ETİMESGUT OCAK SAVAŞ AÇTI

07 Şubat 2017
695 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Etimesgut Ülkü Ocakları uyuşturucu ve fuhuşa karşı savaş açtı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlıkla koordinasyon halinde bulunan Ocak, özellikle torbacıların korkulu rüyası olma yolunda…

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ankara-Etimesgut İlçe Başkanlığı uyuşturucu ve fuhuşa savaş açtı.

600 bine dayanan nüfusuyla Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olan Etimesgut hızlı kentleşmeyle büyümesine devam ederken şehrin sorunlarından da aynı ölçüde nasipleniyor. MHP Ankara İl başkanlığının geçtiğimiz aylarda yaptırmış olduğu bir araştırmaya göre Ankara uyuşturucu kullanımında ilk sırada yer alıyor.

Büyük bir ilçenin Ocak Başkanı olması bilinci ve sorumluluğuyla hareket eden İlçe Ocak Başkanı Resul Ceylan da bu konuya duyarsız kalmayarak özellikle uyuşturucu konusunda gençleri bilinçlendirecek faaliyetlerde bulunuyor. Teşkilatıyla beraber daha önce uyuşturucu hakkında seminerler veren Ceylan, ortaöğretim biriminin yardımıyla okul önlerinde “torbacı” diye tanımlanan satıcıların ihbarı için de çaba harcıyor.

Gençleri uyuşturucu ve fuhuş batağına çekmeye çalışan kişi ve çetelere karşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlıkla sürekli koordinasyonda kalarak mücadele veren Etimesgut Ülkü Ocakları Başkanı Resul Ceylan konu hakkında şunları söyledi:

“Ülkü Ocakları bir gençlik teşkilatıdır. Türk milletinin geleceği olan gençlerimizin her türlü meselesiyle ilgilenir. Okulların açıldığı bu günlerde çok önemli bir konuyu vurgulamak istiyoruz. Gençlerimiz ve daha küçük kardeşlerimiz uyuşturucu, ahlaksızlık ve fuhuş gibi bataklara çekilmek isteniyor.

Biz Etimesgut ilçemizde bu konuya ciddi bir şekilde eğildik. Konu hakkında Sayın kaymakamımızı ve sayın emniyet müdürümüzü ziyaret ettik. Onlarla bilgi alışverişinde bulunduk. Velileri ve gençleri bilgilendiriyoruz. Okul önlerini, gençlerin gidip geldiği yerleri uyuşturucu tezgahı haline getirenlere karşı mücadeleye devam edeceğiz”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber