Elektrikte Kayıp Kaçak Tepkisi

31 Mayıs 2017
438 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, yargının aldığı kararın kayıp kaçak bedeli mağduru elektrik abonelerini sevindirmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Şimdi sıra bir gecede Meclisten apar topar yasa çıkararak haksızlığa yasal kılıf uyduran hükümetin yanlıştan dönmesindedir” dedi.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, elektrikte kayıp kaçak bedelini almak için dava açarak haklıyken haksız duruma düşüp, bin 500 lirayı bulan vekalet ücreti ve dosya masrafı ödemek durumunda kalan abonelerin imdadına yargının yetişmesinin sevindirici olduğunu belirtti.

 
Çetinkaya, "Kayıp kaçak bedeli mağduru elektrik abonelerini hukuk sevindirdi. Şimdi sıra bir gecede Meclisten apar topar yasa çıkararak haksızlığa yasal kılıf uyduran hükümetin yanlıştan dönmesindedir" diye konuştu.

Çetinkaya, söz konusu kanunun 17 Haziran 2016 tarihinde Mecliste yasalaştırılarak bir büyük haksızlığa milletin vekilleri tarafından yasal zırh oluşturulduğunu belirterek, "Geldiğimiz noktada istinaf mahkemesinin dava açıldığı anda haklı durumda bulunan tarafın, yargılama sırasında oluşan yasa değişikliği sonucu haksız duruma düşmesi halinde yargılama giderlerinden, dolayısıyla karşı tarafın vekalet ücretinden sorumlu tutulamaz yönündeki kararı, kayıp kaçakta ısrar eden hükümet yetkililerine önemli bir mesaj olmalıdır" açıklamasında bulundu.

Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2014 yılından bu yana yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve vatandaşın sözcüsü olduklarını söyledi. Çetinkaya, kayıp kaçak bedellerini almak için mahkemeye başvuran, sonra da suçlu durumuna düşen elektrik abonelerinin hukuk karşısında aldıkları bu olumlu sonucun güzel bir gelişme olduğunu bildirdi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber