Enflasyon canavarı vatandaşın paçasını yakalamış durumda

03 Nisan 2017
683 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, dün açıklanan enflasyon verilerini değerlendirdi. "2017 yılı, dar gelirli vatandaşlarımız için daha da fakirleşecekleri bir yıl olacak" diyen Yurdakul, "Sene başında vatandaşımızın paçasına yapışan enflasyon canavarı karşısında vatandaşımızı koruyacak tedbirleri almak zorundayız" açıklaması yaptı.

Hafta sonunda MHP Lideri ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Sakarya ve Ordu mitinglerine katılan Yurdakul, 3 Nisanda açıklanan enflasyon oranlarını ve vatandaşların geçim sıkıntılarını değerlendirdi.

Referandum çalışmaları sırasında Antalya'da uğradığı bir balıkçı tezgahındavatandaşlarla sohbet eden Yurdakul; "Bugün açıklanan verilere göre bir aylık enflasyon %1.02, son 12 aylık enflasyon ise %11.29 olarak gerçekleşti.

Bunlar dar ve orta gelirli ailelerimiz için çok yıpratıcı rakamlar. Gıda ve barınma gibi harcamaların ağırlıkta olduğu bütçelerde ise enflasyonun etkisi çok daha yüksek. Burada görüştüğümüz vatandaşların çoğu asgari ücretli çalışanlar veya emeklilerdi ve hepsi söz birliği etmişçesine geçinemediklerini anlattı.

2016'dan 2017'ye girerken açıklanan asgari ücret zammı %8'di. Yani 2017 yılı, dar gelirli vatandaşlarımız için daha da fakirleşecekleri bir yıl olacak. Sene başında vatandaşımızın paçasına yapışan enflasyon canavarı karşısında vatandaşımızı koruyacak tedbirleri almak zorundayız." dedi.

 

GELİR DAĞILIMINDA ADALETİ MHPSAĞLAYACAK

"Hükümet, iş dünyasını ve girişimcileri düşündüğü kadar sabit ücretle çalışan ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımız için de bir çözüm üretmelidir." diyen Yurdakul; "Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak dar gelirli vatandaşlarımızın insanca yaşayacağı bir ekonomik atmosfer inşa etmeyi planladık.

Girişimcinin önünü açan, istihdamın önünü açan programlarımız hazır. En önemli amacımız; her bir vatandaşımızı mutlu edecek şekilde gelir dağılımına adalet getirmektir." dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber