Edirne Ülkü Ocakları'ndan Kerkük Açıklaması

01 Ekim 2017
853 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Irak’ın Kuzey’inde bölgesel yönetimin yapmış olduğu referanduma ilişkin ; Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Sayın Taner Albayrak basın açıklamasında bulundu.

Albayrak açıklamasında şunları kaydetti;

Yirminci yüzyıldan arta kalan emperyalist projeleri 21. Yüzyılın ilk çeyreğinde devreye sokmak isteyen güçler hemen yanı başımızda uydu devletlerini sözde referandumla ilan etme çabasına giriştiler.
Türk devletini parçalamak gayesini güden bu projenin, gözbebeğimiz, soydaşlarımız, dindaşlarımız olan Türkmenleri de doğrudan hedef alması katlanılır şey değildir. Yahudi kökenli Barzanların kim olduğunu, neye hizmet ettiklerini en iyi biz biliriz.
Vaktiyle Osmanlı Devleti’ne de aynı sömürgeci desteklerle başkaldıran bu güruha Türk devlet aklının verdiği cevap idam olmuştur. Günümüzde de şüphesiz verilmesi gereken cevap bundan farklı değildir.

Gözlerimizin önünde gelişen olaylara rağmen iktidarı elinde tutanların ağır aksak adımlarını anlamlandıramamaktayız. Hele ki bazı iktidar partili milletvekillerinin aşiret lideri Barzani’ye verdiği desteği içimize sindirememekteyiz.

Telafer, Kerkük, Musul, Erbil Türkmenlerinin yetim evlat muamelesi görmesi Türk devletini düşmanları nezdinde aciz duruma düşürmektedir. Anlaşılmaktadır ki Kerkük’ün Ankara, Musul’un İstanbul, Telafer’in Bursa, Erbil’in Diyarbakır olduğu; bütün Türkmenlerin canlarının, mallarının, namuslarının kutsal emanetimiz olduğu halen daha iktidarı elinde tutanlar tarafından idrak edilememiştir. Birkaç ekonomik çıkar için Türklüğün jeopolitik kaygıları göz ardı edilmektedir.

Üstelik bilerek Türk askerinin inancı ve duyguları kırılıyormuş gibi Türklüğün ilk alfabesi olan Göktürkçe yazılara, Türklüğün sembolü olan Bozkurt resimlerine yasak getirilmiştir. Türk milliyetçileri haklı gerekçelerle gönül coğrafyamızda bir an önce makul, tatmin edici adımların atılmasını dört gözle beklemektedir.

Liderimizin de sözünü verdiği gibi 5000 ülkücü nefer Türklüğün mukadderatı ve mukaddesatı için daima hazır ve nazırdır. Şühedanın mübarek ruhları şüphesiz bizimledir, gazilerin duası bizimledir ve hepsinin ötesinde Allah bizimledir.


ÜLKÜCÜMEDYA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber