Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Devleti sağlam tutmak zorundayız
06 Mart 2017
Bu haber 862 kez okundu
MHP AYDIN MİLLETVEKİLİ DENİZ DEBPOYLU, GÖZETEMİZ ORTADOĞU'YA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP AYDIN MİLLETVEKİLİ DENİZ DEBPOYLU, GÖZETEMİZ ORTADOĞU'YA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

 

RÖPORTAJ: 

Mustafa ÖNDER

 

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu,  "MHP Türkiye Cumhuriyetinin, Türklüğün bekasını korumak; Anayasanın ilk dört maddesini garanti altına almak, parlamenter sistemi yeni yönetim biçimiyle korumak gerektiğini savundu. Cumhurbaşkanını partili yapan yeni anayasa değişikliği değil, 2010 referandumudur. Bu referandum MHP'nin değil CHP'nin sayesinde gerçekleşmiştir" dedi.

 

Gazetemiz Ortadoğu'nun sorularını cevaplandıran Depboylu, "15 Temmuz gecesi eğer teröristler başarılı olsaydı bugün nasıl bir Türkiye olacaktı düşünmek bile istemiyorum. O gece Ülkemiz, Liderimizin dik durarak Devlete sahip çıkmasıyla kurtuldu. Çok şehit verdik, onların haklarını ödeyemeyiz. Ancak tehdit ve tehlikelerin henüz son bulmadığını biliyoruz. Bu sebeple duruşumuzu korumak, gereken tedbirleri almak, Devleti sağlam tutmak zorundayız." diye konuytu.

O, MHP'nin üç kadın milletvekilinden biri… 

Birileri gibi yan gelip yatmayarak, birileri gibi gaflet ve ihanete düşmeden memleketi Aydın'da 1 Kasım 2015 seçimlerinde dişini tırnağına takarak çalıştı ve Aydın Milletvekili olarak seçildi.

MHP'nin gülen yüzlerinden… Aydın'daki her gününü teşkilatlarla birlikte geçiriyor, Meclis'teki odası MHP'li vatandaşlarla dolup taşıyor.

Deniz Depboylu, tam bir Ege kızı… Biz sorduk, o samimiyetle cevap verdi.

 

- Deniz Hanım, biraz özel hayatınıza değinsek… Baba ocağından gelen bir MHP'lilik var mıydı? Eşinizin ve 2 çocuğunuzun sizin siyasi hayatınıza bakışı, size destekleri hangi seviyede? 

 

Deniz Depboylu: "Rahmetli babam 1913 doğumlu. O dönemde Yugoslavya, bugün ise Makedonya sınırlarında olan Gevgeli'den, henüz bebekken ana vatanımıza göç etmiş muhacirlerdendi. Anne tarafım da aynı bölgeden, ananem Üsküp doğumlu, dedem Manastır doğumlu. Bir dedem Çanakkale şehidi, diğer dedem Kuvai Milliyeci. Milli değerlerine bağlı; vatan, bayrak, Atatürk sevgisiyle yetiştirildiğim milliyetçi bir ailem var. Hepsi de MHP'yi daha iyi tanıma fırsatını benim sayemde buldular. Yakın akrabalarım da öyle."

"Eşim siyasette en büyük destekçim. Davaya olan sadakati, engin bilgi ve tecrübesiyle yoluma her zaman ışık tuttu. Onun varlığı benim en büyük gücüm. Yorulduğumda, üzüldüğümde, ümidimin kırıldığı anlarda ve her başarıda benim yanımda oldu. Kağan isimli bir oğlum, Elif adında da bir kızım var. Siyasete aktif olarak katıldığım ilk zamanlarda, kısa bir süre tereddüt yaşasalar da; ilerleyen zamanda babalarından sonra benim en büyük destekçim oldular. Davamız, vatanımız, milletimiz, Türklüğün bekası için çaba sarf etmem, katkı sunmam onları çok mutlu ediyor."   

 

- 2012'deki kongrede Nazilli MHP İlçe teşkilatında görev aldığınızı biliyoruz. Ülkücü Hareket ve MHP'deki varlığınız hangi yıllara dayanır? Lisede ve Gazi Üniversitesi'nde Ülkü Ocakları ile bağınız var mıydı? Sonra MHP'nin hangi teşkilatlarında görev aldınız?

 

Deniz Depboylu: "Maalesef benim Ülkü Ocaklarımızda eğitim alma şansım olmadı.  Liseyi 1982-1986 yılları arasında yatılı okuduğum için hep okulun içindeydik, dışarı çıkmamız yasaktı. Üniversitede de Sağlık Bakanlığında devlet memuruydum. Gazi Üniversitesinde okurken çok saygı duyduğum Ülkücü arkadaşlarım ve kurduğum dostluklar, siyasi düşüncelerimi olgunlaştırdı. Üniversiteyi bitirdiğimde, öğretmen yeterlilik sınavını kazanarak geçtiğim Milli Eğitim Bakanlığı'nda 20 yıl görev yaptım. 2011'in Ekim'inde istifa ederek aldığım Aile Danışmanlığı, Evlilik ve Çift Terapileri, Kognitif ve Davranışçı Terapistlik eğitimleri doğrultusunda Nazilli'de özel Aile Danışma Merkezi açarak çalışırken MHP'ye üye oldum ve 2012'deki ilçe kongresiyle ilçe yönetiminde görev aldım. 2014 Yerel Seçimlerinde belediye meclis üyesi adayı olarak seçimi kazanıp Belediye Meclisi Başkan Vekili olarak siyasi görevime başladım."

 

- Gazi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı mezunu olarak, bugün AKP'nin aile politikalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Deniz Depboylu: "Bizim töremizde ailenin birliği, devamlılığı, güçlü olması çok önemlidir. Güçlü bir devlet, güçlü aileler ve bu ailelerin yetiştireceği sağlam karakterli, ruhen ve fiziki olarak sağlıklı bireylerin varlığıyla mümkündür. Bugün topluma baktığım zaman gerek bireysel gerekse ailevi açıdan birçok sorun görüyorum. Boşanma oranları hızla artarken; televizyonlarda yer alan, toplumun ahlaki değerlerini hiçe sayarak, ahlaki ve sosyal dejenerasyona sebep olan evlilik programları gibi birçok programla mevcut sorunların daha da büyüdüğüne hepimiz tanık olmaktayız. AKP hükümeti bütün bu sorunların kökeninde yatan sebepleri araştırmada, sorunların oluşumu ve büyümesi noktasında müdahale etme ve önlemede,  mevcut sorunlarla ilgili çözüm yolları bulma ve uygulamada yeterli politika üretemiyor. Sorunların tespiti ve çözümünde bilimsellik, liyakat arayışında değil, istihdamda sadece yandaşlık kriterleri mevcut. Bu sebeple insan kaynaklarını değerlendirmede devlet ve milletin çıkarlarını göz ardı ederek, etkin uzman müdahalelerini imkânsız kılıyorlar."

 

- Birileri muhalif olarak Genel Başkan ve MHP'ye sırtını dönerek çalışmadığı 7 Haziran'da seçilemediğiniz halde, hiç taviz vermeden ve Sayın Bahçeli'ye cephe almadan 1 Kasım'da çalışmaya devam ederek seçilmenizi neye borçlusunuz? Şu anda Aydın'daki MHP ve Ülkücü teşkilatlarla aranız nasıl, işbirliğiniz hangi seviyede?

 

Deniz Depboylu: "7 Haziran seçimlerinde davamı temsil etmek; vatanım, milletim için çalışmak amacıyla dördüncü sıradan aday oldum. Ailemin ve dava arkadaşlarımın desteği her zaman bana güç verdi. Benim için büyük bir onurdu, gece gündüz demeden çalıştık. Amacım bir vekil daha kazandırabilmemizdi ama nasip olmadı. 7 Haziran ve 1 Kasım arasında partimiz ve Genel Başkanımızı yıpratma çabaları tüm hızıyla sürdü. Tekrar aday olduğumda, ben yine birden fazla vekil çıkarabilmemiz için çaba sarf ettim, ama sonuçlar malumunuz. Bu süreçte yapılan algı yönetiminden etkilenerek mücadeleyi bırakan ve hatta aleyhte davranışlar gösterenler oldu. Ben davamız için, vatanım, milletim için çalışmak, başarımızı arttırmak niyetiyle aday olup çalıştım. Bunun onuru benim için yeterliydi. Liderimiz bana bu görevi vererek zaten onurlandırdı. Benim milletvekili olamadığım seçim de dâhil olmak üzere gücenmek, çalışmamak, umutsuzluk yaşamak için hiçbir sebebim yoktu. Şu anda Aydın'da görev görev alan teşkilatlarımızla güzel bir çalışma yürütüyoruz. Bu zor süreçte çeşitli zorluklara rağmen dimdik yürümeye devam ediyor, çok çalışıyorlar. Allah hepsinden razı olsun."

 

- Sayın Devlet Bahçeli, sizin için nasıl bir lider?

 

Deniz Depboylu: "Sayın Devlet Bahçeli, benim nazarımda çok sabırlı, hoşgörülü, engin bilgi ve tecrübeye sahip, zeki, nezaket ve tevazu sahibi, güçlü bir liderdir. Adının hakkını dik duruşu, güvenilirliği, cesaretiyle sahip olduğu mevkiye taşıyan bir liderdir."

 

-15 Temmuz akşamı nerede idiniz, o gün yaşadığınız özel bir olay var mı? Olayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Deniz Depboylu: "15 Temmuz gecesi Ankara'daki evimizde yalnızdım. Eşim, oğlum, kızım Aydın'daydı. Ankara'da sadece ikinci danışmanım vardı, onun da eşi Emniyet Müdürü olması sebebiyle çatışmaların ortasında teröristlerle silahlı mücadeledeydi. Zor bir geceydi. Eğer teröristler başarılı olsaydı bugün nasıl bir Türkiye olacaktı düşünmek bile istemiyorum. O gece Ülkemiz, Liderimizin dik durarak Devlete sahip çıkmasıyla kurtuldu. Çok şehit verdik, onların haklarını ödeyemeyiz. Ancak tehdit ve tehlikelerin henüz son bulmadığını biliyoruz. Bu sebeple duruşumuzu korumak, gereken tedbirleri almak, Devleti sağlam tutmak zorundayız."

 

- MHP'de kadınların durumu hakkında ne düşünüyorsunuz, kadın adaylar için ne yapılabilir, bir projeniz var mı?

 

Deniz Depboylu: Partimizde siyasi görev alan kadınlarımızın sayısı maalesef az, yeterli değil. Kadınların siyasette varım diyebilmesi için cesaretlendirilmeleri gerekiyor. Bunun için de hem Ülküdaşlarımızın hem de kadınların ailelerinin desteği şart. Sadece kadın kollarında görev almaları yeterli değil. Kadınlarımız teşkilatlarımızın her kademesinde olmalı. Yerel yönetimlerde görev alabilmeliler. Bunun sağlanabilmesi için elbette fikir ve düşüncelerim var. İnşallah ileride kadınlarımız yaşamın her alanında ve siyasette etkin olarak, hak ettikleri mevkilere kavuşacaklar.

- Siyasete başladığınız Nazilli'ye vefa borcunuzu nasıl ödersiniz? Projeleriniz nedir, neler yaptınız şimdiye kadar?

 

Deniz Depboylu: "Ben Nazilli teşkilatından yola çıktım. Ancak Aydın on yedi ilçeye sahip ve benim hepsine vefa borcum var. Nazillililerin en büyük dileği il olmak. Nazilli'nin il olması için toplanılan on bin imzanın TBMM Dilekçe Komisyonuna iletilmesi için yardımcı oldum. Nazilli'de ve başka ilçelerimizde yaşanan bazı sorunlar ile ilgili soru önergeleri sundum. Aydın ilimizin farklı sorunları için Meclis Araştırma Önergeleri verdim. Nazilli için en büyük hayalim Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün projesi olan, bizzat açtığı ve kendisinin emaneti kabul ettiğim Sümerbank Basma Fabrikasının kurulacak bir müze aracılığıyla kültür mirası olarak gelecek kuşaklara aktarılması. Yine Sümerbank adıyla kurulacak bir üniversite ile adının yaşatılması."

 

- Aydın Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz? Size Aydın'daki MHP'li belediyelerden şikâyet geliyor mu? MHP'li başkanlar belediyecilikte başarılı mı?

 

Deniz Depboylu: "Aydın, Büyükşehir olarak kabul edildiğinden bu yana yerel yönetim sorunlarımız çığ gibi büyüdü. Maalesef büyükşehir belediye başkanı işbirliğinden uzak, tekelci bir yaklaşımla çalışıyor. İlçe belediyelerimiz ciddi şekilde maddi kayıp yaşadı. Bu durum verdikleri hizmetin verimini olumsuz etkiledi. Yine de tüm bu olumsuzluklara rağmen bizim belediye başkanlarımız, şartları zorlayarak, var güçleriyle çalışıyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı siyasi bekasını düşündüğünden çalışmalarını sosyal belediyecilik üzerine kurmuş durumda. Aydın'ımızın çözülmeyi bekleyen birçok sorunu var."

 

"AKP, AYDIN'A KAYITSIZ"

-Aydın bir tarım ve turizm bölgesi. AKP'nin Aydın'a yatırımlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Deniz Depboylu: "İlimiz ülkemizin en geniş ve en bereketli ovalarına sahip. Dünyanın en iyi inciri ilimizde yetişiyor. Ancak son yıllarda keşfedilen jeotermal zenginliğimiz sebebiyle, tarım alanlarımızı kaybediyoruz. Kontrolsüz şekilde artan elektrik santralleriyle tarım alanlarımız, meyve bahçelerimiz işgal ediliyor. Bu santrallerin doğaya bıraktıkları akışkan ve buhar ilimizin ekolojik dengesine zarar veriyor. Hükümet bu duruma karşı kayıtsız. Çiftçilerimiz ekonomik sorunlarıyla boğuşuyor. Neredeyse hepsi borçlu. Seçim vaadi olan mazota indirim sözü tutulmadı. Üretilen ürünler için devlet pirim vermeli. Aydınımızın ulaşım sorununun ve ürettiğimiz gıda ürünlerimizin hızlı ve nitelikli ulaşımını sağlayacak Aydın-Denizli otoban hattının tamamlanması, Çıldır Havalimanının hiç olmazsa ticari uçuşlara açılması gerekiyor. Bunlar da AKP'nin seçim vaatleriydi ama verdikleri sözleri tutmadılar. Turizm ve turizmciler can çekişiyor. Ben yıllar boyunca, ağustos ayında Kuşadası'nda esnafın akşam saat 18'de kepenk indirdiğini hiç görmemiştim. Geçtiğimiz yaz esnafı ziyarete çıktığımda mevcut dükkân ve mağazaların yarısı, normalde en çok alışverişin yaşandığı bu saatlerde kapanıyordu. Bu çok üzücü ve endişe verici bir durum. Bu yaz durum daha kötü olacak gibi görünüyor. Kuşadası TÜRSAB Başkanı ile yatığımız görüşme sonucunda aldığımız bilgiler ne yazık ki iç karartıcı.

Kuşadası'na gelen gemi sayısı 2015'te 900'e yakın, 2016'da 500 civarı, 2017'de rezervasyon 175 ve düşmeye devam ediyor.  Dünyada gezmeye çıkan insan sayısı artıyor. Komşu Yunanistan içinde bulunduğumuz durumdan faydalanarak bu seneki rezervasyonlarını %40 arttırmış durumda.
 

Acentelere rezervasyon yaptıran Almanların sayısındaki artışa rağmen Kuşadası'na gelen Alman turist sayısında %80-85 arası düşüş var. 2015 ve 2016'da yaşanan birçok negatif olay Avrupa-İran-Rusya pazarı gibi ülkelerden gelen turist sayısını da kesintiye uğrattı. Bu negatif durumun 2016'da turizm sektörüne ve sektördeki işletmelere verdiği zarar yüzde 70'e ulaştı.
 

Turizmde ülke genelinde yaşadığımız sorunlar, Kuşadası ve Didim ilçelerimizde turizmcilerimize, turizm gelirleriyle yaşayan yerel halkımıza büyük zararlar vermektedir. Kuşadası limanına gelen gemilerin azalması demek, Denizli Pamukkale, Karacasu Afrodisyas, Selçuk Efes ve daha birçok bölgemize gelecek olan turist sayısının azalması demektir. Biz MHP Grubu olarak turizmde yaşanan sorunların çözümünün sağlanması amacıyla birçok kez Meclis Araştırma Önergesi verdik. Ancak AKP vekilleri kürsüye çıktıklarında hiçbir sorun yokmuş gibi konuşuyorlar. Bazen "Nerede yaşıyorlar acaba?" diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Bu kadar sorunu görmemek için kör olmak gerekir. Turizmcilerimizin ve yaşamını turizm geliriyle sürdüren bölge halkının içine düştüğü zor durumdan kurtarılması gerekiyor. Bence acil olarak, turizm sezonu başlamadan bir kriz masasının oluşturulması gerekiyor. Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, mali büyüklüklerine göre değerlendirilerek borçlarının ertelenmesi, teşvik ve sübvanse edilmesi gerekmektedir. Aydın ilimiz ve Aydınlılarımız daha iyisini hak ediyor. Aydın'a yeterli yatırım yapılmıyor, Aydınımızın sorunları çözülmüyor.

 

 -TBMM'de çeşitli komisyon görevleriniz var. Bu görevlerinizden hangisinde dikkat çekici gelişmeler bulunuyor?

 

Deniz Depboylu: "TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Daimi Komisyonu", "Kırsal Alanda Kadınları Güçlendirme Alt Komisyonu", "Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu", "Başta Cinsel İstismar Olmak Üzere Çocuklara Yönelik Her Türlü İstismar Olaylarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu"  ve son olarak "Adana'nın Aladağ İlçesinde Kız Öğrenci Yurdunda Meydana Gelen Elim Yangın Vakasının Araştırılması ve Benzer Acıların Bir Kez Daha Yaşanmaması ve Kamusal Eğitim ve Barınma Haklarının Tüm Öğrencilerimiz İçin Güvence Altına Alınıp Yaygınlaştırılması İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu"nda görev aldım. İki araştırma komisyonu çalışmalarını bitirdi ve raporunu hazırladı. Ben bu raporlara ve çalışmaların usulüne yönelik olarak grubumuz adına şerh raporumuzu hazırladım ve sundum. Şu anda Aladağ'da meydana gelen yangında kaybettiğimiz canların hangi ihmallerden kaynaklandığını araştırıyoruz. Amacımız, böyle bir acıyı bir daha hiç yaşamamak. Söylenecek çok söz var ama buna sanırım vaktimiz yetmeyecek. Merak eden herkes tbmm.gov.tr.'den tutanaklara ulaşabilir, çalışmaları takip edebilir."

 

-Ülkemiz sıkıntıda. Sayın Bahçeli'nin ısrarıyla şekillenen yeni anayasayı nasıl açıklıyorsunuz? Sizce bu anayasanın getirdiği en önemli özellik hangisi? Neden MHP'ye saldırıyorlar?

 

Deniz Depboylu: "2007'de dayatılan 367 garabetinden sonra yapılan 2010 referandumuyla, Cumhurbaşkanının durumu tartışmaya açık hale geldi. Tabii ki bu durumda Sayın Erdoğan'ın tutumu, bu tartışmayı daha da güçlendirdi. AKP'nin başkanlık sistemi arayışı ile yürüttüğü politikalar ve PKK, FETÖ ortaklı anayasa değişikliği çalışmaları Türkiye Cumhuriyetinin bekasını tehlikeye attı. 15 Temmuz'dan sonra sorun çok daha büyük, çözümü zor bir hale geldi. Devletin en önemli organları, içlerine giren teröristler tarafından tahrip edildi. Tehdit ve tehlike bitmedi. Şu anda Devlet birçok terör örgütüyle mücadele ediyor. AKP dün federasyon, olmadı özerklik sistemi üzerine kurmaya çalıştığı başkanlık sistemi çizgisinden uzaklaştı. Teröristlerle müzakere edilmemesi gerektiğini, mücadele etmek zorunda olduğunu öğrendi. Mevcut durum devlet yönetiminde bir boşluk, düzensizlik veya kuralsızlığı kaldıramaz.

MHP Türkiye Cumhuriyetinin, Türklüğün bekasını korumak; Anayasanın ilk dört maddesini garanti altına almak, parlamenter sistemi yeni yönetim biçimiyle korumak gerektiğini savundu. Cumhurbaşkanını partili yapan yeni anayasa değişikliği değil, 2010 referandumudur. Bu referandum MHP'nin değil CHP'nin sayesinde gerçekleşmiştir. Siyasi partilerin propagandasını yürüttüğü bir seçimin sonucunda gelen Cumhurbaşkanının partili olmadığını kim iddia edebilir? O gün oluşan sistem sorunu bugün çözülüyor. Bu bizim idealimiz midir? Tabii ki değildir. Ancak maalesef, siyaset ideallerle imkânların kesiştiği yerdedir. Liderimizin bugüne kadar gerçekleşmemiş bir öngörüsü yoktur. Yaşamını davası, vatanı, devleti, milletine adayan bir liderin samimiyetini kim, hangi hakla sorgulayabilir? Bize saldıranların kimler olduğuna bakan herkes, neden saldırıya uğradığımızı biraz düşünerek bulabilecektir. Liderimiz büyük satranç tahtasındaki niyeti görmüş, hamleleri değerlendirmiş ve kendi hamlesini yaparak oyunu bozmuştur. Bu bilgelik, sabır, strateji bilgisi ve cesaret gerektiren bir süreçtir."

 

-2019'daki seçimler hakkında şimdiden ne söyleyebilirsiniz?

 

Deniz Depboylu: "2019 Seçimleri yüce Türk Milletinin tüm yaşananları değerlendirerek,  vicdanında yüksek zekasıyla sorgulayıp, yargılayacağı ve nihayetinde milli şuuruyla seçimini yaparak iradesini ortaya koyacağı bir seçim olacak. Biz aziz Türk Milletine güvenimizi, inancımızı ve saygımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Bunun tersini düşünmemizin imkânı yoktur. Bizim seçimlerle ilgili kaygımız hiçbir zaman olmamıştır. Liderimizin de ifade ettiği gibi bizim ilkemiz "Önce vatanım, milletim sonra partim"dir. Birlik ve beraberliğimiz bozulmadığı sürece her sorunun üstesinden geliriz. Bu sebeple birlik ve beraberliğimize kastedenler; karşılarında kale gibi duran Ülkücü iradeye çarpıp, emelleri ile birlikte helak olacaklardır."

-Teşekkür ederiz.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH