Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

ESAD İLE GÖRÜŞÜLSÜN MÜ? (SURİYE DOSYASI)
25 Ekim 2019
Bu haber 1233 kez okundu
Hafız Esad iktidarı boyunca binlerce Müslüman Arap, Türk, Kürt demeden katletmiş kendi şehirlerini bombalamış, cezaevlerindeki insanları bile dünyanın gözleri önünde katletmiş bir canidir.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Türkiye’de yeni sayılamayacak bir tartışma giderek daha fazlaseslendirilir oldu.

O tartışmanın konusu Türkiye Esad(bazılarına göre Esed) ile doğrudan görüşsün mü?

Bu sorunun cevabını araştırmadan önce sorunun muhatabını tanımakta yarar olacaktır.

Oğul Beşar Esad, baba Esad’ın 30 yıl süren iktidarının sonunda 2000 yılında ölmesiyle Suriye Devlet Başkanı olmuştur.

Beşar Esad esasında Suriye’yi göstermelik seçimler dışında tam bir mutlak hakimiyet içinde 30 yıl idare eden Hafız Esad’ın 4 oğlundan birisi olmakla birlikte meslek olarak tıp eğitimi almış göz hastalıkları konusunda ihtisas yapmış olanıdır.

Baba Esad nüfusunun %70’i Sünni Müslüman olan Suriye’ninNasrani kökenli diktatörüdür.

İkdidarı dava arkadaşını devirerek 1970 yılında ele geçiren Hafız Esad iktidarı boyunca binlerce Müslüman Arap, Türk, Kürt demeden katletmiş kendi şehirlerini bombalamış, cezaevlerindeki insanları bile dünyanın gözleri önünde katletmiş bir canidir.

Hafız Esad Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak için başta PKK olmak üzere terör örgütlerine kol kanat germiş onlara her türlüdesteği vermiştir. 

PKK’lı teröristler Türkiye’de kan dökerken kanlı terör örgütünün bebek katili liderinin operasyonlarını Suriye’den yürütmesi ülkemizin sabrını taşırması üzerine 6 Eylül 1998’de Hatay Reyhanlı’ya giden dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Atilla Ateş’in, “Sabrımızı taşırmasınlar” sözleriyle Türkiye-Suriye ilişkilerinde yeni bir dönem başlamıştır.

Ateş paşanın fitili ateşleyen bu sözleri, dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in 1 Ekim 1998‘de, TBMM’nin açılışında yaptığı “Suriye’ye karşı mukabelede bulunma hakkımızı saklı tuttuğumuzu, sabrımızın taşmak üzere olduğunu bir kere daha tüm dünyaya ilan ediyorum” açıklaması durumun öneminin dünyaya ilan edilmesiydi. 
Suriye, Türkiye’nin birliklerini güneye kaydırmasıyla Öcalan’ın varlığının büyük soruna dönüştüğünü kavradı.

Bunun üzerine 9 Ekim 1998’de Suriye’den çıkmak zorunda kalan Öcalan, Abdullah Sarıkurt adına düzenlenen sahte pasaportla Yunanistan’a gitti.

Türkiye’nin hedefi olmaktan çekinen komşumuz Yunanistan’dan “Burada ancak 17.00’ye kadar kalabilirsin” cevabını alan terörist başı Öcalan, kendisine tahsis edilen jetle aynı gün Rusya’ya geçti. 

Orada da tutunamayan Apo daha sonra İtalya macerasını takiben önce Kenya’ya en sonunda Türkiye’ye 15 Şubat 1999 tarihi itibariyle getirilerek cezaevine kapatılmış oldu.

Böylelikle Hafız Esad ölmeden kısa bir süre önce Türkiye karşısında diz çökerek açıktan açığa düşmanlık yapmaktan vazgeçmiş oldu.

13 Haziran 2000 tarihinde tarihe ülkesinin insanlarını Rakka ve Hama katliamları olarak bilinen toplu cinayetleri yapan on binlerce insanın katili kanlı diktatör her fani gibi ölmüş yerine,1994 yılından itibaren yetiştirilen Beşar Esad geçti.

Göz hastalıkları uzmanı olmak üzere İngiltere’de eğitim alıp çalışmış olan Beşar’ın Suriye başkanı olması batı’da olumlu karşılanmış demokrasi ve insan hakları konusunda iyileşme ümitlerini arttırmıştı. 

Söz konusu alanlarda bir miktar iyileşme gösterilmiş olmasına rağmen 2011 yılında baskıcı Baas iktidarına son verilmesi gerçek demokrasinin adil seçimlerle sağlanması talepleriyle 
ortaya çıkan gösteriler muhtemelen Esad’ın genlerinden gelen karakterle kan dökerek önlenmiştir.

Olayların devam etmesi üzerine Suriye muhalefetiyle Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ABD, Кanada, AB ülkeleri ve Araρ Ligi üyeleri defalarca kez Esad'ın başkanlıktan istifasını önermiş ve talep etmişlerdir. 

Esad, aylarca süren gösterileri silah kullanarak bastırmaya çalışmış, ancak Suriye halkı bu zulme dayanamayarak Esad’a karşı başını ordudan ayrılan subay ve askerlerin çektiği silahlı muhalefet hareketinin oluşmasının önüne geçememiştir.

Suriye’yi yönetmek üzere yetiştirilmekte olan kardeşinin Şam’da bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi üzerine babası tarafından ülkesine dönmeye davet edilen Beşar, aldığı kan dökme eğitiminin hakkını vererek zulümle ülke yönetme konusunda babasını geride bırakmıştır.

Netice olarak bebek, çocuk, genç, yaşlı, kadın erkek demeden 1 Milyon kişinin hayatını kaybettiği 8 Milyon kişinin yerinden yurdundan olduğu acı gerçeği dünyanın gözleri önünde yaşanmıştır.

Arap yarım adasının en kültürlü ve kadim medeniyetler ülkesinin vatandaşlarından 4 Milyon kişi Türkiye’de sığınmacı olarak yaşamakta olup, Suriye’yi terk edenlerin sayısının 6 Milyonun üzerinde olduğu tahmin edilmektedir.

Tüm yaşananlar göz önüne alındığında adı kanlı diktatörler arasında yazılacak zalim bir şahsiyetle karşı karşıya olduğumuz saklanamaz bir gerçektir.

Ülkemizin milli bütünlüğü ve bekamızı tehdit eden bu durum ortaya çıkan otorite boşluğu sonucunda sınırlarımız boyunca kurulması gündeme gelen ve kurumlarının oluşturulmasına kadar gelen PKK/PYD’ye dayandırılan bir terör devletinin ortaya çıkması zorlukla engellenmiştir.

Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekatlarıyla şehitler verme pahasına devletimizin ortaya koyduğu kararlılık
dünyanın süper güçler tarafından anlaşılmış ve terör devleti projesi şimdilik rafa kaldırılmıştır.

Şüphesiz ki tehlike Türkiye için henüz ortadan kalkmamıştır, uyanık olma zarureti vardır.

Ne yazık ki verilmekte olan beka mücadelesi PKK’nın resmi temsilcisi konumundaki HDP dışında muhalefet partileri tarafından bile layıkıyla anlaşılamamış ve her üç harekata da aktif veya pasif muhalefete muhatap olmuştur.

Özellikle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 21 Ekim 2014 tarihinde yaptığı açıklamada, Türkiye tarafından gündeme getirilen, PYD/YPG’nin Kandilde PKK tarafından kurulan bir terör örgütü olması iddialarına "Bizim için YPG terör örgütü değildir. 

YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur." şeklinde verdiği karşılık hala hafızalarımızdaki canlılığını korumaktadır. 

Kılıçdaroğlu’nun terör koridoru konusundaki gayri milli söylemi bundan ibaret değildir. Yine onun bir televizyon röportajında soru üzerine "Onlar bizemi saldıracaklar, hayır efendim." cevabından sonra Türkiye’nin yerleşim merkezlerine yüzlerce roket, havan topu PYD/YPG çeteleri tarafından atılmış, onlarca vatandaşımızın şehadetine neden olmuştur.

Daha birkaç gün önce CHP’nin eski İzmir Mv. eski genel başkan yardımcısı Erdal Aksünger milyonların önünde "PYD terör örgütü değildir" diyebilmiştir.

Bu sözler bir tarafa gerek CHP gerekse İYİP genel başkanları, onların dış politikalardan sorumlu genel başkan yardımcıları ve sözcüleri, hatta 15 Temmuzdan bu yana milli konularda hükümete destek veren VP genel başkanı Türkiye’nin doğrudan Esad ile görüşmesi konusunda ısrarlı tavsiyelerini sürdürmektedir. 

Fiilen güvenlik koridoru oluşturmak üzere Afrin dışında Fırat’ın doğusunda 120 kilometrelik alanın ordumuz 
tarafından mutlak kontrol edilmesine rağmen kendi vatandaşlarını uçaklarla bombalayıp kimyasal silah kullandığı kesinleşmiş olan meşruiyetini kaybetmiş eli kanlı diktatörün ayağına gidip onunla masaya oturulmasını tavsiye edilmiş olması kabul edilebilecek bir durum olamaz.

Daha önce alınan Türkiye’nin de aktif olarak katıldığı kararlar doğrultusunda Suriye’nin yeni anayasasını hazırlamak üzere 29 Ekim tarihinde çalışmalara başlanacaktır.

Bu surette Suriye’de tekrar huzurun sağlanması, muhtemelen demokratik seçimlerin takvimi konusunda çalışmalara başlanacaktır.

Milli bekamızı 2011 yılından bu yana alenen tehdit eden gelişmelere ve onlarca milyar dolarımıza mal olan Esad’ı bu şartlar altında muhatap kabul etmek Türkiye’nin bu yaşananlardan kendisini sorumlu tutmasından başka anlamı olmayacaktır.

Türkiye, yapılacak şeffaf seçimlerle Suriyelilerin gerçek iradesi ortaya çıktığında oluşan meşru yönetimle masaya oturmalı ve iki komşu ülke olarak birbirlerini ilgilendiren sorunları çözüme kavuşturmalıdır.

Bunun dışında Esad’la yapılacak aleni ve doğrudan temaslar ona itibar kazandırırken Türkiye’nin inandırıcılığına ve kararlılığına zarar verecektir.

Netice olarak Erdoğan-Esad buluşması Türkiye’nin zaafı olacaktır.

Suriye-Türkiye görüşmesi illa olması gerekiyorsa Esad’ın oyunun dışına çıkarılması ülkemiz için hayati öneme sahiptir.

Son söz: Sahibi yerine havlayan köpekle muhatap olmak beyhude yere telef olmayı göze almaktır!


AHMET ORHAN


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
Çiftçiye destek şart10 Mayıs 2020
Tunç Soyer, tam bir hayal kırıklığı09 Mart 2020
Türkiye, cüretkâr düşmanın elini kolunu kırmalı02 Mart 2020
Türk’e Kefen Biçilmez!01 Mart 2020
Kayseri için çalışıyoruz24 Şubat 2020
Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız15 Şubat 2020
İnsanlık huzura muhtaç27 Ocak 2020
Atilla Yılmaz: Nerede kaldı o eski sanatçılar15 Aralık 2019
Yeşil sahalardan Meclis sıralarına: Saffet Sancaklı12 Aralık 2019
YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ VE FETÖ İLE MÜCADELE29 Kasım 2019
DÜNYA NEREYE GİDİYOR, ESAD’LA GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?28 Kasım 2019
BU PROJENİN HAZIRLAYICISI KİMLER? OYUN BÜYÜK27 Kasım 2019
CHP'ye Atatürk'ün ahı tuttu26 Kasım 2019
İlk dört maddeyi koruyan kudretli başkanlık07 Kasım 2019
'Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne ilk adım06 Kasım 2019
TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEĞİZ16 Ekim 2019
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH