Dünyanın en itibarlı mesleği...

23 Kasım 2015
683 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Öğretmenlik mesleğinin kutsiyetini vurgulayan Parsak, “ Dünyanın en itibarlı mesleğine sahip olan öğretmenlerimiz, her koşul altında geleceğimizi aydınlatmaktan yorulmamış, yılmamıştır” dedi.

ÖĞRETMENLİK MESLEK DEĞİL ADANMIŞLIK HİKAYESİDİR

Öğretmenlerin, geleceği oluşturmak gibi hayati bir görevi de yerine getirdiğini kaydeden Mehmet Parsak, “Öğretmenler geleceğe dair her umudumuza ışıktır, öğretmenlik sadece bir meslek değil bir yaşam biçimi, bir adanmışlık hikayesidir” diye konuştu. Öğretmenlerin tarihsel misyonuna da dikkat çeken PARSAK, “ Ulu Önder Atatürk’ün de ifade ettiği gibi; bir millet, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin köklü sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür. Bu ikinci ordu olmadan, birinci ordunun elde ettiği kazançlar, sönük kalır. Öğretmenlerimiz, tarihsel dönüm noktalarında, ordumuzun ve Yüce Milletimizin zaferlerini, bilgili ve donanımlı nesillerle taçlandırmıştır” şeklinde ifade etti.

VAZİFELERİNİN KUTSİYETİ ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM

Milletvekili Mehmet Parsak sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemize, milletimize, anayasal değerlerimize, cumhuriyete, şanlı bayrağımız ile Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sağlıklı düşünebilen, bildiklerini kararlılıkla hayata geçirebilen, vizyoner bir gençliğin inşası ancak öğretmenlerimizin eliyle mümkündür.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e 24 Kasım 1928 günü ‘Başöğretmen’ sıfatının verilmesi nedeniyle her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız bu güzel günde, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygı ve minnetle anıyor, başta “ilk öğretmenim” Nevin Onk Hanımefendi olmak üzere en zorlu koşullarda gelecek nesillerimizi yetiştiren fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, vazifelerinin kutsiyeti önünde saygıyla eğiliyor, çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyorum.”
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber