Devlet Gayretli Ama Yetersiz

12 Ekim 2017
426 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç.Dr.Ruhi Ersoy TBMM genel kurulunda MHP grubu adına konuştu.

MHP Osmaniye Milletvekili Doç.Dr. Ruhi Ersoy, İş Mahkemeleri ve İşveren İşçi hakları hakkında yapmış olduğu konuşmada PTT ve Sağlık Bakanlığı mağdurlarına da değindi.

Ersoy, işveren ile işçi arasındaki hukukun konuşulması için öncelikle bir “iş”in olması gerektiğini belirterek, devletin istihdam konusunda gayretli olduğunu gördüklerini fakat yetersiz olduğunu söyledi.

“Üretim ekonomisinin desteklenmesi ve genişletilmesi gerekmektedir” diyen Ersoy,
“alın terinin kutsallığı” üzerinden yürüyen bir ekonomik programın memlekete daha faydalı olacağını belirtti.  
Emek, ekmek ve idealin bir arada bulunmasının gerekliliğine değinen Ersoy, “sefaletin asaleti öldürmemesi adına, büyük Türk milletinin asil evlatlarının sefalete düşmemesi adına istihdamın genişletilmesi gerekiyor.

Devlet elinden geleni yapmaya çalışıyor olabilir ama bu konularda daha da dikkatli olması ve ekmeği büyütmesi hususunda üreten ekonomi programına geçmesi gerekiyor” dedi.

Ersoy konuşmasının devamında 2017 yılındaki PTT alımlarında başarılı olan fakat Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı sonrası yine işsiz duruma düşen vatandaşların sorununa değindi.

Ersoy, yaklaşık 1750 kişinin bu durumdan etkilendiğini ve umutları ile oynandığını belirterek, bu vatandaşların kazandıkları haklarının bir an önce iade edilmesi ve işlerine başlamaları gerektiğini söyledi.

Ersoy ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın sınavını kazanan sağlık personellerinden 3.233 kişisinin bekletildiğini, bekletilme sebeplerinin ise bilinmediğini belirterek bu sorunun da bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Ersoy son olarak hükümeti eleştirerek, kamu diplomasisinin işlemediğini, iyi yapılan işlerde dahi vatandaşa bilgi aktarımında sorunlar yaşandığını, vatandaşın bilgiye ulaşmada sıkıntılar çektiğini bu konuda hükümetin daha özenli ve titiz çalışması gerektiğini belirtti.
BIYIKSIZLAR HABER

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber