'nun “Sefiller”i değiller! / Bunlar, bizim sefiller!” dediği, bu “yılan dilli ve yılan dişli” kitle; yine geldikleri gibi gitmeye, millet iradesinin karşısında tekrardan yenilmeye mahkûmdur.

Bir tarafta bu milletin ruhu, diğer tarafta sefiller güruhu vardır. Milli görüşün milliliğini, ülkücülerin hayallerini, Gazi Mustafa Kemal’in emanetini HDP karşısında yere çalanlara karşı; millet elbette Cumhur İttifakı’nın yanında saf tutacaktır.

31 Mart Yerel Seçimlerinin hemen akabinde bu bahar memleketin bağrına yeni bir cemre düşürecek veTürkiye sevdasıyla yürekleri tutuşan kadrolarımız, hizmet için yeni baştan yollara düşecektir.

İşte o gün mavi suların gümüş yakamozu, bu vatanın mücevheri, Türk istiklal ve istikbalinin simgesi İzmir’imiz de, tüm Türkiye için de yeni bir sayfa açılmış olacaktır.

Değerli Basın Mensupları;

2 gün sonra, yani 9 Şubat günü Türk Siyasi Tarihine ismini altın harflerle yazdıran Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50. kuruluş yıl dönümünü liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin himayelerinde kutlayacağız. İfade etmekte ve hatırlatmakta fayda görüyorum:

Milliyetçi Hareket Partisi binlerce yıllık kadim Türk devlet geleneğinden aldığı feyz ile geleceğe ışık olmaya, insanlığa umut olmaya devam edecektir.

Bünyesinden barındırdığı ulvi kadrolarıyla,

İlkeli ve dürüst siyaset anlayışıyla,

Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” düsturuyla uyguladığı siyasi hamleleriyle,

Türk milletinin ve devletinin üzerine oynanan oyunları bozmaya devam edecektir.

Ülkesini ve milletini öne alan anlayışıyla, Türk siyasetine ve demokrasisine katkı sunmaya devam edecektir.

 

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, siz; basınımızın güzide temsilcileri de saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
Zillet cephesini büyük bir nefret ve hiddet dalgası sardı12 Ağustos 2020
Bahçeli: Türkiye’yi Akdeniz’den çıkarmaya hiçbir ülkenin gücü yetmeyecektir12 Ağustos 2020
MHP Kayseri Teşkilatı 16 ilçe kongresini 2 günde bitirecek10 Ağustos 2020
MHP, kongre sürecini İlkadım'dan başlattı09 Ağustos 2020
CHP'de sular durulmaz,04 Ağustos 2020
Bahçeli sosyal medya suskunluğunu bozdu31 Temmuz 2020
Bahçeli, Başbuğ Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti31 Temmuz 2020
MHP'nin bayramlaşma programı belli oldu30 Temmuz 2020
Anıtkabir-Ayasofya kutuplaşması yaratmak soysuzluktur30 Temmuz 2020
Başkan Avcı’dan “Yabancı sansür” çıkışı!30 Temmuz 2020
MHP Adana'da kongre heyecanı29 Temmuz 2020
Bugünkü CHP'nin Atatürk'le hiçbir bağlantısı kalmamıştır28 Temmuz 2020
Bahçeli: Atatürk’e, lanet okuyacak bir hayasız henüz anasından doğmamıştır28 Temmuz 2020
Kadın cinayetlerine sıfır tolerans göstermeliyiz22 Temmuz 2020
Bahçeli: Ayasofya'nın açılması egemenlik hakkımız21 Temmuz 2020
Başkan Avcı, kongre çalışmalarına hız verdi19 Temmuz 2020
Bahçeli’den Ayasofya Camisi’ne özel yüzük18 Temmuz 2020
Hüznümüzün izahı, üzüntümüzün ifadesi yoktur16 Temmuz 2020
Bahçeli: 15 Temmuz’da ihanet imanı yenememiştir14 Temmuz 2020
“TÜRK MİLLETİ HAKKINI VE HUKUKUNU UYANIK BİR ŞUURLA MUHAFAZA EDECEK”14 Temmuz 2020
'MHP; Türk siyasi hayatında barış iklimine gölge veren çınar olmuştur'13 Temmuz 2020
Ayasofya Camisi Türk milletinin emanetidir11 Temmuz 2020
Bahçeli'den Ayasofya yorumu: İrade milletin, karar hukukundur10 Temmuz 2020
Egemenliğimize ne el, ne de dil uzatılmasına izin veririz10 Temmuz 2020
Kadınlarımızı ve Devletimizi hedef aldılar10 Temmuz 2020
Bilge Liderimizle, milli siyasetimizle gurur duyuyoruz09 Temmuz 2020
Bahçeli’den Sakarya’daki patlamaya ilişkin açıklama09 Temmuz 2020
Bahçeli’den teşkilatlara genelge08 Temmuz 2020
Bahçeli, belediye başkanlarını topluyor06 Temmuz 2020
Bahçeli: Ayasofya ile ilgili ABD ve AB kaynaklı şantajlar yok hükmündedir04 Temmuz 2020
Devlet Bahçeli karar aldı, teşkilat hemen uyguladı01 Temmuz 2020
Bahçeli sosyal medya hesaplarını askıya aldı01 Temmuz 2020
Sahil şeridimizi fırsata dönüştürmek istiyoruz01 Temmuz 2020
MHP'nin 13. Olağan Kurultay sloganı belli oldu!30 Haziran 2020
Bünyamin Avcı: Lider Bahçeli'nin sözü sözümüz, yolu yolumuz30 Haziran 2020
Semih Yalçın: Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli partimizin tek adayı29 Haziran 2020
"Silivri'ye hizmette 1.yıl" toplantısı27 Haziran 2020
Adalet suçu aklamak, suçluyu temize çıkarmak değil23 Haziran 2020
Türkiye bu kepazeliği affetmeyecek22 Haziran 2020
MHP'de MYK toplantısı Lider Bahçeli başkanlığında toplandı19 Haziran 2020
Adana’da MHP’ye toplu katılım!18 Haziran 2020
“MHP, TÜRK DÜNYASININ DA MORAL GÜCÜDÜR!”18 Haziran 2020
Ayasofya üzerinde tasarruf hakkı Türk milletine aittir16 Haziran 2020
MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı tarihi açıklandı15 Haziran 2020
Yangına körükle gittikleri çok açıktır15 Haziran 2020
Ayasofya Camisi Müslüman gönüllerle buluşmalıdır14 Haziran 2020
Biz Liderimizin Yanındayız, Siz Nerdesiniz..?11 Haziran 2020
Bu yanlışın vahim sonuçları olabilecektir10 Haziran 2020
MHP’de Haziran ayı gündemi yoğun09 Haziran 2020
Ayasofya’dan çan sesi değil, Allah’ın izniyle ezan sesi yükselecektir08 Haziran 2020
MHP'li Sarıçam Belediyesi üreticilerden de dua alıyor!05 Haziran 2020
MHP'den CHP'ye maske tepkisi04 Haziran 2020
Devlet Bahçeli’den teşkilatlara 9 maddelik genelge02 Haziran 2020
Erken seçim söylemi kirli bir tertiptir01 Haziran 2020
Zulüm 1453’de başladı diyenler ve pusu kuranlar kötürüm olacaklardır29 Mayıs 2020
MHP'nin duruşu milli, misyonu küresel boyutludur!28 Mayıs 2020
Devlet Bahçeli ve MHP, birlik ve bütünlük demektir.28 Mayıs 2020
Ülkücü şehitler Türk milletinin iftihar ve irade cevherleridir26 Mayıs 2020
Milletin dertlerine “deva” olmak için çıktıkları yol, yol değildir26 Mayıs 2020
Bahçeli'den Siyasi Partiler Kanunu açıklaması: Tam destek vereceğiz24 Mayıs 2020
HER TÜRLÜ KUMPASI YIKACAĞIZ23 Mayıs 2020
İrade varsa istikbal vardır, iman varsa imkan olacaktır22 Mayıs 2020
Bahçeli muhalefetin yeni Ali Cengiz oyununu deşifre etti19 Mayıs 2020
Siyasi etik kanunu çıkarılsın19 Mayıs 2020
Bayram öncesi esnafa müjde verilsin18 Mayıs 2020
İlk adımla ilk kurşunun emaneti milli vicdanlarda hala diridir18 Mayıs 2020
"Hain Gülen’i meşrulaştırma arayışı zalimce bir oyundur"15 Mayıs 2020
Toprak vatan, dil varlıktır! İkisi de Türk milletinin onur vahasıdır14 Mayıs 2020
vekil seçmeni aradı, inandıramadı14 Mayıs 2020
KÖYE DÖNÜŞ TEŞVİK EDİLMELİDİR…14 Mayıs 2020
Bahçeli: Masa; masaldır, maval okumaktır11 Mayıs 2020
CHP küresel tefecilere, vatansız fesat yuvalarına kucak açıyor09 Mayıs 2020
Annelerimizin yetiştirdiği evlatlarla, Türklük cevheri işlenmeye devam edecek09 Mayıs 2020
Türkiye’nin çöküşünü isteyenler avuçlarını yalayacaklardır07 Mayıs 2020
Darbeci geleneğin siyaset ayağı olan CHP suçüstü yakalanmıştır05 Mayıs 2020
Davasına aidiyeti olmayanların 'Ben MHP’liyim' deme hakkı yoktur02 Mayıs 2020
Bahçeli: İhanete taşeronluk yapanlar silinip gidecek02 Mayıs 2020
MHP Lideri Bahçeli’yi katliama teşvik iftirası kimsenin haddi değildir30 Nisan 2020
Ülkücülük zamana ve zemine göre şekil değiştirmez29 Nisan 2020
Bahçeli: 'MHP Diyanet İşleri Başkanı’nın sözlerine aynen iştirak etmektedir'28 Nisan 2020
"MHP İl Teşkilatı kongreleri başlatmaya her zaman hazır"28 Nisan 2020
23 Nisan ve Ramazan mesajı24 Nisan 2020
Bahçeli, TBMM'deki 23 Nisan özel oturumuna katıldı23 Nisan 2020
Sadir Durmaz'dan MHP'li Belediyelere Ramazan Genelgesi 22 Nisan 2020
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Her çağrısı çürük, her teklifi beyhudedir22 Nisan 2020
Fırsatçı CHP yine çuvallamış, yine duvara toslamıştır20 Nisan 2020
Bahçeli'den koronavirüs Çin'de üretildi iddialarına cevap20 Nisan 2020
Bahçeli talimat verdi! Teşkilatlara uyarı 11 Nisan 2020
Bülbül: "Ya olduğunuz gibi görünün" 09 Nisan 2020
TERÖRİST AFFI GİRİŞİMLERİNE TEPKİ09 Nisan 2020
Öztürk: MHP kriz çözen partidir09 Nisan 2020
Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in fikri hür, vicdanı hür, irfanı hürdür08 Nisan 2020
Bu felaketten daha güçlü çıkacağız07 Nisan 2020
Bahçeli, AA’nın 100. yılını kutladı06 Nisan 2020
Başbuğ Alparslan Türkeş Kalbimizdesin05 Nisan 2020
Bahçeli, Başbuğ Türkeş’in kabrini ziyaret etti04 Nisan 2020
Merhum Başbuğ Türkeş'in vefat yıl dönümü ...04 Nisan 2020
Türkeş, her vatandaşımızın örnek alması gereken Türk büyüğü03 Nisan 2020
Merhum Türkeş Bey'in yaktığı meşale sönmeyecek03 Nisan 2020
Alparslan Türkeş'i ölümünün 23. yılında ...03 Nisan 2020
Alparslan Türkeş’in diktiği Fidanlar Kök Saldı03 Nisan 2020
Alınan tüm tedbirlere eksiksiz olarak uymalıyız02 Nisan 2020
Kayaalp'ten 'Biz Bize Yeteriz'01 Nisan 2020
Esnaf, SGK ve BAĞ-KUR primleri01 Nisan 2020
Saimbeyli’de kimse aç ve açıkta kalmayacak01 Nisan 2020
Vatanı korumak şerefli bir görevdir01 Nisan 2020
Sadir Durmaz'dan belediye başkanlarına mesaj01 Nisan 2020
Bahçeli: virüs dönemini atlatacağız30 Mart 2020
Türk milleti bu badireyi atlatacak, bu belayı def edecektir28 Mart 2020
MHP'den 'SaygılıOl' paylaşımı26 Mart 2020
ÜLKÜCÜ MHP’de olur.25 Mart 2020
Bahçeli: Koronavirüs ile mücadeleyi Allah'ın izniyle kazanacağız21 Mart 2020
Mümkün mertebe evde kalın19 Mart 2020
'Çanakkale Deniz Zaferi Türk Tarihinin Dönüm Noktasıdır'17 Mart 2020
Bahçeli'den koronavirüs açıklaması!17 Mart 2020
“İlham kaynağımız Atatürk olmalı!”16 Mart 2020
Liderimiz çocukların gözyaşlarını sildi...15 Mart 2020
Baki Ersoy: "Biz zalimlerin karşısında olacağız,"14 Mart 2020
“İstiklal Marşımız milli mutabakat metnidir”14 Mart 2020
“BU ESERLERİ AFYONKARAHİSAR’A KAZANDIRMALIYIZ”10 Mart 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı’na hakaret hepimize hakarettir.10 Mart 2020
Bahçeli : Durduğumuz yer Türkiye’dir06 Mart 2020
MHP MÜLTECİ ÇOCUKLARI İÇİN KREŞ YAPACAK04 Mart 2020
MHP Van Tuşba ilçe Başkanı Yahya Cancan'dan İdlib Açıklaması04 Mart 2020
''Şehitler Tepesi'' tepkisi: Sözleri vatana ihanettir03 Mart 2020
MHP sayesinde bölücü kalkışma hedefe erişememiştir02 Mart 2020
Bahçeli'den sınıra 'Göçmen Kreşi' kurulması talimatı02 Mart 2020
Üç hilâlin bir jeopolitiği vardır02 Mart 2020
“MHP VAR OLDUĞU SÜRECE BU DEVLET ÇÖKMEZ”01 Mart 2020
MHP'den teşkilatlara uyarı01 Mart 2020
“Aynı şuur ve ruhta buluşma günü!”29 Şubat 2020
Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir28 Şubat 2020
Türk Milleti İdlib ve Libya'da onur mücadelesi yapmakta27 Şubat 2020
Karataş, İspir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu kutlamalarına katıldı26 Şubat 2020
MHP'ye sosyal medyadan istikamet çizilemez25 Şubat 2020
'Şeref aylığı tutarı herkese eşit olmalı'24 Şubat 2020
MHP'ye 350 yeni üye24 Şubat 2020
Bahçeli’den Millet Kütüphanesi’ne kitap bağışı22 Şubat 2020
Taytak başkanları Ankara’da ağırladı21 Şubat 2020
"ESAD GİTMEDEN BARIŞ GELMEZ"18 Şubat 2020
MHP Adana’da 51 yıllık onur!12 Şubat 2020
TÜRKİYE ŞAM'A GİRMELİ, ZALİMLERİ YERLE YEKSAN ETMELİDİR11 Şubat 2020
Milliyetçi Hareket vatan sevgisinin kefili08 Şubat 2020
Şan ve şerefle dolu 51 yıl...08 Şubat 2020
MHP siyasette 51 yılı geride bıraktı08 Şubat 2020
Bahçeli'den, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya istifa çağrısı!08 Şubat 2020
Bahçeli'den AB'ye sert tepki! Kepazelik ve soysuzluktur06 Şubat 2020
MHP’den CHP hakkında suç duyurusu06 Şubat 2020
Sarıçam’dan rekor kıracak proje!05 Şubat 2020
Bir ölür bin diriliriz, çünkü biz Türk milletiyiz!03 Şubat 2020
Kadın vatandır, kadın annedir!02 Şubat 2020
CHP, gizli gizli millete tuzak kurma hesabındadır02 Şubat 2020
"ADANA ÇOK ŞANSLI"01 Şubat 2020
'Bu namertlik skandal ötesidir'30 Ocak 2020
ABD ve İsrail ateşle oynamaktadır!30 Ocak 2020
Bahçeli'den deprem mesajı28 Ocak 2020
Başkan Karataş, TÜRKAV ve KAMU-SEN il temsilcileri ile görüştü.27 Ocak 2020
MHP'den "İnsanlığın Huzuru Projesi"nin hazırlık toplantısı 20 Ocak 2020
MHP Kadroları Manisa'da Vefa Yemeğinde Buluştu19 Ocak 2020
MHP'li Taşdoğan Nadir Hastalıkları meclise taşıdı19 Ocak 2020
Türkiye makûs talihini alt edecektir19 Ocak 2020
Siyasetimiz istikrarlıdır, aynen korunacaktır18 Ocak 2020
Karapıçak: "Yıl sonu itibarıyla üye sayımızı yüzde 20 artırdık"17 Ocak 2020
Bahçeli: Ona kimse İBB Başkanı demeyecek17 Ocak 2020
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız17 Ocak 2020
LİDERE BAĞLILIK, SAYGI, VEFA VE SADAKAT’TİR16 Ocak 2020
Ezo Gelin15 Ocak 2020
İsmail Poyraz'dan İp'in ilçe başkanına sert tepki 15 Ocak 2020
MHP üzerinde hesap yapılamaz14 Ocak 2020
Başkan Çakır,Bu Memleketin Evlatları Kardeştir...13 Ocak 2020
Bahçeli uyardı! Hedeflerinde Türkiye var12 Ocak 2020
TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE09 Ocak 2020
Milli bekaya sahip çıkıyoruz08 Ocak 2020
Başbakanını biz veriyorduk, asker göndermek ne ki?07 Ocak 2020
"Türk Polisimiz ve Türk Askerimizle gurur duyuyoruz"05 Ocak 2020
Ünlü,"Hedef Kızılelma,hedef Turan ülküsüdür04 Ocak 2020
MHP KARKAMIŞ YÖNETİMİ YENİLENDİ03 Ocak 2020
“Lider Devlet Bahçeli’nin tahayyülleri dahi bizim için birer talimattır"01 Ocak 2020
Bahçeli'den CHP'ye 'Kanal İstanbul' tepkisi31 Aralık 2019
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'NİN YENİ YIL MESAJI31 Aralık 2019
Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlık ve egemenlik hakları sonuna kadar muhafaza edilmelidir28 Aralık 2019
MHP'den Yeni Kanal İstanbul Açıklaması: 'Şartlar Değişti'27 Aralık 2019
'BİRLİKTELİĞİ AHENGE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ'25 Aralık 2019
Bahçeli: Bizim tarafımız Türkiye’dir25 Aralık 2019
Semih Yalçın duyurdu! MHP'de çok önemli toplantı25 Aralık 2019
KALYONCU;SU KANUNU BİR AN ÖNCE GÜNDEME ALINMALI24 Aralık 2019
Mesele rant değil, milli anttır, böyle de olmalıdır24 Aralık 2019
MHP, Vali Tutulmaz’a seslendi23 Aralık 2019
Türkiye lider ülke ve küresel bir güç olacak20 Aralık 2019
“Kastamonu İçin Bir Olduk” 19 Aralık 2019
Büyük Türk milleti, Devlet Bahçeli’nin etrafında kenetlenmeye devam edecektir18 Aralık 2019
Ülkemiz kuşatılmak istenmektedir.17 Aralık 2019
Taşdoğan'dan doktorların yurt dışı seyahat sıkıntıları için kanun teklifi17 Aralık 2019
Kadının Siyasetteki Yeri Ve Önemi15 Aralık 2019
Taşdoğan Sağlık Bakanlığı 2020 Bütçe Görüşmelerinde Önerilerini Dile Getirdi15 Aralık 2019
2023 lider ülke Türkiye’sine ulaşılacaksa, millî ve yerli duruş sayesinde ulaşılacak14 Aralık 2019
MHP’den istişare toplantısı13 Aralık 2019
MHP'li Kara: Liderimize yaraşır ve yakışır hizmetler yapmaya çalışıyoruz12 Aralık 2019
MHP'li kadınlardan kadına dair sunum12 Aralık 2019
"Bizi biz yapan tarihimiz ve kahraman ecdadımızdır"12 Aralık 2019
Kumpaslardan Medet Ummayı MHP Olarak Reddediyoruz12 Aralık 2019
Taşdoğan'dan Doktorlar İçin Kanun Teklifi06 Aralık 2019
MHP’li Sazak’tan soru önergesi06 Aralık 2019
MHP'den 'İnsanlığın Huzur Projesi'06 Aralık 2019
MHP'li Pehlivan'dan '5 Aralık Dünya Mühendisler Günü' mesajı05 Aralık 2019
MHP'den Doğu Türkistan açıklaması05 Aralık 2019
Bahçeli: Hiçbir sözümüzü unutmayacağız04 Aralık 2019
Ülkücü vakardan taviz veremeyiz03 Aralık 2019
Alevi Kardeşlerimize Yapılan Terbiyesizlik ..30 Kasım 2019
HDP, PKK’NIN MECLİSTEKİ SİYASİ AYAĞIDIR 29 Kasım 2019
Başbuğ Alparslan Türkeş 102. doğum gününde anılıyor25 Kasım 2019
Fendoğlu, Öğretmenler Günü'nü kutladı23 Kasım 2019
Diyarbakır annelerinden MHP İl Başkanlığına ziyaret23 Kasım 2019
Bahçeli'den Öğretmenler Günü mesajı23 Kasım 2019
Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu zırvada rekor kırdı22 Kasım 2019
MHP Lideri Bahçeli'den EYT açıklaması19 Kasım 2019
MHP İzmir İl Başkanı ŞAHİN; Türkiye Ortak Milli Değerlerin Ülkesidir19 Kasım 2019
"Bu tempomuza ayak uyduramayanlar olursa..."17 Kasım 2019
MHP'li Sazak, engelli çocukları bakana sordu14 Kasım 2019
Liderimiz ; hiçbir tezvirata fırsat ve geçit vermeyecektir.13 Kasım 2019
Bahçeli'den ABD'ye sert tepki: Tutarsız, dengesiz13 Kasım 2019
'Devlet Bahçeli Türk Milletinin medarı iftiharıdır'12 Kasım 2019
Bahçeli'nin Atatürk sevgisinden şüphe eden alçaklara...11 Kasım 2019
Kuruluş ruhu hamdolsun ayaktadır09 Kasım 2019
Bunlar iblisin cani ajanlarıdır08 Kasım 2019
Kararı ne olursa olsun Erdoğan'ın yanındayız06 Kasım 2019
Amerikan rüyasının cenazesi kalkacaktır06 Kasım 2019
KHK faciadır demek büyük bir haksızlık ve hadsizliktir05 Kasım 2019
ABD hem sabıkalı hem de suçlu30 Ekim 2019
Bahçeli'den Cumhuriyet Bayramı mesajı28 Ekim 2019
Avcı: Yaşamak Hakkımız Yaşatmak Borcumuz!28 Ekim 2019
Cumhuriyet bayramı mesajı28 Ekim 2019
Bahçeli, "ABD'nin mektubu nezaket dışı bir olaydır. 26 Ekim 2019
'Güçlü Kadın Güçlü Türkiye'20 Ekim 2019
Muhtarlar Günü Mesajı 19 Ekim 2019
Barış Pınarı Harekatı18 Ekim 2019
MHP'den "Toplum, Kadın ve Şiddet" sempozyumu18 Ekim 2019
Türk milleti onuruna düşkün müstesna bir millettir.18 Ekim 2019
MÜSİAD Yönetiminden MHP'ye ziyaret17 Ekim 2019
MHP Adana’da Bahçeli sevinci!16 Ekim 2019
Devlet Bahçeli, istikrar demektir14 Ekim 2019
Barış Pınarı Harekatı'na destek10 Ekim 2019
Avcı: Karar Adana'mıza hayırlı olsun!10 Ekim 2019
Devlet Bahçeli : " Gazamız mübarek, zaferimiz muhkem ve mutlak olsun. "09 Ekim 2019
Aydın MHP; "Devlet; devletin başındadır"05 Ekim 2019
Kimse Dokunulamaz Değildir.04 Ekim 2019
Herkes aklını başına alsın! Türkiye sahipsiz değil04 Ekim 2019
MHP, komisyonda dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacak04 Ekim 2019
'MHP Lideri Bahçeli'nin durumu iyi, iddialar asılsız'03 Ekim 2019
“LİDERİMİZ, DAVAMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”02 Ekim 2019

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH