Erbeyin: Peygamber Efendimiz'in Verdiği Ders Tam Anlaşılamadı

16 Nisan 2014
1003 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Denizli eski Milletvekili Av. Salih Erbeyin, bugün İslam toplumlarının içine düştüğü sosyal, siyasal ve ekonomik açmaz ve kargaşaların, Hz. Muhammed (SAV)'in yeterince anlaşılamadığının delili olduğunu söyledi.

Erbeyin, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Peygamber Efendimiz (SAV), ‘Doğru olunuz, doğruluğa yöneliniz.’ hadisiyle asırlar öncesinden insanlığa mana yüklü bir ahlâk dersi vermiştir. Bu ders, hâlâ tam anlaşılamamıştır. Peygamber Efendimiz, Allah’ın doğru yolunu insanlara göstererek peygamberlik görevini mükemmelin doruklarında tamamlamıştır. Bizler hayatımıza her zaman, onun sözleri ve onun yaşadıklarından ibret alarak yön vermeliyiz.” dedi.

Hz. Fahr–i Kâinat (SAV)'ın sözlerinin, yaşayış ve hayatı algılama biçiminin herkes için çok önemli öğütler içerdiğini vurgulayan Av. Erbeyin, “Bir zamanlar insanlığı aydınlatan İslam coğrafyasının, bugün ne yazık ki kan, gözyaşı ve terör belasıyla anılır olması, Müslümanların hiç haketmediği bir manzaranın resmini çizmektedir. Hoşgörünün ve sevginin dili olan İslam’ın yanlış yorumu, çıkar ve gündelik heveslere alet edilmesi maalesef çarpık, bunalımlı bir toplum ve devlet hayatının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu itibarla âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in ashabı tarafından daha iyi anlaşılmasına, idrak edilmesine ve örnek hayatının tatbik edilmesine çok ihtiyaç vardır.” diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber