Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj
27 Aralık 2014
Bu haber 1112 kez okundu
MHP Iğdır Mv. ve TÜRKSAM Başkanı Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) yüzde 10’luk seçim barajına rağmen seçimlere siyasi parti olarak girme kararını ve son olarak da Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Kandil'le daha sık görüşme yapmak adına Erbil'e ofis kurması gibi hususları dikkate alırsak, süreçte gelinen bu noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

“Süreç” olarak adlandırılan ve barışa varacağı iddia edilen bu adımların daha önceden hükümet ve PKK ile müzakere edilmiş hedefe ulaşana dek yenileneceğini düşünüyorum. Bu nedenle hükümetin İmralı canisi ile kurulan iletişim bağına Erbil’e bir ofis açarak bir adım daha ileri götürmüş olmasına şaşırmamak ve bunun muhtemel sonuçlarını da milletimize göstermek gerekmektedir.

 

HDP’nin yüzde 10’luk seçim barajına rağmen seçimlere siyasi parti olarak girme kararı ise, HDP ve AKP’nin bir konuda daha anlaştıklarını göstermektedir. Büyük bir ihtimalle HDP barajı aşamayacaktır ve HDP’nin kazanması muhtemel milletvekilleri AKP’ye kayacaktır çünkü bölgedeki (Doğu, Güneydoğu) en güçlü iki partiden birisi AKP’dir. Dolayısıyla, hedeflerin biri ve ilki AKP’nin anayasayı değiştirebilecek çoğunluğa ulaşmasıdır. Bunun da bir karşılığı olacaktır. Böylece, HDP’nin yüzde 10 seçim barajı ile meclise girmesinin engellendiği ve dolayısıyla meclisten atıldığı gibi kendilerine yerel parlamento kurmak için görece haklılık payı çıkarmalarına neden olacak bir gerekçe hazırlanmış olacaktır. Bunun da pek tabi anlamı; HDP ve AKP’nin bu gelişmelerle hedefledikleri temel çıkar bölgenin özerkleştirilmesidir. Bütün bunlar göstermektedir ki, özerklik konusundan AKP ve HDP arasında anlaşmış durumdadır. Bu pazarlık hükümetin bölgeyi fiilen PKK’ya teslim etme ve orada bir Kürt parlamentosunun temelinin AKP eliyle atılmasının pazarlığıdır.

 

Bu durumu Türk milletine açıklamak lazımdır. Daha düne kadar PKK’nın, İmralı canisinin, Kandil’in açık tehditleri ortadayken, 6-8 Ekim olaylarında 40’a yakın vatandaşımız bu olaylarda katledilmişken ve hükümetin bu olaylar karşısında içine düşmüş olduğu acz ortadayken birdenbire, sanki hiçbir şey olmamış, hiçbir sorun yaşanmamış gibi sürece hızla devam edileceği söylenmektedir. Bu süreç içerisinde ne olduğu ise bilinmektedir. Öncelikle birisinin çıkıp bunu açıklaması gerekmektedir. Hangi konuda anlaşıldı ya da ne oldu da anlaşıldı? Bunların hiçbirisinin cevabı verilmemiştir. PKK’nın tüm kongreleri, kuruluş manifestosu ortadadır. PKK yeni bir kongre yapıp bağımsız Kürdistan iddialarından vazgeçtiğini açıklamış değildir. PKK’nın kongrelerinin herhangi birisinde PKK’nın bu amaçlarının herhangi birini ne terk ettiği ne de terk edebileceği görülmektedir. 1978’deki kongre kararları incelendiğinde “özerklik” konusunun ihanet olarak algılandığı belirtilmelidir.

 

Hükümet tüm bu şartlar altında, Ayn El Arap’ta (Kobani) yaşanan hadiseler bahane edilip ortalık yakılıp yıkılırken, PKK’nın silahlı güçlerinin bölgede hala kimlik kontrolü yaparken, daha dün 7 askerimizin yaralanmasına sebep olan mayınlı saldırı yaşanmışken birileri sorunların tamamen çözüldüğünü, seçimlere kadar sorun olmayacağını bir anlaşmaya dayandırmadan söyleyebiliyorsa buna ben asla inanmam. Buna mantıklı bir vatandaşın da inanması mümkün değildir. Ortada net bir pazarlık var ve birinin bu pazarlığı açıklaması ve Türk milletinin de bu pazarlığı görmesi lazımdır.

 

Peki, sizce bu durum hükümet için sorun oluşturmaz mı?

 

Aslına bakarsanız, ben hükümetin bölgeyi zaten gözden çıkardığını düşünüyorum. Zira pazarlıklar da bölgedeki sorunun çözülmesi üzerine değil, hükümetin bölgeden düzenli bir şekilde çekilmesi üzerine yapılıyor. Bölgenin kontrolünün tamamen PKK’nın inisiyatifine bırakılması, askere çekil emrinin verilmesi sorunu çözmek isteyen bir hükümetin yapacağı davranışlar değildir. 6-8 Ekim olaylarında teröristlerle anlaşma yapılamayacağını çok acı bir şekilde gördük. Çözüm isteyen bir hükümet hiçbir garantisi olmayan böylesine ağır yüklerin altına imzasını atmaz, bölgeden vazgeçmezdi.

 

Hükümet bölgeyi boşaltarak PKK’nın güçlenmesine ve silahlanmasına vesile oluyor. Bu aslında kamuoyunun yabancı olduğu bir durum değildir. Bölgede görev yapan birçok vali ve kaymakam bugüne kadar PKK’nın bölgede güçlendiğini, silahlanmasının, bölgedeki etkinliğinin ve örgüte katılımların arttığını defalarca açıklamıştır. Şimdi hal böyle iken, teröristleri güçlendirip çözüm diye bir hayale kapılmanın hiçbir mantıklı tarafı yoktur. Dolayısıyla da ortaya çıkan tabloda, hükümetin PKK’yı bölgede güçlendirmek ve belki de peşmergeleştirmek istediği anlaşılmaktadır.

 

Görülen odur ki, hükümetin de PKK’nın da en başından itibaren çözüm süreci ile hedefledikleri, bölgeyi federalleştirmek ve belki de bebek katili Öcalan’ı da 2015 sonrasında hapisten çıkararak o bölgeyi de PKK’nın kontrolüne bırakmaktır. Yani en başından beri söyledikleri  “süreç” aslında barışın süreci değil bölgenin özerkleştirilmesinin sürecidir.

 

Son süreçte yaşananlar çerçevesinde temsiliyet ve temsiliyet hakkı bakımından HDP’yi nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Temsil edilmek, etnik bir yapıya indirgenerek asla ele alınmamalıdır. Temsil edilme, bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesin hakkıdır ve bu insanların parlamentoda bir şekilde temsil edilebilmeleri lazımdır fakat HDP hadisesi biraz daha farklı. Zira onlar parlamentoya gitmek yerine kendi yerel parlamentolarını oluşturmak niyeti ve motivasyonu ile hareket etmektedir. Böylelikle de fiilen bölgenin özerkliğini gerçekleştirme niyetindeler. Seçimlere parti olarak girilecek ve siyasi parti olarak seçimlere hazırlanıldığı için devlet yardımına da hak kazanılacaktır. AKP ile yapılan bu anlaşma gereği olarak da HDP listesinden seçilmesi muhtemel isimlerin birçoğu belki AKP listesinden seçilecek, belki onların bir kısmı sonradan ayrılarak grup kurabilecektir. Tüm bunların neticesinde de, esas olarak Diyarbakır Belediyesi’ni başka bir binaya taşıyarak orada yerel parlamentoyu kurmaya çalışacaklardır.

 

Sizce böyle bir durumun yasal karşılığı nedir?

 

Biz parlamento kurduk demekle, hukuki olarak yasal çerçeve içerisinden bir parlamento kurulmayacağını biliyoruz. Fakat bunu PKK’nın kurulduğu günden bu güne kadar gelmiş olduğu bir tarihi nokta olarak görmek gerekir. PKK’nın kuruluş amacı bakımından bu duruma gelmesi terör örgütü açısından bir kazanım olacaktır. En başından beri hedefledikleri şeyi; parlamento kurmayı fiilen gerçekleştirmiş olacaklardır.

 

Bu durumu uluslararası ilişkiler bakımından nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

6-8 Ekim olaylarından kısa bir süre sonra yeniden ve mantık dışı bir şekilde hızlanarak şekillenen bu sürecin elbette ki uluslararası ilişkiler boyutunu da unutmamak lazım. Bölgedeki dinamikleri incelediğimizde bölgenin yeni oluşumlarla sürekli bir değişim halinde olduğu görülüyor. Hemen yanı başımızda, komşumuz Suriye’de iç savaştan kaynaklanan üç kantonun kurulduğunu görüyoruz. Diğer yanda, Irak’ta da sular durulmuyor. Barzani “Kürdistan”ını kurmuş. Tam da bu zamanda HDP, PKK ve AKP Türkiye sınırlarında Kürt parlamentosunu kurmak için anlaşmış durumdalar.

 

Bölgede IŞD denen bir terör devletinin ortaya çıkarılışı, ABD ve Batı’nın IŞİD’e karşı Peşmerge ve PKK’yı adeta doğal bir müttefik olarak görmeleri bölgesel konjonktürü bu kesimlerden yanaymış gibi gösterebilir. Hiç kimse geçici konjonktürlere bakıp tüm bölgeyi bir yıkıntının altına sokmaya çalışmasınlar. Bu günler geçecektir ve geriye ise kardeşliğimiz kalacaktır. Etnik temelli bölgeselleşmeler ve ayrışmalar doğuda bir kazanımmış gibi görülebilir ancak bu hevesler batıda kardeşliğimizi risk altına sokar ki bundan da en çok kardeşliğimiz zarar görür. 

 

Terör örgütü PKK’nın Elabaşlarından Murat Karayılan, Abdullah Öcalan’ın 2015 yılında Nisan ayında düzenlenmesi planlanan PKK’nın 12. Kongresi’ne katılacağını öne sürdü. Bu konuya ilişkin düşünceleriniz nelerdir?

 

Zaten pazarlıkta bunlar vardır. Türk milletine bunu ifade etmeye çalışıyoruz, AKP’nin bu planlarını deşifre etmek gerekmektedir. Çünkü şu ana kadar AKP, Türk milletine samimi olarak bir cevap vermemiştir. PKK’ya ayrı şey söylüyor, Öcalan’a ayrı şey söylüyorlar, aynı şekilde Kandil’e ayrı, HDP’ye ayrı şey söyleniyor. Daha sonra dönüp hiçbir şey yokmuş gibi Türk milletine ayrı bir şey söylüyor. AKP, bu konuda samimi ise Türk milletine içerisinden geçilen süreci, pazarlık masasına koyduklarını açıkça söylemelidir. Eğer buna rağmen Türk milleti AKP’ye hala oy verecekse, o zaman demek ki, AKP bunları rahatlıkla yapabilir. Dolayısıyla şimdiye kadar maalesef ki, AKP’nin bu iki yönlü ve ikiyüzlü siyaseti sayesinde Türk siyaseti bu süreci önleyememiştir. Bunu da bir özeleştiri olarak ifade etmem gerekiyor ancak 2015 seçimlerinden önce bu dediğiniz olmayacaktır.

 

2015 seçimlerinden sonra hesap; AKP’nin HDP’ye, PKK’ya ve Öcalan’a vaat ettiği Öcalan’ın ev hapsine çıkarılması, HDP’nin baraj altında kalarak mazlum görüntüsü içerisinde yerel parlamentosunu kurması ve bölgenin adeta HDP’nin, PKK’nın kontrolüne verilmesidir. Bunu Türk milletinin görmesi lazım. 2015 seçimleri her anlamda bir kader seçimidir. “Türkiye’nin bölünme paranoyaları” diyorlar ya bizim ifade ettiklerimize, “bölünme paranoyası” diye diye Türkiye’yi böldüler zaten. Yerel parlamento kurulması, Öcalan’ın ev hapsi konuşuluyor ve bunlar sokakta değil hükümet ve PKK arasındaki pazarlıklarda konuşuluyor. Şimdi MİT, Erbil’e de bir ofis açmış, artık Kandil ile de bütün yolları açacaklar. Netice itibariyle ortada bir “al gülüm ver gülüm” durumu olacak; ama Türk milletinin bütün bu pazarlıklardan haberi olmayacak. Türk milleti şuna yürekten inanıyor; diyor ki, kan dökülmesin, gözyaşı olmasın, analar ağlamasın. Ne var ki, bunların neyin pahasına olduğunu bilmiyor. Zannediliyor ki, iki tane yer adı değiştirmekle bunlar olacak. Zannediliyor ki, Kürtçe özel okullarda ve devlet okullarında seçmeli ders olacak, bununla bu iş bitecek. Hayır, pazarlık bu değildir. Pazarlık; Öcalan’ın serbest bırakılması, PKK’lı teröristlerin, Güney Doğu Anadolu bölgemizde peşmerge gibi öz savunma gücü olması ve Diyarbakır’da baraj altında kalacak HDP milletvekillerinin yerel parlamentoyu kurması belki de orada bir başbakan, vs. atamasıdır.

 

Öyle şeyler konuşuluyor ki, Türk milleti bunları gördüğünde emin olunuz ki, bunlara onay vermeyecektir. Sevr Antlaşması, hatırlandığı üzere 1. Dünya Savaşı sonrasında İtilaf devletleri ile Osmanlı arasında imzalanan Anadolu’nun dört bir yanından kuşatıldığı ve büyük olumsuzlukların yer aldığı bir antlaşmadır. Kurtuluş Savaşımız sonucunda uygulanmamıştır. Şimdiki durum açıkça, Sevr Antlaşması’ndan daha öte bir antlaşmadır. Sevr’de konuşulmayacak şeylerin bugün PKK ile yapılan pazarlıkta konuşulduğunu görüyoruz. Bu da maalesef siyaset yoluyla, Türk milletinin oylarıyla seçilen bir iktidar tarafından yapılıyor; ama ne yazık ki, Türk milleti masada ne olduğunu bilmiyor.

 

Son olarak, Türkiye’nin bazı bölgelerinin sadece belli bir etnik topluluğa ait olduğunu söyleyen kesimlerin iddialarına ilişkin söyleyecekleriniz nelerdir?

 

Dediğiniz üzere, bazı kesimler tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin toprakları Kürt vatandaşlarımıza atıf yapılarak “onların toprakları” olarak tanımlanmakta, Türkiye Cumhuriyeti ise “işgalci” olarak nitelenmektedir. Bu, birliğimize karşı son derece sakat ve bir o kadar da yanlış bir yaklaşımdır. Bu topraklarda kimse hiçbir yeri işgal etmemiştir.  Türkiye Cumhuriyeti’nin her karışı Türk toprağıdır, bizim, hepimizin toprağımızdır. Oralar on bin yıldan beri Türk toprağıdır ve hiç kimse işgalci değildir. Türkiye burada olacaktır, herkesin bundan kendi ismi kadar emin olması gerekmektedir. Türk bayrağı da o topraklarda her zaman dalgalanacaktır. İşbirlikçilere rağmen, AKP gibi iktidarlara rağmen, Türkiye’yi Sevr’deki kararların da ötesine götürmek isteyenlere rağmen, Türk milleti buna asla izin vermeyecektir. AKP istediği pazarlığı masaya sürsün, emin olsun ki, Türk milleti o bölgelerin bir takım çevrelere peşkeş çekilmesine müsaade etmeyecektir. 2015 yılı içerisinde yapılacak olan seçimlerde de bunu en güzel şekilde gösterecektir.

 

 

http://www.turksam.org/tr/makale-detay/1213-mhp-igdir-mv-ve-turksam-baskani-dr-sinan-ogan-ile-�cozum-surecinde-yeni-asama-konusunda-roportaj
http://www.turksam.org/tr


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH