Ana Sayfa > EKONOMİ

Erdoğan konuşuyor, faturasını millet ödüyor
05 Şubat 2015
Bu haber 971 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faiz ısrarının özel sektöre faturasının ağır olduğunu iddia ederek, "Faizle oynanırken, bu durum 180 milyar dolar borcu olan özel sektörü riske atmaktadır" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

"MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, " Milletin ihtiyacının ne olduğunu anlayamayan AKP ve  Cumhurbaşkanı artık milletten kopmuş, siyasi hırsların, dünya nimetlerinin esiri olmuştur " dedi. " Erdoğan'ın faiz konusundaki ifadeleri ülkeye ve özel sektörümüze çok pahalıya patlamıştır " diyen Ayhan, " Basiretsiz AKP'li siyasetçiler siyasi menfaatlerini ülke ekonomisinin gerçeklerinin ve bekasının önüne koyabilmektedir. Faturasını da millette ödetmektedir " açıklaması yaptı. Ayhan, " Faizle oynanırken, bu durum 180 milyar dolar borcu olan özel sektörü de riske atmaktadır " dedi.

MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Cumhurbaşkanı'nın faiz konusundaki ifadeleri ülkeye ve özel sektörümüze çok pahalıya patlamıştır. Sayın Cumhurbaşkanı her faiz dediğinde dövizin ateşi yükselmektedir" açıklaması yaptı.

Ayhan, "Sözde faiz lobisine savaş açan ve yandaş inşaat firmalarına ve havuz sermayesine seçim kıyağı yapmaya niyetlenenler Cumhurbaşkanı'nın da Merkez Bankası'na yönelik neredeyse  tehdite varan sıkıştırmasına rağmen faiz bir türlü indirilememektedir. Son bir haftada yaşananlar ekonominin ne kadar kırılgan olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.Sayın Cumhurbaşkanının ısrarının özel sektöre faturası ağır olmuştur. Deyim yerinde ise erken öten horozun başını piyasalar kesmiştir. Vesayet altında Başbakan bu konuda fazla görüş beyan etmemektedir.AKP Hükümetinin ve Sayın Cumhurbaşkanınınıskaladığı ülkenin sağlıksız ekonomisi ve kırılgan yapısıdır.

 

Bunun günahı ekonomiyi 13 yıla yakın bir süredir yanlış politikalarla yöneten  AKP'dir . Şimdi Merkez Bankasını günah keçisi ilan ederek işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar" 'dedi.

 

 "BABACAN'IN HİÇ SESİ ÇIKMIYOR

cbpat3sl383 "Bildiğiniz gibi, Ocak enflasyonu beklenenden yüksek çıktı. Aylık yüzde 0.74 artış yerine yüzde 1.10 artış gerçekleşti.  Bu durumda yıllık enflasyon yüzde 8.17'den yüzde 7.24'e 0.93 puan geriledi" diyen Ayhan, "Dolayısıyla daha önce Ocak enflasyonu 1 puandan fazla düşerse Para Politikası Kurulu'nu hemen 4 Şubat'ta olağanüstü toplantıya çağırır, faizi indirmeyi görüşürüz" açıklaması yapan   TCMB olağanüstü toplantının yapılmayacağını duyurdu. TCMB, döviz kurunun hızlı yükselmesi üzerine cuma günü yeni açıklama yaparak olağanüstü toplantıdan vazgeçebileceğini belirtti.

Bu da 1,92 olayına benzer hale geldi. Sayın Babacan'ın hiç sesi çıkmıyor " açıklaması yaptı.

 

" REEL SEKTÖRÜN 176 MİLYAR DOLAR DÖVİZ AÇIK POZİSYONU VAR 

Ayhan, şunları söyledi: "Piyasalar tabii ki tüm bu gelişmeleri önceden fiyatladı.  4 gün içinde sepet kur 2.5056 düzeyinden 2.6090'a ulaştı. Kur 4 günde yüzde 4.13 arttı.expndtw0 

Türkiye'de reel sektörün 176 milyar dolar döviz açık pozisyonu var. 

Son bir haftada dolar kuru 2,45'lere dayandı.  Döviz borcu olan şirketlerin sırtına son bir haftada 18 milyar TL ilave yük bindi. 

Yaşanan bir haftalık deneyim gösterdi ki, Türk ekonomisi döviz kurundaki artışa veya TL'nin değer kaybına karşı çok hassastır.

Şirketlerimiz döviz borçlusu, Özel sektör yatırımlarını döviz kredisiyle yapmış ve döviz borçlusu. ithalatın mili gelire oranı yüksek, bu nedenle de enflasyonun belirleyicisi faizden çok kurun düzeyidir.

Bu nedenle Merkez Bankası kur artışına karşı kayıtsız kalamamaktadır. 

 

" MERKEZ BANKASI'NA SAVAŞ AÇTI 

Ancak basiretsiz AKP'li siyasetçiler siyasi menfaatlerini ülke ekonomisinin gerçeklerinin ve bekasının önüne koyabilmektedir. Faturasını da millette ödetmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı adeta Türk özel sektörüne ve Merkez Bankası'na geçmişi ile birlikte savaş açmıştır. Faiz silahını çekerek ayar vermeye çalışıyor.

TL değer kaybederken bazı özel sektör kuruluşları rekabet gücü kazanmasına kazanıyor da, bilançosundaki yüksek döviz borcu, ithal girdi  ve yatırım malı kullanan büyük üretici kesim daha büyük kayıplar veriyor. 

 

Ekonomi bakanı tam tersini savunuyor olsa da  Türkiye'de enflasyonun, özel sektör yatırımlarının, üretici ve tüketici beklentilerinin, kısaca istikrarın ve huzurun döviz kuruna da önemli ölçüde bağlı olduğubir kez daha görülmüştür. 

Umarız zaman bizi haklı çıkarmaz.

Yoksa basiretsiz AKP yönetiminin hatalarının ceremesini  milletimiz çekecektir. 

 

 "ŞİMDİ DEMOKRASİYİAYAKLAR ALTINA ALIYOR" 

Sayın Cumhurbaşkanlığı oturduğu makama demokrasi sayesinde gelmiştir.

Fakat şimdi demokrasiyiayaklar altına alıyor.

Cumhurbaşkanı sıfatıyla meydanlara inerek  günlük politikaya giriyor  ilki Kırşehir'de olduğu gibi, milletimize 400 milletvekili talebini açıklıyor.

Erdoğan'a kadar görev yapmış 11 Cumhurbaşkanının elbette farklı düşünceleri olmuştur.

Ama hiçbiri bu kadar pervasız, bu kadar kontrolsüz, bu kadar devlet teamüllerini  hiçe sayan, üstlendiği yetkiyi kötüye kullanan bir seviyeye düşmemiştir.

Erdoğan'ın 30 Ocak 2015 Cuma Günü, Kırşehir'de, toplu açılış bahanesi altında, AKP'nin nam ve hesabına oy istemesi eşine benzerine az rastlanacak siyasi bir kırılma, hukuki bir travmadır.

Tıpkı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde devlet imkanlarını siyasi bekası için seferber ettiği gibi şimdi de  kendi kişisel kariyer hedefleri, tek adam olmak için taşıdığı makamın imkanlarını kullanmaktan çekinmemektedir.  

 

GÜVENLİK PAKETİ 

İç güvenlik yasa tasarısı tek adam rejiminin polisiye altyapısıdır. Özgürlükleri protesto haklarını sınırlayan AK Polis ve AK Jandarma Devletin Kolluk Kuvvetine partinin  kolluk kuvveti, baskı ve sindirme aracı olarak kullanma çabasıdır.  Böylelikle milletin yolsuzluğa, hırsızlığa, diktatörlük heveslerine tepki göstermesi engellenecektir.

Kurulmaya çalışılan parti devleti yapısı ile  terör bahane edilerek özgürlükler sınırlanmaktadır. Ne acıdır ki  teröristlerle masaya oturan, tek Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti AKP Hükümetidir. 

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Güvenlik Paketini savunurken şöyle diyor:

 "Molotof taşımayacaksa, kuralların belirlediği güzerg‰hta yürüyecekse, elinde sapan, demir bilye olmayacaksa, yüzünü suç işlemek üzere kapatıp elinde de kanun dışı birtakım enstrümanlar olmayacaksa niye korkuyorsun?" diyor. 

 

Hatırlarsanız  dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım "Beraber yürüdük biz bu yollarda " şarkısı meşhurken kürsülerden okunurken,  yasadışı dinlemeye imkan veren AKP düzenlemelerini "Yasadışı işiniz yoksa dinlenmekten korkmayın." diye savunuyordu.   

Anlaşılan AKP'nin zihniyetinde hiç bir bir değişiklik yok. Aynı saflık devam ediyor. Nasıl olsa milletin önüne çıkar kandırıldık diye ağlarız diyorlar. 

 

 "YANDAŞSAN İŞ YAPARSIN, DEĞİLSEN YA PARALELSİN YA DA FALAN LOBİ FİLAN LOBİNİN ADAMISIN" 

Cumhurbaşkanı "nın ekonomik baskı rejimi faiz tartışmaları ile kalmamış, siyasi kavgaları ve öç alma duygusuyla bankalara şirketlere el koymak dahil, yatırımcılar ve iş sahilleriiçin hukuk güvencesinin, iş yapma özgürlüğünün sıfırlandığı, bir üçüncü dünya ülkesi hüviyetine dönüşmüştür. 

Yandaşsan iş yaparsın, değilsen ya paralelsin ya da falan lobi filan lobinin adamısın. Maliyesi, Merkez Bankası, SPK'sı BDDK'sı  Tüm devlet kurumları üzerine gelir. 

Daha 1996 yılında güle oynaya kurdelesini merasim ile kestiği Bankalar bugün şer lobileri olarak görülmektedir. 

Bildiğiniz üzere BDDK, ortaklardan istenilen " niteliğe ilişkin belgeler "in Kurum'a ulaştırılmadığı gerekçesiyle bir bankanın %63 hissesine el koydu.

Üstelik sayın Cumhurbaşkanı daha birkaç ay evvel bahse konu bankanın battığını kamuoyuna hukuksuz bir biçimde duyurmuştur.

Şimdi BDDK Bankalar kanunun 18.Maddesi 5. Bendi uyarınca el koyma kararı alıyor.

Ekonomi Bakanı Zeybekçi: " spekülasyon sonlandırıldı daha güvenli bir ortama geçildi " diyor. 

Bize göre spekülasyonu çıkartan bizzat Cumhurbaşkanı'nın kendisi değil miydi?

Şu sorunun hala cevabı yoktur. Acaba bu banka battı mı? Yoksa Bankalar Kanununa18 maddesine aykırı bir durum mu var? Kurucu paya sahip olan ortaklarla bir mesele mi var?  Bunların açıklığa kavuşturulması lazımdır.

Aksi halde uluslararası yatırımcıya çok yanlış mesajlar gidecek ülkemizin yatırım ve büyümeye en çok ihtiyaç duyduğu dönemde bu  hatanın bedeli çok ağır ödeyebilecektir. 

 

" EMEKLİLERİMİZ AÇLIK SINIRINA MAHKÜMDUR 

13 yıla yaklaşan AKP iktidarının en ağır faturası,  emekliler, esnaf  ve çiftçilerimizin üzerine kesilmiştir.

Emeklilerimiz ısınamamaktadır. Emeklilerimiz açlık sınırına mahkžmdur. Seyahat edememekte, tatil yapamamaktadır.   65 yaş aylığı alan mağdurlarımız, dul ve yetimler unutulmuş, kenara itilmiştir.

2015 yılı Ocak ayı itibariyle; asgari ücretle yaşayan kardeşlerimiz 949 liraya mahkžmdur. Memur emeklimiz bin 188, SSK emeklimiz bin 71, Bağ-kur emeklimiz ise 831 lirayla ayakta kalmanın çarelerini aramaktadır.

Yine geçtiğimiz Ocak ayı itibariyle, Türk-İş'in yaptığı araştırmaya göre; dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması aylık bin 256,80 lira olarak belirlenmiştir.

Bu tutar aynı zamanda açlık sınırıdır. Yani bu sınırın altında kalanlar resmen açlığa terk edilmiştir.

Gıda harcamasının yanı sıra, giyim, kira, elektrik, su, yakıt, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu harcamaların toplamı da 4 bin 93,80 lira düzeyindedir.

Buna göre emeklilerimize ilaveten milyonlarca çalışanımız da yoksulluğun pençesindedir. 

 

2002'ye göre maaş ve ücretlerdeki reel erime, alım gücündeki azalma maruz kalınan sosyal ve ekonomik depremin açık ispatıdır.

Emeklilerimizin cebine giren her kuruş zamma, faize, vergiye gitmektedir.

2002 yılına göre emeklilerimizin maaşı nominal, yani sadece kağıt üstünde artmıştır.

Fakat gerçekte bunun hiçbir anlam ve sonucu olmamıştır.

2002 yılından 2014 yılına gelinceye kadar, ekmek yüzde 233, dana eti yüzde 300, beyaz peynir yüzde 464, mercimek yüzde 300, kuru doğan yüzde 316, pirinç yüzde 352 zamlanmıştır.

Emeklilerimiz yıldan yıla fakirleşmiş, sefalete demir atmışlardır.

2002 yılsonunda380 kgekmek alan bir memur emeklisi, 2014'in aynı dönemine geldiğimizde maaşıyla352 kg ekmeği zoraki alabilmiştir.

SSK ve Bağ-kur emeklilerimizin hali de bundan farklı değildir.

Bırakınız kıymayı, kuşbaşını ve diğer gıda ürünlerini; AKP ekmeği dilim dilim azaltmış, emeklimizin sofrasını yağma etmiştir.

Emeklilerimizin her lokması, karnını doyurduğu her nimeti 12-13 yıl içinde pahalanmıştır.

AKP, emekliyi borca yatırmış, krize sokmuş, elinde avucunda ne varsa gasp etmiştir.

Emekli ekmek bulamazken, Cumhurbaşkanı kendisine eski parayla bir katrilyon 370 trilyon liraya bin bir gece masallarını aratmayacak bir saray yaptırmıştır.

Emeklimizden alınan kutulara,  havuza kaçak saraylara giderken Emeklilerimize 24 liralık zam reva görülmüştür.

 

AKP'NİN AMACI VARSA-YOKSA  TEK ADAM REJİMİNİ İNŞA ETMEKTİR

AKP'nin meselesi millet değildir. AKP'nin kaygısı Türkiye değildir.

AKP'nin aklında; işçi, memur, esnaf, sanayici, emekli, çiftçi zaten yoktur.

Bize göre AKP'nin amacı varsa-yoksa  tek adam rejimini inşa etmektir.  

Milletin ihtiyacının ne olduğunu anlayamayan AKP ve sayın Cumhurbaşkanı artık milletten kopmuş, siyasi hırsların, dünya nimetlerinin esiri olmuştur. 

 

 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Taşdoğan, Adıyaman'ın sorununu meclise taşıdı.09 Şubat 2019
Taşdoğan'dan Bakan Pakdemirli'ye Soru Önergesi08 Şubat 2019
Afyon’da Hayvancılık Kontrol Noktası kurulsun17 Ocak 2019
Asgari Ücretlilere Ulaşım Desteği Talebi11 Ocak 2019
Vergi Ödemenin Kul Hakkı ve Milli Ödev 28 Aralık 2018
ÇİFTÇİSİNİN SIKINTISI MECLİS'TE27 Aralık 2018
Karayolu Taşımacılığı İçin Gerekli Belge Fiyatları Çok Yüksek 24 Aralık 2018
MHP’den asgari ücret açıklaması!21 Aralık 2018
“AYRIM SON BULMALI”19 Aralık 2018
“MHP’nin Sözü Senettir”11 Aralık 2018
Bütçe Millet Malıdır, Beytülmaldır .11 Aralık 2018
İP, EYT SORUNUNU TIKIYOR05 Aralık 2018
Mücadele sahtekarları03 Aralık 2018
MEZUN ÇOK, İSTİHDAM YOK!29 Kasım 2018
Taytak, Pancar Üreticisinin sorunlarını bakana sordu27 Kasım 2018
Yerli ve milli üretimimiz yok olmaktadır. 20 Kasım 2018
SURİYELİLERİN ODA VE BORSA YÖNETİCİLİĞİNİN ÖNÜNÜ KESEN YASA TEKLİFİ19 Kasım 2018
Kadro alamayan taşeron işçiler Gündeme Alınmalı 14 Kasım 2018
ŞEHİT, GAZİ VE YAKINLARINA . . . 12 Kasım 2018
MHP'li Durmaz: "Güvenli Bir Gelecek İnşası En Büyük Hedefimizdir"08 Kasım 2018
MHP'den Mevduat Önerisi08 Kasım 2018
MHP’Lİ AKÇAY ZEYTİN ÜRETİCİLERİNE DESTEK İSTEDİ07 Kasım 2018
Karataş'dan, Aydın'a Destek07 Kasım 2018
"Kayseri Milli Savunma Üretimi Konusunda Sembol Olmaya Aday Bir Şehrimizdir"02 Kasım 2018
MHP’den EYT açıklaması29 Ekim 2018
Fendoğlu'ndan Eyt Değerlendirmesi28 Ekim 2018
"ASKIDA EKMEK PROJESİ"26 Temmuz 2018
BATAKLIĞI BIRAKIP SİVRİSİNEKLERLE UĞRAŞMAK05 Temmuz 2018
Reformlar ittifak ruhu içerisinde devam edecek01 Temmuz 2018
"ÜRETEN BİR TÜRKİYE OLMALI" 21 Haziran 2018
"Bizim 24 Haziran'dan Sonra Önceliğimiz Ekonomi"10 Haziran 2018
"Enflasyon Merkez Bankasının yalnız başına çözeceği bir mesele değil"05 Haziran 2018
"Kadro Alamayan Taşeron İşçilerin Feryadı Duyulmalı"14 Mayıs 2018
GEÇİMLE İLGİLİ SIKINTILAR VAR 10 Mayıs 2018
“EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR MAĞDUR EDİLMEMELİ”06 Mayıs 2018
“İmar Ve Mülkiyet Sorunlarının Çözülebilmesi İçin” Kanun Teklifi 05 Nisan 2018
PROJELERİN BİR AN ÖNCE BİTİRİLMELERİ GEREKİYOR28 Mart 2018
"Çiftlik Bank" Araştırma Önergesi 27 Mart 2018
Kanun tasarısı KDV sistemindeki çarpıklığı düzeltmiyor23 Mart 2018
'TÜRKİYE'DE ŞEKER ÜRETİMİ MUTLAKA OLMALI'11 Mart 2018
Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde acele edilmemeli09 Mart 2018
MHP'Lİ KARAKAYA, SULAMA BİRLİKLERİNE TERCÜMAN OLDU07 Mart 2018
"2023’e Doğru Türkiye’nin Kalkınma Perspektifi”06 Mart 2018
Afyonkarahisar MHP'den İmza Kampanyasına Destek01 Mart 2018
KÖYLÜLER, ÜRETKEN, ÇALIŞKAN VE KAHRAMANDIR25 Şubat 2018
MHP Yozgat Şeker Fabrikası Satışını TBMM Gündemine Taşıdı.24 Şubat 2018
Türk Şekeri Tehdit Ediliyor22 Şubat 2018
Çorum ortalamanın çok altında kaldı22 Şubat 2018
KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜME KURBAN EDİLEREK VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR EDİLMEMELİDİR! 21 Şubat 2018
'VATANDAŞIN YAŞAYACAĞI KARGAŞANIN ÖNÜNE GEÇİN'20 Şubat 2018
Taksici Esnafımızın Helal Lokmasıyla Oynayan UBER Ülkemizde de Yasaklanacak mı?13 Şubat 2018
ÜLKEMİZİN FOTOĞRAFI BUDUR 26 Aralık 2017
MHP'den Gemlik Belediyesi'ne Tepki 21 Aralık 2017
TÜRK FINDIĞI YABANCI TEKELLERE TESLİM EDİLDİ 21 Aralık 2017
MHP’den Ak Belde AŞ.vergi borcu nedeniyle ihalelere giremiyor !20 Aralık 2017
TARIM, MİLLİ GÜVENLİK SEKTÖRÜDÜR 19 Aralık 2017
MHP'den 'Bütçe' Eleştirisi19 Aralık 2017
YERLİ MALI DEMEK, MİLLİ ÜRÜN DEMEKTİR.18 Aralık 2017
ÇALIŞANLARIN TAMAMI MUTSUZ18 Aralık 2017
Taşeronlar...17 Aralık 2017
TÜRK METAL SENDİKASI İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ15 Aralık 2017
MHP'den 'büyüme' eleştirisi15 Aralık 2017
Devletimiz Büyüktür. Devlete Düşen Hak Ve Hakkaniyettir, Adalettir13 Aralık 2017
"Kurumlar lego değildir"11 Aralık 2017
'TÜRK MİLLETİ HAFIZASI OLAN BİR MİLLETTİR'11 Aralık 2017
MEVSİMLİK İŞÇİLER DE KADROYU HAK EDİYOR 09 Aralık 2017
'Çiftçi ve köylü çok zor durumdadır'07 Aralık 2017
"2017 Yılında Asgari Ücret Enflasyona Yenilmiştir." 06 Aralık 2017
MHP'DEN MECLİSE TEKLİF06 Aralık 2017
'Büyüme Kortizonlu'05 Aralık 2017
Hayvancılık, Tarımsal Üretimin Amiral Gemisidir01 Aralık 2017
“YETMEZ AMA EVET” KABİLİNDEN… 30 Kasım 2017
MHP'li Karakaya: Kooperatifçilik sahipsiz22 Kasım 2017
TARSİM'in Dolandırıldığı Doğru mu?17 Kasım 2017
'HÜKÜMET TARAFINDAN TAŞERON İŞÇİLERE VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLMELİDİR'16 Kasım 2017
'TÜTÜN İTHALATI OLMASIN, ÜRETİME DESTEK VERİLSİN'16 Kasım 2017
Afetten sonra vatandaşlarımızın yanında olamayacaksak ...16 Kasım 2017
"4 bin 995 geçici cami görevlisinın durumu ne olacak"16 Kasım 2017
Ekmek fiyatları açıklandı16 Kasım 2017
MHP Antalya Afet Bölgesinde15 Kasım 2017
'MADEN RUHSATI ÇOK, SAHADA ÜRETİM YOK'15 Kasım 2017
ASGARİ ÜCRETLİ AÇLIK SINIRININ ALTINDA14 Kasım 2017
'İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ŞARTLARI İNSANLIK DIŞIDIR'14 Kasım 2017
MHP'li Karakaya’dan Adana çağrısı12 Kasım 2017
Ekonomi büyüdükçe işsizlik artıyor12 Kasım 2017
Buğday üreticisi 20 milyar kaybetti11 Kasım 2017
“GEREKÇE BAŞTAN SAVMA YAZILMIŞ”10 Kasım 2017
'ASGARİ ÜCRETLİNİN ÜCRETİNİN TELAFİ EDİLMESİ DOĞRU BİR YAKLAŞIMDIR AMA YETERLİ DEĞİLDİR'09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE MÜJDE09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN AKARYAKIT ZAMLARI DEĞERLENDİRMESİ09 Kasım 2017
'ÜZÜM ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARIYLA İLGİLİ MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALIDIR'06 Kasım 2017
MHP'den emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun teklifi06 Kasım 2017
MHP'li Usta: Sonuç tam bir fiyasko05 Kasım 2017
Hükümetin, çalışanlara ve emeklilere de kesenin ağzını açmalı03 Kasım 2017
"Durumumuz 2002 yılından bile daha kötü"03 Kasım 2017
Tarladaki traktörden, neden vergi alınıyor?02 Kasım 2017
Kamu Kendine Çeki Düzen Vermelidir 27 Ekim 2017
“Afetzede üreticilerin Borçlarını yapılandırın”26 Ekim 2017
ÖZEL STATÜ TAŞERON İŞÇİLERİN SORUNUNU ÇÖZMEZ25 Ekim 2017
'MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL’IN BEYANI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR'20 Ekim 2017
HÜKÜMETİN TASARRUFA GİTMESİ GEREKLİ..19 Ekim 2017
Hükümete Adana Çağrısı09 Ekim 2017
FINDIĞI KONUŞMAK İÇİN HEP GEÇ KALINIYOR 08 Ekim 2017
Taşerona Kadro Konusu Acilen Düzenlenmeli; 06 Ekim 2017
"Rekabet gücümüz yok"01 Ekim 2017
Ekonomi Yönetimindeki, Algı Yanılması mı, İllüzyon mu, Halüsinasyon mu ?07 Ağustos 2017
MİLLİ GELİRİN ADİL ŞARTLARDA, HAKKA VE HUKUKA UYGUN PAYLAŞILMALIDIR 01 Ağustos 2017
Hükümet Yanlış Bir Yoldadır.31 Temmuz 2017
FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLMESİN!26 Temmuz 2017
Gelin Görün Yaşayın! Muğla Çok Güzel25 Temmuz 2017
MHP GENEL SEKRETERİ İSMET BÜYÜKATAMAN'DAN AÇIKLAMA24 Temmuz 2017
TÜRK TELEKOM’DA BÜYÜK ZARAR KAPIDA17 Temmuz 2017
Karakaya: “Adana afet bölgesi ilan edilsin”11 Temmuz 2017
"Dünyada Suç, Bizde Serbest03 Temmuz 2017
"Maalesef Hükümet, Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olacağının Farkında Değil."30 Haziran 2017
YENİ BİR RANT MI?18 Haziran 2017
Elektrik abonelerinden TRT payı kaldırılmalı16 Haziran 2017
HASAT BAŞLADI FİYAT HÂLÂ YOK14 Haziran 2017
AKP Tarımı Bitirdi12 Haziran 2017
Tasarı geçerse kırmızı et gibi zeytin ithal ederiz 08 Haziran 2017
Sanayi ve Üretime Destek Tasarısı Genel Kurul'da07 Haziran 2017
MHP’li Karakaya, üreticinin sesi oldu 05 Haziran 2017
Tıbbi Atıkların Bertarafı Çok Önemli 02 Haziran 2017
MHP’li Usta, Meclis’te ‘Çay’a Değindi31 Mayıs 2017
Elektrikte Kayıp Kaçak Tepkisi31 Mayıs 2017
MHP'li Tanrıkulu'ndan, 'Zeytincilik Yasası' tepkisi 31 Mayıs 2017
İNŞAATLAR DURMA TEHLİKESİNDE 30 Mayıs 2017
"Fiyatı Erken Açıklayın, İthalat Yapmayın"29 Mayıs 2017
Çiftçilerin feryadına kayıtsız kalınmamalı14 Mayıs 2017
Türkiye'de 2 milyon 700 bin hane yardımla yaşıyor04 Mayıs 2017
Enflasyon canavarı zammı 4 ayda yuttu 04 Mayıs 2017
Pozitif Gündemle Bir Yol Haritası Hazırlanmalı 21 Nisan 2017
Enflasyon canavarı vatandaşın paçasını yakalamış durumda03 Nisan 2017
MHP’Lİ ÖZTÜRK TAŞERONA KADROYU SORDU28 Mart 2017
Turizmde borç yapılandırması ve akıllı teşviklere ihtiyacımız var 28 Mart 2017
Türkiye kaybederse Avrupa kaosa gider22 Mart 2017
HaremGebze hattı minibüs esnafının sorunları bir an önce çözülmeli'.,21 Mart 2017
Türkiye yüksek enflasyona yenik düştü04 Mart 2017
Çiftçimiz borç ekip faiz biçmekte22 Şubat 2017
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN BASIN TOPLANTISI...15 Şubat 2017
Varlık Fonu çare değil08 Şubat 2017
“Elektrik ve su faturalarındaki soygun da önlensin!”06 Şubat 2017
MHP'Lİ TANRIKULU'DAN EKONOMİK UYARI01 Şubat 2017
İŞSİZLİK SON 7 YILIN ZİRVESİNDE17 Ocak 2017
ENFLASYONDA HEDEFLER 9'UNCU KEZ BİR BAŞKA BAHARA KALDI04 Ocak 2017
ACİL EYLEM PLANINA İHTİYAÇ VAR29 Aralık 2016
YOKSULUN MİLLİ GELİRDEKİ PAYI DÜŞTÜ29 Aralık 2016
Koncuk: İnanmış İnsanın Gücü, En Büyük Güçtür28 Aralık 2016
Türk İşçisine Hak Vereceksiniz27 Aralık 2016
Tanrıkulu: Gemi Üfleyerek Yol Almıyor23 Aralık 2016
Benzinin fiyatı arttı22 Aralık 2016
Ilgaz Tüneli 26 Aralık'ta hizmete giriyor22 Aralık 2016
İKTİDARIN ATACAĞI ADIMLARA EKONOMİMİZİN İSTİKRARI İÇİN KATKI SUNMAYA HAZIRIZ12 Aralık 2016
MHP’den “İki katına çıkaralım” çağrısı!09 Aralık 2016
Asgari Ücrette Ayak Oyunu Yapıldı08 Aralık 2016
TL DOĞRU, ALTIN YANLIŞ08 Aralık 2016
Asgari ücret açlık sınırının üzerine çıkarılsın25 Kasım 2016
MHP'li Tanrıkulu: 2016 kayıp bir yıl oldu11 Kasım 2016
Biz terörizm ve teröristlerle mücadelede .....20 Ekim 2016
MHP’li Mevlüt Karakaya’dan kanatlı sektör uyarısı19 Ekim 2016
MHP'li Tanrıkulu: "İşsizlik patlamış" 18 Ekim 2016
Yardıma Muhtaç Vatandaşlarımızın Sayısı Giderek Artıyor18 Ekim 2016
MHP'Lİ TANRIKULU: 2016 KAYIP YILI 2017 İSE MEÇHUL13 Ekim 2016
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER İŞSİZLİK RAKAMLARINA DİKKAT ÇEKTİ10 Ekim 2016
Tanrıkulu'dan Kredi Kartı Borcu Uyarısı29 Eylül 2016
Yokuş; Memurlar Hak Arama Kuyruklarına Mahkum Edildi22 Eylül 2016
MHP'Lİ TANRIKULU'NDAN TAKSİT ELEŞTİRİSİ22 Eylül 2016
YÜKSEK İŞSİZLİK NEDENİYLE SOSYAL PATLAMA RİSKİ ARTIYOR21 Eylül 2016
MHP’li Parsak, Erdoğan ile Putin görüşmesini değerlendirdi10 Ağustos 2016
Vergi affı getiriliyor ama ya düzenli ödeyenler…!05 Ağustos 2016
Esnaf ve Çiftçinin Vergi ve Prim Yükü Hafifletilmeli04 Ağustos 2016
MHP'li Parsak Patates üreticilerinin sorunlarını meclise taşıdı04 Ağustos 2016
Hiçbir Yargı, Hiçbir Vicdan, Çalanla Çalışanı Aynı Kefeye Koyamaz.03 Ağustos 2016
Vergi affı kötü bir şey31 Temmuz 2016
AKP, kara para ekonomisini düzlüğe çıkarmak istiyor15 Temmuz 2016
MHP'Lİ TANRIKULU: ULUSLARARASI GÖSTERGELERDE TÜRKİYE...14 Temmuz 2016
OLUMSUZ ŞARTLAR ÜRETİMİ ZAYIFLATIYOR14 Temmuz 2016
Rüşvet vermeden iş yapamıyorlar26 Haziran 2016
MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA'DAN ADANA ÇAĞRISI!24 Haziran 2016
Üretici küstü 9 milyar uçtu!21 Haziran 2016
MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ TOR'UN BASIN TOPLANTISI...16 Haziran 2016
YATIRIMCININ DERDİ AYAĞINA SERİLECEK HALININ RENGİ DEĞİL16 Haziran 2016
Acil Önlem Çağrısı06 Haziran 2016
Kapanan Kepenkler TBMM'de05 Haziran 2016
MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA'DAN 'İLAÇ GİBİ' ÖNERGE29 Mayıs 2016
Elektrikteki Kesintilere Karşı Denetim Çağrısı05 Mayıs 2016
“ Taşeron işçilere "3 yıllık sözleşme" değil "kadro" sözü verdiniz. „02 Mayıs 2016
İşsizlik Maaşı Başvuruları Yüzde 42 Arttı02 Mayıs 2016
1 Mayıs'ı bayram tadında kutlamamızın imkanı yok01 Mayıs 2016
"Çiftçinin sesine kulak verin"28 Nisan 2016
Tüsiad Heyetinden MHP'ye Ziyaret25 Nisan 2016
Ekonomik Ve Sosyal Göstergeler Alarm Veriyor24 Nisan 2016
MHP'NİN OSMANLI HANEDANLARINA MAAŞ TEKLİFİ21 Nisan 2016
NAKİT KREDİ KULLANIMI YÜZDE 20 ARTTI19 Nisan 2016
Yoksul Çalıştıranlara Destek Verilecek13 Nisan 2016
SENDİKALI İŞÇİLERE ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ SAHİP ÇIKTI11 Nisan 2016
Grevdeki Maden İşçilerine Destek10 Nisan 2016
Trafik Sigortasından Herkes Dert Yanıyor10 Nisan 2016
Bazı okul arsaları, imara açılıp birilerine rant sağlayacak bir oluşum mu hazırlanıyor?08 Nisan 2016
AKP hükümeti on binlerce engellinin aylığını kesti08 Nisan 2016
Ekonomide İşler İyi Değil02 Nisan 2016
Devlet Bahçeli Köprüsü’nde hummalı çalışma01 Nisan 2016
Taşeron İle Geçici İşçilere "Uyduruk" Değil, "Tapu" Gibi Kadro Verelim Hodri Meydan31 Mart 2016
Çiftçi dostu31 Mart 2016
Darısı Kadro Dışı Çalıştırılan Tüm Sözleşmelilere23 Mart 2016
Kamu-Özel İşbirliğinde İflas Tehlikesi10 Mart 2016
Türkiye ekonomisi tıkandı09 Mart 2016
EKONOMİYE GÜVEN DE YERLERDE SÜRÜNMEKTEDİR08 Mart 2016
SÜT SANAYİCİLERİ ÜRETİCİLERİ FERYAT ETTİREREK BAKAN ÇELİK’TEN İHRACAT PRİMİ-PASTASINI KOPARTTILAR06 Mart 2016
Memurun kaybı büyük 02 Mart 2016
RİZE ÇAYINA VE ÇAYKUR'A UZANAN ELLERİ MHP KIRAR 01 Mart 2016
"Adana'nın rekoru" Meclis gündeminde 28 Şubat 2016
HÜKÜMET VERGİYLE VURUYOR 24 Şubat 2016
Ülkedeki siyasi, sosyal kaos ve kargaşa AKP'nin eseridir 24 Şubat 2016
TURİZM YERLİ SEKTÖRDÜR, SORUNLARI ÇÖZELİM!21 Şubat 2016
MHP'den 'Ucuz ekmek' önergesi 21 Şubat 2016
TARIM VE HAYVANCILIĞIN SORUNLARI ÇÖZÜLSÜN!19 Şubat 2016
Kalkınma Planı Mevta Oldu16 Şubat 2016
Altın sert düştü, işte çeyrekte son durum15 Şubat 2016
DİSK-AR: Gerçek işsizlik yüzde 17, işsiz sayısı 5.4 milyon15 Şubat 2016
KARAKAYA, ET FİYATLARINDAKİ SKANDALI AÇIKLADI14 Şubat 2016
Doğalgaz Fiyatlarındaki Artışı Meclis Gündemine Taşıdı12 Şubat 2016
ENERJİDE YERLİ KAYNAKLARA VE AR-GE’YE ÖNCELİK VERİLMELİ!11 Şubat 2016
MHP'Lİ AYHAN: AKP'NİN ZİKZAKLARININ TÜRKİYE'YE FATURASI GİDEREK AĞIRLAŞMAKTADIR11 Şubat 2016
'BÖYLE PARLAYAN YILDIZ MI OLUR?'08 Şubat 2016
'MERKEZ BANKASI İNANDIRICILIĞINI KAYBEDİYOR'05 Şubat 2016
Türkiye’nin Toplam Borcu Belli Oldu04 Şubat 2016
Tarım Sektöründe Verimlilik Çok Düşük03 Şubat 2016
Enflasyon hesabı tutmayacak, zararlar telafi edilsin 03 Şubat 2016
Kuşadası'nda üç sitede yaşanan soruna çözüm bekliyoruz28 Ocak 2016
MHP’den ‘zorunlu trafik sigortası’ için kanun teklifi21 Ocak 2016
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARA MHP'DEN MÜJDE15 Ocak 2016
Suriyeli istihdamı işsizliği artırır14 Ocak 2016
Sebze meyveye emeği üretici veriyor, parayı market kazanıyor13 Ocak 2016
Altın fiyatları düşüyor! 13 Ocak 201613 Ocak 2016
Niyetimiz Üzüm Yemek, Bağcıyı Dövmek Değil01 Ocak 2016
MİNİ HARCAMA PAKETLERİ REFORM OLARAK MİLLETE YUTTURMAYA ÇALIŞILIYOR30 Aralık 2015
Karakaya, ‘kaçak geçişlere’ kesilen yüksek ceza makbuzlarını sordu29 Aralık 2015
MHP'den mevsimlik tarım işçilerine destek 24 Aralık 2015
Çeyrek altın ne kadar? Altın piyasasındaki son durum ne? 24 Aralık 2015 Perşembe24 Aralık 2015
MHP'den Narenciye Üreticilerine Destek 20 Aralık 2015
Karşılıksız çekler yüzde 19 arttı15 Aralık 2015
Bütçe 5,4 milyar lira açık verdi15 Aralık 2015
Avrupa otomobil pazarı yüzde 8,6 büyüdü15 Aralık 2015
Yapısal reformlar yine lafta kalmasın! 11 Aralık 2015
SİZCE ASGARİ GEÇİM TUTARI NE KADAR OLMALI?09 Aralık 2015
MHP'DEN MAZOT 1,75 TL OLSUN TEKLİFİ04 Aralık 2015
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ AKP'NİN YALANLARINI İFŞA ETTİ !02 Aralık 2015
Devlet memuru iş güvencesine sahip olmalı15 Kasım 2015
Türkiye Gelir Adaletsizliğinde Avrupa Birincisi25 Ekim 2015

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH