Devlet Bahçeli’den Binali Yıldırım açıklaması

10 Aralık 2018
593 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Binali Bey aday olursa istifasına gerek yok. Seçildikten sonra istifa edebilir. Aday olursa başımızın üstünde yeri var” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın AK Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olma ihtimaline ilişkin bir açıklama yaptı.

“BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR”

Bahçeli açıklamasında “Binali Bey aday olursa istifasına gerek yok. Seçildikten sonra istifa edebilir. Aday olursa başımızın üstünde yeri var” dedi.

 Bahçeli, "Binali Bey'i aday olması istifa etmesi gerekir mi, gerekmez mi böyle bir tartışmaya sokmamak gerekir. Seçildiği gün Meclis Başkanlığı'ndan ayrılmış olur" ifadelerini kullandı.

Devletü Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

"Fenerbahçe'de 1907 ruhu vardır, herhangi endişeye gerek yoktur. Düşmez bunlar büyük takım bunlar, üzmeyin kendinizi."

AK Parti ve MHP de iki değerimiz 51 ilde adaylar belirleniyor. 30 Büyükşehir içinde 3 tanesi MHP’nin aday çıkarmayacağız büyük il diğerleri üzerine çalışma devam ediyor. 

CHP, HDP işçi Partisi buradaysa gelir aday çıkartırlarsa Cumhur İttifakı'nın adayı kim olursa onu destekleriz. 

Osmaniye 51 ilin kapsamı içinde, ittifak yapmıyor jest diyorlar öyle bir şey yokb AK Parti de çıkartabilir biz de çıkartabiliriz. Biz zaten ilan ettik. Osmaniye jestin içinde değil jestle rest arasında fark var.

Erzurum AK Parti 220 bin oy almış 24 Haziran’da biz 78 bin oy almışız aday bizden olsun demenin Cumhur ittifakı'yla bağdaşmaz adayların seçimidir. Denizli’de de böyledir.

Ne andımızdan vazgeçeriiz ne de cezaevlerinin tıka basa olduğu noktada herhangi tasarruftan vazgeçmeyiz ama gerçekçi olmamız lazım 50 milletvekilimiz var. AK Parti yaklaşım ortaya koysa."
 

Bahçeli seçimleri kazandıracak formülü cebinden çıkardı

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’na ilişkin soruları, cebinden çıkardığı, ‘x+y=z’ formülünün yazılı olduğu kağıdı göstererek yanıtladı.

“CHP ve HDP ADAY ÇIKARIRSA…”

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın aday belirleme çalışmaları ile ilgili ise “AK Parti ve MHP de iki değerimiz 51 ilde adaylar belirleniyor. 30 Büyükşehir içinde 3 tanesi MHP’nin aday çıkarmayacağı büyük il diğerleri üzerine çalışma devam ediyor. Düşüncemiz vardır CHP, HDP, İşçi Partisi buradaysa gelir aday çıkartırlarsa Cumhur İttifakı’nın adayı kim olursa onu destekleriz” değerlendirmesini yaptı.

BAHÇELİ, CEBİNDEN “X+Y=Z” FORMÜLÜNÜ ÇIKARDI

Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’na ilişkin soruları, cebinden çıkardığı, ‘x+y=z’ formülünün yazılı olduğu kağıdı göstererek yanıtladı. Bahçeli, açıklamasında “”31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı X+Y=Z formülü ile Zillet İttifakı’nı alt edecektir. Formülün açılımını şöyle yapabiliriz: AK Parti’nin 24 Haziran’da aldığı oy X, MHP’nin aldığı oy da Y. Buradan hareketle X+Y= Z. Yani Cumhur İttifakı, yani yüzde 52. Buradan devam edecek olursak; X+Y=Z formülü Zillet İttifakını yenecektir. Yani; biz Cumhur İttifakı olarak 31 Mart seçimlerinde en az yüzde 52 ve üstü alarak Zillet İttifakı’nın oyununu bozacağız.” dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber