Erdoğan'ın mitingine talimatla öğrenci taşınacak

29 Mayıs 2015
859 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Erdoğan ve Davutoğlu'nun katılacağı ve AKP'nin gövde gösterisine dönüşecek olan İstanbul'da 30 Mayıs'ta düzenlenecek Fetih Şöleni görünümlü mitinge kalabalık oluşturmak adına sadece Bağcılar ilçesinden 8050 öğrencinin müdür ve öğretmenler nezaretinde Milli Eğitim Müdürlüğü emriyle taşınacağı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılacağı 30 Mayıs'taki Fetih Şöleni'ne İstanbullu öğrencilerin de çağrılması için İl Milli Eğitim Müdürlükleri kanalıyla yapılan çağrı skandalında sadece Bağcılar ilçesinden 8 bin öğrencinin katılımının istendiği ortaya çıktı.  

 

İl Milli Eğitim Müdürlükleri kanalıyla yapılan çağrıda, bazı ilçe milli eğitim müdürleri katılımın yüksek olması için belli sayıda öğrenci istedi, hatta servis bile tahsis edileceği ortaya çıkmıştı.  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri'ne gönderdiği yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı İstanbul'un fethinin 562'nci yılı nedeniyle düzenlenen 'Fetih Şöleni' programına lise ve dengi okullardan öğrenci katılımı için okullarda duyuru yapılması istendi.

 

İstanbul Valiliği Protokol Şube Müdürlüğü emriyle gönderilen yazıda, Yenikapı miting alanında saat 17.30'da yapılacak törene öğrencilerin taşınması için araç tahsis edileceği de bildirildi. Bazı ilçelerde ise 'Fetih Şöleni'ne katılan öğrencilerin pazartesi günü izinli sayılacağı iddia edildi. Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız imzalı resmi yazıda şu ifadeler kullanılmıştı:

 

 "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne "İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen İstanbul'un Fethi'nin 562. Kutlama Programı kapsamında 30 Mayıs 2015 tarihinde Yenikapı Miting alanında saat 17.30'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı İstanbul'un Fethi'nin 562. Yılı "FETİH ŞÖLENİ" programı düzenlenecektir. İlçemiz tarafından gerekli katılımın sağlanması için duyuru yapılması, lise ve dengi okullardan öğrenci katılımı y apacak okulların en geç 28/05/2015 Perşembe günü saat 10.00'a ekli tablonun doldurularak araç temini için fetih562@gmail.com adresine gönderilmesi hususunda gereğini  rica ederim. Dr. Muammer Yıldız / Milli Eğitim Müdürü" Bu yazıya istinaden İstanbul'un her ilçesinden belli sayıda öğrenci istendiği, örneğin Bağcılar ilçesinden en az 8 bin öğrencinin katılımının sağlanacağı ortaya çıktı. 

 

Rotahaber'in ulaştığı bir belgede Bağcılar ilçesine bağlı her okuldan hangi öğretmen nezaretinde kaç öğrencinin katılımının sağlanacağına dair bir liste oluşturulduğu görülüyor.  Listede bazı okullardan 800, bazılarından 500, bazılarından da 400 civarında öğrencinin mitinge katılımının sağlanacağı toplamda ise Bağcılar'dan katılacak öğrenci sayısının 8050 olduğu öğrenildi.  Konuyla ilgili olarak Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, Valilik emri ve Milli Eğitim Müdürlüğü yazısına istinaden gönderilen emirde ise okul müdürlüklerine iletilmek üzere şu ifadeler yer aldı: 

"İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilgili yazısı gereği İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen  İstanbul'un Fethi'nin 562. Kutlama Programı kapsamında 30 Mayıs 2015 tarihinde Yenikapı Miting alanında saat 17.30'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı İstanbul'un Fethi'nin 562. Yılı "FETİH ŞÖLENİ" programı ile ilgili yazı ve eki ilişikte gönderilmiştir.  Ekli listede belirtilen sayı kadar öğrencilerin katılımının sağlanması ve kutlama alanına okul müdürünün denetim ve gözetiminde müdür yardımcısı ve yeteri kadar öğretmen görevlendirilmesi hususunda gereğini rica ederim. Nurettin Akdoğan / Şube müdürü" 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber